menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-06-2012, 20:58
Dobrol Dobrol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Oświęcim
Posty: 2
Post Ulga w opiece nad seniorem - komentarze


Komentarz do artykułu: Ulga w opiece nad seniorem
--------------------
Przykro mi, ale to są tzw. "pobożne życzenia". Sam opiekuję się osobą po zawale mózgu i nie mam żadnej pomocy - lekarz rodzinny nie ma ochoty na kontakt z chorą, pielęgniarka środowiskowa wyśniła mi, że będzie wykonywała tylko to co lekarz zapisze i nic więcej (tzn. pobieranie krwi do badań i to wszystko).
Nowe wykazy leków refundowanych są coraz bliżej eutanazji starszych i chorych ludzi.

Ostatnio edytowane przez Dobrol : 24-06-2012 o 21:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-06-2012, 12:15
~gość: 80.238.64.xxx's Avatar
~gość: 80.238.64.xxx
 
Posty: n/a
Post

Autor artykułu chyba spadł z księżyca.Jak te porady mają się do naszej polskiej rzeczywistości.Przynajmniej nie denerwujcie ludzi jak nie możecie pomódz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 16:27
~gość: 92.244.48.xxx's Avatar
~gość: 92.244.48.xxx
 
Posty: n/a
Post

SZLAG MNIE TRAFIA JAK CZYTAM TE BZDETY NIE MA ŻADNEJ POMOCY W OPIECE NAD STARSZYMI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 17:11
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dobrol
Komentarz do artykułu: Ulga w opiece nad seniorem
--------------------
Przykro mi, ale to są tzw. "pobożne życzenia". Sam opiekuję się osobą po zawale mózgu i nie mam żadnej pomocy - lekarz rodzinny nie ma ochoty na kontakt z chorą, pielęgniarka środowiskowa wyśniła mi, że będzie wykonywała tylko to co lekarz zapisze i nic więcej (tzn. pobieranie krwi do badań i to wszystko).
Nowe wykazy leków refundowanych są coraz bliżej eutanazji starszych i chorych ludzi.

proponuję zrobić grupę tej osobie jeśli chodzi o niepełnosprawność. (Pefron) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Wejdź na Fora tematyczne i pytaj tam ludzi co i jak.
Pomoc znajdziesz.
Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-07-2012, 09:31
~gość: 83.10.227.xxx's Avatar
~gość: 83.10.227.xxx
 
Posty: n/a
Post

Napiszcie jak opiekować się osobą, która ma prawie 100 lat i chce sama decydować o sobie, nie chce brać leków, nie poznaje własnych dzieci, myśli że się chce ją otruć. Ciągle pisze się że to starym ludziom dokuczają, ale napiszcie jak to starzy dręczą swoje dzieci, które się nimi opiekują. Jak przekonać starego, żeby przyjmował leki, jak go wykąpać gdy już nie może wejść do wanny. Sama jestem już ponad 60 letnią osobą i nie mam siły i pieniędzy żeby coś ulepszyć, mieszkanie małe, że miski nie ma gdzie postawić. Moje życie to koszmar. Nie mogę wyjechać chociażby na 1 dzień. Piszcie jak najwięcej o opiece nad takimi starymi ludźmi, ale też i róbcie coś bo czasami mam ochotę odebrać sobie życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-08-2012, 07:50
~gość: 213.189.40.xxx's Avatar
~gość: 213.189.40.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 83.10.227.xxx
Napiszcie jak opiekować się osobą, która ma prawie 100 lat i chce sama decydować o sobie, nie chce brać leków, nie poznaje własnych dzieci, myśli że się chce ją otruć. Ciągle pisze się że to starym ludziom dokuczają, ale napiszcie jak to starzy dręczą swoje dzieci, które się nimi opiekują. Jak przekonać starego, żeby przyjmował leki, jak go wykąpać gdy już nie może wejść do wanny. Sama jestem już ponad 60 letnią osobą i nie mam siły i pieniędzy żeby coś ulepszyć, mieszkanie małe, że miski nie ma gdzie postawić. Moje życie to koszmar. Nie mogę wyjechać chociażby na 1 dzień. Piszcie jak najwięcej o opiece nad takimi starymi ludźmi, ale też i róbcie coś bo czasami mam ochotę odebrać sobie życie.
Temat rzeka, ale jest wiele możliwości pomocy w zależności od ludzi i miejsca w którym się mieszka. Ponieważ piszemy anonimowo (dostosowywuję się do autorki !!!) to trudno o konkrety, w przypadku gdybym wiedziała więcej, to próbowałabym wskazać możliwości ulgi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-04-2013, 16:00
~gość: 95.160.168.xxx's Avatar
~gość: 95.160.168.xxx
 
Posty: n/a
Post

Problem ludzi starszych zaczyna się w momencie jak chce się zapisać do lekarza rodzinnego w przychodni rejonowej. To co znam z autopsji to w czasie nasilenia chorób /typu grypa, przeziębienie/ trzeba iść około 6;30 - 7;00 rano osobiście do przychodni po to aby się zapisać, stać na dworze w kolejce chorych do godziny 7;30 bo o tej porze przychodzi pielęgniarka i można wejść do budynku, i dalej stać w kolejce aż dojdzie się do okienka i jest numerek do lekarza i pielęgniarka zapisze chorego na wizytę. Jak się nie dostaniesz to albo w ten sam sposób w następnym dniu starać się w taki sam sposób albo ......... . A jak człowiek starszy /po 65 roku życia/ i na dodatek chory ma to przetrwać?????
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.