menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #125501  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Rzad na uchodźstwie? Zdążą uciec? W Paryżu rozjuszony tłum zabił i zjadł swojego premiera. Nam to nie grozi, jeden schorowany drugi żylasty.


Matko Bosko, kogo zjedli??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125502  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:32
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Ja na terenie mojego powiatu też nie mogę głośno i w dodatku źle mówić o PO i o czym to świadczy?
Przynajmniej wiesz co nas w Pislandii spotyka. Życzę dużo zdrowia jakoś cza przetrwać Może granice podziału przesuną się w jedna albo w drugą stronę tylko czort wie w którą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125503  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

a tak warto per analogiam przyglądać się relacji Trumpa i Netanjahu.... w kontekście tworzenia rządu w Izraelu
Cytat:
Mam nadzieję, że uda się zbudować koalicję w Izraelu i razem z Bibim będziemy wzmacniać sojusz między Ameryką i Izraelem. Mamy wiele do zrobienia!

Donald Trump, Twitter

Niezwykle ważne przy tym jest pytanie o rolę Donalda Trumpa. Zachowanie premiera Izraela jak i prezydenta USA budzi nie tylko zdziwienie, ale także poważne wątpliwości. Na ile przywódca obcego państwa może otwarcie ingerować w politykę innego kraju, którego obywatele wzięli udział w demokratycznych wyborach?

no i warto wspomnieć, że Bibiemu grozi kryminał za machloje. Podobnie jak Trump ma spore problemy z prawem u siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125504  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
jeśli to prawda co głoszą to byłby to wynik dla KE 22 + 1.



co z resztą zapowiedziała wcześniej, że będzie z KE współpracować.


Jakie 22?

Komuszki już zapowiedziały, że KE mają w żopie.
Ze szczególnym uwzględnieniem Grzecha, nad którym w PO odbywa się sąd.
Plebejusz w kolorze ochry czeka jak Piłat na ukrzyżowanie Dyndały.
Ja tam go zaczęłam lubić jako ojca sukcesu PiS.
Ma rękę do suportów.

Cytat:
Dalej Leszek, jedziesz, progresywnie i nowocześnie"

Lis kontra Jażdżewski.

Klęska opozycji w tle

Cytat:
Naczelny tygodnika "Newsweek" wprost obarcza go winą za przegraną KE.
Lis wskazuje, że do przegranej z PiS przyczyniło się właśnie m. in. atakowanie osób wierzących.

Tego dnia, gdy wystąpili razem z Tuskiem,
pisałam, że obaj pracują jak krety pisowskie.
Nikt mi chyba nie uwierzył, a to jest na wątku.
Tylko dlaczego ja, starsza pani to rozumiem,
a niby wytrawny choć rudy polityk,
tego nie skumał?

Bo jest głupcem po prostu. Dyzmą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125505  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Przynajmniej wiesz co nas w Pislandii spotyka. Życzę dużo zdrowia jakoś cza przetrwać Może granice podziału przesuną się w jedna albo w drugą stronę tylko czort wie w którą.


A o emigracji jakoś cicho?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125506  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Iiiii słynny KUKIZ


Cytat:
Wysoka frekwencja w ordynacji proporcjonalnej powoduje korzyści dla dwóch podstawowych 'graczy' - PiS i POKO. Powiększa ich udział procentowy w Sejmie, a zabiera szansę małym ugrupowaniom" - napisał na Facebooku.
Wyjaśnił, że w Polsce tworzy się "duopol partyjny". "I chyba jest to proces nieodwracalny. Na "rynku politycznym" wkrótce pozostaną dwie partie. Tak będzie wyglądać sytuacja po jesiennych wyborach" - stwierdził.

bidulek.... czy mnie się zdaje, czy Kukiz był 3 siła w sejmie? I jest pytanie KTO mu zabronił być ...WIELKIM?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125507  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 14:51
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Wieczorem poczytalam troche prasy i co widze ? PiS wprawdzie odniosl zwyciestwo ale Schetyna i lemingi z komuchami swietowali wygrane wybory....paradoks?Moze,ale takich wiecej.
To nie PiSwygralo wybory tylko TVP a tej stacji podobno nikt nie oglada.
Kosciol kazal glosowac na PiS a podobno do kosciola nikt nie chodzi, to takie to obciachowe ,nienowoczesne.
PiS kupil glosy za 500 a oni to jalmuzna nazywaja,ktoz sie sprzeda za jalmuzne?Moze lemingi,ale nie dumni Polacy!?
Takich paradoksow jest milion dwiescie ale nie chce PO wcow wiecej upokarzac, choc drugie miejsce jest medalowe ale uczciwie niech sie przyznaja ze wiekszosc narodu ich nie chce a wiekszosc ma racje z wyjatkiem miliona much siadajacych na padlinie z przekonaniem ze to dobre.I na g....e tez
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125508  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:07
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

13 emerytura wydana na prezenty dla prawnukow, bo wnuki juz dnia dziecka nie celebruja,a moze ambitnie i ostetacyjnie niepobrana?Ja nie wzielabym.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125509  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:13
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Przynajmniej wiesz co nas w Pislandii spotyka. Życzę dużo zdrowia jakoś cza przetrwać Może granice podziału przesuną się w jedna albo w drugą stronę tylko czort wie w którą.

Widzę że źle zrozumiałaś
na terenie mojego powiatu to Pis jest be
i gdybym sie odezwała źle o PO to by mnie zjedli
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125510  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:26
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A o emigracji jakoś cicho?
Nie wiesz gdzie jestem, poza tym Polska jest też moim krajem nie tylko pisiorów. Co do Polonii to już się za PiSem opowiedziała aż dziwne, że samoloty nie sa pełne wracajacych, wiadomo, że na wózku wygodniej w Kaliforni, a nie w Konstancinie, jestem pełna zrozumienia. Poczekajmy na kryzys finansów. Komuna też dawała podwyżki, kartki na mięso i cukier, wakacje dla dzieci, wczasy pod gruszą, premie dla wielodzietnych matek i gdzie dzisiaj jest??? W PiSie???
Dzięki nienawiści i agresji Polska jest podzielona na pół i to się Kaczyńskiemu udało, brawo. Może nawet jest zadowolony? I takie prywatne pytanie: ten podział cię nie martwi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125511  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:29
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Widzę że źle zrozumiałaś
na terenie mojego powiatu to Pis jest be
i gdybym sie odezwała źle o PO to by mnie zjedli
Dobrze zrozumiałam, na terenie mojego powiatu to PiS jest cacy a każdy inny be. Mam taka sama sytuację jak Ty za wsparcie Koalicji by mnie zjedli i na zdrowie im.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125512  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:39
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Dzięki rozmowie z Honortaka uświadomiłam sobie, że zachodnia część Polski w tym Pomorze, Wielkopolska, Dolny Ślask to tereny ciężkiej pracy. Polska najdłuższej wojny w nowożytnej Europie. Mieszkają tam ludzie solidnie pracujacy na swój byt, a nie czekajacy co z panskiego stołu spadnie. Jestem dla nich wszystkich pełna uznania. Nie dziwi mnie, że nie głosowali za darmowym wspieraniem nierobów z ich podatków. Są dwie Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125513  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:54
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dzięki rozmowie z Honortaka uświadomiłam sobie, że zachodnia część Polski w tym Pomorze, Wielkopolska, Dolny Ślask to tereny ciężkiej pracy. Polska najdłuższej wojny w nowożytnej Europie. Mieszkają tam ludzie solidnie pracujacy na swój byt, a nie czekajacy co z panskiego stołu spadnie. Jestem dla nich wszystkich pełna uznania. Nie dziwi mnie, że nie głosowali za darmowym wspieraniem nierobów z ich podatków. Są dwie Polski.
Ano widzisz - Honoratka mieszka wśród zwolenników PO
i SLD, płaci podatki ,500+ nie bierze, ciężko pracuje
( mimo wieku nadal prowadzę sama gospodarstwo) i popiera Pis To chyba musi być jakaś anomalia
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125514  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Krajobraz po bitwie

politycznej.
Jaki jest, każdy widzi.
To wstęp do jesiennych wyścigów i zwycięzcę już dzisiaj można wskazać, jeśli opozycja nadal będzie się lenić i straszyć wyborców PiS-em, Ta metoda od blisko 4 lat nie działa, a jeśli tak, to trzeba zmienić taktykę.

Łatwo nie będzie, ale to nie powód, żeby nie próbować, tylko trzeba mieć pomysł, a jak do tej pory tego nie widać.

Jedno mnie cieszy> przegrana korwinowców i kukizowców co nie oznacza, że nie pojawią się w takiej czy innej grupie jesienią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125515  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 15:58
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Ano widzisz - Honoratka mieszka wśród zwolenników PO
i SLD, płaci podatki ,500+ nie bierze, ciężko pracuje
( mimo wieku nadal prowadzę sama gospodarstwo) i popiera Pis To chyba musi być jakaś anomalia
To nie jest anomalia jesteś dzielnym Człowiekiem co nie znaczy że się zgadzam z Twoimi pogladami politycznymi to dla mnie nie ma znaczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125516  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 16:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Iiiii słynny KUKIZ

bidulek.... czy mnie się zdaje, czy Kukiz był 3 siła w sejmie? I jest pytanie KTO mu zabronił być ...WIELKIM?
Nie zdaje Ci się, ale mu nie wyszło.
I nawet taki tuz jak Tyszka też nie dał rady, choć tak się starał przekonać sejmowego "ogrodnika" do swoich racji..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125517  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 16:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
To wstęp do jesiennych wyścigów i zwycięzcę już dzisiaj można wskazać, jeśli opozycja nadal będzie się lenić i straszyć wyborców PiS-em, Ta metoda od blisko 4 lat nie działa, a jeśli tak, to trzeba zmienić taktykę.
każde jednak są inne....I do jesiennych sporo może się zmienić.
Cytat:
Łatwo nie będzie, ale to nie powód, żeby nie próbować, tylko trzeba mieć pomysł, a jak do tej pory tego nie widać.

chwilowo jeden pomysł częściowo wypalił. Na ile się sklei do jesieni to zobaczymy.
O piruetach PSLu już wspominałem. I to był jeden z powodów że PiS zaliczył + 5, bo reszta to w sporym stopniu partie miejskie. I biorąc to pod uwagę uważam, że wynik KE jest niezły.
Cytat:
Jedno mnie cieszy> przegrana korwinowców i kukizowców co nie oznacza, że nie pojawią się w takiej czy innej grupie jesienią.
korwinowców z bliska nie widziałem, ale kukizowiec Długi jakoś mnie nie zachwycił. Podobnie jak młody zandbergowiec, który dorabiał za kolejne wcielenie kpp-wca aktywisty.
Nad biedroniowcem nie będę się znęcał bo wszedł i w porównaniu z Jadźką z Koziegłów wygląda na intelektualistę z domieszką zieleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125518  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 16:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Nie zdaje Ci się, ale mu nie wyszło.
I nawet taki tuz jak Tyszka też nie dał rady, choć tak się starał przekonać sejmowego "ogrodnika" do swoich racji..

to już Biedrniowi jakieś drobne szanse na jakiś drobny sukces jesienią daję, bo jakiś w miarę spójny elektorat zebrał.
Letko histeryczny ale jednak i jak go letko szalone a bojowe kobity na wrzosowiska nie wywiodą to coś ugrać.

a Kukiz? Nie ma co się dziwić. Jak nie menel, to kombinator albo nabombany pajac robiący za generała ... Jakieś JOWy mu majaczyły przed laty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125519  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 16:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Te wybory pokazały prawdziwe oblicze Polaków.
Przynajmniej wiemy, że Polakom, którzy głosowali na pis, nie przeszkadza rasistowski język, obsceniczne łamanie prawa, patologiczne kłamstwa, deweloper Kaczyński, Pinokio Morawiecki, deforma Zalewskiej, widmo poleksitu, smutna porażka świadomości społecznej, za pan brat z pedofilią w KK. Za to liczy się kasa za nieróbstwo. Już niedługo wyjdzie szydło z wora i okaże się, że upadek moralny tych ludzi da swoje owoce wszystkim Polakom
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125520  
Nieprzeczytane 28-05-2019, 16:49
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Zabrakło na pińcet???
Oby PiS wygrał jesienne wybory musi spijać smietankę swoich rzadów . Sama zaglosuje na PiS i namówię znajomych, nie ma ucieczki od odpowiedzialności.
"Na nic protesty opozycji, na nic niezadowolenie Polaków! Posłowie przyjęli ustawę, zakładającą między innymi wprowadzenie specjalnej opłaty emisyjnej. Efekt? Paliwo ma zdrożeć i to nawet 10 groszy na litrze. Wpływy z daniny mają być przeznaczone na walkę ze smogiem. - Nowy podatek sprawi, że Polacy więcej zapłacą za dojazd do pracy, a firmy za paliwo do swoich samochodów – próbowali przekonać polityków Prawa i Sprawie"
https://www.se.pl/wiadomosci/polityk...7qHnw6SVkX b4
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.