menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1041  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 07:26
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Jestem, nareszcie zrobilam bardzo proste tuto, ale jak zwykle ciekawostki. Troche musialam pokombinowac.

...
http://creabarbouille.fr

Ta wstazka zrobiona przeze mnie dla was... moze sie do czegos przyda?...



Mialam tydzien przerwy w tuto, ale dziwnie mi sie pracowalo.
Wroce pozniej...
Milego dnia...
__________________
  #1042  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 09:27
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witaj Irenko, nie wiem od czego zacząć robię obrazki i uczę się zaległości
tych co nie raz wcześniej się uczyłaś, kiedy ja nie pojmowałam,
jest tyle do nauczenia że tuta dla mnie obecnie najlepsze takie pojedyncze zrobienie czegoś,
choć by takiej wstążki to potrafię ale trzeba z niej kokardkę zrobić filtrem.
Miłego dnia.
  #1043  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 09:31
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Obrazek na powitanie.
Moje obrazki są moim pomysłem, tuta zostawiam na jesień zimę są dla mnie za trudne, a może brak mi cierpliwości
albo nie lubię nie wiem czemu mnie na razie nie pociągają sama siebie nie rozumiem,
jedynie uczę się pojedyńczych porad.
__________________
  #1044  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 10:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Jasiu. Kazdy ma inna metode, popatrz ile sie juz nauczylas. Ja musze umiec poprawnie, bo potem jak juz potrafie sobie poradzic bez wysilku, moge sie zajac czyms innym.
I na poczatku, robienie tuto bylo mordega. Ten drugi program, jakos daje sie poznac latwiej, bo podstawy grafiki juz sa wbite w glowinke. I naprawde trafilam na swietne tuto!!! Gdybym miala takie do PFS, to bym poznala program szybciej. Lydia i jej kolezanki byly swietne, ale czasami strasznie skomplikowane. A ta Claire... jest fantastyczna. Prosto i dokladnie pisze. Jak trzeba pokazuje, znalazlam tylko trzy czy cztery niedokladnosci, w niesamowitej ilosci tuto.I jakie ladne te obrazki.
Jasiu, moze sie okazac, ze nigdy nie bedziesz robila tuto. To nic, pytaj, jak zwykle, i cos co podrzucimy.
Ja dzisiaj weszlam do Dziadka Janka, do Bryce.- Mialam zainstalowany program juz od dawna, potem byly katastrofy, stracilam go, potem znowu mi go zainstalowano, bo sama to chyba bym nie dala rady, nawet mam zainstalowany ten dodatkowy Daz Studio. - Przeczytalam calutki watek od poczatku do konca, ten gdzie dyskutuja i zadaja pytania, przegladnelam tuto... i zaczynam...jutro!
Chcialam dzisiaj ale znowu gdzies mnie zanioslo.
Wiec jutro sprobuje... i oczywiscie dalej robie tuto Claire, musze je skonczyc. Ciagle cos nowego, to sie przyda.
Milego dnia...
ps: widzialam w TVPolonia wiadomosci, co za straszne burze przeszly nad wami!!!
A wczesniej nad nami... ale mnie ominely. Mam szczescie.
__________________
  #1045  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 10:58
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko ja też muszę umieć poprawnie zrobić obrazek, wszelkie nie dociągnięcia mnie denerwują, lepiej zrobić skromny obrazek, bez dużych wad, choć te są nie do uniknięcia gdy się uczymy, jednak to jest metoda amatorska, trzeba robić tuta by naprawdę do czegoś dojść droga daleka,
czy potrafię tego nie wiem, na razie jest jak jest coś wychodzi i to ważne, oczywiście dużo się nauczyłam nawet bym o tym nie śmiała marzyć, każdy dzień coś nowego poznaję nie kiedy sama odkrywam,tłumaczenie mi daje trochę i tak potem po swojemu robię,
ważne że jest tak jak chcę.
U nas było burzowo, ale tu nas o minęło z najgorszego, wychodzę po zakupy i zajęcie domem, po południu dopiero zajrzę na forum D. Janka tam mam problemy by wstawić linki, nie wiem czemu za mało może myślę jak to zrobić, D. Janek mi poradził i tak nie wiem, ale tępa jestem.
__________________
  #1046  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 11:17
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Witam Was w sobotę !
Śliczne pracki i Iluzji i Jaśki.
Ja pobawiłam się wczoraj maskami...


Tubki z tutka Christa

__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
  #1047  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 14:42
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Marzenna 79 pracka super podoba mi się pięknie.
Irenko mnie wystarczyło podpowiedzieć ,że u D. Janka szuka się "Odpowiedz" a ja patrzyłam na" szybką odpowiedz"
dlatego zrozumieć nie mogłam jak wysłać link, już się domyśliłam żaden problem.
  #1048  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 14:51
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Taki śmieszny obrazek na dzisiaj.
  #1049  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 15:45
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Dobrze, że Jasia zorientowała się u Dz.Janka. Ja myślałam, że skoro pisałaś posty, to wszystko wiadomo. Ja tam klikam tylko w "Odpowiedz" i wtedy można wszystko dodać - obrazek, link.
Zrobiłam czerwony obrazek na konkurs pt. Piekielna czerwień na forum Donny. Nic innego na razie nie mam.

~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #1050  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 16:56
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszula ja ćwiczę cienie i maski z tym zawsze miałam problemy, myślę że jeszcze troszkę i będzie Ok.
Lubię piekielne czerwienie takie jak Urszulka Twój obrazek.
  #1051  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 17:19
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witam,trzeci raz piszę posta mam nadzieję że już mi nie ucieknie.
Pooglądałam wasze prace poczytałam o czym rozprawiacie i powiem tak Jasiu nie wierzę że nie potrafisz zrobić tutka ,prędzej to drugie że brak ci cierpliwości,ja lubię robić tutki bo bardzo wiele ciekawych rzeczy można się nauczyć w co wątpię żebym sama do tego doszła.Nastaw się na jesienne wieczory pozytywnie i mam nadzieję że zmienisz zdanie.
Obrazek Urszulki konkursowy bardzo mi się podoba,ja jeszcze nie mam odwagi i brak pomysłów na start w jakimkolwiek konkursie.
__________________
  #1052  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 17:56
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jasiu o cieniach dużo piszą dziewczyny u Dziadka Janka. Wiele się tam dowiedziałam. Fajna ta maska różowiutka.
Aniu ty nie masz odwagi brać udziału w konkursach, a ja nie mam odwagi na zakładanie galerii. Ty z tym problemu nie miałaś.
__________________
  #1053  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 19:57
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam dawno tu nie zglądalm,tyle ciekawych prac.Animacje super niestety ja tylko w gimpie i to niewiele potrafię zanimacją.Na dobranoc skromna pracka.


__________________
  #1054  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 20:03
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ninko ładne kolorowe pracki. Ważne, że coś robisz i jest coraz lepiej.
__________________
  #1055  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 20:09
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Urszulko jesteś mila wszak to pierwsze kroki w PF.robilam z Tobą.Za co jestem wdzięczna.A to robilam maski w PF.
__________________
  #1056  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 20:17
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Podobną pracę na podstawie tutka robiła Marzenka


coś nie tak bo zostało tło
__________________
  #1057  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 06:46
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie, piekne prace, Jasia mnie rozbawila od samego rana, obrazkiem ze sloniem.

A ja dzisiaj juz po dlugotrwalym czytaniu i przygladaniu sie, jak nie powiem, otwartemu Bryce5.5.
W koncu, jak juz wszystko przeczytalam, otworzylam "pomocnik" przygotowany przez Dz. Janka i klikajac w znaczek otworzylam sobie Bryce i ukazaly sie bryly, trzeba je bylo przesuwac, zmieniac im kolor, zmienialo sie oswietlenie, rozne cudenka wyrabialam.
Otwieralam wszystko, swietna zabawa.
Potem poszlam przygotowac kawe, tak jak Dz. Janek poradzil, bo ja zawsze robie tak jak napisane w tuto!!!
I obrazek sie zapisywal..."renderowal"- zaczynam poznawac angielski...

Potem go otworzylam w PSP, zmniejszylam, i pododawalam drobiazgi.

...

Kiedys, bardzo dawno, na poczatku nauki w PFS... zainstalowano mi Bryce, i zrobilam obrazek, ktorego juz nie mam, to byla woda, niebo i skala wystajaca z wody. I pamietam jak nic kompletnie nie rozumialam i robilam tak jak bylo napisane, i cos tam wyszlo... ale wyraznie mnie nie zachecilo. Nigdy wiecej nie zagladnelam do programu, ale ciagle go mialam, bo wiedzialam, ze kiedys... cos na nim bede robic.
A tu dzisiaj, otwierajac zipka przygotowanego przez Dz. Janka, otworzyly mi sie dwie "ksiazeczki" jedna otwierala Bryce, a druga... Ps!!!
Wyobrazcie sobie, ze obrazek pokazal mi sie w Ps, mysle, ze mozna takie rzeczy robic w tym programie. To jest bardzo interesujace, bo go mam po francusku. No zobaczymy jak to sie zakonczy...
Teraz robie tuto w PSP... Milego dnia i do zobaczenia...
__________________
  #1058  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 08:13
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Zrobilam tuto, kto by pomyslal, ze tak dlugo to bedzie trwalo, a przeciez niby wszystko proste.

...
http://creabarbouille.fr

U mnie przepieknie, moze troche wyjde...
Wroce...
__________________
  #1059  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 09:24
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

A tu zrobilam sobie obrazek i wyprobowalam wszystko czego sie nauczylam, i nawet zablokowalam sobie "rozczke" i nie moglam zaznaczyc ramki wewnatrz... no to posprawdzalam wszystkie ustawienia... i odblokowalam sobie rozczke. Ale... ciagle nie wiem dokladnie, jakie ustawienie do czego!!!
Najwazniejsze, ze do zaznaczania ramki w srodku juz wiem i nie zapomne, teraz jeszcze ustawienie do zaznaczania tla, bo chyba sie rozna. No zobacze w czsie pracy bede na to zwracac uwage...

...

Milego dnia... musze cos zjesc...
ps: nie wyszlam...
__________________
  #1060  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 09:40
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witaj Irenko nie wiem czy wrócisz masz bardzo dużo zajęć, nie da się rady wszędzie a tu jeszcze uczysz się Bryce nic jeszcze o tym nie wiem.
Uczę się tez światła w PSP jak nie wyjdzie dobrze, to za to wyjdzie śmiesznie też dobrze.Na konkurs nic nie robię jeszcze mam za mało wiedzy, nawet jak dać swoją prackę trzeba mi ruszyć z tym wszystkim, ale poczekam na jesień zimę.
Miłej niedzieli życzę.
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.