menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10621  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 20:49
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witaj Arti. Chyba źle mnie zrozumiałaś: bank wpłaca MOJE złotówki na to konto, tylko ja tego nie widzę wiec nie odczuwam. Po prostu od każdej operacji, przelewu też, potrąca mi automatycznie 3 zł(kwotę sam ustaliłem) i wpłaca na ukryte konto oszczędnościowe.A ten bank to Mbank, ale myślę że teraz wiele banków tak robi na życzenie klienta.To taka zabawa - to tak jakbyś ty do tej świnki wrzucała 3 zł po każdym wydatku. I tak to wygląda. Pozdrowienia.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10622  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 21:25
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramzes101
Witaj Arti. Chyba źle mnie zrozumiałaś: bank wpłaca MOJE złotówki na to konto, tylko ja tego nie widzę wiec nie odczuwam. Po prostu od każdej operacji, przelewu też, potrąca mi automatycznie 3 zł(kwotę sam ustaliłem) i wpłaca na ukryte konto oszczędnościowe.A ten bank to Mbank, ale myślę że teraz wiele banków tak robi na życzenie klienta.To taka zabawa - to tak jakbyś ty do tej świnki wrzucała 3 zł po każdym wydatku. I tak to wygląda. Pozdrowienia.

ha, to bank ma rządzić moimi pieniędzmi? potrącać ma mi za przelewy i za płatność kartą na ukryte konto ma mi wpłacać?
Czyli obracać dodatkowo moimi pieniędzmi?
No to tak się nie chcę bawić.
Mam konto zero za prowadzenie konta, zero za przelewy, bankomat. w Nest banku

i świnkę
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 25-02-2018 o 21:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10623  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 21:47
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Bank nie pobiera ani złotówki. Bank nie rządzi moimi pieniędzmi tylko darmo spełnia MOJĄ prośbę o wykonywanie usługi. I tyle. Pozdrowienia i dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10624  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 22:36
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Przyszłam powiedzieć dobranoc, ale parę słów na temat oszczędzania energii dorzucę. Była u nas niedawno afera ze zmianą dostawcy prądu. Przedstawiciele jednej firmy zbajerowali wiele osób, obiecując prąd po niższej cenie. Wiadomo, nikt nie chce płacić więcej, jeśli może mniej. I rzeczywiście, rachunki za prąd były mniejsze, tylko że w ślad za nimi przyszły inne, z opłatą za przesyłanie energii liniami będącymi własnością poprzedniego dostawcy. Zaangażowały się media, parlamentarzyści, prawnicy i unieważniono umowy. Ale zszarpanych nerwów nie zwróci nikt.
A teraz DOBRANOC!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10625  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 22:37
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramzes101
Bank nie pobiera ani złotówki. Bank nie rządzi moimi pieniędzmi tylko darmo spełnia MOJĄ prośbę o wykonywanie usługi. I tyle. Pozdrowienia i dobranoc.

Klient korzysta z usługi ...pewnie w jakimś sensie tak
Ja sensu nie widzę korzyści też nie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10626  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 22:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Była u nas niedawno afera ze zmianą dostawcy prądu. Przedstawiciele jednej firmy zbajerowali wiele osób, obiecując prąd po niższej cenie. Wiadomo, nikt nie chce płacić więcej, jeśli może mniej. I rzeczywiście, rachunki za prąd były mniejsze, tylko że w ślad za nimi przyszły inne, z opłatą za przesyłanie energii liniami będącymi własnością poprzedniego dostawcy. Zaangażowały się media, parlamentarzyści, prawnicy i unieważniono umowy. Ale zszarpanych nerwów nie zwróci nikt.

Powstały firmy które są pośrednikami koszt przesyłu mają większy.
Na zlotach babskich wałkujemy i takie tematy.
np wiem, że istnieje taryfa weekendowa ale prać, odkurzać w godzinach od-do (prąd jest tańszy) to nie dla mnie....godzin pilnować
Parę dziewczyn z mego grona zmieniło umowę
... uznały, że dla nich jest ok

Ja w ramach oszczędności zmieniłam żarówki na LEDowe

W hurtowni http://www.huzar-radom.pl/promocje.html pan dobrał mi. Powiedziałam jakie pomieszczenia w m2.
żarówki led są w trzech odcieniach światła.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 25-02-2018 o 23:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10627  
Nieprzeczytane 25-02-2018, 23:43
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Dobranoc *

...minęła niedziela przed następnym tygodniem odpoczęłam.
niedobrze w pogodynce R do środy mrozisko trzyma nawet odczuwalna temperatura jest -30
a mam wyjście.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10628  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 08:11
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Dzień dobry!
Arti, 30 st. to tak jak daaawno temu. Teraz już nie chciałabym wychodzić przy takiej temperaturze. U mnie jest teraz -18, a w necie podają, że -20. Pewnie przy gruncie, ja mieszkam na 1. piętrze.
Poczytałam wczoraj o oszczędnościach prądu. Myślę, że nie marnotrawię i prądu, i pieniędzy. Mam nawyki gaszenia światła i wyłączania nieużywanych urządzeń, żarówki mam LEDowe. Płacę średnio 50 zł. miesięcznie, a ponieważ kuchnię mam elektryczną - nie uważam, że jest to dużo.
A teraz kawa - zapraszam!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10629  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 12:07
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Załącznik 55029Kawa super, a jak pięknie podana... Co do oszczędzania - myślę, że na rachunkach wiele się nie oszczędzi, więcej raczej na nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupach - ja tak mam, przynajmniej przy żywności. Nie znoszę wyrzucać jedzenia, a niestety zdarza mi się to.I zawsze jak coś wyrzucam, to czuje dyskomfort psychiczny.

Ostatnio edytowane przez ramzes101 : 04-01-2019 o 00:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10630  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 12:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Barometr mój pokazuje powyżej tysiąca więc padać nie będzie a mrozisko jest -10
Witam, sennie mi, kuchnię ogarnęłam i przymierzam się do gotowania flaczków z boczniaków.
Boczniaki lubię a Siri z forum podrzuciła przepis, to zrobię.

Cytat:
Napisał ramzes101
Co do oszczędzania - myślę, że na rachunkach wiele się nie oszczędzi, więcej raczej na nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupach - ja tak mam, przynajmniej przy żywności. Nie znoszę wyrzucać jedzenia, a niestety zdarza mi się to.I zawsze jak coś wyrzucam, to czuje dyskomfort psychiczny.[/size]

Temat ogarnęłam przy myciu lodówki.
Policzyła w przybliżeniu ile złotówek wyrzucam do śmieci i teraz już się naumiałam w temacie zakupów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10631  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 13:06
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Lubię zapach kawy lecz pijam ją rzadko ...okazjonalnie.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10632  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 17:41
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Mróz 10-stopniowy utrzymuje się cały dzień, jest słonecznie i bezwietrznie. Wyjrzałam za miasto, ale zaraz zawróciłam, bo marzł mi nos.
Przypomniałaś mi, Arti, o lodówce. Muszę też rozmrozić, może nawet dzisiaj. U mnie niedużo marnuje się żywności, najczęściej mleko i ser. Nie przepadam za mlekiem, ale czasem mam ochotę na zacierki na mleku i wtedy kupuję, zużywam połowę, a resztę po jakimś czasie wylewam.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10633  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 17:45
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

O matko, Ramzesie, prawie przestraszyłam się. Dwóch warkoczy nie zapuszczę, najwyżej jeden.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10634  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 18:41
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Prawie nigdzie dziś nie byłam!Zimno i słonecznie ale ślisko.
Prąd mam z Energii na licznik G-12.Taryfa nocna i popołudniowa.Mam też opiekę serwisantów w razie jakiejkolwiek awarii.
Dawno już oszczędzam prąd i wszystko wyłączam na noc.Ładowarkę,czajnik,Tv...Poza tym jak nie ma mnie w Polsce przez 2 miesiące to samoczynnie oszczędzam!!
Fajne tematy,wszystko przeczytałam! Jutro wybiorę się na basen i na 5 minut do sauny.Potem do domu i drzemka.
Pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10635  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 19:53
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Hej kochani . U mnie syberyjska zima , niby tylko -14 st ale ten przeszywający wiatr na wskroś robi swoje . Odczuwalność temperatur jest gorsza , nikogo nie widać a jeśli ktoś pojawi się to przemyka biegiem , na głowach czapki ale i kaptury bo ciężko jest z tym nagłym spadkiem temperatur . Grypa szaleje , mój syn ma już też zapalenie płuc . W pracy mnóstwo osób na zwolnieniach lekarskich , coś strasznego a co gorsza - co dwa, trzy dni pogrzeby ... Sama czuję się niezbyt komfortowo ale jutro po pracy muszę zajrzeć do dzieciaka (syna) . A najgorsze jest to , że pracując mam związane ręce . Wszystkim Wam zdrówka życzę , aby do wiosny...... Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10636  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 23:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

powrócona ...nie jest tak bardzo zimno, odpowiednio się ubrałam ...w nos mnie szczypał mróz
Dobranoc

a z grypą nie ma żartów, przeziębiona grypa ma różne poważne powikłania, koleżance padło na płuca no i teraz dopiero ma kłopot.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10637  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 08:00
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Dzień dobry! Mróz odrobinę słabszy, tylko -12 st. i jakieś chmurki snują się po niebie. Już nie mogę dłużej siedzieć w domu, marzy mi się porządny spacer. Wczoraj przez okno widziałam gościa jadącego na rowerze. Trochę mu zazdrościłam, ale zimą jeszcze nigdy nie jeździłam. Czekam na wiosnę, myślę, że już niedługo.
Pozdrawiam, zapraszam na kawę.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10638  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 10:31
witeknatalia witeknatalia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie Samotność

Nie zawsze samotność jest taka zła. Chodzi o to, żeby sobie ze wszystkim radzić. Nawet z zepsutą pralką Ja ostatnio po wielu przeczytanych artykułach kupiłam sobie pralkę Boscha. Przeczytacie o niej w tym artykule:vaskemaskiner tilbud
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10639  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 11:57
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Dzień dobry! Mróz odrobinę słabszy, tylko -12 st. i jakieś chmurki snują się po niebie. Już nie mogę dłużej siedzieć w domu, marzy mi się porządny spacer. Wczoraj przez okno widziałam gościa jadącego na rowerze. Trochę mu zazdrościłam, ale zimą jeszcze nigdy nie jeździłam. Czekam na wiosnę, myślę, że już niedługo.

U mnie mróz trzyma na -10.
Na spacery to pies mnie wyciąga bez względu na pogodę
Z przepowiedni mojej jabłonki, długo liści nie zrzucała z wierzchołka , to zima dłużej niż zwykle ma trzymać.
Mnie to nie przeszkadza
Zajęć różnistych domowych mam pod dostatkiem.

Zasadziłam parę pietruszek i cebul w uciętą dużą butelkę po wodzie mineralnej na witaminki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10640  
Nieprzeczytane 27-02-2018, 12:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Witaj Natalio

Cytat:
Napisał witeknatalia
Nie zawsze samotność jest taka zła. Chodzi o to, żeby sobie ze wszystkim radzić. Nawet z zepsutą pralką Ja ostatnio po wielu przeczytanych artykułach kupiłam sobie pralkę Boscha.

Tak, tak ze wszystkim trzeba sobie radzić
Przyznam, że pralkę rzadko używam, większość rzeczy piorę ręcznie no chyba, że się uzbiera na wsad do pralki.
Sprzęt czasem się psuje to wiem. Niech ci długo służy nowy zakup.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.