menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-10-2018, 00:57
misu misu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 11
Domyślnie Pielęgnacja osób starszych


Zaczynam opiekę nad osobami starszymi. Słyszałam, że jeżeli chodzi o kąpiel i pielęgnacje należy postępować jak z małymi dziećmi. Myślałam o tym, żeby używać nawet sprawdzonych kosmetyków dla dzieci, które się sprawdziły. Czy myślicie, że dobrym pomysłem jest przetestowanie tej serii https://www.johnsonsbaby.com.pl/prod...-oczyszczajace, zaczęłabym właśnie od chusteczek i powoli przechodziła do innych produktów takich jak oliwka czy płyn do kąpieli. Nie chciałabym zrazić podopiecznego, ze traktuje go infaltylnie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 19:58
Puwas Puwas jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Poznań
Posty: 4
Domyślnie

To prawda, starsze osoby wymagają staranniejszej pielęgnacji niż my- dorośli. Również szukam sprawdzonych kosmetyków dla Babci, które by nie podrażniały skóry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-01-2019, 21:44
okrysia70 okrysia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Katowice
Posty: 1
Domyślnie

Cześć. Masz rację, o pielęgnację trzeba bardzo dbać. Nie wiem czy spotkałaś się z takim internetowym sklepem Pomoce Dla Seniora, tam znajdziesz wiele przydatnych rzeczy, nie tylko do kosmetyki do pielęgnacji (jak szampony itd), ale także akcesoria do mycia i inne. Warto zajrzeć, pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 10:54
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Czasami wystarczy tylko pomoc w prowadzeniu domu. Tutaj http://blogseniora.pl/pomoc-domowa-d...ie-co-jeszcze/ jest nawet opisane, co może wchodzić w zakres takich usług. Myślę, że warto jest się nad tym zastanowić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-01-2020, 17:43
clement.wilkinson clement.wilkinson jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 4
Domyślnie

Pielęgnacja jest bardzo istotna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-08-2020, 11:21
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Wiele osób aby pozbyć się problemu przerzuca opiekę nad osobą starszą na szpital.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-09-2020, 09:52
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

A, że osób starszych jest coraz więcej tren ten będzie w zasadzie cały czas rozwijany.

Przydałaby się jakaś rozbudowana sieć placówek wyspecjalizowanych w opiece nad osobami starszymi.

W bogatszych krajach europy zachodniej tego typu rozwiązania systemowe w opiece nad osobami starszymi są normą, u nas pewnie też kiedyś to nastąpi, ale wymagać będzie dużej ilości kapitału.
A tutaj rzeczowo opisana problematyka porzucania osób starszych przez rodzinę w świetle przepisów prawa: https://kn-adwokaci.pl/problem-osob-...ch-w-szpitalu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-09-2020, 10:49
Milina Milina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Kraków (małopolskie)
Posty: 15
Domyślnie

Z tego co wiem to profesjonalną opiekę nad osobami starszymi i wymagającymi pomocy zapewnia Dom Seniora pod Topolami https://podtopolami.eu Świadczą usługi polegające na opiece, karmieniu, zmianie opatrunków, podawaniu leków, pomocy w higienie osobistej, sprzątaniu, gotowaniu, robieniu zakupów, pielęgnacji osób chorych i niepełnosprawnych, przewożeniu do lekarza czy rehabilitację. Co wiecej panuje tam rodzinna atmosfera- moja ciocia ktora tam przebywa jest bardzo zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-04-2022, 15:48
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A te topole to w jakim mieście?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 28-10-2022, 00:21
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Ja bym przede wszystkim zastanowił się nad tym, co będzie najkorzystniejsze dla danej osoby. Myślę, że raczej z dostępem do konkretnych produktów nie powinno być wyzwań, bo przecież wiele rzeczy można nabyć online. Ja widziałam w https://aleperfumeria.pl/pl/ sporo kosmetyków i ciekawi mnie, czy warto stawiać dzisiaj na takie zakupy. Co sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2022, 18:23
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Te czynności może wykonywać w domu chorego wykwalifikowana opiekunka, bo nie każdy z domowników podoła temu zajęciu, tym bardziej jak osoba leży cały czas, ma odleżyny, postępującą chorobę.
Polecam skontaktować się z Agencją Służby Społecznej i tam zapytać o pomoc https://www.assopieka.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opiekunka osób starszych w Niemczech e.majchrzak Praca, wolontariat 0 12-09-2014 13:19
Rekrutacja Animatorów Osób Starszych Zahirek Praca, wolontariat 2 16-06-2014 15:28
Wolontariat osób starszych - komentarze 531130 Ogólny 0 31-08-2011 20:54
Opiekunki do Osób Starszych. maldobra Praca, wolontariat 0 19-06-2009 22:28
Opiekunka do osób starszych anetawaw7 Praca, wolontariat 0 17-01-2009 16:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.