menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #117601  
Nieprzeczytane 14-01-2024, 09:45
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Ja mam jutro kolędę , kaperunek chodzi. Jest dwie wsie na jedną parafię. U nas jest kościół świętej rodziny. Tak że co pewien czas dowają nowych kapelanów. Nie wiem czy ministranty tyż będą, chyba jeden tylko . Zawsze zaczyna od godz 15,00 odwiedzanie rodzin . Sobota i niedziela nie chodzi. Jak wyruszają to we trzech, nawet w czterech. Dwie wsie to 6000 osób jest.
Śnieg pada u nas drobny puszek, pochmurno jest -2 tylko.

Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117602  
Nieprzeczytane 14-01-2024, 13:54
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie


Witam Rodzinkę w świąteczną karnawałową niedzielę
Ninkę, Izę, Genka i te osoby, które nas odwiedzą.

dzień pochmurny i wietrzny temperaturą -2 stp.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117603  
Nieprzeczytane 14-01-2024, 14:44
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Ninka jak Ninka , to babcia już . Ale Izabella to fruwa z bajtlami chyba.
Pozdrawiam was Babki.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117604  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 10:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 919
Domyślnie

Dzień dobry....
Po dwóch dniach nieobecności jestem wreszcie w domu. Jeszcze tylko jedna noc i wracam do siebie na stałe, albo do następnego wyjazdu dzieci, co nie prędko się zdarzy - pewnie na jesieni, bo w maju i sierpniu wyjeżdżają razem z chłopcami.
Gienku...nie fruwam z bajtlami....wprawdzie posiedzimy, pogadamy, wspólnie odśnieżymy i pobawimy się śnieżkami, ale większość czasu chłopcy spędzają z rówieśnikami albo siedząc przy komputerach i w coś tam grając. W końcu to już prawie że kawalerka i niewiele mają do zaoferowania starej babce. Toż to różnica dwóch pokoleń.
Zosiu...w piątek chyba zrobię sobie placki - też bardzo lubię a trudno jest mi się do nich zabrać. Na kilka najbliższych dni będę miała pierś z indyka - zrobię kotlety i gulasz.
Kochani...w sobotę rozmawiałam z Ninką....prosiła, aby Was serdecznie pozdrowić. Czuje się troszeczkę lepiej - antybiotyk zaczął działać, ale nie na tyle, aby miała siłę wstać i zasiąść do komputera. Myśli o nas serdecznie i ma nas w swoim sercu. Życzymy Jej powrotu do pełni zdrowia.
Pozdrawiam....Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117605  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 12:05
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

Witam
Rodzinkę, Izo dziękuję za pozdrowienia od Ninki,to dobrze ,jak piszesz, że lek zaczął działać już.
Życzę jej dużo zdrowia, zdrowia i by się nie przemęczała, jak wróci do sił, to i nas odwiedzi.
A u mnie śnieg o grubych płatkach prószy co chwilę zostawiam dla wszystkich buziole
]
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117606  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 12:11
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie

W sobotę
rozbieramy naszą żywą choinkę, igliwie już gubi, mimo ,że jest podlewana w stojaku.
Jak co roku, zostanie pocięta na opał do kominka.

Wszystkim nam życzę miłego, zdrowego i spokojnego dnia
a tak co chwilę prószy u mnie śnieg.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 15-01-2024 o 20:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117607  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 12:29
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Zmęczyłam się, napisałam duży wpis co się dzieje i poszło w diabły....
Izabel, dziękuję za przekazanie pozdrowień.... dzisiaj siedzę w łazience, coś mi te dobrości żołądek odmawia... za dużo leków!
Przy okazji nie kładę się aby zdążyć dobiec...
Mam problem, licznik z gazu wymienili, podałam 1 - go grudnia odczyt nowego, było 24 bodajże, tego nie ma na Poczcie, drugi odczyt podałam 1 go stycznia, 129... a faktura przyszła na 1029... i płacić ponad tysiąc.. muszę dostać się do gazowni i nie wiem jak... dodzwonić nie da się, jak już mnie połączyło, to kazali mi zrezygnować z obecnej i przejść do nich... po cholerę mam podpisywać nowe umowy? Dość że ledwo żyję to doznań takich mam nadmiar!
No, muszę kończyć, już trzy razy odchodziłam od komputera....nie mam siły!
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę ogrom zdrowia!
Zosiu, dzięki za fotki... Helenka ostatnio nie zagląda, Danusi też nie widziałam od dawna.... nie mam siły podglądać wątki...
Do potem Rodzinko.. Izabel, Zosia, Danusia, Helenka, Gienio...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117608  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 18:10
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Pustka, wiatr hula u nas....
U mnie też w domu i w oddychaniu.
Zostawiam pozdrowienia, życzę najpiękniejszej nocy!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117609  
Nieprzeczytane 15-01-2024, 23:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie

Jeszcze ja się wpisuję tutaj. Pogoda fatalna była śnieg padał , Na księdza czekałem z 3 godz bo to rajcula z niego. Potem pisałem z taką panią na internecie. Nawiązałem kontakt z nią na razie . Wdową jest i młodsza. Mówiła ze charakter się liczy.Okna trza myć u mnie.

Pozdrawiam dobrej nocy .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117610  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 10:20
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Gienio, jak masz już kogoś wolnego i potrzeba myć okna... proste! Gość w dom!
U mnie po staremu, nadal biorę antybiotyki i moc innego g...a! Ulgi nie za bardzo czuję... natomiast wątroba mi przypomina, że JEST! Jak długo wytrzymam na takiej ilości leków, trudno wyczuć... ale źle to widzę...
Kochani, pozdrawiam Was cieplutko... u mnie śnieżyca!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117611  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 12:34
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 424
Domyślnie


Rodzinko witaj milutko i cieplutko..
Ninko może dziewczyny są zajęte czymś i nie mają casu nas odwiedzić.
Ja już jestem po wypiciu małej czarnej kawy u mnie jest piękny słoneczny dzień ,leki połknęłam.
Genek,
Czy nie za zimno byś okna mył, u mnie -2 st.C.życzę Ci dalszej rozwijającej się znajomości.
]

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117612  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 15:00
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 919
Domyślnie

Dzień dobry....
Pożegnałam już chłopców, a wcześniej ugotowałam im obiad i zostawiłam do odgrzania...dadzą sobie radę. Wieczorem wracają rodzice, więc będą zaopiekowani.
U nas w nocy i przed południem padał śnieg, więc miałam używanie z szuflą...i u córki i u siebie...zmachałam się niewąsko....dobrze, że śnieg lekki, jeszcze nie nasiąknięty wodą.
Ninko...może powinnaś przy antybiotyki brać tabletki osłonowe..wtedy neutralizuje się niekorzystne działanie antybiotyku na żołądek, jelita, wątrobę, trzustkę.
Zosiu...
Gienku...niech znajomość pięknie się rozwija. Tylko nie dawaj się wykorzystywać czy oszukać...bądź uważny. Szczęścia życzę.
Miłego popołudnia. Jeszcze wpadnę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117613  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 17:28
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Witam wieczorem
Izabel, szybko dzieciom ten urlop zleciał... szkoda, jak jest " fajowo " to czas mknie... Pozdrawiam i przytulam w domowych pieleszach!
Zosiu, dobrze Ci w domu z dziećmi... tak powinno być.... dawniej pokolenia mieszkali pod jednym dachem i było DOBRZE.
Załatwiła opiekunka w Gazowni... potrafią młodzi pogadać... wysłuchają a swoje twardo przekazują i żądają odpowiedzi! Dobrze, bo nie musiałam jechać do Chrzanowa! Zapisała dzisiejszy odczyt licznika i mam podać jak zawsze 1 - go ile wyssałam! Ma być dobrze.
Obiadku nie miałam ale, znalazłam w zamrażalce jakieś ziemniaki z Biedronki i zrobiły się ala - frytki - .
ŻYCZĘ WAM RODZINKO - dobrej nocy!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117614  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 18:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 919
Domyślnie

Dobry wieczór....
Tak Ninko...wszystko co dobre, to się szybko kończy. Młodzi byli cały tydzień, bo tak planują wyjazdy. Tylko na wakacje wyjeżdżają na dwa tygodnie. Zresztą oboje pracują, dzieci chodzą do szkoły, więc nie zawsze mogą pozwolić sobie dłuższy urlop, lub wolne od szkoły. W tym roku planują jeszcze trzy wyjazdy - w maju, jak będzie przerwa w nauce z okazji egzaminów ośmioklasisty, wyjadą wspólnie z dziećmi do Hiszpanii....w lecie, na wakacjach, też razem - do Włoch, a w listopadzie - znowu sami, gdzieś do Turcji lub znowu do Grecji. Są młodzi, lubią podróżować, więc korzystają, ile mogą.
Ninko...faktycznie sporo zapłacisz za grudniowy rachunek za gaz. Może to jakaś pomyłka i rozliczą ją w następnym miesiącu. Ja, za grudzień zapłaciłam niecałe 800 zł, ale ja mam cieplutko i dom sporo większy od Twego mieszkanka.
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117615  
Nieprzeczytane 16-01-2024, 23:27
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie Witam Rodzinkę

Tak piszemy sobie na razie, nic na stałe . Ona myje po ludziach okna . Robi pierogi na zamówienie, gołąbki. W piątek przyjedzie . Zobaczę co z tego wyjdzie . Ona ma rentę rodzinną . Będzie załatwiać emeryturę . Jest młodsza 10 lat. możne być sprytna trza uważać. Dobrze że z Gliwic jest . Powiedziała gdzie mieszka. Przynajmniej okna umyje i sprząta też u ludzi powiedziała mi .Zrobiłem dzisiaj galaretkę sobie . Kurcze jaka dobra jest .1 0 talerzyków Roboty było dużo . Szczególności mycie klamorów potem . Ale jestem zadowolony . bo lepsza swoja jak kupna galareta.
Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117616  
Nieprzeczytane 17-01-2024, 08:32
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 919
Domyślnie

Dzień dobry...
Hej Gienku...nocny marku...zamiast spać już przed północą, snujesz się po forum. Pewnie wrażenia nie pozwalają.
Gienku...dobrze mieć taką pracowitą osobę w pobliżu, umyje Ci okna, ugotuje, ale nie angażuj się zbyt szybko. Za usługi zapłać i...obserwuj...jak się zbyt rozpanoszy i poczuje się zbyt pewnie - odeślij. Uważaj więc.
Galaretę też lubię...będziemy robić za niecałe 2 tygodnie na imieniny kuzynki. Ty robiłeś drobiową, czy wieprzową - nóżek i golonki. ? Ja zazwyczaj robię drobiową - z udek i golonki z indyka...jest bardziej delikatna.
Ninko....Zosiu....Helenko...Danusiu....
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117617  
Nieprzeczytane 17-01-2024, 09:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie Witam Rodzinkę

Dwie nóżki i golonko , ugotowałem , przebrałem . Dodałem groszek i kukurydzę . Fajna dobra wyszła. To pierwsza w życiu robota moja. Tyle co wy mi pomogliście do wykonania jej. Na śniadanie zjadłem spodek jeden . Pojadłem , kawa wypita . Bardzo duży mróz jest -15 u nas. Słonecznie jest mróz będzie trzymał do południa na pewno.
Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117618  
Nieprzeczytane 17-01-2024, 10:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 792
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Gienio, popieram rady Izabel w sprawie znajomej... uważaj ... możesz zostać - goły i wesoły - raczej smutny i wnerwiony!
Izabel, moja wnuczka tak lubi wyjazdy... co rok - dwa - trzy razy wybywają do - ciepłych krajów - Też lubiłam podróżować... ale, nas nie było stać na takie - spełnianie marzeń - tym bardziej, że nie miałam tej NAJWAŻNIEJSZEJ - Mamusi. Samej na świecie jest ciężko, do tego miałam 3 młodszego rodzeństwa. A, nie ma co wspominać... było, minęło i został tylko żal , że teraz, jak są potrzebni mnie - nie ma nikogo.
Zjadłam , antybiotyk wzięłam...
Izabel, z gazem wczoraj opiekunka dodzwoniła się, rozmawiała też z córką... nie wchodziłam w ten temat bo ona tylko słuchała, potem coś przekazała córci i ja mam podać licznik 1 - go lutego... Byłam przerażona sumą jaką mam płacić...tym bardziej, że nie lata u mnie całą dobę... dzisiaj jeszcze nie włączyłam ogrzewania.
No, napaplałam!!!!
Zdrowia życzę i uciekam do kuchni, muszę napić się herbaty...
zostawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117619  
Nieprzeczytane 17-01-2024, 11:14
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 946
Domyślnie Witam Rodzinkę

Tylko sie nie martwić, dam sobie radę. fajna pogoda . W piątek będę z nią rozmawiał u mnie na kawie, a mieszka 8 km dalej . Okna mi umyje , bo myje po ludziach i sprząta też .Pozdrawiam was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117620  
Nieprzeczytane 17-01-2024, 18:41
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 919
Domyślnie

Dobry wieczór....
Miałam do załatwienia trzy sprawy urzędowe, więc wybrałam się do miasta...dla mnie, to pokonanie ponad 3 kilometrów w jedną stronę, więc rzadko bywam w centrum, bo daleko a nie ma komunikacji miejskiej. Wszystko załatwiłam...marszowy spacer zaliczyłam...a po powrocie, ponieważ nogi odczuły wysiłek - zaliczyłam drzemkę.
Ninko...kiedyś nie miałyśmy takich możliwości podróżowania jak ma dzisiejsze pokolenie. Rzadko kiedy ktoś mógł pomarzyć o wypadach na zachód lub do zamorskich ciepłych krajów. Owszem jeździliśmy do Bułgarii na Złote Piaski, na Węgry, sporadycznie do Jugosławii. Naszym szczytem był Fundusz Wczasów Pracowniczych i z nim zwiedziłam pół Polski, ale dzięki temu zaszczepiłam w córce chęci podróżowania i zwiedzania i teraz to procentuje. No i "wielki" świat stanął otworem, więc młodzi i starsi korzystają z tego. Ja raczej się już nie piszę na takie wypady - zdrowie nie pozwala.
Gienku...galareta jest faktycznie smaczna...ja dodaję jeszcze żelatynę, aby była tęższa - lubię taką twardą.
Życzę Ci miłych wrażeń na piątkowym spotkaniu. Niech Ci się fajnie ułoży, ale bądź ostrożny.
Zosiu....
Miłego wieczoru i spokojnie przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.