menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 22:07
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Zakupy spożywcze Internetowe


Coraz częściej myślę o zakupach spożywczych internetowych.
Nie wolno mi dźwigać, jestem "zaopatrzeniowcem w domu",
mam dość mojego "smarcika " -wózka na zakupy.
Ciągnąc wózek z zakupami czuję się jak osiołek. Mam dziwne skojarzenia .


Nieraz widzę jak idzie mężczyzna , a za nim kobieta- niepojęte dla mnie w kulturze polskiej .
To tak jak arab na osiołku , a żona pieszo za nim.
W obecnych czasach wiele udogodnień daje komputer, ale do zakupów spożywczych muszę się przekonać i proszę Was -użytkownicy forum o poradę.
Zakupy inne na przykład : na allegro , w merlin robię. Wszelkie przelewy, opłaty z konta tak, ale w internetowym supermarkecie jeszcze nie byłam.
Ostatnio przeglądałam w kompie jak to wygląda i nawet wędlinę, czy ser można do koszyka wrzucić tak jak sobie życzę/podaję ilość plasterków/.
Nie będę się rozpisywać o tym co oferują supermarkety internetowe- wkleję ich ofertę :

Cytat:
Zakupy internetowe są łatwe i wygodne, a do tego zwykle znacznie tańsze niż zakupy tradycyjne

Jak kupuje się przez internet - to proste, wystarczy znaleźć produkt w sklepie internetowym i złożyć zamówienie po czym krier dostarczy zakupy prosto do domu. W odróżnieniu od tradycyjnych zakupów, kupując w sklepie internetowym podajemy imię i nazwisko oraz adres, aby kurier wiedział dokąd ma dostarczyć przesyłkę. Ponadto podajemy adres e-mail, który posłuży do potwierdzenia zamówienia i poinformowania nas o dokonaniu wysyłki. Przed zakupami warto sprawdzić czy sprzedawca ma pozytywne opinie oraz upewnić się czy udostępnia odpowiednie formy płatności. Więcej informacji o tym jak tanio i bezpiecznie kupować w sklepach internetowych można znaleźć w poradniku oraz na forum.


Należę do osób odważnych /pomijając inne przypadki, ale nad tym pracuję /, którzy nie mają lęków przed czymś nowym. Wasza opinia użytkownicy forum, oraz opinia Gości będzie dla mnie mile widziana.
Ewa
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 22:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Wasza opinia użytkownicy forum, oraz opinia Gości będzie dla mnie mile widziana.
Ewo, od ponad dwóch miesięcy robię zakupy spożywcze w necie.
Zaczęłam od rzeczy ciężkich i takich, których byłam pewna (woda mineralna, mleko w kartonach, karma dla zwierząt itp.).
Sytuacja na rynku netowym jest dziwna. Właśnie niedawno poruszała ten temat radiowa trójka, podobno jest nadzieja, że się zmieni. Duże sieci przegapiły net i teraz zdały sobie sprawę, że trzeba to nadrobić. Jeśli wejdą (na razie widzę tylko jedną) - na pewno ceny polecą w dół i zacznie się walka konkurencyjna.
Dziwność polega m.in. na tym, że większość sklepów nie ma własnego transportu, korzysta z dostawców wynajmowanych, a to podraża bardzo koszt.
Znalazłam jednak sklep, który dostarcza towar własnym transportem i stosuje zróżnicowaną opłatę w zależności od kosztu zamówienia. Im więcej kupię - tym mniej płacę. A jeśli rachunek przekracza kwotę 150 PLN - dostawa jest gratis.
Poza tym kurier ma przy sobie terminal i mogę płacić kartą, co jest bardzo wygodne. Są rzetelni, dotrzymują terminów i działają szybko. od zamówienia do towaru w mojej kuchni mija max. doba. Szybko reagują na uwagi klienta, co mi się bardzo podoba.
Jeszcze jedna uwaga - ceny w spożywczych sklepach internetowych są wyższe od cen normalnosklepowych.
Sklep, w którym kupuję, stosuje jednak rabaty. Niewielkie, 5, 8%. Ale zawsze to coś
Jedno wiem, koniec z taszczeniem ciężarów do domu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 22:44
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Zakupy przez internet robię od bardzo dawna i to przeważnie w sklepach internetowych.
Kupiłam już przez internet pralke automatyczną, płyte gazową dla córki, telewizor dla córki a ostatnio zakupilismy nowy model kamery.
Widzisz więc Ewo, że ja też jestem odważna ....ale ja zawsze czytam opinie o sklepie....wybieram sklepy które mają duzo opini bo widzę z tego, ze duzo sprzedają...
Zawsze płacę przy odbiorze zamówionego towaru...zawsze staram się to coś co kupuje poszukać w jakimś markecie by móc w realu sprawdzić jak wygląda rzecz którą chcę kupić.
Prawdę mówiąc więcej takich rzeczy jak AGD czy RTV kupujemy przez internet niż w sklepach bo....jest taniej
Ale artykuły spożywcze ?????
Jakoś nie odważyłabym się ....wędlina w moim sklepie gdzie mam zaufanie, że ze świeżego mięsa....cukier , mąke i inne artykuły spożywcze kupuje w markecie, który mam blisko domu.
Nie robię jednorazowo dużych zakupów, bo do sklepu idę codziennie i nie muszę wtedy dużo dżwigać....w końcu na 2 osoby to tak dużo nie potrzeba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 23:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.

Ale artykuły spożywcze ?????
Jakoś nie odważyłabym się (...)
Nie robię jednorazowo dużych zakupów (...) w końcu na 2 osoby to tak dużo nie potrzeba
Jadziu, cukier i mąka pakowane są w kilogramowe paczki. Mleko też swoje waży. Jeśli do tego dodać wodę mineralną (u mnie 1 butelka dziennie) - to już robi się ciężkawo.
Też mam blisko sklep, ale do domu muszę to przynieść.
Nie masz zaufania do wędlin? Przecież producenci są ci sami. A duże delikatesy internetowe nie mogą sobie pozwolić na np. przechowywanie w złych warunkach.
Niektóre produkty kupuję na próbę, a więc w małych ilościach.
Nie mam zresztą wyjścia. Do takich zakupów zmusił mnie zakaz dźwigania i ubytek sił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-05-2011, 23:16
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam ja wiele rzeczy kupuję przez internet,jak switny czjanik Philipsa lubię wybierac marki sprzty AGD.Piec gazowy lazienkowy,Piecyk elekryczny do kuchni i tu Jadziu bardziej mi odpowiada bo dokladnie mogę poczytac istrukcję obslugi jak dziala i parametry wymiarowe.Mam lepsze porównanie niz w sklepie tam czasmi klienta zbywają.Posciel a nawet materac zdrowotny tez ostatnio kupilam i wiele potrzebnych rzeczy. Sprawdzam opinie i raczej wybieram sklepy.Do tej pory jakos wszystko dziala sprawnie.Tez myslalam o zakupach spożywczych, ale tu nie jest latwo bo drożej i różnie to moze byc.To tyle.Powodzenia kupującym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-05-2011, 15:39
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Mój pierwszy raz:)

Dzisiaj zrobiłam pierwszy raz zakupy spożywcze w supermarkecie internetowym .....zadowolona jestem.

Zanim zdecydowałam się na zakupy , wchodziłam online do różnych sklepów, czytałam regulaminy i wybrałam chyba właściwy.

Zakupy wyniosły ponad 150 zł , więc nie płaciłam transportu.

Jedynie myślałam jak oni dostarczą bo u mnie osiedle"getto" -nie ma wjazdu.
Drugi problem ;
to mieszkanko moje........jest"krasnoludków"-maleńkie,
ale dostawca nie widział problemu.
Młody człowiek-pomógł mi załadować do zamrażarki mrożonki,inne rzeczy , także -poszło wszystko sprawnie, a za to , że to był mój pierwszy raz ........dostałam od firmy szampon-na łupież,-ja nie mam łupieżu
-może oddam jakiemuś sąsiadowi-temu co chciałabym -to nie, bo jest łysytfu ....obcięty na łyso
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 19-05-2011 o 21:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-08-2012, 16:15
MKazimierz MKazimierz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 2
Domyślnie

Ja również robię od czasu do czasu zakupy w internecie, jednak mam inny problem, rodzina wyjechała się dorabiać za granicą, jedzą niezdrowo dlatego robiłem zakupy w sklepie i wysyłałem im Polskie jedzenie, żeby wiedzieli co tracą. Przyznam, że znaleźć sklep w którym można kupić porządną wędlinę w internecie jest beznadziejnie ciężko, jednak udało się i jestem zadowolony, bez problemu robię zakupy dla siebie jak i dla dzieci, wysyłają wszędzie. Dla zainteresowanych powiem ze sklep nosi śmieszną nazwę "Wędlinek"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-04-2013, 10:57
jadwinia jadwinia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 39
Domyślnie

Jedzenia nie umiem kupować w Internecie, zwłaszcza, że w moim mieście nie ma sklepu świadczącego takiej usługi :/ więc jakiś najbliższy tego typu super market to jakieś 30-40 km, więc nie wiem w jakim stanie to jedzenie by dojechało i ile bym musiała zapłacić. Jedynie leki kupuje przez neta, ostatnio Insulan mężowi - http://www.insulan.pl/kontakt/ - ponieważ jest nadciśnieniowcem i muszę dbać o jego zdrowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-04-2013, 14:23
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Ewuniu,
moja synowa od dawna robi zakupy spożywcze, chemię , i niektóre produkty do pielęgnacji dziecka ( pampersy, chusteczki pielęgnacyjne...mieszanki mleczne i nawet "obiadki" w słoiczkach )
Kiedyś zamawiała w TESCO...teraz przywożą jej z Piotra i Pawła ( syn i synowa mieszkają w Warszawie)
Nie płacą za transport...z dostawą nie ma problemu ...na miejscu po sprawdzeniu czy wszystko jest zgodne z zamówieniem
płatność kartą ....jest bardzo zadowolona z miłej obsługi i terminów dostarczania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 09:58
gfyd gfyd jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 5
Domyślnie

Ja korzystałam z podobnych usług w czasie pobytu w Niemczech i muszę powiedzieć, że byłam pozytywnie zaskoczona jakością. Cieszę się, że i w Polsce taka forma zakupów jest coraz popularniejsza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-09-2013, 18:16
rozi rozi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Ja muszę spróbować, bo niestety zakupy robią się coraz cięższe a wciąż kupuje to samo . Słyszałam, że są jakieś ograniczenia np. w ilości zgrzewek wody czy napojów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-09-2013, 15:18
boheme23 boheme23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Krk
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał rozi
Ja muszę spróbować, bo niestety zakupy robią się coraz cięższe a wciąż kupuje to samo . Słyszałam, że są jakieś ograniczenia np. w ilości zgrzewek wody czy napojów.

Pewnie wynika to z tego, że koszty transporty mogłyby przekroczyć marżę sklepu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-09-2013, 16:03
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Od czasu jak zachorowałam(udar)też kupuję w sklepach internetowych,W moim mieście spożywcze są trzy:Alma-delikatesy,Tesco i Piotr i Paweł.W Tesco najtaniej,w Almie dobre gatunkowo,Piotr i Paweł nie mam zdaniaDostawa najtańsza
w Tesco.Już od marca robię tak zakupy i nie miałam żadnych problemów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-10-2013, 07:33
Lothario's Avatar
Lothario Lothario jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Stefanowo
Posty: 63
Domyślnie

Ja też kupuję w Tesco. Jeśli chodzi o świeżość produktow to rewelacja. Pieczywo prawie ciepłe. Mają chłodnie i zamrażarkę. Wędliny również swieże. Mam wrażenie, że towar świeższy niż w sklepie. Kurierzy bardzo mili. Polecam. Teraz może sprobuję w innym sklepie z ciekawości. Nie ma ograniczeń w ilościach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 02:11
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

Zastanawiałam się nad zakupami przez internet ale nigdy nie miałam zaufania, wiem że moje dzieci chwalą sobie ten sposób zakupów, ale mieszkają nad morzem. W sumie w stolicy jest już duży wybór takich sklepów, czasami widzę na osiedlu że ludzie zamawiają. Korci mnie taka wygoda, jaki sklep wybrać na początek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-10-2013, 00:19
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

Pierwsze koty za płoty, zamówienie zrobione ,padło na Frisco z uwagi na kupon rabatowy.Zobaczymy co przyjedzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-10-2013, 08:33
Lothario's Avatar
Lothario Lothario jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Stefanowo
Posty: 63
Domyślnie

I jak wrażenia z pierwszych zakupów we Frisco.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 14:23
dinde22 dinde22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Posty: 5
Domyślnie

Mieszkając we Francji często robiłam zakupy w Leclercu i zawsze wszystko docierało bez problemu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-05-2016, 09:05
kento kento jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: częstochowa
Posty: 101
Domyślnie

My również kupujemy głównie przez internet, trzymajcie namiary - https://polskikoszyk.pl/ Ale tutaj chodzi o raczej większe zakupy, pytanie tylko takie, jakie macie potrzeby, ile wydajecie na raz i czy macie dostawy w ramach swojego miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-06-2016, 12:10
mirra56 mirra56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 8
Domyślnie

Ja robię zakupy spożywcze przez internet. Jest zdecydowanie wygodniej i szybciej. Zresztą można znaleźć wszystko. Oczywiście rzeczy typu owoce, warzywa i mięso kupuję na ryneczku, ale jakiś nabiał, napoje, folie do pieczenia, chemie spożywczą, czy inne tego typu rzeczy to przez Internet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakupy internetowe dzwoneczek eSenior 182 11-01-2023 13:12
Czy wszystkie produkty spożywcze muszą mieć podany skład? Darek82 Dieta 4 16-10-2013 02:12
Zakupy kufa86 Uzależnienia 39 30-12-2007 01:36
Zakupy na aukcjach Allegro Basia. Różności - wątki archiwalne 121 25-10-2007 11:32
Internetowe sklepy spożywcze - komentarze hanka93 Ogólny 0 09-02-2007 21:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.