menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #501  
Nieprzeczytane 28-10-2008, 00:03
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Lila ma rację;ruskie to autentyczne chamy.Jak oni śmią ,nie pytając nas o zgodę,dogadywać się z chińczykami w sprawie sprzedaży ropy.Niewykluczone przeciez,że ten proceder będzie realizował się naszym (Europy?,Polski?) kosztem.I robią to w takiej chwili,jakbyśmy mało mieli teraz zmartwień.
My w nich chlebem a oni w nas kamieniem niewdzięcznicy.
A mogliby wziążć przykład z naszych aktualnych bliższych i dalszych przyjaciół.Ci -w sprawach,które nas dotyczą- nie zrobią niczego nie spytawszy nas wprzódy o zdanie.
Dziwny i niesprawiedliwy jest ten świat.
  #502  
Nieprzeczytane 28-10-2008, 00:20
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Lila ma rację;ruskie to autentyczne chamy

Jano ,gdzieś to wyczytał ? To Ty powiedziałeś.Przykre ..tak o naszych sasiadach.

Cytat:
Jak oni śmią ,nie pytając nas o zgodę,dogadywać się z chińczykami w sprawie sprzedaży ropy

Jednym zdaniem napisałam,ze mają nas pytać o zgodę ? Już dawno powinna być dywersyfikacja,ale cóż .Towarzysz -towarzyszowi ropy nie wydłubie.

Cytat:
My w nich chlebem a oni w nas kamieniem niewdzięcznicy.

W ich opinii my jesteśmy niewdzieczni,bo jedliśmy ich chleb przez tyle lat.O kamień niech martwi się Europa.Najwyższy już czas.

Cytat:
Dziwny i niesprawiedliwy jest ten świat.

- rzekł Sierioża,gdy jeden z jego kumpli z którymi pił całą zimę ,powiedział : już nie mogę i poszedł sobie do lasu.
To był niedźwiedź.
  #503  
Nieprzeczytane 28-10-2008, 10:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"My w nich chlebem a oni..... " - najpierw rozpatrzmy kto "my" a po tem "oni".
Czystki narodowe w Rosji ida z gory do dolu - zaczeto od centrali i zlodzieji w nich ulokowanych, a teraz dojdzie do dolow wladzy.Rosjanie zorientowali sie kto ich okrada tym bardziej,ze w zlodziejstwie maja doswiadczenia.
"My" to nie znaczy ,ze zawsze Polacy,bo przeciez w swych "szeregach" mamy "zpolszczonych" i swiezo upieczonych obywateli polskich,ktorym warto sie przygladac i ich poczynaniom.
Z tym "chamieniem" ruskich to tez dyskusyjna sprawa (kto chamial,kto trzezwial i kto sie przebudzil) sledzac historie ich chamienia.
Tak wiec poczatkujacy forumowiczu przemysl to cos napisal jeszcze raz i daj korekte jak jestes z 1943 roku, a to zobowiazuje.
  #504  
Nieprzeczytane 29-10-2008, 00:52
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Handlu między Rosją a Chinami c.d.
W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym przypuszczać,że mój skromny tekst doczeka się tak gruntownej -choć niestety chybionej-analizy (Lila).
W tym tekście nie ma żadnego cytatu.To są moje słowa i nigdzie nie twierdzę,że ktoś inny je wypowiedział.
Do jego napisania skłoniła mnie konstatacja Lili,ze umowa j.w.
ma jeszcze drugie dno:"bierze się przeciwnika za gardło i ściska powolutku".Kiedy wyobraziłem sobie w jak okropnych mękach będzie oddawał ducha ten przeciwnik nie wytrzymałem
i dałem po klawiszach.To wszystko.
Drogi Seniorze A.P niewiele pojąłem z Twojego pisania.Sposób w jaki wyłuszczasz swoje przemyślenia jest zbyt skomplikowany jak na moją inteligencję.Proponuję starą biblijną zasadę-niech słowa nasze będą jasne;tak tak,nie nie.
Myślę,ze znakomicie ułatwi to komunikację.
Widzę,że zaintrygowała Cię data mojego urodzenia.Czyśbyś interesował się numerologią?Gdybyś zechciał pociągnąć ten wątek - byłbym zobowiązany.
  #505  
Nieprzeczytane 29-10-2008, 09:55
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Handlu między Rosją a Chinami c.d.
W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym przypuszczać,że mój skromny tekst doczeka się tak gruntownej -choć niestety chybionej-analizy (Lila).
W tym tekście nie ma żadnego cytatu.To są moje słowa i nigdzie nie twierdzę,że ktoś inny je wypowiedział.
Do jego napisania skłoniła mnie konstatacja Lili,ze umowa j.w.
ma jeszcze drugie dno:"bierze się przeciwnika za gardło i ściska powolutku".Kiedy wyobraziłem sobie w jak okropnych mękach będzie oddawał ducha ten przeciwnik nie wytrzymałem
i dałem po klawiszach.To wszystko.
Drogi Seniorze A.P niewiele pojąłem z Twojego pisania.Sposób w jaki wyłuszczasz swoje przemyślenia jest zbyt skomplikowany jak na moją inteligencję.Proponuję starą biblijną zasadę-niech słowa nasze będą jasne;tak tak,nie nie.
Myślę,ze znakomicie ułatwi to komunikację.
Widzę,że zaintrygowała Cię data mojego urodzenia.Czyśbyś interesował się numerologią?Gdybyś zechciał pociągnąć ten wątek - byłbym zobowiązany.

Całkowicie się zgadzam .
Analiza była chybiona i niepotrzebna.Ten tekst trzeba było zostawić bez echa .
Poprawię się niewątpliwie.
  #506  
Nieprzeczytane 29-10-2008, 10:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Odpowiedz byla ale znikla ,wiec i ja nie dam "echa" aby do niego nie przylaczyl sie grom z "wysokiego nieba forum".
Jakie to wszystko wzorcowe.
Bog wam zaplac !
  #507  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 11:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zblizamy sie ponownie do TL,naciski na Prezydenta RP ida juz z kazdej strony.
Czy to bedzie "byc albo nie byc" dla Polski i decyzja ma zalezec tylko od Prezydenta Polski ???
  #508  
Nieprzeczytane 07-11-2008, 20:35
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Francuskie przewodnictwo w UE podtrzymało w piątek stanowisko, że "niepotrzebna jest formalna zgoda 27 państw UE", by wznowić negocjacje z Rosją ws. nowego porozumienia o partnerstwie i oddało decyzję w tej sprawie Komisji Europejskiej.

Ba.My wam tak,wy nam nie.
  #509  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 08:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak to juz bywa z Francuzami odpowiedniego pochodzenia.
  #510  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 10:55
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Donald ,aleś Ty denny jednak.

Cytat:
„To będzie test, na ile prezydent dojrzał do tego, żeby tę naszą kohabitację traktować mniej konfliktowo, mniej konfrontacyjnie. Prezydent uznał, że chce za wszelką cenę uczestniczyć w kształtowaniu polityki zagranicznej, i to w większym stopniu, niż na to wskazuje jego uprawnienie konstytucyjne”.
G.W.


Testować to Ty se możesz swoich ministrów i żonę.I prezydent ( pisany zamiennie ,więc powinno być z dużej litery ) nie pomidor ani cytryna ,aby dojrzewał.
Następna próba dworowania z głowy państwa ,nie świadczy najlepiej o Premierze.W ogóle nie świadczy.
A co będzie ,jak Prezydent nie zda testu ? Ojojoj ..Nic nie będzie .Tylko dalsze zwalanie swoich niepowodzeń na kogoś.

Aż się boję o Premiera jak zostanie prezydentem.Oj będzie się działo,będzie.Kosztem Polski ,oczywiście.
  #511  
Nieprzeczytane 08-11-2008, 11:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co Ty ? Tusk Prezydentem RP ???
Predzej euroregionu ,jezeli takie powstana pod zarzedem Germanow.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 13:30
dieta optymalna,dla diabetyków i inne... Ewunia Dieta 109 20-01-2012 21:23
Polska czy poglądy polityczne? z centrum Polityka - wątki archiwalne 51 26-03-2008 12:32
RZS i inne baburka Choroby, badania, terapie 6 18-03-2008 12:10
Cmok-nonsens i inne nonsensy Sunshine Humor, zabawa - wątki archiwalne 71 05-11-2007 12:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.