menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9041  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:50
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Karuzela, karuzela - nepotyzm to nasza cecha narodowa

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Pamiętacie,jak za zatrudnienie w biurze poselskim synowej, wyleciała z PO Gilowska?Teraz SLD wytropiło trzydziestu kupli i kuzynów, których zatrudnił min.Grabarczyk i trzyma się jak skała w PO. I gdzie tu równość płci, którą głosi nasz premier.

Ja pamietam na przyklad milosne historie Grzesia Napieralskiego z SLD.
Opowiadal jak poznal swoja zone, gdy pracowala w wakacje w pizzerii.
Pozniej magle okazalo sie, ze jest urzedniczka w SLDowskim Urzedzie Marszalkowskim i to wcale nie w Departamencie Kultury Fizycznej, chociaz byla wtedy studentka na II roku AWF
Wowczas Urzad Marszalkowski to bylo przedsiebiorstwo rodzinne, pracowaly tam synowa z tesciowa, babcia, matka i corka, rodzenstwa, malzenstwa, zwiazki nieformalne - wiec moze niech SLD zrobi wlasny rachunek sumienia takze.
Pozostale partie tez, nie wylaczajac PO

....na liście z pewnością nie ma nikogo z jego rodziny, a jedynie osoby "które zna i którym ufa".
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9042  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:53
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Jakos nie widzialam i nie slyszalam, bo mieszkam po drugiej stronie ulicy i zaplecza Biedronki, nie widac z mojego okna

Wiem natomiast, ze w bardziej cywilizowanym kapitalizmie ta przeterminowana zywnosc jest dokladnie utylizowana, wlasciciele sklepow tak bardzo boja sie oskarzenia potencjalnych uzytkownikow, ktorzy mogli by pozwac ich o spowodowanie zatrucia i zadac ogromnych odszkodowan, ze zaden bezdomny czy biedny nie znajdzie na zapleczu najmniejszego okrucha przeterminowanej zywnosci, wywoza ja jak najcenniejszy skarb, nie martwiac sie o smierc glodowa bezdomnych




.....a po coz sie martwic o smierc glodowa?

Cytat:
zaden bezdomny czy biedny nie znajdzie na zapleczu najmniejszego okrucha przeterminowanej zywnosci
Jesli mozna jej zapobiedz ....
A skad wiesz? Szukalas?Na zaplecze raczej nikt oprocz pracownikow nie wchodzi
Ja nie mam doswiadczen na tym polu,choc jestem biedna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9043  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:54
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczuga
Wiem tylko o zdegenerowanych pijakach i narkomanach....patentowani lenie tez,ci zebrza.

otoz to, grzebiacy w smietnikach
W Ameryce to pijacy i narkomani....patentowani lenie
W Polsce to biedne ofiary Tuska
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9044  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:55
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Ja sobie prezia pooglądałam w ostatnim wydaniu Warto rozmawiać.Pełne zadowolenie ,ściśle mówiąc samozadowolenie, a najwspanialsze było to jak Pospieszalski odegrał rolę dociekliwego i obiektywnego dziennikarza,nawet kilka razy ośmielił się wejść w słowo preziowi.To był wspaniały spektakl,do dziś go jeszcze nie przetrawiłam,dlatego na razie mam dość prezia.
Za to gorąco polecam (choc to nie to forum)w ostatnim numerze Polityki rozmowę Joanny Cieśli z prof. Koftą o naturze i sile teorii spiskowych.W podobnym duchu wypowiadał się w ubiegłym tygodniu w tvn24 prof.Czapiński.Odtąd czuję się całkowicie rozgrzeszona za moje skromne wypowiedzi na tym forum w których nieskromnie pozwalałam sobie określać pewne zachowania i wypowiedzi jako paranoję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9045  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
otoz to, grzebiacy w smietnikach
W Ameryce to pijacy i narkomani....patentowani lenie
W Polsce to biedne ofiary Tuska

To jest oczywista oczywistość.
Załączone Grafiki
File Type: gif icon_eek.gif (307 Bajtów, 44 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9046  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 20:05
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luizka
Polu nie da się tego streścić i choć bardzo mi się podobało,
jednak to trzeba usłyszeć na uszy własne, a znając Ciebie, wiem, że nie omieszkasz przypilnować.
Jedno mnie martwi, że słowa owe nie dotrą do wszystkich uszu polityków.

http://www.tvn24.pl/-1,1690946,0,1,b...wiadomosc.html

Luizko

Bylam fanka Balcerowicza przez cale lata.
W miedzyczasie spostrzeglam, ze jest obrzydliwym arogantem, co nie ma negatywnego wplywu na jego wiedze o ekonomii i zaleznosciach zachodzacych w gospodarce.

Wiem, ze ma racje.
Ale wiem jak baaaarrrrdzo by bolaly dzisjaj jego reformy.
Wszystkich.
Duzo, duzo bardziej niz tamte.
Jestes pewna, ze skonczyloby sie to dobrze?, zwlaszcza, ze na efekty trzeba by bylo i tak troche poczekac
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9047  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 20:08
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Amelio, powtórzę się, że napisałam, iż
Cytat:
nawiązałam jeno tylko do dzisiejszej konferencji prasowej, a tam nie było żadnych ekonomicznych mądrości, a prośba o kulturę języka w naszej polityce i o spokojną debatę bez inwektyw
i tylko do tego się odniosłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9048  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 20:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ja jak zwykle ,proszę o konkrety.Wskaż proszę kraj europejski ,który za rok 2010 miał wyższy wzrost gospodarczy niż Polska.
A co słychać na tym nowym,właściwym forum,bo wczoraj zapowiedziałeś ,że to opuszczasz?

Hypatio!
Na Twoim miejscu nie liczyłbym na konkrety.
Równie dobrze mogłabyś ich życzyc sobie od prof. Trznadla, albo innego prof. JR Nowaka.
Jedynie jak Kazkowi piwo w bluszczach zachluczsze, to Kazek nabiera takich konkretów, że przychodzi gajowy Marucha i nakazuje przerwę techniczna....w konkretach
A co do departamentu pod wezwaniem "opuszczasz", to nie liczyłbym na to. Kazek wzorem elity PiSolubnej trwa w przyczajeniu i podgląda. Jak mu już dopieka na tej inszej platformie, to wskakuje tu, a potem nawrzuca, nakłamie i robi fugas chrustas w klasycznym wydaniu pod szafe. I tam czeka aż mu sie znowu nazbiera odpowiedni poziom miłości do bliźniego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9049  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 20:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
Bylam fanka Balcerowicza przez cale lata.
W miedzyczasie spostrzeglam, ze jest obrzydliwym arogantem, co nie ma negatywnego wplywu na jego wiedze o ekonomii i zaleznosciach zachodzacych w gospodarce.
.....Wiem, ze ma racje.
Nie ma o co sie sprzeczać. Balcerowicz jest jaki jest i ...jaki był. Ale dzięki temu, że taki był, to kilka rzeczy dało się załatwić na plus.
A dysputa Balcerowicz- Rostowski w wesji mini i soft odbyła sie u Stokrotki na Zet-ce miedzy Jankowiakiem a Grabowskim.
O czym wspominałem, a co warto obejrzeć, bo to trochę mówi i o ekonomistach i jak im się zmienia pogląd z wiekiem bo Grabowski w latach dawniejszych był jednym z jastrzebi w RPP.
A tak już generalnie to sądzę, że całkiem nieźle sie dzieje, że na ekranach i łamach obo PiSmartyrologii pojawiła sie dysputa o pieniądzach i ekonomii. Może się wkrótce okazać, że będziemy sie i na tym znać jak na medycynie i katastrofach lotniczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9050  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 20:49
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie urazona duma - a odwet bedzie okrutny?

Cytat:
Napisał Luizka
Amelio, powtórzę się, że napisałam, iż
i tylko do tego się odniosłam.


To sa tylko slowa

Balcerowicz oburzony,
ale jak jest postrzegany przez innych? podwladnych? jak sie zachowuje?

urazona duma przez niego przemawia

eszek Balcerowicz już dawno się przyzwyczaił, że z zasady to on jest szefem, a kiedy mówi, to inni słuchają. Mimo że w rządzie Tadeusza Mazowieckiego był wicepremierem, to ówczesny premier podporządkował się jego polityce gospodarczej. Spośród swoich ówczesnych doradców Balcerowicz z uwagą słuchał głównie Jeffreya Sachsa, a innych ekspertów, w tym Jacka Rostowskiego, traktował jak uczniów. Niewiele inaczej było w gabinecie Jana Krzysztofa Bieleckiego - tam również ekonomiczny ton nadawał Balcerowicz. Kiedy został przewodniczącym Unii Wolności, Donald Tusk i inni politycy z dawnego KLD byli jego partyjnymi podwładnymi i nieraz poczuli ciężką rękę profesora. Wśród strategów Platformy Obywatelskiej chyba coraz silniejsza jest świadomość, że metody, które wystarczają na "opozycję spod krzyża", mogą nie być skuteczne wobec "opozycji od rozumu"

- Po utworzeniu rządu Tuska Balcerowiczowi wydawało się, że stanie się ekonomicznym guru dla tego gabinetu. Bardzo się rozczarował, kiedy nie tylko premier, ale nawet minister finansów nie chcieli postępować zgodnie z jego radami - mówi osoba, która współpracowała z Balcerowiczem.


http://www.polskatimes.pl/stronaglow...lowa,id,t.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9051  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 21:05
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
otoz to, grzebiacy w smietnikach
W Ameryce to pijacy i narkomani....patentowani lenie
W Polsce to biedne ofiary Tuska




i tu sie z Toba zgadzam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9052  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 22:15
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczuga
Krzysztof Szumski, były polski ambasador w Pekinie (Chińska Republika Ludowa), był najpierw tajnym współpracownikiem SB, a później funkcjonariuszem wywiadu i szefem POP w szkole wywiadu w Kiejkutach. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go za zasługi dla polskiej służby zagranicznej.
Bez komentarza

Alez bedziemy komentowac

Te wiadomosc zapodala nam w portalu Niezależna.pl pani Dorota Kania z Gazety Polskiej w dniu 26.01.2011

http://nowa.niezalezna.pl/5035/byly-...a-lustracyjnym

Poniewaz nie podalas linku musialam troche pokopac w necie i coz mi wpadlo w oko?

ano historia przeczystej redaktor Doroty Kani

milej lektury

http://janekpradera.salon24.pl/20164...y-kaczynskiego


http://wyborcza.pl/1,76842,6605063,J..._Dochnala.html

wprawdzie to GW, ale z za to z przed dwu lat.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9053  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 22:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Kolczuga napisał -Krzysztof Szumski, były polski ambasador w Pekinie (Chińska Republika Ludowa), był najpierw tajnym współpracownikiem SB, a później funkcjonariuszem wywiadu i szefem POP w szkole wywiadu w Kiejkutach. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go za zasługi dla polskiej służby zagranicznej
Kolczugo co tu tobie chodzi czy ty nie jesteś agentem specjalnie wysłanym jako rezydent do Wisconsin na rzecz wywiadu GRU ? A cały twój życiorys to fikcja? Czy wyjechałeś do stanów legalnie i jest to prawda co napisałeś starając się o paszport ? Czy nasz IPN sprawdził twoje dane i twoich bliskich w rodzinie ma się rozumieć że nie współpracowali z organami wywiadu a ty nie jesteś rezydentem? Czy pisząc na tym forum chcesz stworzyć historię jaki ty jesteś Amerykanin polskiego pochodzenia? Też możemy mieć tu w Polsce wątpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9054  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 23:48
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Kolczuga #9034 dotknęła ciekawego wątku.Nowy Jork,centrum światowego biznesu,handlu,finansów,polityki,kultury itd. Metropolia z ok 12 mln populacją reprezentowaną przez 51 rajców.Jak to wygląda w Warszawie naszej stolicy,która podobną do N.Jorku rolę spełnia tyle,że w odniesieniu do Polski
a nie świata.Ok.2 mln ludności.Ktoś policzył,że radnych (miejskich, dzielnicowych,osiedlowych) tzn.pobierających z kasy państwowej diety jest w W-wie ok.700.
Czy W-wa jest lepiej i sprawniej zarządzana niż rzeczony wyżej New York.Myślę,że wątpię.Ale,że drożej to nie mam wątpliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9055  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Tu można tylko podziwiać i chwalić panujących a poniewierać PiS i Prezesa.Jeśli ktoś ma inne zdanie musi zwiewać gdzie pieprz rośnie lub siedzieć cicho a może się mylę.

Mietek! jak juz dałes znak żywota, to po pierwsze primo masz tu informację w sprawie TIR-ów i Ruskicch:

Cytat:
- Ministerstwo Infrastruktury działa z pełnym poparciem polskich przewoźników. Ministerstwo i przewoźnicy są zgodni co do tego, że warunki drastycznego ograniczenia liczby zezwoleń są dla polskiej strony nie do przyjęcia - powiedział rzecznik. Rosjanie chcą ograniczyć liczbę pozwoleń dla polskich przewoźników o 50 tys., a polska strona chce utrzymania w 2011 r. takiej samej liczby jak w 2010 r.
Teraz powinieneś cuś" w tej kwestii honorowe i w/g wzorców PiSu zrobić. Ewentualnie jak jeden Tęczyński.
Acha! Uważam, że wzywanie do szybkiego załatwienia tej kwestii przez PiS wiąże sie z jednym tylko a mianowicie z poddanien się dyktatowi Ruskich i stulenie uszu po sobie co może dziwić kiedy się słucha buńczuczne odezwy PiSu i wodza w sprawie Ruskich.
A teraz to drugie primo.
Ja wiem, że w środowisku PiSu jest w zwyczaju KŁAMAĆ, a jak wynika z tutejszej praktyki, to nikt stąd nikogo nie wyrzuca, nie zmusza, żeby zwiewał. Każdy to robi na własny rachunek i z własnej woli.
A jedyną osobą która moze kogokolwiek zmusić do opuszczenia tego miejsca jest gajowy Marucha bo on rządzi w tym kawałku lasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9056  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Drzazgo,łaskawie doczytaj tu i ówdzie ,że wprawdzie rada NY liczy 51 radnych,ale NY podzielony jest na 5 hrabstw i każde z nich -niektóre liczą nawet 2,5 mln mieszkańców - ma swoje władze municypalne,Nie wiem już czy to naiwność czy demagogia sądzić ,że 12 milionowym organizmem rządzi 51 radnych plus burmistrz.Jedno i drugie osłabia rangę takiej wypowiedzi,ale co to szkodzi napisać tak,no nie?!
Ps.Rada Warszawy liczy 60 radnych-być może ,że za dużo ,ale nie 700 tak jak piszesz!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9057  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:16
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jip,

w RM złapałam tylko kilka końcowych minut.
Ale finał?
Wykład prezesa zakończono piosenką Pietrzaka z odpowiednim komentarzem o. dyżurnego:
http://www.youtube.com/watch?v=b9vs1IeG7Co

W sobotę wystąpi dyżurny komentator (te same godziny, te same stacje) dr JRN.
Może mi nikt ciszy nie zakłóci i z wielką lubością posłucham sobie ulubionych audycji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9058  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:32
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Kolczugo co tu tobie chodzi czy ty nie jesteś agentem specjalnie wysłanym jako rezydent do Wisconsin na rzecz wywiadu GRU ? A cały twój życiorys to fikcja? Czy wyjechałeś do stanów legalnie i jest to prawda co napisałeś starając się o paszport ? Czy nasz IPN sprawdził twoje dane i twoich bliskich w rodzinie ma się rozumieć że nie współpracowali z organami wywiadu a ty nie jesteś rezydentem?6Czy pisząc na tym forum chcesz stworzyć historię jaki ty jesteś Amerykanin polskiego pochodzenia Też możemy mieć tu w Polsce wątpliwości.


1 czy ty nie jesteś agentem


Jestem

2 A cały twój życiorys to fikcja?

Tak

3Czy wyjechałeś do stanów legalnie

Pluto przemycil mnie z Kanady kajakiem przez Niagare



4jest to prawda co napisałeś starając się o paszport ?


a kto wtedy pisal prawde?

5Czy nasz IPN sprawdził twoje dane i twoich bliskich w rodzinie ma się rozumieć że nie współpracowali z organami wywiadu a ty nie jesteś rezydentem?


IPN?a co to jest?musisz sam zapytac,


6Czy pisząc na tym forum chcesz stworzyć historię jaki ty jesteś Amerykanin polskiego pochodzenia?


pytanie metne,nie postawione problemowo,odpowiedz moze byc tylko -tak lub -nie,ale nie rozumiem,pytasz o historie?czy jaki/a/ze mnie Amerykanin/ka/


7Też możemy mieć tu w Polsce wątpliwośc[/color]i.[/QUOT

Oczywiscie mozecie,pozwalam



Jesli jeszcze masz jakies pytania prosze o proste sformulowanie,ja nie rozumiem tak wysublimowanych niuansow jezykowych,dlugoletnia emigracja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9059  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Kolczuga #9034 dotknęła ciekawego wątku.Nowy Jork,centrum światowego biznesu,handlu,finansów,polityki,kultury itd. Metropolia z ok 12 mln populacją reprezentowaną przez 51 rajców.Jak to wygląda w Warszawie naszej stolicy,która podobną do N.Jorku rolę spełnia tyle,że w odniesieniu do Polski
a nie świata.Ok.2 mln ludności.Ktoś policzył,że radnych (miejskich, dzielnicowych,osiedlowych) tzn.pobierających z kasy państwowej diety jest w W-wie ok.700.
Czy W-wa jest lepiej i sprawniej zarządzana niż rzeczony wyżej New York.Myślę,że wątpię.Ale,że drożej to nie mam wątpliwości

Drzazgo!
Ja bym najpierw sprawdził a potem pisał.
Sprawdziłes moze ilu wybieralnych urzędników jest na niższych szczeblach dowodzenia na poziomie dzielnic i w innych jednostkach? Jaki liczny jest aparat urzędniczy i jakie ma uprawnienia? I ile to podatnika całego dystryktu kosztuje?
Bloomberg ma w NY w praktyce większa władze niz Obama.
A czy jest lepiej zarządzany, trudno powiedzieć. Trzeba byłoby spytać NYorczyków wtedy bedziesz miał podstawy do tego, żeby mieć o czym myśleć i w co watpić.
Ale żeby nie przerzucac sie tym o czym nie wiemy, a nam sie wydaje, to powiem tyle, że generalnie mamy skłonność do podrzucania przykładów o których niewiele wiemy i które nie bardzo przystaja do naszej rzeczywistości. Wyrosły z innej kultury spoleczeństwa i działaja w innym oprogramowaniu ustrojowym.
Nie wszystkie wzorce dają sie przenieść na polski grunt. Choc sporo napewno by sie przydalo. szczególnie na poziomie najniższym. Tym bezpośredno dotykającym obywatela.
Krótko mówiąc Kolczuga kilkadziesiąt razy szybciej zarejestruje samochód niz Ty, a nie jest wykluczone, że znajdzie takiego agenta, który cała sprawę załatwi u niej w chałupie. A w najgorszym razie będzie musiała pofatygować sie na najbliższą plazę gdzie ma biuro jakis Autoplan...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9060  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Hypatio! zdaje się, ze -śmy w podobne tonacje na odległość wpadli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.