menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3121  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 19:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

No niestety nie podyskutujemy, bo na gruncie ekonomicznym ja się poruszam jak żaba po lodzie.
W zasadzie mogłabym coś napisać, ale po co masz się ze mnie śmiać - całkiem słusznie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3122  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 21:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu na wszystkim nie musimy się znać ale to co przedstawił i firmuje Morawiecki należy bez uprzedzeń ideologicznych podejść .Podałem tych co wypowiadali się co ten bankowiec proponuje i warto wysłuchać tych co zajmują się na bieżąco gospodarką i mają swoje uwagi o nich mówią ,by to co zaproponował , chcieli by mu się udało , bo nie jest złe dla polski .Pisząc o programach w ostanim 25 leciu należy też pamiętać o programie zrównoważonego rozwoju Kołodki .Do historii weszli Balcerowicz Kołodko Hausner i czeka na swoją kolejkę Morawiecki. To jak ze starożytnością wieczność osiągnął Arystoteles ,m o nim pamiętamy i nas dalej będzie fascynować.

12.03.2016 godz 10.00 AGH ul.Mickiewicza 30 Kraków .paw. A-0 Aula I p. spotkanie z Wicepremierem Jarosławem Gowinem Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Od imitacji do innowacji -szansa dla Polski .Spotkanie w ramach Uniwersytetu Otwartego AGH .Kogo problematyka interesuje , ma czas jest w Krakowie ,zapraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3123  
Nieprzeczytane 02-03-2016, 16:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Pożyczała pieniądze Kaczyńskiemu. Weszła do rady nadzorczej PGE. Kim Jest Janina Goss?
Co słychać w biznesie i w folwarku Polska .Newsweek pl.Biznes
https://www.pinterest.com/pin/386746...6a75b032acaf45

Andrzej Duda zastanawiał się, jak "Gazeta Wyborcza" mogła dotrzeć do projektu opinii Komisji Weneckiej. - Rozumiem, że to jest jakiś przeciek. Mam nadzieję, że źródłem przecieku nie jest sama Komisja - mówił prezydent.
Dziś wątpliwości prezydenta rozwiewa "Rzeczpospolita": "Projekt jest łatwo dostępny. Dysponuje nim ponad 120 osób oraz kilkadziesiąt rządów".

Mógł się spytać Węgier Orbana jest w dobrych stosunkach ,gorzej z Litwą bo chcą się pozbyć Polaków i Rosjan i mieć kraj jak Polska jednonarodowy .

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że żołnierze antykomunistycznego podziemia stali po stronie wolnej Polski i nigdy się nie poddali. Wyraził nadzieję, że żołnierze wyklęci staną się "wielkim fundamentem silnej, suwerennej, niepodległej Polski". Jest wątek i zdania podzielone ,podziały przebiegają jak jak podziały partyjne.
https://www.youtube.com/watch?v=YkrGGKLtuBM Brzeziński o Kaczyńskim stary wywiad ale w nim dużo racji.Korepetycje dla Kaczyńskiego Tadeusz Jasiński w NIE opisuje Austria w 1999 i Jorg Hajder jak się to skończyło , zajdyiecie w Internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3124  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 08:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Rada nadzorcza to niekoniecznie duże pieniądze.
Nadzoruje i dobrze.

A przeciek paradoksalnie pomógł PiSowi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3125  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 08:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Beznadziejny Biedroń.

https://twitter.com/KatarzynaPawlak/...58128141246464

I ktoś robił przymiarki - on na prezydenta Polski?

Głupek. Rozumek wielkości łepka od szpilki nie ogarnia,
że za to co on prezentuje z idiotycznym uśmiechem,
ginęły pokolenia Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3126  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 10:01
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Teczki, teczki....

Bogdan Czajkowski, działacz opozycji antykomunistycznej opowiada o swoich latach studenckich, skórkach od bananów podrzucanych dla uczczenia towarzysza Wiesława, o Lechu Wałęsie i słynnej Siekierce Opowiada o dawnych kolegach, których życiorysy potoczyły się zgoła odmiennym torem.


http://www.radiownet.pl/#/publikacje...a-mnie-donosil do odsłuchania.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 03-03-2016 o 10:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3127  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 19:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Zmarł abp.J.Bolonek-agent SB,ps.„Lamos”.
Donosy"Lamosa"sprowadziły śmiertelne zagrożenie na płk.R.Kuklińskiego i zmusiły go do ucieczki z PRL.

Konfident....brrr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3128  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 20:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Radio Zet ustaliło, że nawet 200 prokuratorów jest zdecydowanych odejść z pracy w związku z wchodzącymi 4 marca w życie zmianami.
Od piątku następuje połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.


Tylko dwustu? Gdy prokuratorów jest grubo ponad 10 tysięcy?
Nie wierzę, że dyspozycyjnych było tylko 200 sztuk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3129  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 22:49
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Radio Zet ustaliło, że nawet 200 prokuratorów jest zdecydowanych odejść z pracy ....

zwolnią miejsca dla tych co szukają pracy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3130  
Nieprzeczytane 03-03-2016, 23:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Głupek. Rozumek wielkości łepka od szpilki nie ogarnia,że za to co on prezentuje z idiotycznym uśmiechem,
Popatrzyłem na link i dla mnie wyjatkowo żałosne to te wpisy na Twitterze /KasiaPawlak,HonoriOjczyzna , itd./ słowo obecnie modne na tego typu wpisy to zwykły hejt (hate - nienawiść).
Poznałem go bo był w Ruchu Palikota raz z nim rozmawiałem można być pod wrażeniem ,jest człowiekiem inteligentnym ,oczytanym i kompetentnym w wielu sprawach przy czym bardzo skromnym .Odbiera się go bardzo pozytywnie , nie jest bufonem któremu przewróciło się w głowie.Można wejść na stronę archiwalną Sejmu i zobaczyć jego aktywność poselską ,uczestnictwo w komisjach lub przeczytać to co publikował np. :Nieerotyczny dotyk. O hipokryzji i homofobii kościoła katolickiego w Polsce .Czyś słyszała by kiedyś mówił na temat kolegów w PiS o podobnej jak on orientacji? Jak by miał mały rozumek to by to na pewno wykorzystał w walce politycznej.
A co do uśmiechu to wolę Biedronia niż uśmieszek Prezydenta Dudy.Nie ma lekko jako Prezydent Słupska bo musi dokończyć inwestycje , to co rozgrzebali jego poprzednicy lub znaleźć inwestorów.

Robert Gliński o bracie: Minister-idiota, dał się podpuścić
02-03-2016 , ostatnia aktualizacja 02-03-2016 16:07
Znany reżyser podczas spotkania ze studentami łódzkiej filmówki skomentował działalność swojego młodszego brata, ministra kultury, Piotra Glińskiego. To ocena rodzonego brata i myślę że trafna po jego występach i poczynaniach jako Ministra Kultury .Kiedyś już ten klip publikowałem obecnie dołożono tłumaczenie w języku polskim .
https://www.youtube.com/watch?v=1RQNR_EKFOw
Piosenka o polskim

Dzisiaj miałem spo0tkania i ciekawą sprawę z jaką się borykają w USA a dotyczy leków i biznesu .Fundusz wykupuje jedyną firmę Turing mającą patenty na specyfik produkowany pod nazwą Daraprimu i nowe kierownictwo podnosi cenę za pigułkę 13,50 dolara do , 750,00 dolarów za pigułkę .Wszystko zgodne z prawem . jestem jedynym producentem na świecie to dyktuję cenę.Pogoń za dużym zyskiem i premiowanie od zysku głównego menagera takimi kończy się decyzjami nie bardzo nam odpowiadającym , jeżeli jesteśmy chorzy czy nasi bliscy.

Lilu z wynagrodzeniami za posiedzenie uczestnika Rady Nadzorczej jest różnie , wszystko zależy jaka wielkość przedsiębiorstwa .W większości każde kończy się obiadem i tu zależy gdzie zaproponuje Prezes Spółki , jest dowolność w menu i dodatkach. Przyjęte jest by wybierać najdroższe trunki, księgowane jest to wszystko w koszty przedsiębiorstwa i jest w cenie wyrobu lub usługi.

Odejścia z prokuratury dobrych prokuratorów z doświadczeniem to źle dla społeczeństwa bo w tej profesji jest ważne doświadczenie bo łatwo skrzywdzonym być przez prokuratora. A tego nikomu nie życzę.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-03-2016 o 23:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3131  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 10:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Oooo tam, brat o bracie. Tylko patrzeć, jak usłyszymy, że reżyser to kretynek. Hejt taki, czy nie?

Co do uśmieszku Biedronia, kwestia gustu, być może panom się podoba,
choć ja człowieka lubię, za szacunek dla zwierząt.
To co trzymał w łapie zaszkodziło mu mocno, wszak winien pamiętać, że ma różnych wyborców.
Ci co wybierali polszewię, ze zdumieniem musieli czekać na nocną konfę,
jaką im żałosne durnie urządziły, choć przedtem płakały pod niebiosa, że w nocy pracują tylko oszuści.

W aproposie- chodzi taki kawał w sieci.

- ile Lech Wałęsa wydał na nowy telewizor?

- dwóch kolegów.

Tylko nie pisz mi Wacławie, że oglądam się w przeszłość,
bo ale..niestety..bynajmniej i jednakowoż,
będą opublikowane nowe esbeckie dokumenty.
Co ma wisieć, nie utonie- jakież to prawdziwe, czyż nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3132  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 21:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

W sądzie grali w trzy kubki! Oskarżony wygrał z iluzjonistą
Andrzej L., wielokrotnie karany za nielegalny hazard organizator gry w trzy kubki został dziś uniewinniony od zarzutu oszustwa. Biegły iluzjonista, Krzysztof Markiewicz, docenił jego kunszt i zachęcał do zajęcia się magią. - Nie lubię być medialny - odpowiedział mu Andrzej L.

Lilu pioczekaj na ocenę ekspertów czy te dokumenty to nie fałszywki a potem zacznij obrzucać g..nem /ostre określenie/ z przyjaciółmi z PiS , byłego Prezydenta .Dla mnie to historia i nie zmieniam swojego zdania o zasługach Wałęsy przy zmianie systemowej.Zrobił to prosty robotnik pomimo wielu krzykaczy o rodowodzie inteligenckim którzy obecnie mu odwagi zazdroszczą .Nie jestem fanem Wałęsy bo nie lubię ludzi obnoszących się pretensjonalnymi gadżetami do tego z przerośniętym ego.Ja nie muszę być konformistom , mam własne poglądy na wiele spraw , potrafię je artykułować a stanowiska mnie nie interesują .Przeciwieństwie do wielu cieszę się że się młodym ludziom się wiedzie i cenię ludzi którzy mają swoje poglądy i potrafią argumenty logicznie uzasadniać ,ale się z moimi nie zgadzają.

Sensacje :W limuzynie Prezydenta pękła opona .Kto przegryzł oponę ??? to na pewno zamach .Policję i wojsko w stan pogotowia należy postawić . W Sejmie powinni Posłowie powołać komisję złożoną z ekspertów zagranicznych by sprawę wyjaśnić.. Co ta opozycja i KOD-em i z Parlamentem Europejskim już nie wyrabia. . Zapomniałem dodać Putina.

Mimo wdrożenia programu 1,38+ na łeb emeryta?Wielu niezadowolonych .Jak można być tak niewdzięcznym .Czy komuś zbierający datki w kościele dał coś z tacy kiedy potrzebowaliście wsparcia.Bóg wie wszystko co myślicie i przez swoje sługi , was zawsze wesprze.

Mamy wybory uzupełniające nasza Polonijna Dama lat 66 emerytka walczy o stanowisko senatora w okręgu wyborczym 49 .Wcześniej negocjowała z PO swoje wystąpienie na listach wyborczych , ale zrezygnowała bo : Chcieli bym wystartowała z okręgu wyborczego,gdzie nie ma Polonii / WP Październik 2015/. Zmiana partii nie przeszkadza jej ze tam nie ma Polonii.Nasza Emerytka jest aktywna została w Rządzie PiS Ministrem Przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i pełnomocnikiem prezesa rady ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego.
Jutro jest cisza wyborcza, należy o tym pamiętać bo TW dacie zarobić bo za donos obecna władza płaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3133  
Nieprzeczytane 04-03-2016, 22:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu pioczekaj na ocenę ekspertów czy te dokumenty to nie fałszywki a potem zacznij obrzucać g..nem /ostre określenie/ z przyjaciółmi z PiS , byłego Prezydenta .
.


Nie chcem ale muszem.
Jeśli pisanie z Tobą ( zwróć uwagę iż mało nas) porównujesz do rzucania g...( ty nim rzucasz równo i dokładnie na przykład w katolików)
to ja mogę odpaść od ściany i ktoś inny tu przyjdzie, ale zadowolony nie będziesz.
Albo pozwolisz na inne zdanie poza Twoim bez wprowadzania tu kibla,
albo powiem- żegnaj Gieniuchna, kochajmy się z daleka i sam se monologuj.
Nie wiem czy słyszałeś, ale to Boluś tak rzucał g...., że dziś komornik wszedł mu na konto?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,tit...697f&_ticrsn=3

Cytat:
Sensacje :W limuzynie Prezydenta pękła opona .Kto przegryzł oponę ??? to na pewno zamach .Policję i wojsko w stan pogotowia należy postawić . W Sejmie powinni Posłowie powołać komisję złożoną z ekspertów zagranicznych by sprawę wyjaśnić.. Co ta opozycja i KOD-em i z Parlamentem Europejskim już nie wyrabia. . Zapomniałem dodać Putina.

Zdarza się. Do tej pory zdarzyło się 2 razy- Sri Lanka i Zimbabwe. Zresztą ta opona Run Flat nie rozpada się na strzępy, ktoś dał d.... z doborem obciążenia ( samochód pancerny).
Dlaczego bredzisz o zamachu?

Cytat:
Mamy wybory uzupełniające nasza Polonijna Dama lat 66 emerytka walczy o stanowisko senatora w okręgu wyborczym 49 .

Chyba do Senatu tylko w słusznym wieku się startuje?
Oponentów miała starszych.

http://iv.pl/images/72145636782582945592.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3134  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 12:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu dla fanatyka religijnego każde wskazanie na brak logiki w treściach pism które nazwał sobie świętymi jest nie do przyjęcia i może być przez zaślepionego człowieka uznawane jako obrzucanie g..em.Zresztą pisząc o wynaturzeniach w religii staram się uzasadniać swoje stanowisko .Tu jest SC QUO VADIS POLSKO a nie Fronda.
Wałęsę eksploatuje PiS medialnie i nie sprawdzone materiały publikuje a powinien wcześniej sprawdzić czy nie są to falsyfikaty. To jest obrzucanie g..em może się coś przyklei.
Komornik wszedł na konto bankowe , ale news . Myślę że Wałęsa nie trzyma pieniędzy w jednym banku i nie potrzeba robić zbiórki społecznej w kraju i zagranicą.

Jasię tylko z tego wypadku śmieję bo bredzenie o zamachu to specjalność Macierewicza i Kaczyńskiego ,zapomniałaś że mamy Smoleńsk i zimnego Lecha . Nawet zwolennicy religii smoleńskiej ,mają miesięcznicę i swoich idoli a jak dobrze pójdzie będzie nowe wyznanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3135  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 14:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Dzisiaj Informacje TV Republika 04 03 2016

https://www.youtube.com/watch?v=ZJB_V_WiJBI
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3136  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 16:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Sekretarz klubu PO Zbigniew Konwiński poinformował, że zwrócił się do prokuratury generalnej i CBA o zbadanie, dlaczego w oświadczeniu majątkowym szefa MS Zbigniewa Ziobry nie ma informacji o odprawie z europarlamentu w wysokości ok. 26 tys. zł, do której Ziobro miał prawo.

Ciekawym jak ten kryształowy człowiek PiS Zbysiu , zadecyduje we własnej sprawie .Jednak jak chodzi o pieniądze posłowie PIS nie różnią się niczym od PO .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3137  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 18:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Wypadek prezydenta spowodował wypełznięcie kanalii z mową nienawiści.
Internauci masowo piszą maile do KG Policji, dziś ma być także program TV info.
Oni myśleli, że są bezkarni.

https://twitter.com/hashtag/TwarzeKOD?src=hash
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3138  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 19:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Na 9 marca prezydent Andrzej Duda zwołał pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformował w piątek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

---> http://www.radiownet.pl/#/publikacje...twa-narodowego


Krzysztof Wyszkowski, legenda pierwszej Solidarności, na portalu społecznościowym Twitter zapowiedział, złożenie zawiadomienia do Prokuratura Generalnego przeciwko Donaldowi Tuskowi, byłemu premierowi Polski, obecnie przewodniczącemu Rady Europy, który miał dopuścić się zdrady i współpracy z wywiadem RFN.

--->http://www.radiownet.pl/#/publikacje...yl-agentem-bnd
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3139  
Nieprzeczytane 05-03-2016, 22:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Projekt opinii Komisji Weneckiej ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym nie jest korzystny dla PiS. Dlatego politycy rządzącej partii na wyścigi podważają wiarygodność KW. Oto przykłady.http://polska.newsweek.pl/jak-pis-at...,381051,1.html

Przeczytacie co mózgi od propagandy i hejterzy społecznicy z PiS wymyślają by podważyć niekorzystny raport. A to link do oryginalnego artykułu http://www.wsj.com/articles/u-s-pres...ift-1457142901 The Wall Street Journal a nie laurki usłużnych z cytatami wyrwanymi z tekstu.

Arti jaka to sensacja to zwołanie RBN już dawno opozycja przypominała Prezydentowi żeby zamiast przesiadywania w kaplicy zajął sie sprawami Polski i zwołał RBN bo będzie festyn dla młodzieży z całej Europy w lipcu i przyjeżdża Król z Watykanu i czy są na to przygotowani. A zapowiedzi na Twitterze co będzie ktoś robił jest śmieszne i kierowane dla mniej rozgarniętych.Jutro udaję się do Supermarketu też napiszę na tweeterze ty też coś napisz by Wyszkowski cię zacytował. Jest jeszcze Facebook i Nasza Klasa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3140  
Nieprzeczytane 06-03-2016, 20:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Ten wiersz dedykuję wszystkim seniorom rozszarpujących historię i zajmujących się tematami zastępczymi a obozowi rządzącemu dodatkowo przytoczę to co powiedział A.Lepper z trybuny sejmowej. Był prostym chłopem.
....wy ludziom nie musicie dawać ,tylko przestańcie nam zabierać.
Bo jednemu trzeba wcześniej zabrać by drugiemu dać .Kwotę należy zwiększyć o koszty systemu który bogatszym ma zabrać. To podstawowa ekonomia , nie ma nic za darmo. Waclaw46

DAREMNE ŻALE

Daremne żale, próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Zniknionych mar szeregu;
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe,
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą.
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

Ówczesny TW Adam Asnyk 1877 r.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.