menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2481  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 20:28
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Polwieczna a jakby ci prezes komorne policzył za ten kawałek ( jeśli trzeba to się dołożę) i wtedy byłyby to już klasyczne włamania. Jeśli nie masz prawnie tego zapisanego to może się nie uda truciciela ukarać. Sama wiem jak jest, ponieważ podejmowaliśmy różne akcje w sprawie psów i kotów. Pojęcia nie miałam jak można zgodnie z prawem zezwalać na cierpienia. A można i to przy bardzo współczujących osobach.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2482  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 20:46
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Coś na wesoło. Dostawa mleka.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2483  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:06
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Uśmiech

Cytat:
Napisał bronczyk
Polwieczna a jakby ci prezes komorne policzył za ten kawałek ( jeśli trzeba to się dołożę) i wtedy byłyby to już klasyczne włamania. Jeśli nie masz prawnie tego zapisanego to może się nie uda truciciela ukarać. Sama wiem jak jest, ponieważ podejmowaliśmy różne akcje w sprawie psów i kotów. Pojęcia nie miałam jak można zgodnie z prawem zezwalać na cierpienia. A można i to przy bardzo współczujących osobach.
witaj milo Bronczyk, dzieki za zainteresowanie...za pomoc finansowa dzieki..hahhah, nie mam na szczescie poki co takich problemow, pomysl sam w sobie niezły, ale to bylaby dodatkowa hipoteka, nie wiem czy byloby to mozliwe? Poza tym odcialby sie od koniaczkow z ktorymi do niego biegam..hahha Wiem kto jest sprawca bo kiedys napadl moja kolezanke ,ktora pomagala mi je karmic (niestety juz nie zyje) wowczas wezwalam policje, przyjechalo komando, ale jakie! wowczas jeszcze mialam takie kontakty z czasow dziennikarzenia, kiedys w ramach pracy jezdzilam z taka obsada i stad kontakt. Zdrowo go nastraszyli wystarczylo na pare late a teraz znowu! Tyle ze juz nie mam takich kontaktow i musze sie zglosic jak kazdy obywatel...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2484  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:08
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Cytat:
Napisał spinoo
Coś na wesoło. Dostawa mleka.

Nie skomentuje..nie da sie po prostu oddac tego co widze!!! A nie masz wiecej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2485  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:29
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Dostawa mleka cz 2 / moj miot C /

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2486  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:33
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Cytat:
Napisał spinoo
Dostawa mleka cz 2 / moj miot C /

C-eeeee? To Ty je tak czesto rozmnazasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2487  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:42
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Mam trzy rasowe kotki syberyjskie Moje kociaki to staranny , przemyslany efekt mojej pasji , dający szczęście nowym włascicielą. a może wpadnij na chwilke ..na www.andamira.pl i poznaj mój świat i moja pasję
Hm... czy nie są podobne ?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2488  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:50
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Podobne? Dla mnie to one sa takie same...ale piekne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2489  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 21:51
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Spinoo twoje koty prawie tak ładne jak moja Dusia. Z mojej klawiatury płynący ów komplement znaczy, że jestem zachwycona.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2490  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 10:21
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

No to cos na doby humor.... oj to był miot rorabiaków..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2491  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 10:33
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Cudne, a co to sa rorabiaki?
Mój Duszek ma juz pól roku, jest kotem wolnochodzacym i pomału zaczynam mysleć o kastracji. Zrobilam proste wyliczenie; jedna kotka ma conajmniej dwa razy w roku młode, czyli ok. 10 szt., załóżmy,ze połowa to kotki 5x10 czyli po dwóch latach mamy juz 50 szt, i znowy jesli połowa to kotki mamy 25x10 szt. czyli 250 szt. + 50 szt. urodzonych przez te starsze, czyli po roku z 1 kotki mamy 300 kotów! Co by było gdyby wszystkie przezyły?Obowiazkowo kastracja!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2492  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 10:52
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Spinoo, a kiedy przestaniesz już je rozmnażać.
Widzę, że są piękne i rasowe, ale coś się we mnie burzy...

Moje wszystkie koty są wykastrowane i nie wyobrażam sobie ich rozmnażania.
Fakt, zwykłe dachowce i to znajdki zwykłe też.
O,pardon. W książeczkach zdrowia jest ... kot europejski

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2493  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 11:24
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
=krystynka]Spinoo, a kiedy przestaniesz już je rozmnażać.
Widzę, że są piękne i rasowe, ale coś się we mnie burzy...

No to myslę tak , że znim bedziesz wyciągać jakiekolwiek wnioski to zaglądnij na moja strone / w podpisie/ Moje koty to rasowe , bardzo utytułowane przedstawicielki rasy syberyjskiej. Sa ludzie którzy chcą miec w domu rasowego z rodowodem kota . Każde krycie jest starannie przemyslane , testy , zgodność rodowodów , by uniknąć powinowactwa itd. Wejdz na zakładce kocieta do działu nowe domki , zobacz w jakich warunkach żyją moje kociaki . NIe interesuja mnie pieniądze choc to drogie hobby bo najważniejsze jest by kociak znalazł super dostatni domek . Moje kociaki sa w róznych miastach , jeden nawet w niemczech .W umowie zawartej sa warunki na temat koniecznej kastracji itd. Co jest złego w tym ze ktos chce rasowego kota a inny mu go po prostu wychoduje . Jestem pasjonatą zrzeszonym w specjaistycznych kubach i organizacjach . dlatego powiedz co sie w tobie buntuje , co jest w tym złego ?...

Cytat:
Napisał cha_ga
Cudne, a co to sa rorabiaki?
Wyobraż sobie 5 kociaków w których diabeł pali i trzy dorosłe kotki które dały sie w to zaplątać , oto odpowiedz , ale ja kocham tak słodkie rozrabiaki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2494  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 11:26
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Kot europejski? Tak masz w książeczce? No prosze jaka nobilitacja! Mój nie ma takiego wpisu, a jest piekny, czarny jak smoła. Niestety przez tą czerń jest mało fotogeniczny, na zdjeciach czasem nie widac gdzie przód a gdzie tył, jedna czarna plama...musicie uwierzyc na słowo, ze jest piękny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2495  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 11:35
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Kot europejski? Tak masz w książeczce? No prosze jaka nobilitacja! Mój nie ma takiego wpisu, a jest piekny, czarny jak smoła. ..

No to powiem wam jako ciekawostke , ze co prawda taki wpis to naduzycie , ale jednoczesnie , taki tytuł moze zdobyć kot nie rasowy , jezeli uczestniczy w kocich wystawach , nie pamietam tylko ile razy musi wygrać w swojej klasnie nierasowych. Bo każdy kot nawet nie rasowy moze uczestniczyc w wystawach kotów rasowych Musi tylko posiadać Chip,odpowiednie szczepienia i być zrzeszony w jakimś kocim klubie / składka / i brac udział w wystawach

cha-ga kazdy kot z urzędu jest piekny . koniec i kropka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2496  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 13:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Spinoo, wystawy, kluby, chipy i składki, to nie moja bajka. Mój jest piekny dla mnie, wystarczy, nie narażałabym go na stres zwiazany z wystawami, kotu to niepotrzebne, raczej to ambicje jego właścieli. Nie jestem zwolenniczka ciagania zwierząt po wystawach, nie imponuja mi rodowody , tytuły ani arystokratyczne pochodzenie.Ja trzymam zwierzęta w zupełnie innym celu.Nie pisze tego po to aby cie urazic, ale nie rozumiem do końca twojego hobby...pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2497  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 13:52
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
.Ja trzymam zwierzęta w zupełnie innym celu.Nie pisze tego po to aby cie urazic, ale nie rozumiem do końca twojego hobby...pozdrawiam.
A przeprasza a ja w jakim celu ? myslisz o zysku , no to cie rozczaruje , przy takich zasadach , doborach itd to bardzo drogie hobby i tyle.
Wiesz jak to jest z hobby , nie rozumiesz bo nie jest ono twoje , tak jak ja nie zrozmie ludzi chodących po górach i szukających guza . Twoje odczucia biorą sie z tego ze powielasz / prezpraszam stereotypy / A moze są koty które się nie stresuja , moze wystawy to spotkania ludzi tak samo zakręconych , rozmowy , zabawa jak spotkanie dwoch najomych w parku na spacerze z psem itd. Czy uważasz ze ten np. kot jest zestresowany ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2498  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:15
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Spinoo kotów nie hodowałam, ale działałam w związku kynologicznym i jak czytam o kosztach, decyzjach o kryciu, aby wszystko ze zwierzakami było ślicznie i rujnowaniu rodzinnego majątku na szlachetne hobby to mnie szlag trafia. Dobrze, że jeszcze nie uznałeś za stosowne podkreślić swego poświęcenia i ciężkiego życia dla dobra rasy. Cieszę się, że traktujesz te sprawy przyzwoicie, bez zadęcia. Lubisz wystawy, lubisz mieć młode i bardzo dobrze. A pisanie, że wpis kot europejski jest nadużyciem to u miłośnika zwierząt wszelkich niezbyt ładne. Przecież kot w Afryce się nie urodził to nazwa europejski jest zgodna z prawdą. Dusia moja nie miała żadnego wpisu w książeczce, ale chyba zaraz jej dopiszę. Rasa - przygarnięta.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2499  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:33
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Nie mam zamiary wdawać sie słowne utarczki. Napominasz mnie co jest grzeczne a co nie . Twoja sprawa ale dobrze zapamietać , ze tylko rodowoód jest potwierdzeniem konkretnej rasy i pochodzenia kota , psa , królika itd. Rodowód a nie wpis w ksiązeczce przez weta. A Tytuł czyli w przypadku kota bez rodowodu kot europejski moze taki kot uzyskac na wystawie to tez fakt , czy tez chcesz to negować ?
w twoim poscie az nadto mozna poczuć sarkazm, a to nie jest chyba własciwe , nie tylko w tym miejscu ale w ogóle. A co do poswięcenia ... chętnie bym ci poopowiadał jak pokonuje sie setki kilometrów do odpowiedniego kocura , wychowuje młode , socjalizuje je by w nowym domku były radościa nowych właścieli ale to moj czas , i moje zycie , czyz nie tak ? Reasumując , nie obchodzi mnie czy przechodzisz na czerwonym swietle i jak ten znak interpretujesz ale chyba nie bedziesz kwiestionować ze na całym swiecie uznany jest na drodze jako znak STOP .Czyli sa pewne ustalone zasady których sie niekwestionuje , nawet jak nam nie pasuja. I toby było na tyle . Mam pewna ceche , jezeli czegos nie wiem a mie to interesuje to pytam , jeżeli mnie to nie interesuje nie pytam . Pewnie mógłby miec inne hobby , może górskie wspinaczki, sporty ekstemalne .lub dalekie podróże . No i nie rozumiem tego rujnowania majatku , ale dam sobie spokój. Pozdrawiam i bez odbioru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2500  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:40
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Cudne, a co to sa rorabiaki?
Mój Duszek ma juz pól roku, jest kotem wolnochodzacym i pomału zaczynam mysleć o kastracji. Zrobilam proste wyliczenie; jedna kotka ma conajmniej dwa razy w roku młode, czyli ok. 10 szt., załóżmy,ze połowa to kotki 5x10 czyli po dwóch latach mamy juz 50 szt, i znowy jesli połowa to kotki mamy 25x10 szt. czyli 250 szt. + 50 szt. urodzonych przez te starsze, czyli po roku z 1 kotki mamy 300 kotów! Co by było gdyby wszystkie przezyły?Obowiazkowo kastracja!
.....ojoj! Tutaj kastarcja jest wlasnie tym mniejszym zlem, przykre ale konieczne..pozdrawiam Cie serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.