menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #15501  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 10:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Prof. Stanisław Obirek : polski kościół to skamielina, która musi umrzeć.
– Polski katolicyzm, który nie ma nic wspólnego z religią, już dawno temu przestał być sposobem przeżywania mojej wiary. Stąd decyzja o odejściu z zakonu. Doszedłem do wniosku, że to już nie jest mój dom, a ostatnie lata tylko potwierdziły, że się nie myliłem. Dziś nie chcę mieć z tą instytucją nic wspólnego – mówi w rozmowie z Onetem teolog i antropolog kultury, prof. Stanisław Obirek.
  • "Mój kryzys kościelny to utracone zaufanie do instytucji, która przez wiele lat budziła we mnie ogromne nadzieje. To nie jest kryzys wiary, ale instytucjonalnych form religii, które cywilizacyjne się wyczerpały"
  • "To, co w papieżu Polaku było najmniej sympatyczne, to jego teologiczny konserwatyzm. Mam też mu za złe praktykowanie pewnego rodzaju feudalizmu połączonego z otaczaniem się kardynałami z mroczną przeszłością"
  • "Ostatnie lata utwierdziły mnie, że Kościół katolicki w Polsce idzie w stronę upolitycznienia, zamknięcia i stygmatyzacji, nie jest tą instytucją, z którą chciałbym być identyfikowany. To skamielina, która musi umrzeć, by coś nowego się wydarzyło"
  • "Jeżeli chcemy uratować Polskę jako społeczeństwo otwarte, demokratyczne, pluralistyczne, to musimy powiedzieć ťnieŤ Kościołowi, który idzie w zupełnie innym kierunku"
  • 26 lutego br. ukazała się książka, wywiad rzeka Artura Nowaka z prof. Stanisławem Obirkiem pt. "Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła”
Prof. Stanisław Obirek

Ostatnio edytowane przez wankabor : 29-11-2020 o 11:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15502  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 11:24
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jacek Fl.
Polska ma być świecka, nie katolicka.
Filozofia Pozytywna

1 tSsoiSmpoieiSnarsnlpooenrieuda ˇ

10 największych zbrodni Kościoła rzymskokatolickiego:

1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów.

2. Prześladowanie, tortury i mordowanie „heretyków” tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII.

3. Potworne kampanie wojenne i eksterminacyjne zwane krucjatami, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.

4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.

5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618–1648) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.

6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.

7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.

8. Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.

9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.

10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Krk dotyczy nawet 5 milionów dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15503  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 11:49
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE910 E1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15504  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 12:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE5F9 31
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15506  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 12:17
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE7CD 55
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15507  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 14:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE92E A1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15508  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 15:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Arthur Hossa

A gdyby tryliony dolarów wydane przez tysiąclecia na Jezusa Chrystusa, wydać na biednych i potrzebujących?
Świat byłby rajem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15509  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 16:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE716 1A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15510  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 16:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/memories/?s...sday&ref=notif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15511  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 20:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

– Polski katolicyzm, który nie ma nic wspólnego z religią, już dawno temu przestał być sposobem przeżywania mojej wiary. Stąd decyzja o odejściu z zakonu. Doszedłem do wniosku, że to już nie jest mój dom, a ostatnie lata tylko potwierdziły, że się nie myliłem. Dziś nie chcę mieć z tą instytucją nic wspólnego – mówi w rozmowie z Onetem teolog i antropolog kultury, prof. Stanisław Obirek.
  • "Mój kryzys kościelny to utracone zaufanie do instytucji, która przez wiele lat budziła we mnie ogromne nadzieje. To nie jest kryzys wiary, ale instytucjonalnych form religii, które cywilizacyjne się wyczerpały"
  • "To, co w papieżu Polaku było najmniej sympatyczne, to jego teologiczny konserwatyzm. Mam też mu za złe praktykowanie pewnego rodzaju feudalizmu połączonego z otaczaniem się kardynałami z mroczną przeszłością"
  • "Ostatnie lata utwierdziły mnie, że Kościół katolicki w Polsce idzie w stronę upolitycznienia, zamknięcia i stygmatyzacji, nie jest tą instytucją, z którą chciałbym być identyfikowany. To skamielina, która musi umrzeć, by coś nowego się wydarzyło"
  • "Jeżeli chcemy uratować Polskę jako społeczeństwo otwarte, demokratyczne, pluralistyczne, to musimy powiedzieć ťnieŤ Kościołowi, który idzie w zupełnie innym kierunku"
  • 26 lutego br. ukazała się książka, wywiad rzeka Artura Nowaka z prof. Stanisławem Obirkiem pt. "Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła”
Czytaj dalej


Prof. Stanisław Obirek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15512  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 20:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE7D3 7F
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15513  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 20:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wojciech Kędziora
POLSKA MA BYĆ ŚWIECKA, NIE KATOLICKi


2 egtSopdSonlsohhimraz.edd ˇ


Kilka pytań do Pana Arcybiskupa Hosera...

1. Czy i dlaczego Kościół w Rwandzie faworyzuje Hutu?
2. Czy postawa rwandyjskiego Kościoła mogła sprzyjać ludobójstwu
3. Co w kwietniu 1994 roku stało się na Gikondo, które ksiądz świetnie zna?
4. Czy mieszkający tam Pallotyni mogli zachować się inaczej?
5. Czy mogli zachować się inaczej, gdy wrócili z ucieczki?
6. Czy katoliccy księża brali udział w ludobójstwie w 1994 roku?
7. Czy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Rwandzie było jedno, czy dwa ludobójstwa?
8. Czy Kościół neguje ludobójstwo 1994?
9. Co księdzu wiadomo o ukrywaniu przez Watykan duchownych ludobójców?
10. Czy ksiądz arcybiskup pomagał w ich ewakuacji z Rwandy?
11. Dlaczego ksiądz do Rwandy już nie jeździ?

https://external-waw1-1.xx.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQAvDmyrk25XNcQa&w=1000&h=522&url =https%3A%2F%2Focdn.eu%2Fpulscms-transforms%2F1%2Fx_PktkpTURBXy9lYjAzOTA2OWUyODdhMm RkY2JmYWI1NGZjNzE2NTBiYi5qcGeSlQMAOM0Khs0F65MFzQSw zQJ2&cfs=1&ext=jpg&_nc_cb=1&_nc_hash=AQDMROPb-WHIq-N1

fakt.pl
Szokujące pytania do biskupa Hosera! O zbrodnię sprzed lat!
Trwa kwiecień. Rwandyjski miesiąc żałoby. W 1994 r. zginęło tam około miliona osób. Masakrze przyglądali się żołnierze ONZ i katoliccy misjonarze. Co zrobili ci ostatni, by powstrzymać tę rzeź? A może...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15514  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 22:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

ATEIŚCI #20 Sceptycyzm vs ateizm
https://www.youtube.com/watch?v=QIXRTGHdIqE


Kilka bieżących informacji odnoszących się do spraw czysto ateistycznych — jak próba zdefiniowania ateizmu. Również nieco o astrologii i zamiłowaniu wielu ateistów do tego nonsensu, bo nie każdy bezbożnik jest też i sceptykiem, niestety. Na koniec o innej ateistycznej zmorze — tzw. chrześcijańskich niewierzących.

ASTROLOGIA WSZYSTKO WPŁYWA NA WSZYSTKO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15515  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 10:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=b7z2...oQwssB4-6NfVVQ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15516  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 10:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Robert Baran

"Czyli Jan Paweł II wiedział…
Wiedział, że amerykański ksiądz Theodore McCarrick jest pedofilem. A przynajmniej, że ciążą na nim poważne zarzuty formułowane na piśmie przez księży z USA. Mimo to w 2001 roku uczynił go kardynałem kościoła katolickiego. Tak. Przenajświętszy Jan Paweł II uczynił pedofila kardynałem. W 2019 roku papież Franciszek wydalił McCarricka ze stanu kapłańskiego.

O tym, że Jan Paweł II mianował pedofila kardynałem poinformował sam Watykan. Nie takimi słowami jak ja teraz, ale watykański raport na temat McCarricka mówi, że papież Jan Paweł II najpierw – w wyniku docierających do niego informacji o księdzu McCarricku – usunął jego nazwisko z listy kandydatów na metropolitę waszyngtońskiego, a potem je przywrócił, dał McCarrickowi w zarządzanie diecezję waszyngtońską, a w 2001 zrobił go kardynałem.

Gdzie do ku*wy nędzy jesteście dzisiaj wszyscy obrońcy dzieci?!
Gdzie jesteście obrońcy kościoła?!
Gdzie jesteście wszyscy ci od tęczowych zaraz?! Gdzie jesteście ci, którzy w takim zaangażowaniem zwalczacie gejów?!
Gdzie jesteście wszyscy ci, którzy łazicie po mediach i mówicie, że największym zagrożeniem dla świata jest – obecna na świecie od zarania jego dziejów – orientacja homoseksualna? GDZIE JESTEŚCIE? Wyjdźcie spod tych swoich kamyczków i zabierzcie głos!
Odważnie!
Powiedzcie coś o zagrożeniach płynących ze strony gejów! Zakażcie szkodliwej „ideologii LGBT” i parad równości. Wyjdźcie dziś i powiedzcie to wszystko co pletliście przez ostatnie miesiące, a niektórzy nawet lata...

Wyobrażacie sobie, co by się stało, gdyby dziś pojawiła się choćby mglista plotka o tym, że GEJ A wiedział, że GEJ B jest pedofilem, a mimo to awansował go na jakieś eksponowane i prestiżowe stanowisko? Wyobrażacie sobie tego idiotę Czarnka, albo Żalka, albo innego Ozdobę? Siedzieliby w TVP Info przez tydzień i przez tydzień, non stop, mówiliby, że wszyscy geje świata są pedofilami. „Wiadomości” zarobiłyby o tym całe wydanie, a Kaja G. nosiłaby tę plotkę jako koronny przykład na to, że geje naprawdę adoptują dzieci, by je molestować...

A tu cisza. Cisza....
Bo mit świętego Jana Pawła idzie na dno razem z mitem księdza Stanisława zwanego również wdową po Janie Pawle. I bardzo dobrze, że idzie na dno. Najwyższa pora. Bo w raporcie w sprawie McCarricka, od której zacząłem ten wpis, nazwisko Dziwisza pada 45 razy. Ani razu w pozytywnym kontekście. I przypominam, to dokument wydany nie przez lewaków, nie przez gejów, nie przez zwolenniczki aborcji czy wściekłe feministki, tylko przez Watykan"...
[Mikołaj Milcke]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15517  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 11:02
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5 FEA83C8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15518  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 11:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Jarosław Joppek
Meczet, synagoga i kościół to jedno i to samo "ciaradajstwo". Te religie pochodzą od "stwórcy" Boga - jakim był Abraham-oszust, analfabeta i pastuch baranów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15519  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 11:26
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FE72F 4C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15520  
Nieprzeczytane 29-11-2020, 11:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ordynariusz włocławski Wiesław Mering został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lucjan – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej.

Dzisiaj Wiesław Mering złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu biskupa diecezjalnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.