menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #14681  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 09:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

KoronaJezus
https://www.youtube.com/watch?v=RTE_soJukz0


Blady strach pada na ludzi w śmiesznych czapkach!

Czy Bóg chrześcijański jest mocniejszy od koronawirusa ,widać że nie . A może ma satysfakcje z tego że umierają też ochszczeni ? .Test skutecznośc modlitwy , też wykazał brak możliwości wyleczenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14682  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 09:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Kiedy znajdziesz sobie męża/żonę? Jak to jest być "singlem w zborze? Strasznicowe Szorty v9 #114
https://www.youtube.com/watch?v=R7aKv_kv_0E


Jest niedziela i są szorty! Dzisiejsze omawianko kontynuuje myśl z poprzedniego tygodnia: każdy ma się czuć dobrze w zborze. Bo jakby się ludzie przypadkiem nie czuli się dobrze, to może jeszcze przestaną chodzić na zebranka i co wtedy? Trzeba więc ciągle przypominać owieczkom, by były dla siebie miłe. Mimo wszystko zdarzyło nam się w tym odcinku pochwalić zasady i rady świadków.

W dzisiejszym odcinku mówimy o presji, którą niektórzy wywierają na osoby w stanie wolnym. Tak, tak - nietaktowane pytania o to, kiedy się ożenisz/wyjdziesz za mąż nie padają tylko na światusowych imieninach, ale zdarzają się też w zborze. Do tego kilka słów o społeczności LGBT, której reprezentancji nie czują się akceptowani w wielu religiach, nie inaczej jest w organizacji świadków Jehowy.



Nic nie mam do wyznawców religii chrześcijańskiej oczekujących Jezusa i apokalipsy. Publikuję Sarę i Edwina mówiących o swoim życiu w zborze i komentujących na bieżąco Strażnicę . To samo robi ŚwiatoVid komentujący absurdy zapisane w świętych księgach i naszym życiu . Nie zwracamy na to uwagi bo przywykliśmy do takiego stylu życia .Kiedy popatrzymy z boku ,widzimy te absurdy .Zmusza nas to do myślenia i tak należy odczytywać umieszczane posty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14683  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 09:59
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/crimewatch....22577421675540
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14684  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 10:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB222 2C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14685  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 12:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-Tyle historii. Nie przekonuję co do skuteczności przeciwwirusowej. Na razie nie ma żadnej, nauka też bezsilna. Jak się pacjent uprze, że będzie żył, to będzie, niezależnie od starań medyków.....,..................
Stan meczu religia contra nauka 0:0. Koronawirus niezwyciężony. Wiara, czy to w bóstwa i siłę modlitwy, czy w naukę i nadludzkie możliwości wynalazców, trzyma się dzielnie......
Poznaliśmy historię krzyża morowego/karawaki , sięgające XIII wieku i stanowisko Inocentego w tej sprawie z XVI wieku . Jak widać szanowny Biskup Polski o tym nie wie .Będę musiał napisać post do Biskupa zasiadającego w Domu Biskupów Płockich z załączenie postu Ostatka . Teraz ja , wiem więcej na ten temat od Biskupa Piotra Libery.

Dzięki medycynie i nowoczesnej farmakologii długo żyjemy patrz: https://stat.gov.pl/sygnalne/komunik...yzn,285,8.html .Przy zarażeniu koronawirusem bez pomocy lekarzy i dostępnej farmakologii jest pewny zgon . Wystarczy porównać ilość zgonów na 1000 zarażonych w krajach UNII i krajach biednych.


Wyprodukowanie szczepionki czy skutecznego leku wymaga czasu i spełnienia wielu procedur , które są obowiązujące na świecie .
Podstawy badań klinicznych szczepionek dr n. med. Ernest Kuchar
https://www.badaniaklinicznewpolsce....h-szczepionek/

Możesz zaapelować do seniorów o zgłoszenie się do testowania na sobie szczepionek, co skróci proces wdrażania.

To , że mamy postęp w badaniach genetycznych i skutecznie potrafimy zastosować inżynierię genetyczną , nie znaczy ze wszystko już wiemy i nic nie pozostało do odkrycia.
Opublikuję na temat wirusów popularno-naukowe filmy , polecam . Pogłębisz wiedzę w zakresie wirusologii , wpłynie to na pewno na to co piszesz.

Nie wiem po co przypomniałaś nam Kuronia ale rozszerzę twoją informację i przypomnę że Kuroń był żydem a potem ateistą .Nie mamy wpływu na forma pogrzebu ,rodzina za nas decyduje , czy z pogrzebu zrobi ekumeniczną szopkę , dla mas.
Co do zamieszczonego zdjęcia z cerkwi ( religii też chrześcijańskiej ), chciałem pokazać głupotę ludzi . Przyzwyczajenie do tradycji nie mającej obecnie sensu by stosować ją w XXI wieku. Tak samo jest w Islamie a Buddyzm nie lepszy.
Wankabor ma rację , że niczym się te wierzenia oparte o głupotę ludzką nie różnią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14686  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 13:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ostatku! wybacz ale nie mogę zgodzić się z Twoim twierdzeniem ( post 14667) że " nauka też jest bezsilna. Jeśli się pacjent uprze, że będzie żył, to będzie, niezależnie od starań medyków".

To twierdzenie jest niesamowicie błędne. Mój syn jest lekarzem już 44 lata ; pracował i pracuje na różnych stanowiskach ( np. ordynator , naczelny lekarz szpitala) i ratuje ludzi , a pacjent jak się uprze i nie chce się leczyć to opuści ten świat. Nauka daje nam szansę dłuższego życia. Cudów nie ma, każdy kto się narodził musi kiedyś odejść, bo takie jest prawo natury.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-10-2020 o 14:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14687  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 15:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

LOT kończy oferowanie na bezpośrednich rejsach z Krakowa do Chicago od 20 października. Wtedy odbędzie się bowiem ostatni rejs bez przesiadek do Chicago. Nadal będą możliwe podróże narodowym przewoźnikiem przez Warszawę.

Kiedy bezpośrednie rejsy wrócą i z jaką częstotliwością będzie można polecieć do USA z Krakowa tego tak naprawdę w tej chwili nikt nie jest w stanie stwierdzić. Na pewno będą jeszcze rejsy na zasadzie czarterów.

Jest i dobra wiadomość. Wszak wprowadzenie strefy czerwonej na terenie Kraków Airport nie wprowadza nowych restrykcji wobec osób wchodzących do budynku terminalu pasażerskiego. Dostęp utrzymany jest dla wszystkich pasażerów oraz osób odprowadzających czy witających, po poddaniu się pomiarowi temperatury. Utrzymany jest obowiązek zakrywania ust i nosa dla wszystkich użytkowników terminalu oraz we wszystkich miejscach lotniska /parkingi, drogi prowadzące do terminalu/. Punkty gastronomiczne otwarte są w godzinach 6:00 – 21:00, zajęty może być co drugi stolik. Po 21 po godzinie 21:00 możliwe będzie zamawianie posiłków na wynos. W lokalach handlowych będzie mogło znajdować się maks. 5 osób na jedną kasę. W kaplicy lotniskowej dopuszcza się przebywanie maks. 11 osób (1 osoba na 7m2).


Miały być loty amerykanów opolskiego pochodzenia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.Jest coraz mniej turystów by odwiedzić grób św. Siostry Faustyny Kowalskiej , tej od dzienniczka z opisem spotkań z samym Jezusem w piekle .
Nie wiem dla czego takie ograniczenia w kaplicy lotniskowej , przecież zarażenie się wirusem może być powodem zgonu i szybszego spotkania z Bogiem w którego się wierzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14688  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 16:06
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB3C7 69
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14689  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 16:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB4AA F2
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14690  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 16:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Arcus Maurelius

14itg lpaShpuiźdozsilSegihhmnrnnifcfkad so20fmn1ree9d ˇ


Powtarzam to od lat:
POLSKA JEST CHORA NA KOŚCIÓŁ
Jeśli mamy być normalnym krajem i społeczeństwem, musimy się wyleczyć z kościoła
W tym kontekście przypominam mój stary wpis, który stał się jeszcze bardziej aktualny:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14691  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 16:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5FB1FF B8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14692  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 16:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://www.facebook.com/10001107127...14026268976404


Ksiądz Woźnicki: - W tym miejscu gospodarzem jest Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Proszę uklęknąć.

Policjant: - Pan nie będzie wydawał mi poleceń. Proszę od pana i każdego z uczestników dowód osobisty.

Ksiądz: - Jest w tej chwili nabożeństwo różańcowe.

Policjant: - Nie wykonywanie poleceń będzie skutkowało użyciem siły fizycznej.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-10-2020 o 16:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14693  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 18:39
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie O natkopietruszko! o borze szumiący!!

Zapomniałam, że w wątku obowiązuje literalizm, i że nie ma miejsca na żarty, niedopowiedzenia czy żonglerkę słowną. Nie zmienię stylu pisania ani życia. Nie zajmę się wirusologią, mam ciekawsze lektury i zajęcia, sama decyduję o własnych zainteresowaniach. Nie będę też apelować (zwłaszcza do seniorów mających wiedzę i doświadczenie długiego życia) o występowanie w roli królików. Jestem przy "nie", więc - nie daję zgody na wynoszenie moich wpisów poza obręb forum choć napisałam o rzeczach i sprawach ogólnie znanych, sprawdzalnych. O karawakach pisałam tutaj, na tym forum, 10-11 lat temu. CJDU. Nie zgadzam się na wyśmiewanie wierzących i nazywanie ich głupkami. Ręce bolą od powtarzania, że ani ateizm, ani religia, nie dają patentu na mądrość. Na godne życie też nie.

Prawdą jest, że medycyna poczyniła postępy, jak wiele innych nauk, że choroby zwłaszcza wieku dziecięcego są wyleczalne lub eliminowane przez szczepionki. Ma to odzwierciedlenie w statystykach. Patrząc bezrefleksyjnie w rubryczki "średnia wieku" nie bierzemy pod uwagę śmiertelności dzieci. Starzec wydaje się być ewenementem przeszłości, a to nieprawda. Temat na długą dyskusję. żeby skończyć wątek: medycyna i nauki pokrewne nie wynalazły lakarstwa np. na raka, który znany był w starożytnym Egipcie. O starości, która też jest chorobą nie wspomnę. Proszę zauważyć, że nie czepiam się mylnych diagnoz czy błędów w sztuce. Nie bez znaczenia jest natomiast postawa pacjenta, o czym wiedzą znachorzy, uzdrowiciele, szeptuchy.

Inżynieria genetyczna póki co w powijakach. Moim zdaniem niesie nie tylko dobro ale również zło.

Na ekumeniczny pogrzeb jaki miał Jacek Kuroń trzeba zasłużyć. Przedstawiciele różnych wyznań oddawali hołd Jego pamięci nie dla poklasku czy na prośbę rodziny a dlatego, że pozostawił po sobie dobrą pamięć. Jeśli wzmianka o pogrzebie nie pasuje do posta, wydaje się być oderwana, przypominam - pisałam o obrzędowych ręcznikach. Obdarowanie na ostatnią drogę haftowanym ręcznikiem nie było pustym gestem. Mam wyjaśniać oczywistości? sorry, nie chce mi się. Wujek Google ma dużo do powiedzenia na każdy temat i jest większym autorytetem. Klik i już, wiedza lub bełkot w pigułce.

Tradycje i obrzędy zostawmy zainteresowanym. Niekultywowane zanikają lub zmieniają znaczenie (np. wieczerza wigilijna). Nie ma przymusu określonych zachowań. Mamy prawo wyboru. Pomijam tych, którzy dla kariery zrobią wszystko. Widziałam już ateistów z ekstazą w oczach i żarliwością na uściech przesuwających paciorki różańca; nie jest to odległa przeszłość. Powinnam przywyknąć ale nieodmiennie irytuje mnie najmojsza racja i narzucanie poglądów. Siła ludzkości tkwi w poszanowaniu różnorodności. Aborygen niech się modli po swojemu, katolik, żyd, hinduista, ateista też. I swoją wiarę bądź niewiarę nie przekuwa w sztandar bojowy. Jesteśmy wystarczająco podzieleni.

Myślący nieateistycznie jest głupkiem? hm... a gdyby tak odwrócić....... ups, biorąc pod uwagę człowieczą indywidualność wszyscy jesteśmy głupkami.

Z głupkowatym pozdrowieniem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14694  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 21:19
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Bardzo podobają mi się cytaty Martina Luthera Kinga; np


1. Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je czyni.

2. Ciemność nie może przezwyciężyć ciemności, uczyni to tylko światło.

3.Wolność nie jest dobrowolnie udzielana przez ciemiężce; musi być wymagana przez uciśnionych.

Cytuję te i inne w niektórych moich postach.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-10-2020 o 21:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14695  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 21:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Wegetarianizm staje się modny ( o natko pietruszko) , a co do słowa karawaka jest ono w encyklopedii , a to że użyłaś słowa 11 lat temu na SC , pierwszeństwo twoje uznaję i nie zamierzam sprawdzać.
Wysłałem maila pod którym ja się podpisałem ,twój awatar z treścią postu zacytowałem (Plac Gabriela Narutowicza 10, 09-402 Płock). Może znajdziemy się razem w homilii. Na przyszłość nie będę cię cytował w postach ,a wielcy tego świata papieże ,kardynałowie będą prowadzić dyskusję z Tobą , na tym forum Ateista .... Myślę że sprawa z Papieżem Innocentym II to nie twoja konfabulacja .

Statystyka , długość życia , tabele przeżyć, są stosowane przez ZUS do wyliczeń emerytury , tam nic nie ma o dzieciach. A że dłużej żyjemy jest to fakt , najdłużej Japończycy.

To że rak był znany od wielu lat to o niczym nie świadczy , ludzkość poradziła sobie z pandemiami bo ludzie najwięcej na to umierali a nie na raka. Ilu , Ostatku , zmarło w Egipcie na raka w czasach faraonów ? Każde badania kosztują i politycy podejmują w naszym imieniu decyzje za nas. Diagnostyka idzie z postępem medycyny i rozwojem techniki. Nasi rodzice nie mieli do dyspozycji tomografu itd..
Jakość materiału genetycznego się pogarsza , bo nie stosujemy naturalnej selekcji , to pole do popisu inżynierii genetycznej.

Pogrzeby ekumeniczne . Dlaczego kładzie się kamienie na macewach? Co one symbolizują? Różne zwyczaje które rodziny sobie kultywują by się pokazać .
Opowieści łzawe o paciorkach przesuwanych na sznurach modlitewnych (subha 99 paciorków) czy innych gadżetach pogrzebowych używanych przez seniorów ateistów z zaawansowaną demencją czy Alzheimerm ,to sobie darujmy. Bycie ateistą to proces który następuje wraz ze zdobywaną wiedzą.
Każdy rodzi się ateistą a potem skuteczna indoktrynacja robi z niego teistę.

https://www.facebook.com/10001107127...14026268976404 To link do postu Wankabora i reakcje wiernych . Czy ty widziałaś kiedyś w kościele mieszkającego tam Boga i Ducha świętego.? Dlaczego ksiądz łamie przepisy o zakazie zgromadzeń i tłumaczy się głupio i stawia opór ?,To go zatrzymano.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-10-2020 o 21:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14696  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 22:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ostatku! nie odważę się dyskutować na tematy zawarte w powyższym Twoim obszernym "opracowaniu". Czytałam kilka razy i nie wszystko mogłam pojąć, musiałam intensywnie wytężać swój umysł. Starość nie radość, pewnie już intelektualnie jestem "tępawa". Pozdrawiam i dobranoc.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 20-10-2020 o 11:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14697  
Nieprzeczytane 19-10-2020, 23:16
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

No NIE! Padłam i już się nie podniosę. Cios godny mistrza - "wielcy tego świata papieże ,kardynałowie będą prowadzić dyskusję z Tobą , na tym forum Ateista". Już to widzę. Wialiby kurcgalopkiem po przeczytaniu pierwszego posta i obejrzeniu pierwszego mema. Nie każde miejsce jest dobre na dyskusję i nie każdy partner właściwy. Do tego posądzenie o konfabulację. A było sprawdzić. Papież Inocenty XI zakazał kultu. Kk nie lubi magii. Na starych karawakach często ryto napis: "od powietrza, nagłey śmierci y od czarów" po czym traktowano krzyż jako amulet, co było niczym innym jak działaniem magicznym. Dalej jak zwykle - papież sobie, lud wierny sobie. Kto słucha papieża Franciszka?? próbuje zrozumieć sens przekazu?

Pisałam, że karawaki były w bliskiej okolicy. Jeszcze bliżej kościół wpierw kapliczka św. Rocha, do którego pielgrzymowali chorzy (zwłaszcza na tyfus lub cholerę) i jeszcze zdrowi z prośbą o ratunek przed zarazą. Byłam ciekawskim dzieciem, wierciłam przodkiniom dziury w brzuchach, sporo zapamiętałam. A że były Słowiankami z krwi i kości nie faszerowały dziecia omówieniami, próbowały wyjaśniać czasy nieodległe, koniec XIX i początek XX wieku. Nie pytaj czy pielgrzymki były skuteczne. Kto miał przeżyć, przeżył.

"Pokazywanie się i zaistnienie" to Twoja obsesja. A to próbuję zaistnieć na forum Ateista (kot by się uśmiał), a to rodzina J. Kuronia chciała pokazać światu pogrzebową pompę, a to żyd kładący kamyk na grobie chce się pokazać (co zrobi, gdy będzie sam? rzuci kamień i ucieknie?). Ogarnij się, proszę. Za kilka dni pójdziesz ze światełkiem i kwiatem na groby bliskich... po to by wspominać, oddać im cześć i pamięć czy dla pokazania się miastu i cmentarzowi? pytanie retoryczne, nie ciekawam odpowiedzi.

I jeszcze dwie sprawy. Prosto z życia i doświadczeń.
1. Studenci i pracownicy nazywali go Klęczon. W czasach słusznie minionych do indeksu "przypadkiem" wkładano legitymację partyjną. Później, kiedy wygniatał kolanami posadzki watykańskie (stąd ksywa), dobrze było gdy wypadł, przez przypadek oczywiście, święty obrazek. Jeszcze później poszedł w ministry. Mało? zrób przegląd obecnych polityków. Bez ściemy.
2. Ateizm nie przychodzi z wiedzą. Nie ma więcej mądrych ateistów niż wierzących. Wydaje mi się, że nie wszyscy odczuwają potrzebę duchowości, którą w najprostszy sposób wypełnia religia... ten brak przekłada się na kwestionowanie wszystkiego, czego zrozumieć się nie da nawet z pomocą tablic logarytmicznych. Z tej samej działki: fizyk, profesor, sława polska i światowa, rektor w stanie wojennym, cudowny człowiek, jednocześnie katolik. Zapewniam, że wszyscy na tym forum moglibyśmy klawiaturę za nim nosić uważając to za zaszczyt. Nie oceniaj pochopnie, możesz się pomylić i zbytnie uproszczenie skończy się prostactwem. Jeszcze raz dużymi literami: ANI ATEIZM, ANI WIARA, NIE SĄ WYZNACZNIKIEM MĄDROŚCI. Królowa Sophia wybiera kogo chce, daje wysoki iloraz i niełatwe życie. Co nie znaczy, że życie głupca jest łatwiejsze.
Jakoś tak automatycznie wyszła sprawa trzecia. Indokrynacja i teizm. Kolejne uproszczenie. Ludzie szukają duchowości również poza religią. Popatrz jakie wzięcie mają rozmaite towarzystwa mniej i bardziej tajemne, ezoteryczne. Myślę, że potrzeba poszukiwania nie tylko sposobu na życie ale też czegoś więcej jest niezmienna od wieków a nawet tysiącleci. Nie wszystkim wystarcza do szczęścia pełna micha i tabliczka mnożenia.

Resztę pomijam, nie chce mi się, sorry...... dobrej nocki.

PS. Wankaborko, jako ateistka nie masz prawa być "tępawa". W życiu.
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 19-10-2020 o 23:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14698  
Nieprzeczytane 20-10-2020, 10:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Ostatku dziękuję za poszerzenie wiedzy na temat krzyży morowych i co lubił papież Inocenty II .Nie przekonałaś mnie żadnym sensownym twoim argumentem że spacerki do kapliczki św. Rocha, na coś pomogły.To tylko przykład z historii na to że brak wiedzy, oraz prymitywne życie, powoduje zwracanie się ludzi do nadprzyrodzonych mocy.

Obsesje sobie darujmy bo forum to nie dyskusje o osobach tylko przedstawianie poglądów na sprawy doczesnego świata . Każdy pogrzeb państwowy to show dla mas , to jeden programów TV ,gdzie redaktorzy wyolbrzymią zmarłego , bo tak wypada ,powiedzą kogo ważnego nie było a obecni na pogrzebie mogą się potem pochwalić przed znajomymi , uczestnictwem w takim pochówku. Można też zamanifestować swoje poglądy stojąc w grupie i krzycząc.Oglądnij sobie na You Tube filmy z państwowych pogrzebów znaczących polityków i bogatych obywateli IIIRP .
To co na razie wiem , nie będzie możliwości pójścia na cmentarz w dniu święta zmarłych i zrobić kwieciarni z grobu bliskich. Jak widzisz problem sam się rozwiąże, my tylko musimy zabezpieczyć się w cukierki na Halloween.

Duchowość ateistyczna Książka autorstwa: André Comte-Sponville .Zaraz napiszesz że , lektury książki sama sobie wybierasz , forum jest szersze i nie tylko ty go czytasz , dla tego zamieściłem tytuł .

Daruj sobie wspomnienia o indeksach i legitymacjach partyjnych, co komu gdzie wyleciało , zwykłe plotki z magla seniorek którym brakuje tematów by coś sensownego napisać. Czy myślisz że mnie interesują politycy którzy wraz z rodzinami froterowali posadzki w Watykanie by zrobić sobie zdjęcie z papieżem ? Prostactwem jest trzymać sobie takie zdjęcie na biurku i się nim chwalić.

Czy ministrem nie może być osoba durna i głupia z tytułem profesorskim czy doktor- honoris causa? Potem pleść trzy po trzy w TV np.prof. Chazan . Nie wiem o jakiego Noblistę Rektora Uczelni Polskiej ci chodziło Twoje , "ochy i achy" o nim . To tylko twoja subiektywna ocena , jego wielkości ,twojej wiedzy na tematczym się zajmował , wśród naukowców na całym świecie. Jak chcesz , to noś za nim klawiaturę , ja ci nie bronię. Powtarzane słowo prostactwo jak mantra , boś najmądrzejsza , myślisz że spowoduje że nikt nie napisze co myśli ,w poruszanej przez ciebie sprawie?

Kto stracił cel w życiu , nie ma wiedzy by sobie zjawiska naturalne których jest świadkiem wyjaśnić ,szuka odpowiedzi w religii i Bogu. Bóg zatyka-cz dziur niewiedzy.

Ani ateizm , ani wiara ,nie są wyznacznikiem mądrości z tym się z tobą zgadzam. Też z twoim stwierdzeniem :Co nie znaczy, że życie głupca jest łatwiejsze.
Ateizm jest negacją Teizmu a pojęcie duchowość dotyczy wszystkich ludzi bez względu czy jesteś teistą czy ateistą , dobrze że na koniec swojego postu, do tego doszłaś.

PS, O każdym w formie negacji " tępawa " można napisać.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 20-10-2020 o 11:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14699  
Nieprzeczytane 20-10-2020, 11:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia
Ewa Winnicka, Dionisios Sturis


Kiedy stało się to po raz pierwszy, opiekunka powiedziała Charlotcie, że to był sen. George przełamał wstyd i poszedł na komisariat, ale nikt mu nie uwierzył. John usłyszał od pielęgniarki, że opowiada brednie i pewnie musiał się zranić. Takich jak oni były setki. Od swoich opiekunów, policji, personelu sierocińca wszyscy usłyszeli to samo. Że mają siedzieć cicho.

W lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne, największego sierocińca na wyspie, dr Julie Roberts znalazła niewielki przedmiot. Antropolożka uznała po wstępnej analizie, że jest to fragment dziecięcej czaszki. Od miesiąca na terenie dawnego sierocińca poszukiwano dowodów na zbrodnie popełniane na dzieciach. Tego dnia rozpętało się prawdziwe piekło.

Nie dało się już dłużej ukrywać faktu, że sierocińce na Jersey były terenem łowów dla pedofilów. Śledczy ze zdumieniem odkrywali siatkę powiązań i przestępstw, które milcząco aprobowała cała wyspa.

Dwoje wybitnych reportażystów odkrywa prawdę o przestępstwach w sierocińcach. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją miejsca, w których panuje milczące przyzwolenie na zło. Śledzą wzajemne zależności, układy oraz pokazują bohaterską walkę tych, którzy sprawili, że mechanizm zła zaczął się kruszyć.

Facebook Twitter
To recenzja książki po którą warto sięgnąć i z problemem się zmierzyć.Czy u nas lepiej? myślę że nie , ale w chłamie wiadomości sensacyjnych kto kogo gdzie zabił ,Dziennikarstwo śledcze , nie ma dużych u nas lotów , w naszym spauperyzowanym społeczeństwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14700  
Nieprzeczytane 20-10-2020, 11:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Mariusz "Tępicki" (Fb)

Chrześcijaństwo to zło. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 20-10-2020 o 11:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.