menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > świętokrzyskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 22:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No i widzisz Lawendko - nie taka straszna ta trzynastka , a nawet przyjemna, nastrojowa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 23:14
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

MALWINKO, dziś mogę śmiało powiedzieć, że było wspaniale. Gyby jeszcze wysłuchać Wysockiego.
Ale wszystkiego nie można mieć, bo byłoby już za dużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 14-09-2008, 11:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

maksymalistko jedna -daruj Wysockiemu dziś, "zaproś"go na piątek 13 następnego...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 15:18
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

witam w kolejny 13-y dzień miesiąca - dla mnie bardzo super jak na 13-go ), WRESZCIE DOCZEKAŁAM SIĘ NA SANATORIUM !!!!!! mam tylko 3 dni na przygotowanie do wyjazdu, ale wszystko narazie układa się super !!
Miłego( i wcale nie musi być pechowy) dnia wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 23:57
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie A to pech .... czy szczęście...???

Był raz starzec, który miał syna jedynaka i konia. Pewnego dnia koń wyrwał się z zagrody i uciekł na wzgórza.
- Uciekł ci koń? A to pech! - mówili sąsiedzi.
- Czemu tak mówicie? - pytał stary. - Skąd wiecie, że to pech?
I rzeczywiście, następnej nocy koń wrócił do zagrody, gdzie go zawsze karmiono i pojono, prowadząc ze sobą tuzin dzikich koni. Syn gospodarza zobaczył je, wymknął się bocznym wyjściem i zamknął bramę. Nagle mieli teraz trzynaście koni zamiast żadnego. Sąsiedzi usłyszeli dobrą wieść i pobiegli do gospodarza.
- Trzynaście koni! Ale ty masz szczęście! On zaś odparł:
- Skąd wiecie, czy to szczęście?
Parę dni potem jego syn próbował ujeżdżać jednego z dzikich koni; został zrzucony i złamał nogę. Sąsiedzi znów przyszli wygłosić kolejny pochopny sąd:
- Twój syn złamał nogę. To ci pech! Mądry gospodarz znów odrzekł:
- Skąd wiecie, czy to pech?
I rzeczywiście, niedługo potem w okolicy pojawił się dowódca wojskowy i zorganizowano pobór. Wszyscy sprawni młodzieńcy zostali wzięci do armii i wysłani na wojnę, z której nigdy nie wrócili. Zaś syn gospodarza ocalał, bo miał złamaną nogę.

p.s. to tak w związku z 13-tym, który mieliśmy wczoraj, ja nie miałam pecha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-01-2009, 22:05
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Bardzo mądra i piękna przypowieść.Dla mnie 13 -szczęśliwa.13 - tego ślub-do tej pory razem jesteśmy.Wiele ważnych dni dla mnie łączy się z liczbą 13, są i takie gdzie13 był w piątek i też oki.Ja ciepło myślę jak jest 13.Ale gdy mi kot czarny przebiegnie drogę to trochę się niepokoję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 08:34
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

http://videovip.wrzuta.pl/audio/6ln4fmaNlm/
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 09:08
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Dla mnie to bardzo pechowy dzień!Brr.moze dzisiaj obędzie się bez przykrych doświadczeń.A propos pecha-we Włoszech to 17 jest tym feralnym numerem..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 09:14
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

dla mojego męża 12-tka jest bardzo pechowa - przekonaliśmy się wielokrotnie , a 13-tka zawsze szczęśliwa
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 09:36
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Korzenie przesądu o piątku 13-go sięgają roku 1307 i Zakonu Templariuszy, obszernie opisuje je Dan Brown w książce “Kod Leonarda DaVinci”:

“Około roku tysiąc trzechsetnego dzięki wspomnianej bulli Innocentego II templariusze zgromadzili w swoich rękach taką władzę, że papież Klemens V postanowił coś z tym zrobić. W porozumieniu z królem Francji Filipem IV Pięknym papież nakreślił przemyślny plan operacji, która miała doprowadzić do zniszczenia templariuszy i przejęcia ich skarbu, a tym samym zawładnięcia tajemnicami zakonu. Podczas manewru wojskowego, którego nie powstydziłaby się CIA, papież Klemens V wydał tajne rozkazy, na których pieczęć miano złamać jednocześnie w całej Europie w piątek, trzynastego października tysiąc trzysta siódmego roku.
Rankiem w wyznaczonym dniu dokumenty rozpieczętowano i odczytano ich przerażającą treść. W liście papież Klemens oznajmiał, że miał widzenie że nawiedził go sam Bóg i ostrzegł, że templariusze to heretycy winni oddawania czci diabłu, homoseksualizmu, świętokradztwa wobec Krzyża, sodomii i innych grzesznych czynów. Bóg poprosił papieża Klemensa, by ten oczyścił ziemię z szumowin i pojmał templariuszy, a potem torturował ich tak długo, aż wyznają wszystkie winy wobec Chrystusa. Makiaweliczna operacja papieża Klemensa udała się doskonale. Wszystko zagrało jak w zegarku. Tego dnia pojmano rzesze templariuszy, torturowano ich bezlitośnie, a potem palono na stosach jako heretyków.
Echa tej tragedii obecne są do dziś w naszej kulturze, a piątek trzynastego jest uznawany za dzień przynoszący pecha.”

A jak Wam przebiega taki dzień - pechowo, czy może szczęśliwie?
*********************************
http://www.czarymary.pl/blog/2007/04/13/pintek-13-go/


W tym roku 13-go w piątek wypada aż 3 razy !!!: w lutym, w marcu i w listopadzie
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 10:34
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Jaka Ty kochana dociekliwa jesteś - tak na wszelki wypadek chcesz nas uprzedzić na te następne 13-tki ? Osobiście nie mam żadnych złych doświadczeń związanych z 13.A najlepsze jest to że moge być z Wami !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 11:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dla mnie jest to normalny dzień, ani na "+" ani na"-".
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 11:59
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Dziś piątek 13-go

Pechowa trzynastka - jeden z najpopularniejszych przesądów, wciąż budzi lęk w świadomości społeczeństwa. Ludzie przesądni przywołują tragiczne fakty z historii współczesnej – misję kosmiczną „Apollo 13”, zamach na papieża Jana Pawła II w dniu 13 grudnia 1981 roku, czy też wprowadzenie w Polsce stanu wojennego.

Okazuje się zatem, że tradycja ta jest wciąż żywa – w niektórych europejskich hotelach nie ma pokoi o numerze 13, a nawet pięter z tym numerem. We włoskiej loterii nie ma trzynastki, a ponoć w piątek trzynastego spadają obroty na giełdzie, ponieważ przesądni ludzie nie chcą tego dnia podejmować ryzyka.


Na wszelki wypadek - dla Wszystkich..........Name:  317cyl5.gif
Views: 77
Size:  12.4 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 22:24
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Mieliśmy z mężem wypadek samochodowy-dość groźnie wyglądający 13-go w piątek.Zawał serca tez mnie dopadł 13-go,dnia nie pamiętam.Lecz ufam, że to tylko zbieg okoliczności.Pozdrawiam pechowców!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 13-02-2009, 23:32
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Uśmiech

Witam wieczorem...mnie jeszcze odpukać nic nie przyjemnego nie spotkało "DNIA 13-TEGO W PIĄTEK"
a trochę na tym świecie już żyję, chodzę i się śmieję ..

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 14-02-2009, 12:10
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

A ja wlaśnie wczoraj !13 tego obchodzilam 38 rocznice ślubu.Było miło i wesoło.Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 14:23
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Mruga oczkiem (żart)

Kto wierzy w pecha w piątek, trzynastego, niech lepiej ma się jutro na baczności
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 14:27
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Mruga oczkiem (żart)

Kto wierzy w pecha w piątek, trzynastego, niech lepiej ma się jutro na baczności
Wszyscy pechowcy powinni zaopatrzyć się jutro w guzik (bo może akurat będzie obok przechodził kominiarz), tak na wszelki wypadek spluwać przez lewe ramię i co chwilę robić trzy kroki do tyłu.
Gdy czegoś zapomnimy wziąć z domu, to wracając po zgubę, trzeba na chwilę przysiąść, a wszystkie czarne koty omijać szerokim łukiem.

Właśnie jutro wypada piątek, 13., już drugi w tym roku. A jak wynika z badań niemieckiego naukowca Heinricha Hemmego, trzy to już rekord. 2009 rok jest właśnie takim rekordowym. Po lutym i marcu kolejna trzynastka w piątek czeka nas w listopadzie.
Niemiecki naukowiec stwierdził jednak, że im bardziej wierzy się w pecha, który ma nas wyjątkowo dotykać właśnie w piątek, 13., tym większe prawdopodobieństwo, że coś złego nam się przytrafi. Pan Hemme doszedł do takiego wniosku, badając dane z ostatnich czterystu lat. Dlatego może warto mu wierzyć.

Zwłaszcza że potwierdzają to psychologowie.
- Jeżeli ktoś wmówi sobie, że 13. coś mu się złego stanie, to będzie na przykład bardziej nerwowy. Taki stres może wpłynąć na to, że będzie gorzej pracować. I po takim dniu uznamy, że rzeczywiście był on bardzo nieudany, mylnie przypisując to jakimś zabobonom - mówi Tomasz Miecznik, psycholog z Wrocławia.
Innego zdania są jednak wróżki i polecają noszenie przy sobie amuletów, które mają odpędzić pecha.
- Jest ich wiele rodzajów i w zależności od tego, na jakiej dziedzinie życia zależy nam najbardziej, powinniśmy dobrać odpowiedni dla siebie - mówi pani Hanna, dyplomowana wróżka z Wałbrzycha.
Poleca też kamienie, dobierane do znaków zodiaku.
- Ważne jest, żeby mieć swój kamień, bo inny może mieć np. zły wpływ - zaznacza.


Dla tych, którzy w czary wisiorków nie wierzą, pozostaje kominiarz. Gdy go zobaczymy, najlepiej szybko łapać się za guzik. Szczęście murowane.


http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/972792.html
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 14:33
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Jolitka podarowała nam czterolistną koniczynke i wszystko będzie dobrze- żeby tylko choć na chwilke wyjrzało słoneczko.Miłego 13-tego wszystkim życze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 14:43
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

u mnie juz wygląda - wysyłam je do Ciebie Jadwigo
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.