menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-10-2016, 09:22
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie Co na wypadanie włosów? Łysienie?


Byłem już nawet z tym u dermatologa i stwierdził, że mój rodzaj łysienia, to androgenowe. A więc łysienie natury hormonalnej. Uwarunkowane genetycznie.

Nie powiedział nic konkretnego w sprawie tego jak to skutecznie leczyć. Mam wrażenie, że nie znał się na tym dostatecznie dobrze. Powoduje to u mnie spore kompleksy. Czy są tutaj koledzy którzy też przez to przechodzą? A może zastosowali jakiś skuteczny proces leczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-10-2016, 09:33
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

W takim razie sugeruję zmienić dermatologa. Oraz skonsultować się z kimś kto naprawdę zna sie na temacie i Cię tak nie zbyje. Sam wiem o czym piszesz ponieważ z łysieiem androgenowym walczyłem wiele lat. Próbowałem wielu terapii. Brałem sporo różnych środków typu skrzyp czy skrzypowita. Pomogła dopiero wizyta u trychologa. Przypisał mi odpowiednie środki na łysienie. Zlecił badania a nie tak jak wczesnej nic. Zdecydowałem się równiez na zabieg dermapenem. Jest to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry główy . Można dzięki temu wprowadzić aktywny preparat. Jestsem po 3 zabiegu. Efektów na razie nie ma ale orientowałem się w sieci i sobie je chwalą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-10-2016, 13:13
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Trycholog to lekarz od włosów? Jakie badania zlecił Ci lekarz? Pytam się bo moze sam się na to wybiorę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-10-2016, 07:28
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

Trychogram Jest to analiza włosa. Zdecydowaliśmy się równięz na biopsję. Na początku nie chciałem bo kojarzyło mi się to z czymś nieprzyjemnym jednak koniec końców okazało sie,ze nie było to takie złe. Po prostu lekkie ukłucie . Robiłem również kompleksowe badania krwi/ Nie wiem czy jest sen s takich samodzielnych badań. Lepiej byłoby jakbyś wyb rał się do lekarza i niech ten Ci zleci badania. Każdy jest inny. Ja mam takie badania ale Ty możesz mieć już inne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-10-2016, 09:27
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Może masz rację. Możesz mi napisać jeszcze gdzie chodzisz na te zabiegi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-10-2016, 13:38
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

Do kliniki doktora Michajłowskiego . Znajduje sie na Skłodowskiej w Gdańsku. Proponuję zajrzeć sobie na ich stronę: http://drtrycholog.pl/ . Są tam dobrze opisane badania diagnostyczne jakie wykonuje się przy wypadaniu włosów oraz sposoby kuracji. Przeszczep włosów nie jest naprawadę jedynym wyjściem. Jest bardzo wiele różnhych sposobów na to aby ograniczyć wypadanie wlosów. A i jeszcze jedno. Uważaj na trychologów po kursach. Jeśli chcesz się zapisać do lekarza to najlepiej tak jak ja. Do sprawdzonej kliniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-10-2016, 08:12
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Dziękuję za informacje.Jesteśmy z jednego województwa. Postaram się zapisać na wizytę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2016, 10:54
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

I jak po wizycie? Byłeś? Sama zastanawiam się czy sie nie zapisać ponieważ włosy mi wypadają jak nigdy. Na początku myslałam,ze ma to związek z menopauzą ale jest tak źle ze wybrałam sie do ginekologa i ta zrobiła mi badania hormonlne. Wszystko jest ok i skierowała mnie do dermatologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2016, 14:54
lucek01's Avatar
lucek01 lucek01 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 79
Domyślnie

Mnie pomagają tylko preparaty z minoxidilem. Różne wcierki, lotion, odżywki nic nie dawały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-12-2016, 15:29
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucek01
Mnie pomagają tylko preparaty z minoxidilem. Różne wcierki, lotion, odżywki nic nie dawały.

Tak . Aktualnie nawet chodzę na zabiegi ( osocze bogatopłytkowe - jestem po pierwszym, jeszcze przede mną 4). Za wiele o efektach leczenia nie mogę napisać ponieważ jest to dopiero początek i lekarz powiedział mi,że efekt będzie widać dopiero z czasem Widzę jednak,że jest to dość profesjonalna klinika ponieważ miałem wykonane sporo badań. Biopsje i trichogram.No cóż. Zobaczymy, jestem dobrej myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-12-2016, 13:42
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Sama biorę jeszcze pod uwagę wizytę na fundusz. Znaczy zapisałam się ale muszę poczekać. Nie tak długo bo mam w połowie grudnia wizytę ( udało mi się bo sie ponoc zwolniło miejsce).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-12-2016, 10:00
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Mozesz iść chociaż ja na przyklad z wizyty na fundusz nie byłem za bardzo zadowolony. Lekarz nic mi nie powiedział. Może po prostu trafiłem na takiego. Mam jednak wrażenie,że prywatnie dostaniesz o wiele lepszą opiekę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 12:15
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Można próbować stosowania specjalnych szamponów, albo innych środków. Inna opcja, to zwyczajnie się z tym pogodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-02-2017, 17:06
Balbina60 Balbina60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Jestem podobnego zdanie,zacznij używać szamponów i odżywek do włosów z naturalnych składników,takich które twoja skórę głowy nawilżą,odżywią włosy i sprawią,że będą zdrowsze,mocniejsze i nie będą wypadały. Spory wybór kosmetyków nie tylko do głowy można zakupić na https://magvita.pl/43-produkty-naturalne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-08-2017, 12:23
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A stosujecie wcierki z kropli żołądkowych? One są podobno skuteczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-08-2017, 15:47
rudadagusia rudadagusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 33
Domyślnie

No wydaje mi się, że w tym przypadku to nie obędzie się po pierwsze, u wizyty u lekarza, a po drugie, bez zmiany diety. Menu ubogie w witaminy przyczynia się do wypadania włosów. Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy się urozmaicić je w produkty zawierające bardzo dużo witaminy E. No a do tego obowiązkowo dobra odżywka do włosów. Widziałam, że w perfumeria mają szampon z odzywką L'oreal Homme Fiberboost, który fantastycznie zwiększa objętość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 12:10
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Ja stosowałam krople żołądkowe i zaczęło mi rosnąc sporo nowych włosów. Można też spróbować jakichś suplementów z biotyną i warto brać witaminę D3.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 11:25
morn morn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 4
Domyślnie

Ostatnio dowiedziałem się, że można dokonać przeszczepu włosów. Szukając informacji na ten temat trafiłem na stronę https://drosuchclinic-wlosy.pl/ Czy przeszczep włosów koszt jest wysoki? Proszę o wsparcie, bo informacje o zabiegu znam, a teraz czas poznać koszty. Pozdrawiam każdego bardzo serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-02-2021, 13:42
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Jeśli taka natura Twoich genów to raczej nic nie poradzisz. Ale może zrobić sobie przeszczep włosów - to skutecznie rozwiąże problem. Mogę dać Ci namiary na Klinikę Elite w Warszawie - tutaj ich strona https://www.elite.waw.pl/ . Wykonują przeszczepy robotem Artas iX - to najbardziej zaawansowana metodę przeszczepu włosów na świecie. Zresztą na stronie masz pokazane efekty, dla mnie spektakularne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-11-2021, 12:30
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Ale to też zależy w dużej mierze od tego, co konkretnie dzieje się z Waszym zdrowiem. Wiem, że wiele osób dzisiaj korzysta ze wsparcia psychologa i mnie to nie dziwi. W końcu stres też może wpływać na wypadanie włosów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łysienie - wypadanie włosów - komentarze seniorita Ogólny 30 20-01-2022 17:31
Wypadanie włosów. profesorek Kosmetyki 22 08-06-2021 13:30
Wypadanie wosw a menopauza - komentarze Basia. Ogólny 65 29-07-2020 12:47
Przeszczepianie włosów - sposób na łysienie? - komentarze 79.191.224.xxx Ogólny 0 10-03-2016 14:12
Łysienie i przeszczep włosów miloszczek Pielęgnacja 1 30-12-2014 13:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.