menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116181  
Nieprzeczytane 05-06-2023, 20:49
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dobry wieczór...Hej Danusiu i Gienku....
Danusiu...powiem Ci, że w zasadzie tak bardzo nie narzekam na mieszkanie we własnym domu...mam wszelkie wygody o których piszesz - ciepłą wodę, centralne ogrzewanie na gaz, więc nie muszę się martwić o opał i nie muszę pilnować pieca. Koszty ogrzewania są spore, może nawet większe niż w bloku, ale i powierzchnia domu (ponad 100 m2) większa niż mieszkanie w bloku. Problemem jest spore podwórko..koszenie, grabienie, plewienie, podlewanie, zimą odśnieżanie. To wszystko trzeba niestety robić samemu.
Kiedyś mieszkałam w bloku i tak sobie myślę, że na późną starość wolałabym komfort małego mieszkanka blokowego.
Gienku...deszcz by się przydał, bo bardzo sucho. Mówisz, że będzie w piątek - obyś miał rację.
Jak dziś się czujesz?
Miłego wieczoru i spokojnej nocy.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116182  
Nieprzeczytane 05-06-2023, 23:38
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

U nas zachmurzone niebo było po popołudniu już, tak że rano lub koło południa będzie padać u nas.Obcinałem tuje czubki i nazbierałem 6 worków na BIO l Jutro odbierają . Mam ich 9 sztuk.

Pozdrawiam wieczorowo.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116183  
Nieprzeczytane 06-06-2023, 14:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry....
Od rana jestem w ruchu...wcześnie wyszłam z domu zrobić sobie badania laboratoryjne, bo w poniedziałek mam zaplanowaną wizytę u endokrynologa.
A po powrocie zabrałam się za dalsze porządkowanie budynku gospodarczego. 3 godziny popracowałam i mam dość...jeszcze jutro końcówka.
Pogoda bardzo słoneczna i ciepło - 26 stopni...zobaczy się, czy będzie zmiana pogody i spadnie deszcz...tak by się przydał. Zaraz obiad i wyruszam w gości...mam zaproszenie na kawę.
Miłego popołudnia.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116184  
Nieprzeczytane 06-06-2023, 16:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

JA,już pije kawę.Jestem też po obiedzie. Kalafior z nowymi kartoflami i mielony kotlet.Pogoda dopisuje po nocnych lekkich opadach.
Pozdrawiam wszystkich tutaj, w słonecznym dniu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116185  
Nieprzeczytane 07-06-2023, 07:35
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry o poranku. Hej Gienku...
Wstał nowy dzień a wraz z nim słabe opady deszczu...wreszcie niebiosa zlitowały się nad wysuszoną ziemią....roślinki się ucieszą.
Wkrótce wybywam do sklepu na zakupy...jutro święto, więc muszę przygotować jakiś świąteczny obiad. A potem trzeba zabrać się za jakąś robotę - ogród czeka.
Wszystkim miłego dnia...


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116186  
Nieprzeczytane 07-06-2023, 11:37
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

W mojej rodzinnej wsi jutro odpust jest. Dzisiaj słonecznie ciepło, lekki wiatr , sucho dalej jest trza podlewać szczególnie kwiaty. Na ogrodzie tylko warzywa podlewam. Ostatni raz idę na zabieg do ośrodka. A w piątek zastrzyk na tężec na te kolano po pół roku.Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116187  
Nieprzeczytane 07-06-2023, 17:52
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Witajcie Izo i Gienku .Widzę , że u Was popadało choć trochę , u mnie nadal sucho i gorąco . Wszyscy chowają się w mieszkaniach , czasem ktoś przemknie ulicą . Mój domownik pojechał na wieś więc pełen relaks . Nawet tv nie włączam , lubię spokój a nawet czasem ciszę . Pranie na balkonie wyschło piorunem Jak Wam dzień mija ? Dziś tylko troszkę posprzątałam , pranko , drobne zakupy ale muszę jeszcze podlać kwiaty w mieszkaniu i ziele na balkonie . Koleżanki porozjeżdżały się , jedna w Sarbinowie a druga w Mielnie .
Pozdrawiam serdecznie życząc miłego popołudnia i wieczoru .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116188  
Nieprzeczytane 07-06-2023, 20:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dobry wieczór.... Danusiu...Gienku....
Masz rację Danusiu...u mnie prawie cały dzień padało...wprawdzie niezbyt mocno...chwilami to była lekka mżawka, ale trochę nawilżyło ziemię. Pożytek jest taki, że dziś nie trzeba podlewać.
Pytasz jak nam mija dzień. Ja, po zakupach dokończyłam porządkowanie w budynku gospodarczym, ugotowałam obiad a potem zatopiłam się w fotelu i czytałam. Teraz nie ma zbyt dużo wolnego czasu więc mało czytam...nie to co w zimie.
Szkoda, że koleżanki wyjechały...obie w jednym terminie więc pewnie nie masz z kim pogadać i spotkać się. Potem Ciebie znowu nie będzie.
Gienku...
Miłego wieczoru i spokojnej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116189  
Nieprzeczytane 08-06-2023, 09:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry świątecznie....
Za oknem pochmurnie, mgliście i dżdżyście...niezbyt ładna pogoda na udział w procesjach Bożego Ciała. Pewnie nie będą zbyt liczne.
Miłego świętowania życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116190  
Nieprzeczytane 08-06-2023, 12:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

Dziękujemy Izo .Boże Ciało trza uczcić, szanować . Piękna pogoda upał po prostu. Nie poszedłem na procesję chyba bym nie wytrzymał na tym słoneczku. Jest plus 22 u nas. Wczoraj mocno się zachmurzyło , byłem pewien że poleje , a tu nic . Sucho jak cholera na ogrodzie tyle co podlewam ogród, kwiaty i cukinie ogórki .Pietruszka drugi raz posiałem ,i nie wzeszła znów. Chyba trza kupować w marketach. Rosół i makaron mam ugotowany tylko ziemniaki, kapusta jest i kotlety też 3 sztuki. Kompot ugotowałem sobie jabłka ze słoika i cz czarna porzeczką.
Pozdrawiam świątecznie was miło
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116191  
Nieprzeczytane 08-06-2023, 22:32
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Dobry wieczór .
Weszłam choć na chwilkę po tym upalnym dniu , przed chwilą posiedziałam na balkonie bo już chłodniej , podlałam warzywo i kwiaty i tak minął dzień .
Izo , z moimi koleżankami mam przeważnie kontakt telefoniczny bo jedna mieszka w Kaliszu a druga białostoczanka ale ma męża po udarze a więc biedulka zazwyczaj zajęta .
Gienku , ja też nie byłam na procesji , nie dałabym rady w tym upale , unikam słońca jak mogę .
Byłam tylko wczesnym wieczorkiem w sklepiku , kupiłam kefir do jutrzejszego chłodniku bo już chodzi za mną od jakiegoś czasu .
Ok , my zaglądamy ale co z Zosią ? Jakoś ostatnio jej nie widzę , A może to dlatego , że ja do Was wchodzę ? Mam nadzieję , że u niej ok i że nie o to chodzi . Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i dobrej nocki życzę
.
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116192  
Nieprzeczytane 09-06-2023, 10:57
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry w piątek... Danusiu...Gienku...
U mnie wczoraj nie prażyło, więc wybrałam się w plener...dołączyłam do procesji, jednak nie przeszłam całej trasy - za daleko szła - ponad 3 km w jedną stronę, a potem trzeba byłoby wrócić. To nie moje zmęczone nogi. Bardzo dużo ludzi uczestniczyło.
Danusiu...ani nie myśl, że Zosia nie wchodzi tu z Twojego powodu. Ty nie masz z tym nic wspólnego. Gdzieś tam na forum doczytałam, że Zosia miała gości zza granicy, przyjmowała ich w domu i odwiedzała z nimi rodzinę. Zapewne do nas dołączy, jak się upora.
Gienku....
Miłego dnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116193  
Nieprzeczytane 09-06-2023, 11:19
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

Lekko pochmurno u , nas.W nocy lekko pokropiło u nas.Słonko wychodzi za chmur. Zosi czasami i 4 dni nie ma tutaj, to taki gatunek ludzie jest. Nikiedy to trzy razy za dzień pisze , chyba te straty chce nadrobić.Jest duży wyż brałem tabletkę na obniżenie ciśnienia.
Pozdrawiam miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116194  
Nieprzeczytane 09-06-2023, 20:09
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dobry wieczór...
Dzień mi minął niezbyt pracowicie...takie tam drobne czynności wykonałam...więcej czasu spędziłam w kuchni - miałam dziś rybę...pieczone ziemniaczki i młodą kapustkę z wczoraj.
Gienku..u Ciebie trochę pokropiło, a u mnie jak było sucho, tak jest. Po południu mżyło może z 10 minut i cisza. Oby w nocy coś więcej popadało.
Jak Twoje samopoczucie...tabletka pomogła?
Miłego wieczoru i spokojnej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116195  
Nieprzeczytane 09-06-2023, 22:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie

Niby pomogła tabletka, dalej jest wyż. Byłem w ośrodku na zastrzyk na tężec, bo to za pół roku drugi raz szczepienie na te kolano. Zaczęło padać u nas o 15,00 dość mocno padało, potem przestało , bo robiłem na ogrodzie, . Teraz tez pada spokojny deszczyk, ale kolega mi pisał ,że w Będzinie było oberwanie chmury. To 40 km ode mnie. I pietruszki w tym roku miał nie będę , dwa razy siałem i nima jej. Trza kupować nać na jesieni. Do zup jeszcze mam zieloną w zamrażalce. Bo właśnie zielona daje efekt pod koniec jak się da do rosołu. Ogorki fajnie rosną , mięta też i ziemniaki , cukinie dynie. Wiśni w tym roku u mnie nie ma w cale i agrestu tez mało jest Kwiaty przemarzły.
Pozdrawiam wieczorowo was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116196  
Nieprzeczytane 10-06-2023, 07:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry...
Wylazłam z łóżka dość wcześnie...zaraz będzie kawa i śniadanie a potem trzeba się zabrać za porządki. Wszak dziś sobota i czas sprzątania.
Gienku...masz rację - kwiaty drzew owocowych przemarzły i nie będzie wiele owoców. U mnie też wiśnie nie mają zalążków...czereśnia także a i na jabłoniach niewiele jabłek. Szkoda...będzie drożyzna.
Cieszę się, że prawie wszystko dobrze Ci rośnie. Będziesz miał obfite plony. A pietruszka? u mnie też nie wzeszła.
W moim rejonie deszcz nie padał... chociaż jak słuchałam w niektórych miejscach w kraju były burze i ulewne opady. Zobaczymy jak będzie dzisiaj czy coś mokrego spadnie z nieba.
Dobrze, że tabletka pomogła.
Miłego dnia tym, co wpadną.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116197  
Nieprzeczytane 10-06-2023, 11:33
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

Pochmurno i wiatr +19 u nas. Mokro jest na ogrodzie mocno. Wszystko rośnie. A ślimaków w trzy dupy jest. Sypie im witaminkę , rano leżą jak śledzie.
Kupiłem truskawki sobie na koktaj po 11 zł/kg tylko 0,5 kg fajne słodkie. Bób gotuję na obiad z maślanką, chleb kupiłem mleko, gazety fakt i regionalna gazeta.
Dobrej soboty. Pozdrawiam.
Sprzątanie po tem będzie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116198  
Nieprzeczytane 11-06-2023, 09:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie.
Wreszcie trochę więcej nocą popadało...no i ochłodziło się. Jest duże zachmurzenie, wiatr i tylko 11 stopni ciepła. Mam po południu wyjście z domu...dobrze by było, aby się trochę ociepliło.
Gienku...u mnie też sporo ślimaków, ale tych w skorupkach...nie tępię ich....są chyba niegroźne. Ale zauważyłam, że ptaki chętnie konsumują je, bo pełno rozbitych skorupek, a ślimaków nie ma.
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116199  
Nieprzeczytane 11-06-2023, 10:31
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Rodzinkę

U nas + 19 jest, słonecznie ciepło. wstałem wyspany bo po sie wykapałem wczoraj.
Przygotówki a obiad , byda miał kotlet schabowy z ziemniakami i buraczki.
Miłej niedzieli życzę wszystkim.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116200  
Nieprzeczytane 12-06-2023, 07:06
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 716
Domyślnie

Dzień dobry na progu nowego tygodnia.
Ja tydzień rozpoczynam od wizyty u specjalisty od tarczycy...a czeka mnie w tym tygodniu jeszcze kilka wizyt i spotkań ze służbą zdrowia. Trochę mnie to martwi - nie lubię, a trzeba. Nowe dolegliwości się pojawiły.
Wczorajszy dzień spędziłam rodzinnie...było miło.
Dzień zaczął się słonecznie...oby tak dalej.
Gienku...jak Ci minęła niedziela...
Dobrego dnia....Do zobaczenia wieczorem...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.