menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > pomorskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7841  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 07:12
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
Dobry,bo będzie słonecznie,ale zbyt duży mróz.
Zacznę dzis niedziele mszą sw. obejrzę ja w TV,bo boję się pójsc do kaplicy.Jest tam bardzo zimno.A co zrobię z reszta niedzieli to nie wiem.
Zyczę Wszystkim pięknej zimowej niedzieli!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7842  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 09:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

WITAM niezawodną Marysię oraz wszystkich tych, co przyjdą później.
Za kawę dziękuję... właśnie w realu też piję - to taki mój poranny rytuał.
Podobnie jak Marysia planów na dziś nie mam żadnych. Trzeba obiad ugotować, potem pozmywać i zasiąść przed telewizorem.
Zaprawę ze śniegiem już miałam....musiałam odśnieżyć to, co nocką napadało.
Pozdrawiam....Miłego świętowania życzę....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7843  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 09:45
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam witam jak milo były juz dziewczyny tez piję kawkę. Mróż u mnie tez nawet nie wiem ile ale czuje to . Termometr za oknem jest ale jakoś się wykręcił i żeby zaglądnąć musiałabym otwierac drzwi balkonowe brr...ale takiego mrozu i śniegu nie było tutaj od lat a mieszkam tutaj 14 lat.Marylko teraz nie chodzę z kijkami bo byłoby nie wygodnie i gorąco...ubranie, maska, okulary, czapka, plecak bo po drodze zakupy...a jak wracam po obiedzie robi sie ciemno więc...Wszystkim milutkiej niedzieli.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7844  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 13:01
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Dobrej Niedzieli.

Ja, muszę was podsumować. Wy jako pierwsze kobiety macie pierwszeństwo, bo w Niedzielę. Już o śniadaniu kawie zapomniałem. Przed chwilą nabrałem kapusty z beczki na obiad, i pierwszej przeważnie w niedziele jemy.
Po śniadaniu- akcja śnieg odgarnąć , dojście do drogi. nawet tego nasypało z 20 centymetrów. O 7,00 rano było u nas -14 stopni, teraz jest - 8 ,i tak się utrzyma do popołudnia. Potem szybko bydzie chłodniej, bo z rana słonko świeciło. To wiadomo że będzie duży mróz ..
Lepiej siedźcie w domu przy takiej aurze. O 3,00 nad ranem jechał pług odgarnył drogi ,parking który jest na przeciwko mnie, mojej chaty. Droga czyściutka . Goły asfalt.
Nie narzekam ciepło w domu mamy , całą noc mieliśmy ciepło w pokojach. Dobrze że przynajmniej wiatru nie ma. Zdrowe powietrze o tej porze można spacerować bezpiecznie.
Dobrej Niedzieli, smacznego obiadu kobitki. Pozdrawiam..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7845  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 20:11
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Dobry wieczór!

Witam Was cieplutko! Własnie ciepła nam potrzeba.
Byłam cały dzien w domu,bo byli znajomi i tak siedzieliśmy do wieczora. Gienek ma tyle pracy,że az mi jego zal!
Trzymajcie się ciepło!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7846  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 20:33
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Hej Marysiu

Co ty tak mnie, żałujesz . Ja muszę coś robić . Jestem nauczony pracować, to na zdrowie wychodzi. Wiesz, co komu się nie chce robić tym nierobolom , bo im właśnie ręce powykrzywiało od roboty.
Trzeba coś robić bo kości zastygną. Choćby śnieg przeżucać z jednego miejsca na drugie.
Teraz jest jak mówiłem rano -- jak słonko świeci ostro . Jest w tej chwili u nas - 18 stopni mrozu . Normalnie pod butami skrzypi, bo chodziłem troche wieczorem po drodze.. Kurcze wąsy mi przymarzły do wargi, musiałem spieprzać do chaty. Śniegu jest na 25 cyntów.
Pozdrawiam dobrej nocy ,i ciepłego łóżka do spania..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7847  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 07:52
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry!
Gienku,wbrew pozorom odśniezanie to ciezka praca,a szczególnie wtedy gdy zaczyna topniec.Wiem co mówiebo wbrew pozorrom nie jestem malowaną lala.Wychowałam sie na wsi i mielismy małe gospodarstwo.Małe ,wiec nie stac nas bylo na maszyny i inne udogodnienia.Wiec robiłam wszystko i kazda pracę znam.A teraz jestem prawie bezużteczna bo mam te ciekawe choroby.
Przepraszam za te ckliwe wiesci,ale opis Gienka spowodował to. te wspomnienia.Dziekuje Gienku,lubię wspominac.Wiec Gienku ,wiem co to praca!
Więc jeszcze raz witam Wszystkie dobre duszki i zyczę Wam miłego dnia!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7848  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 11:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam Cię Marysiu, A

GDZIE RESZTA NASZEJ ZAŁOGI JEST? IZA, HELENKA I INNE....
Przypiekł mróz rano u nas było o 6,00 -22 stopnie. Teraz jest -13,i słonko niby świeci ale zamglone jest, ale jest.. za oknem -12 stopni.
W domu ma + 23 stopnie ciepła. Więc na narzekamy , tylko spokojnie czekamy do wiosny. Jedzenie jest ,kompoty tez mamy różne. Owoce trzeba spożywać o tej porze, bo one dawają najwięcej witaminy o tej porze.
Pozdrawiam dobrego dnia , kawe wypiłem bo ona daje satysfakcje życia codziennego.
Smacznego obiadu w dniu dzisiejszym wom życza..


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7849  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 14:04
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

WITAM przedpołudniowo....
Gieniu...miło mi, że martwisz się o mnie, ale dziś real był ważniejszy niż spotkanie z Wami przy kawie. Przepraszam, ale musiałam wyjść do sklepu na zakupy, a potem dostałam zamówiony telewizor, przyszedł kuzyn i razem przemeblowywaliśmy jadalnię. A potem trzeba było opić robotę i pogadać trochę. Ale już jestem i witam się z Wami.
Dzień mroźny...u mnie nad ranem było - 20, a gdy wychodziłam do sklepu - 18... w domu cieplutko, więc zima mi nie straszna. Nawet dziś odśnieżać nie musiałam, bo nic nie napadało.
Pozdrawiam...Miłego dnia...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7850  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 17:00
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam witam dopiero teraz bo z rana byłam do niczego nie nic mnie nie bolało ale baLam się doslownie bałam wizyty u laryngologa co za czasy...że musiałam zażyć tabletkę bo...w piątek wydarł się na mnie!!! bo nie mialam nr pinu skierowania a byłam zarejestrowana! ...odwzajemniłam ...Dziś słuzbowo bo nie prywatnie ale ...z kwitkiem do rodzinnej odstawił mnie! co za czasy...u mnie nie ma takiego mrozu z rana było -10 na dworze jakoś tak byle jak juz prawie ciemno. Biorę się za jakąś robotę gotowanie...pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dobrego dnia a przede wszystkim zdrowia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7851  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 07:49
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry!
I znowu wczoraj stalo się-zginąl wieczorny post.
Cieszę się Izo.bo mialaś fajny dzien.Telewizor będzie dzialal świetnie. U nas też tak się robi.Nowa rzecz musi być opita.Fajnie.
Dziekuję Gienku.ze jesteś na posterunku.A o kompocie masz racje.
O slużbie zrowia nie warrto juz mówic.Super zrobilaś Helenko ,że nie byłas mu dlużna. Brawo
Dzisiaj zwyczajny dzień.Życzę WAM spokoju i szcześcia!

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7852  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 09:22
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

WITAM w ślad za Marysią.
Też życzę miłego i szczęśliwego dnia.
Zima nie odpuszcza.... U mnie znowu pada i nie daje odpocząć od odśnieżania. Cóż...trochę ruchu jak najbardziej wskazane...człowiek nie zgnuśnieje....
Planów na dziś nie mam żadnych...obiad mam wczorajszy, pewnie - oprócz odśnieżania - będzie leniuchowanie. I dzień z książką, przed telewizorem i na rozmowach telefonicznych...Tak teraz w dobie pandemii wygląda nasze życie.
Przypomniałam sobie, że dawno nie było żadnego kawału, więc....

Do lekarza przychodzą rodzice młodego człowieka:
- Panie doktorze, nie możemy odciągnąć syna od komputera
- No cóż, trzeba będzie go leczyć.
- Ale jak?!
- Normalnie! Dziewczętami, papierosami, piwem...




__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7853  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 13:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam

Izabello , wiesz ten wic to super.Dawno nie było takiego. Dość,że kupiłaś telewizor musiałaś zapłacić , musisz patrzeć jeszcze na niego. Kto ci za płaci. A opłaty za telewizor robisz. Bo ja nie opłacam już 34 lata.
Pochmurno, odwilż +2 stopnie. Pluta na drodze , bo żona godała. Była w banku opłaty zrobić. To 700 metrów tylko . Przyszła , i mówi błoto pośniegowe na drodze pieronowe. Oraz pozaglądała przy okazji po sklepach. Sklepy mamy w miejscu, na naszej ulicy.

Śnieg lekko pada mokry.Gałązki się gną pod ciężarem śniegu.
Pozdrawiam miłego dnia,..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7854  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 19:13
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dobry wieczór!
Mija kolejny dzień stycznia. Nie chce mi się wierzyć,że juz jest 19.01.2021.
Izo ,chyba zasłużyłaś na leniuchowanie,Brawo.Gienku dziękuję za informację pogodowe.Tylko ostrożnie z odsniezaniem.
Halo,halo, a gdzie nasi bywalcy watku..
Wam i tym nieobecnym życzę miłego wieczoru i przespane nocy.


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7855  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 20:44
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

Hejka....
Dziś spędziłam czas na leniuchowaniu...wprawdzie byłam dwa razy odśnieżać, bo śniegu napadało niewąsko, ale to była przyjemność. Śnieg lekki, dawał się ściągać, więc szufla sama leciała, tylko trzeba było ją lekko popychać. Ale po południu przyszła odwilż (+2 stopnie) i zrobiło się błocko pośniegowe. Jak nocą ściśnie mróz będzie ślisko i będą kocie łby. Nic to...takie są uroki zimy.
Marysiu...też czekam na tych nieobecnych...
Miłego wieczoru i spokojnej nocki. Buziaki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7856  
Nieprzeczytane 19-01-2021, 21:06
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
O slużbie zrowia nie warrto juz mówic.Super zrobilaś Helenko ,że nie byłas mu dlużna. Brawo
Marylko
tak to prawda wczoraj przyjąl mnie ...wypisal leki ale i wypis do rodzinnej...nie mam po co juz tam przychodzić ...tak to zrozumialam i kropka.Przepraszam witam wszystkich z rana w przerwie w oczekiwaniu na teleporadę chcialam napisać ale nie mogłam odszukać wątku a pożniej musialam iść do apteki...ta ciągła walka juz mnie przeraża Zeby to choć raz na kwartał nie można spotkac się z lekarzem!!!dośc narzekania przepraszam u mnie też zima sobie odpuszcza jak wyszłam to było bardzo ślisko , póżniej mokro oj znowu narzekam. Wszystkim milego wieczoru i zdrowka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7857  
Nieprzeczytane 20-01-2021, 07:56
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Wszystkim!
Helenko,ze slużbą zdrowia to jest jak z tym powiedzeniem-głową muru nie przebijesz.No cóż taką mamy rzeczywistosc.
Izo,cieszę sie,ze odpoczelas! U mnie tez odwilz,ma padac dluzszą chwile.I tyle było naszej pięknej zimy.
Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia!


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7858  
Nieprzeczytane 20-01-2021, 09:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, witam no i mamy juz środę ...w nocy padał deszcz i nie ma juz sniegu. Dobrego dnia zyczę i zdrowka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7859  
Nieprzeczytane 20-01-2021, 09:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 718
Domyślnie

WITAM...witam...witam....
A u mnie zima nie odpuszcza...znowu pada to białe i trzeba będzie zabrać się za szuflę. Mam już dość, choć lubię odśnieżać, przynajmniej ma człowiek trochę ruchu w zimie.
Za kawę dziękuję Marysi...właśnie skończyłam tę realną.
Helenko... w dzisiejszych czasach chorować, to wielka niewiadoma, czy dostaniesz się do lekarza, czy tylko na teleporadę. A jak można leczyć, nie widząc pacjenta. Dobrze, że udało Ci się porozmawiać oko w oko.
Gienku...płacę za telewizor, bo jakby inaczej. "Daninę" trza oddać..nie ma wyproś.
Pozdrawiam.... Dobrego dnia WSZYSTKIM....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7860  
Nieprzeczytane 20-01-2021, 11:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie Witam

Nie powinnaś płacić, jesteś emerytką. Masz skończone 65 lat czy jeszcze nie. Ja ne płacę już lata , bo jestem zwolniony z opłat. Bo jestem niepełnosprawny. Wyrobiłem sobie specjalną legitymację ze fotką jest. Na pociągi płacę 50% tylko, autobusy darmowe już mam , po skończeniu 70 lat, a tak tylko połowę płaciłem.
Jak masz dużo kasy możesz płacić całe życie.
Wszędzie mam ulgi kina, muzea. Raczej -ja coś płacę , ale żona jako opiekun nie płaci nic w tym momencie.
Pogoda ciulata . Odwilż, kapie woda z dachu z szopy. Śnieg topnieje + 4 jest. Śniegu leży około 20 cyntów na działce.
W piecu zapaliłem , zaraz przyjemniej w pokojach jest , bo chłodno było jak spożywaliśmy śniadanie. Może ta kawa trochę rozgrzała nas.
Piesek z kotkiem już pobiegali na działce, i już siedzą w swoich miejscach. Mimo to w każdej chwili mogą wyjść na podwórko i poszczekać sobie w imię Polski do woli.
Pozdrawiam miłego dnia..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam! agatka jmj małopolskie 29 20-07-2011 10:33
Witam. Dusia mazowieckie 9 06-11-2010 17:32
Witam wszystkich. Gaja60 Dom, wnętrza, ogród 0 22-04-2010 23:39
Witam. Dusia Uzależnienia 31 22-04-2010 16:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.