menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-05-2011, 10:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Sluchajcie- w takich jek opisanych wyzej praypadkach moze warto udac sie do prywatnych szpitali mających podpisany kontrakt z NFZ.Skierowanie od lekarza odpowiedniej specjalizacji i do szpitala.O ile wiem zmniejszenie biustu w chorobach kręgoslupa jest koniecznoscią- nie bardzo wiem co to sa małe zmiany- sa zmiany z przeciązenia i koniec...I ortopeda i neurolog maja obowiazek podpisac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 16:33
~gość: 83.4.74.xxx's Avatar
~gość: 83.4.74.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam. Kilka lat temu zostałem uderzony w nos, po czym zaczął on krwawić i przesunęła się częśc kostna a także przegroda nosowa. Laryngolog nastawił go ręcznie, po czym chciał wypisać skierowanie na prostowanie przegrody nosowej, jednak nie skorzystałem a właściwie moja mama odmówiła. Czy teraz po kilku latach mając 18 lat, mogę ubiegać się o takowe skierowanie? i czy zabieg refundowany będzie dotyczył tylko przegrody nosowej czy też górnej części która się przesunęła w bok. Co do oddychania, to właściwie zawsze jedna dziurka jest bardziej zatkana od drugiej, zresztą widać że są różnice między nimi. Druga sprawa to ile czekam na taki zabieg i czy mogę wybrać sobie prywatną klinikę, która ma kontrakt z nfz? Z góry dzięki za odp.


A i jeszcze jedno ważne pytanie, czy wizyta u laryngologa sprzed kilku lat jest udokumentowana?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 13:48
~gość: 93.154.135.xxx's Avatar
~gość: 93.154.135.xxx
 
Posty: n/a
Post

JA MAM DUZY BIUST 85 H
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 21:55
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Idz do dobrej gorseciarki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 16-07-2011, 23:11
~gość: 85.89.184.xxx's Avatar
~gość: 85.89.184.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam Zona miała nacinaną piers z powodu ropniaka piersi (zastoj mleka) w jednym miejscu na rane wielkości 4 cm i gł na 5 cm wyglada to jak wielka dziura (zostala wycięta tkanka która została nadgnita przez ropę) niestety lekarze tego nie zaszyją twierdzac ze z rany nadal saczy się ropa. Czy żona ma szanse na operacje wypełnienia ubytku z NFZ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 28-07-2011, 12:47
~gość: 178.36.78.xxx's Avatar
~gość: 178.36.78.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam mam 25 lat i mam strasznie rozciągniętą skórę na brzuchu w okolicy pępka stosowałam różne ćwiczenia i zabiegi kosmetyczne ale to nie pomaga gdyż skóra jest martwa rozciągnęła się maksymalnie podczas ciąży blizniaczej i teraz nie mogę nic z tym zrobić. Może ktoś wie czy operacja na to byłaby zrefundowana chociażby w połowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 29-07-2011, 12:50
~gość: 89.72.184.xxx's Avatar
~gość: 89.72.184.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam.
Urodziłam się z naczyniakiem, miałam 2 operacje usunięcia go lecz teraz mam skrzywioną przegrodę nosowa i wielkiego garba. Czasami mam problemy z oddychaniem,jedna dziurka mi się często zatyka.Chciałabym się dowiedzieć czy ja też miałabym szansą na refundacje przez NFZ.
Pozdrawiam D.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 15:41
~gość: 83.238.5.xxx's Avatar
~gość: 83.238.5.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ja mam nos po złamaniu, do tego krzywą przegrodę nosową, jednak NFZ refunduje tylko i wyłącznie przegrodę nosową, korekcję nosa po złamaniu już mi nie chcieli zrobić Czy jest wogóle możliwe, żeby skorygować nos (tzn. sam dół nosa, bo po złamaniu zrobił się nieznośnie wielki) i jak to ewentualnie zrobić, żeby była refundacja z NFZ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 20:55
~gość: 85.222.54.xxx's Avatar
~gość: 85.222.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Czy NFZ refunduje usuwanie blizn po ciąży. Jestem młodą dziewczyną a mój brzuch jest pełen rozstępów, niszczy mi to życie! Proszę o szybką odpowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 02:21
Dona85L Dona85L jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: mazowieckie
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Sluchajcie- w takich jek opisanych wyzej praypadkach moze warto udac sie do prywatnych szpitali mających podpisany kontrakt z NFZ.Skierowanie od lekarza odpowiedniej specjalizacji i do szpitala.O ile wiem zmniejszenie biustu w chorobach kręgoslupa jest koniecznoscią- nie bardzo wiem co to sa małe zmiany- sa zmiany z przeciązenia i koniec...I ortopeda i neurolog maja obowiazek podpisac.

Znalazłam prywatny szpital a nawet konkretnego lekarza, który podjąłby się operacji zmniejszenia biustu, ale wymagane jest tam oprócz skierowania do szpitala 2 opinie (cud - jedną już mam - u lekarza byłam pierwszy raz z całą dokumentacją i wystawił mi od ręki). Jeśli chodzi o szpitale publiczne - bez znajomości mogę zapomnieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 13-11-2011, 21:17
~gość: 85.222.54.xxx's Avatar
~gość: 85.222.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 85.222.54.xxx
Czy NFZ refunduje usuwanie blizn po ciąży. Jestem młodą dziewczyną a mój brzuch jest pełen rozstępów, niszczy mi to życie! Proszę o szybką odpowiedź


Nan ten sam problem czy ktoś coś o tym wie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 21-11-2011, 14:56
~gość: 77.237.15.xxx's Avatar
~gość: 77.237.15.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 85.222.54.xxx
Czy NFZ refunduje usuwanie blizn po ciąży. Jestem młodą dziewczyną a mój brzuch jest pełen rozstępów, niszczy mi to życie! Proszę o szybką odpowiedź
Jeżeli chodzi o metody chirurgiczne, istnieje możliwość usunięcia rozstępów (czyt. wycięcie), ale pozostawia ona blizny. Podsumowując- zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zresztą, ta metoda jest uznawana za kosmetyczną, czyli nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.
Rozstępy po ciąży są raczej problemem estetycznym, który można niwelować poprzez różne metody kosmetologiczne (mikrodermabrazja, mezoterapia, kwas glikolowy, także laser). Najlepiej jeśli stosujemy te metody w fazie zapalnej rozstępów, kiedy są jeszcze sino-czerwone. Później, kiedy przybiorą kolor perłowobiały, możemy jedynie delikatnie zmniejszyć ich widoczność i lekko je wygładzić. Niestety, należy liczyć się z kosztami- aby kuracja była skuteczna, potrzebujemy całej serii zabiegów, najlepiej łączonych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-03-2012, 15:03
ulenka1990 ulenka1990 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 1
Post

Witam. Mam pytanie; otóż urodziłam sie z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia,mam za sobą 3 operacje-gdy byłam jeszcze dzieckiem. Teraz mam 21 lat i moje pytanie dotyczy tego,czy NFZ mógłby zrefundować mi usunięcie blizn pooperacyjnych pod nosem oraz delikatnie podnieśc czubek nosa,gdyż ciężko mi sie oddycha,praktycznie zawsze mam zatkany nos. Proszę o pomoc-jeżeli ktoś coś na ten temat wie. Bardzo mi na tym zależy,gdyż nie stać mnie na operacje kosmetyczne na własną rękę,a chciałabym móc lepiej oddychać i pozbyć sie chociaż troche szpecących blizn. Proszę o odp. Ula
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 13:38
~gość: 178.235.41.xxx's Avatar
~gość: 178.235.41.xxx
 
Posty: n/a
Post

11 lat temu miała operację.Byłam szczupła.5 lat temu zaszłam w ciąże rozwiązaną przez cc.po ciąży pozostał mi nadmiar skóry, który leżał na bliznach.Schudłam a nadmiar skóry został.1,5 roku temu znów urodziłam przez cc.Brzuch był duży natomiast w dole jego wisiała skóra.Teraz schudłam do wagi sprzed ciąż i niestety skóra nadal zwisa.Aby nie tworzyły się na bliznach odparzenia musiałam troszkę przytyć by "wypełnić"troszkę ten nadmiar skóry.Czy mogę starać się o refundowanę operację usunięcia skóry?Nie chcę nic więcej bo schudniecie nie jest problemem ale ta wisząca skóra i odparzenia na bliznach są straszne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 19:27
~gość: 153.19.192.xxx's Avatar
~gość: 153.19.192.xxx
 
Posty: n/a
Post

Witam. Odnawiam pytanie. Czy wie ktoś jakie kliniki w Trojmieście lub okolicy mają podpisane kontrakty z NFZ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 22:01
~gość: 212.139.96.xxx's Avatar
~gość: 212.139.96.xxx
 
Posty: n/a
Post

witam!
W wieku 14 miesiecy wylalam na siebie wrzatek. Mam duza blizne na szyji, barku i klatce piersiowej (powyzej mostka, piersi nie obejmuje). Mam pytanie- czy istnieje taka mozliwosc, zeby operacja byla refundowana? 30 letnia Aska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 06-06-2012, 13:59
babiczka babiczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Poznan, Wielkopolska, Polska
Posty: 1
Domyślnie

Wszystkim rozważającym poddanie się operacji plastycznej refundowanej przez nfz polecam prywatne szpitale, które mają podpisane kontrakty. Jakość, opieka i profesjonalizm w podejściu do pacjenta są bez porównania. Z własnej doświadczenia polecam centrum medyczne Certus w Poznaniu. W województwie jako jedyni dostali w tym roku kontrakt. Pacjent jest u nich najważniejszy, co szybko dają odczuć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-06-2012, 17:10
JaiTylkoJa JaiTylkoJa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 1
Post

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa refundacja NFZ na operację zmniejszenia piersi. Aktualnie mam 26 lat, 170cm wzrostu, ważę 63kg i rozmiar stanika 70H-I. Udokumentowana widoczna skolioza w części piersiowej, krzywe łopatki oraz wypadający dysk w części lędźwiowej w promieniowaniem do łydki w lewej nodze, niestety tego nie mogę potwierdzić rezonansem ponieważ aktualnie jestem w ciąży.
Dziękuje za odopowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 19-06-2012, 17:01
~gość: 178.36.18.xxx's Avatar
~gość: 178.36.18.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mam 17 lat. W 4 klasie szkoły podstawowej miałam wypadek samochodowy..Ucierpiałam w nim najgorzej,miałam operacje,ponieważ miałam pęknięte jelito. Lekarze zszyli mi brzuch,lecz niestety mam duże wybrzuszenia,które bardzo mi przeszkadzają..pod żadnym względem nie mogę się ich pozbyć. Najbardziej korzystnym warunkiem byłaby operacja plastyczna,po której nie miałabym tego..lecz niestety koszty są dość spore,na które moich rodziców nie stać..czy była by możliwość dofinansowania z NFZ takiej operacji ? Gdzie muszę się zwrócić o porady i pomoc? Proszę pomóżcie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 21-11-2012, 10:19
Daniel21 Daniel21 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Wandajny,Warmia-Mazury, Polska
Posty: 1
Post

Jestem po usunięciu jądra, czy jest możliwość refundacji wszczepienia sztucznego jądra ?.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.