menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-03-2021, 08:40
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 487
Domyślnie Podłoga drewniana, a pies


Podłoga drewniana a mały/średniej wielkości pies.Czy to zdaje egzamin? Czy ktoś ma psa i podłogę drewnianą? Czy mocno widać rysy?
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 09:25
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Nie materiał będzie problemem a jego wykończenie. Mamy w domu deskę trójwarstwową, panele i kafle. Pazury psa na desce słychać najmniej ale też deska jeśli olejowana to rysuje się w moment. Połóż na deskę normalnie lakier i zapomnisz o temacie. Z drugiej strony podłogę olejowaną mozna bardzo łatwo naprawić.
Podłogi drewniane mogę również polecić od tej firmy: https://meister.pl/ . Mają wiele rodzajów porządnych podłog drewnianych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 11:38
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie hej

Mój pies nie ma podłogi z desek tylko ze słomy. Bo ja ma w budzie. Oczywiście na dole w budzie jest podłoga z drzewa , nie malowana naturalna. Pies takich pachnideł nie lubi.
Resztę dnia spędza na podwórku . To pies podwórkowy . mały kundel..

Pozdrawiam
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 12:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ale chyba w mrozy wpuszczasz go do domu, nie?
Kundel polski to najmądrzejsza rasa psa, nie potrzeba się snobować na rasowca, choć te mają częstokroć gorzej w pseudohodowlach.
Nie zauważyłeś Gienku, że ludzie z awansu, dodają sobie splendoru drogim psem?
Tym rasowym wystarcza ich własna rasa, dlatego taka Anna Czartoryska ma kundla ze schroniska w Sejnach. Ona nie musi nic udowadniać ludzkim kundlom.

Co do podłogi, parkiet z dębu wytrzyma pazury psów bez problemu. Mój był cyklinowany 20 lat temu, przeszły po nim kohorty kundli i kilku rasowców acz wywalonych do lasu przez dobrych ludzi,
i nic się nie dzieje.
Zabezpieczony czymś na pół - mat. Nie wiem czym, nie znam się na tym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 15:12
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie tak

Ma budynek gospodarczy, i w nim urzęduje dziennie . Nawet tam śpi. Palę tam też, jest ciepło . Razem z kotkiem są. Tylko latem tam nie wchodzi bo nie chce. On wie kiedy kiedy wejść do ciepłego pomieszczenia W domu go nie trzymam , bo by mi obsikał dookoła wszystko.

Miałem sukę ze schroniska , była grzeczna nawet zauważyłem że była bita przez opiekunów . Gdy chciałem ją pogłaskać , to się kładła. Właśnie ona była gościem w domu. Czujna była dobra, ostra. Ale dopiero po pół roku. Musiała się zaklimatyzować u mnie. Nikt nie wszedł na podwórko, jak mnie nie było. Nawet chociaż byłem , to nie wpuściła. Pod bramką stała. W wielkości lisa była, i taką samą sierść miała. Była u mnie 17 lat, potem chorowała nie było ratunku ,i dałem ją uśpić. To był kochany piesek. Miałem też owczarka czarnego z 10 lat i rak mu się zrobił na grzbiecie , też nie było ratunku dla niego. Był bardzo dobry, tylko mnie honorował. A kundle jak kundle, poszczeka pobiega, nie ugryzie . Taki sobie, przynajmniej kota honoruje i śpi z nim.
Pozdrawiam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-03-2021, 15:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dobre z Ciebie chłopisko, Gieniu.
To się da wyczuć przez ekran. Choć czasami język szybszy od myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-02-2023, 19:53
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Ogólnie przy zwierzakach nie jest łatwo zachować porządek i czystość, coś o tym wiem. Tutaj https://www.abc4home.pl/jak-utrzymac...asz-zwierzeta/ możecie sobie na ten temat poczytać. Są specjalne patenty, dzięki którym udaje się zachować porządek. Najgorzej jak jest okres linienia, to wtedy sierść jest wszędzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka najlepsza podłoga do salonu teraska Dom, wnętrza, ogród 7 15-01-2019 08:57
Podłoga na balkonie ewa1953 Dom, wnętrza, ogród 1 02-10-2018 20:07
Szklana czy drewniana deska do krojenia morwind Dom, wnętrza, ogród 2 31-03-2017 15:01
Klakier - maleńki pies po przejściach Nemi Wszystkie zwierzęta duże i małe 59 20-02-2011 22:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.