menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #19081  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 03:49
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

Witam.
Nie moge spac wiec usiadłam do kompa aby poczytać zaległe wiadomości.
Marta masz teraz ciężki czas. Ja jak zaczęły sie problemy lekarz onkolog dał skierowanie do Poradni Przeciwbólowej powadzonej u nas przez Hospicjum. Tam pare razy bylismy z mężem. Po pewnym czasie zamienilismy na wizyty domowe.
Przyjeżdzała lekarka z hospicjum badała, serwowała leki, ona przyjeżdzała co 2 tygodnie chyba, że sie ją wezwało. przyjeżdzały pielęgniarki i robiły kroplówki i inne. Po jakimś czasie po zrobieniu badań stwierdzono, że potrzebna transfuzja i mąż był w szpitalu na 3 dni. Bardzo go to wzmocniło ale......na bardzo krótko. Nie wiem czy Twoj mąż jest pod opieka hospicjium, jesli nie to załatw to, potrafia naprawde pomoc, tam pracuja ludzie z sercem. 0ni też dostarczaja różnego rodzaju sprzęt jak aparat tlenowy gdy chory ma problemy z oddychaniem. Sama nie dasz rady. Wiem, że teraz jest taki czas i człowiek jet bezsilny, nic nie funkcjonuje tak jak powinno ale spróbuj.
Przytulam Cie.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19082  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 10:01
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Poczytałam znam ten Ból.U mnie było inaczej bo mieszkam na wsi.Stałam się w niektórych sprawach bezradna.
Wczoraj było 3 miesiące,jak odszedł...Jak mnie jego brakuje a Ja WIEDZMA pyskowałam..Wiecznie o Lekarza.Tak miało być...
Jestem sama i wymęczona do cna...
Marto,cóż mogę Tobie posłać Fliudów pomocnych do przezwyciężenia tego strasznego stanu i bólu.efka.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19083  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 10:34
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

witam ,dzień dobry Kochani


Marta przytulam Cie i bardzo współczuję
posłuchaj rad Grażynki ,nie dasz rady sama

przeszłam to ,też pod koniec korzystałam z pomocy innych



palmy przynoszę na Wasze stoły

a teraz idę po kawę już czas dla mnie



Odpowiedź z Cytowaniem
  #19084  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 11:12
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witam koleżanki pięknym ale mroźnym rankiem. Jest parę spraw do poruszenia. Pierwsza to bezsenność. Dlaczego nie bierzecie środków nasennych? Czego się boicie? Że one mają skutki uboczne? Może i mają, ale bezsenność jest gorsza - wszystkie czarne myśli pchają się do głowy właśnie nocą i człowiek rano jest jak skacowany.
Sprawa druga: każdy żyje jak chce, bądź jak go nauczono w domu rodzinnym. Ja nie jestem zwolennikiem spinania się i dążenia za wszelką cenę do równowagi zewnętrznej i wewnętrznej. Szkoda życia na takie walki z samym sobą. Ja po ojcu jestem fajnym luzaczkiem, po matce taką "piczką - zasadniczką". Na emeryturze dałem sobie luz, szczególnie po śmierci żony. Znam tę bezsilność, jak współmałżonek cierpi, a ty nic nie możesz. Znam ten ból i uczucie pustki, kiedy odeszła. To może zaleczyć tylko czas. Życie? Jak mawiał mój ojciec życie jest jak koszulka dziecka: krótkie i zasrane. Teraz to widzę, choć miałem przeważnie " z górki", a jak bywało "pod górkę", potrafiłem sobie poradzić. I co? Mam 76 lat, miejsce na urnę obok żony czeka, chociaż mi się specjalnie nie spieszy. Jak już wykituję, to Jadzia wie, gdzie będę, bo opisałem kiedyś, myślę, że świeczkę mi zapali. Na razie walczymy z wirusem siedząc na dupie w domu, bo jesteśmy w grupie zagrożonych. Pozdrawiam
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19085  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 11:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Z kotem...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19086  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 13:30
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

[i]Witam wszystkich którzy już dziś odwiedzili wątek Pozdrawiam tych/te co zajrzą póżniej
U mnie piękna , słoneczna pogoda a na termometrze za oknem ( w cieniu ) + 13 stopni więc nie jest tak żle

Martunia cały czas myślę o Tobie

Ewa miło, że nas znów odwiedziłaś, szkoda że nie wpadasz częściej .


A teraz odniosę się do Janusza





Cytat:
Napisał ramzes101

Sprawa druga: każdy żyje jak chce, bądź jak go nauczono w domu rodzinnym. Ja nie jestem zwolennikiem spinania się i dążenia za wszelką cenę do równowagi zewnętrznej i wewnętrznej. Szkoda życia na takie walki z samym sobą.






Mam 76 lat, miejsce na urnę obok żony czeka, chociaż mi się specjalnie nie spieszy. Jak już wykituję, to Jadzia wie, gdzie będę, bo opisałem kiedyś, myślę, że świeczkę mi zapali. Na razie walczymy z wirusem siedząc na dupie w domu, bo jesteśmy w grupie zagrożonych. Pozdrawiam




Janusz ja się po prostu taka urodziłam, nie wiem po kim to mam bo mama choć nie była luzaczką to nie była aż tak "perfrkcyjna" jak wiele osób mówi o mnie.
Ja miałam dwóch młodszych braci a do nich przychodziło zawsze dużo "kumpli"
Rodzice pracowali a ja nadzorowałam moją brygadą i pilnowałam aby nie robili za dużo bałaganu.
Gdybym puściła na luz to póżniej miałabym masę pracy ze sprzątaniem po nich. Kazałam im wchodzić do mieszkania boso a buty zostawiać za drzwiami. Był to dla nich szok ale się stosowali. Jednak najczęściej wołali pod oknem z pytaniem czy ja jestem w domu bo gdy mnie nie było robili co chcieli.
Teraz podczas przeprowadzki część rzeczy mamy w jednym mieszkaniu a część w drugim.
Mój małż twierdzi, że tylko ja tak potrafię zorganizować, ze możemy funkcjonować zarówno tu jak i tam. On by sobie z tym nie poradził....to są jego słowa.


Długo piszę ale jeszcze jeden temat poruszony przez Ciebie.
Otóż mój drogi ...nikt z nas nie wie kto pierwszy zostanie powołany do przejścia na drugą stronę tęczy.
Wiem, że Twoja żona jest pochowana na starym cmentarzu ale jak wiesz , ten cmentarz jest ogromny.
Groby moich bliskich są na nowym cmentarzu bardzo blisko bramy wjazdowej po prawej stronie. Wiec gdybym to ja odeszła pierwsza wiesz gdzie masz zanieść świeczkę


Coś żle zaznaczyłam, że wszystko mi się pokreśliło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19087  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 13:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Że co? Witaj..

Witaj Serdecznie..

Ja Tobie Jadziu też coś opiszę.Smutno,ale real kwiczy.

Ja praktycznie nie mam nikogo i sama sobie, będę musiała pochówek załatwić.Ale tak jest...

Moja "Bachorki" są na zachodzie.Takie życie.Na diabła staranie się o Matkę.

Ja piszę tak jak jest.Spalić a Urnę utopić.Zrozumiano....
W polskim prawie pochówku Urny jest to ujęte..

Tutaj gdzie mieszkam,nie ma nikogo,poumierali na Śląsku i w Niemczech.W Niemczech mam 3 groby,opłacone na 30 lat.Dodać moją Urnę i opłacić to są tysiące Euro a chlup do morza lub oceanu to jednorazowy koszt.Booom

To tyle ode
mnie na teraz.Jadziu będę pisać u Was.
Jest mi miło że mogę do Was zaglądać z moją wyszczekaną Jadaczką...Od pewnego czasu,zrobiłam się obrzydliwa.No cóż,może przejdzie..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19088  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:02
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Efka, skoro masz potomstwo to chyba przyjadą cię elegancko pochować, żeby potem podzielić spadek. Z tą urną "chlup do morza" to nie takie proste. W Polsce nie wolno, trzeba by cię przewieźć do Niemiec, tam mają taki obszar morza, gdzie można rozsypać proch, w który się człowiek obrócił.
Z tego co pisałaś wynika, że nie byłaś dobrą żoną - a teraz widzisz, że chłop jednak jest potrzebny.

Jadziu, jesteś ode mnie młodsza , bardziej zdyscyplinowana, a do tego kobieta - więc masz większe szanse zapalić mi świeczkę niż ja tobie. Sprawa jest prosta: wchodzisz w pierwszą bramę idąc z miasta, idziesz główną aleją i patrzysz na lewą stronę. Mijasz dwie dróżki i za drugą niedaleko jest grób rodzinny mojej żony. Na oko to będzie jakieś 40 - 50 m. od bramy. Jest to grób pojedynczy, gdzie trzy pokolenia leżą na kupie. Na tablicy na górze jest Halina Zaleska z d. Rybałow, a jak się przekręcę to moje będzie nad żoną: Janusz Zaleski.
Liczę na odwiedziny i malutki znicz.
A tak na razie życzę ci zdrowia i doczekania prawnuków.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19089  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Januszku,zgodnie z wolą mojego M.zrobiłam jak sobie życzył...On pochodził z rodziny po części Jahve a z drugiej strony Ruski Pop Cyryl...Jak sąsiadka pytała kiedy pojedzie do Nieba,odp że z Jechowych to się zaraz cofnęła...A do Ciebie też przychodzą rzekła.Bo jestem normalna,,I mam cicho...

Dziennik ustaw 47 poz 299 mówi o pochówku morskim..

Jest to ciężki temat i czasami to wznowimy.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19090  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:28
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 665
Domyślnie

Witam całe miłe towarzystwo
Nie wiem jak wytrzymam 2-3 miesiące a tam minimum
zapowiadają.
Na działkę tez nie możemy jechać,lasy zamknięte
koszmar !!!.
Nawet z najlepszym mężem też nie wiadomo co robić.
Dzis po obiedzie wrócilismy do wspomnień i oglądaliśmy
stare zdjęcia i filmy na video.Oj jak to szybko wszystko zleciało.Oglądaliśmy nasze rodzinne i z przyjaciółmi balangi.
Oj była moc i zdrowie.
Czy nasze dzieci i wnuki będą miały takie wspomnienia?
Taka swobodę i luz.
Jadziu,Janusz o czym wy piszecie,o zniczach? cmentarzach? Jeszcze długo,długo.
Janusz ty masz takie fajne poczucie humoru i swobode,że jeszcze długie życie przed tobą.
Marta trzymam kciuki
życze dużo siły.Myślę,że to przejściowe.Może mąż ci nie mówi a jest mocno przygnębiony tą sytuacją z koronawirusem.Każdy inaczej reaguje.
Pozdrawiam wszystkich.
Idę robić kolację,później Fakty i po Faktach.
Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19091  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:43
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie Dobry wieczór!

Cytat:
Napisał ramzes
Z tego co pisałaś wynika, że nie byłaś dobrą żoną - a teraz widzisz, że chłop jednak jest potrzebny.
Bardzo się mylisz, bo uważam, że Ewka była bardzo dobrą
żoną, tylko chłop miał różne fanaberie, co nie znaczy,
że nie był potrzebny i że po tylu wspólnych latach,
nie brakuje drugiej połówki, jaka by nie była
Mirellko, też mam dość tego siedzenia na tyłku w domu.
Wprawdzie mam przestrzeń, ale sama świadomość, że nie można wyjść,
gdzie się chce, działa depresyjnie.
Mam dużo fajnych filmów, ale to też się znudzi.
Marta, mówią, że nieszczęścia chodzą parami i w tym
wypadku, bardzo się to sprawdza, bo człowiek staje
się bezsilny
Nie poddawaj się, może coś uda się załatwić,
przecież nie ma tylu przypadków zakaźnych,
żeby cała medycyna stanęła
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19092  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Jeden pyszczyć musiał,ale kochał mnie ponad życie.4.o prawie lat ze sobą.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19093  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:53
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Takie przeładowane są te łącza,Idzie żółwiato...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19094  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 19:54
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Czekam na telefon ..Angela Merkel będzie dzwonić...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19095  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 20:39
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Małgosiu, nie będę z tobą polemizował, po prostu po wpisach Efki odniosłem takie wrażenie. A co to jest brak drugiej połówki wiem, bo przeżyłem z żoną 50,5 lat zanim odeszła.

Mirellciu, nie wiedziałem, że na działkę nie wolno jeździć. Dziś byliśmy z synem na działce, trawa już zielona, delikatne pączki na drzewach, słoneczko...

Efka, przeczytaj przepisy, które podałaś. W morzu można pochować kogoś, kto umrze na statku. Tak więc w razie czego zakop się koło męża i będzie git. Przy okazji - ja mam spuchniętą prawą nogę, na kuracji wkładałem nogi w takie specjalne jacuzzi dla nóg i opuchlizna zeszła. Niestety po powrocie noga znów spuchła. Widział nogę naczyniowiec, ortopeda i rodzinna, która orzekła, że tak musi być i nic się nie zrobi.
Jadziu, zapsz sobie mój przyszły adres na Kilińskiego.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19096  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 21:49
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Witam całe miłe towarzystwo
Nie wiem jak wytrzymam 2-3 miesiące a tam minimum
zapowiadają.
Na działkę tez nie możemy jechać,lasy zamknięte
koszmar !!!.
Nawet z najlepszym mężem też nie wiadomo co robić.
.

Idę robić kolację,później Fakty i po Faktach.
Miłego wieczoru.

Ja wiedziałam o prognozie, że w lipcu się zakończy. ...oby.
Jest was dwoje to w karty pograjcie a teatr i film w kompie są ...no i książki na temat których można porozmawiać.

a tv, fakty i tak się nic sensownego nie dowiesz...wyłącz chyba, że masz kanał National Geographic ciekawsze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19097  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 21:55
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Marta ma cholernie trudną sytuację...ta choroba tak ma, odbiera siły a do tego ta sytuacja ze świrusem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19098  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 21:57
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie Witam

Aż się odezwę, bo też mam działkę
Mirelko, Januszu
https://www.radio.bialystok.pl/wiado...ndex/id/181655
Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.

Zgodnie z decyzją premiera, większość miejsc rekreacji wyłączono z użytku. Okazuje się, że ograniczenia nie dotyczą ogródków działkowych.

Rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa mówi, że działkowicze muszą pamiętać o tym, jak z ogródków w tym trudnym czasie mogą korzystać.

- Można jechać na działkę i zajmować się tam uprawą czy doglądaniem swoich warzyw lub owoców jednocześnie pamiętając, by nie zbliżać się do innych. Jeśli małżeństwo seniorów lub osoby pojedyncze będą pracowały na działkach, to nie robią nic złego. Ale jeśli np. okaże się, że na działce pali sie grill, a przy nim spotkało się kilkanaście osób, wtedy mówimy już o złamaniu przepisów. Na działce można pracować i wypoczywać, ale nie można się grupować - wyjaśnia nadkom. Tomasz Krupa.



Policjanci zapowiadają częstsze kontrole ogródków działkowych. Za niestosowanie się do ograniczeń funkcjonariusze mogą nałożyć 500 złotych mandatu.


Podesłał mi to bratanek, gdy powiedzialam, że nie mogę chodzić na działkę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19099  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 22:02
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
- Można jechać na działkę i zajmować się tam uprawą czy doglądaniem swoich warzyw lub owoców jednocześnie pamiętając, by nie zbliżać się do innych.
Krystynko
dziękuję.

Marto
trzymam kciuki, ale pewnie niewiele to da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19100  
Nieprzeczytane 05-04-2020, 22:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Z Londynu -->https://www.youtube.com/watch?v=CH3fYPYCjkw
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.