menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #106221  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 21:54
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Serdecznosci zostawiam dla Ciebie Ninko , bo widze, że spac nie mozesz chyba. Wpdlam na chwilke, bo ciagle gonie czas, a i tak on zawsze jest przede mna Wszystkim Roznosciankom zycze cudownego 2021 roku. Przede wszystkim krzepkiego zdrowia i samych radosnych chwil.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106222  
Nieprzeczytane 16-01-2021, 22:20
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Witaj Dorotko na naszych - śmieciach - tak się mówi.
Dla Ciebie też dużo zdrowia w Nowym Roku i zaglądaj, nawet w tym biegu pokaż się, że jesteś!
Dobrej nocy...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106223  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 08:32
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 781
Domyślnie

Witam niedzielnie wszystkie koleżanki Różnościanki w tym dawno nie widzianą Dorotę...witam Gienka.
Od rana już miałam zaprawę ze śniegiem...znowu napadało przez noc i trzeba było odśnieżać. Ale miałam przy sobie chętne do pomocy Ninkę i Helenkę i odśnieżało mi się w takim towarzystwie szybko i przyjemnie....a mam spory kawałek do odśnieżania.
Kochani...wszystkich bez wyjątków pozdrawiam...mam Was w swoim serduchu...miłego świętowania życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106224  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 08:37
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam w ten niedzielny mrożny poranek oj dawno w moim rejonie nie było takiego mrozu no ale jest i moze coś wymrozi / żart.Milo że wpadla Dorotka, Halinka, Omi.Ja około południa wyjdę sobie jak zwykle pochodzić po okolicy
Cytat:
Helenko -
sentencja dajaca duzo do myslenia.
Oderwij sie w jakis sposob od wlasnych mysli, poczytaj, obejrzyj cos ciekawego, badz z Nami .
Ewciu tak łatwo powiedzieć ale dziękuję daję radę a sentencja jest tylko sentencją nie ma tragedii.Milutkiej niedzieli dla wszystkich
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106225  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 11:55
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Wszystkich w ten piękny niedzielny dzień.

Właśnie skończyła się msza w tv - choć wirtualnie ale się pomodliłam w pandemii nie chodzę do kościoła, wyjątek był pogrzeb koleżanki.

Kochani- jest pięknie u mnie -7 pada śnieg, a w mediach już nakręcają jaka to zima przyszła.
Ja pamiętam -3o i więcej, szkoły zamknięte nie przez pandemię tylko mróz, szło się do głownej drogi tunelem wykopanym w śniegu.

jeżeli mogę to odniosę - to odniosę się jeszcze do zachowań młodych...

to że brak im empatii dla starszych /chociaż nie wszystkim/ to jedno ale ich priorytety życiowe są całkiem inne jak nasze
dlatego kocham moje dzieci ale nie chciałabym mieszkać razem z młodymi chociaż niech dzieli ulica...

my jesteśmy już inni i mamy każdy z nas duży bagaż życiowy
a młodzi dopiero się uczą żyć- to że są dorośli to nie znaczy że dojrzali/ ja tak mówię mojemu synowi /.

Ninko - wszystko jest po coś- ta Twoja psina kochana , znalazła się w odpowiednim czasie,masz przyjaciela/ maskotkę która wymaga dużo opieki /
kochanie w tym zamkniętym czasie masz do kogo rozmawiać ,i kim się opiekować,w domu jest wesoło.

ja już pisałam - przepraszam że nie odnoszę się w postach do wszystkich/pięknie to robi OMI ,Danusia, ale o Wszystkich myślę.

w tej chwili życzę tylko zdrowia Wszystkim,a Jojlince- Halince dużo siły ,wiem ile trzeba mieć przy opiece dorosłego chorego.

MIŁEJ NIEDZIELI RODZINKO.
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106226  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 12:21
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 285
Domyślnie

Witaj
Rodzinko świątecznie, u mnie też z rana było -10 st. zima, zima, jest wszędzie biało i pięknie( szarość zycia zostałą zasypana śniegiem, który u mnie nie pada.
Dzisiaj mieliśmy gości na działce 2 sarenki, które obgryzały krzaczki tui, wystajęce ze sniegu, córka była bo teraz ciekawe czy na wiosnę one odbiją.

Jedno ze zdjęć,w kilku pozycjach sarenki



Już po rodzinnej imprezie urodzinowej wnuka, skro,mnie tylko 10 osób, to już nie te czasy co robiło się imprezy na ok 30 osób.
Wszystkimżyczę bez wymieniania ,spokojnej niedzieli i dużo zdrowia,pa
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 17-01-2021 o 14:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106227  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 12:22
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie życiowy Pomysł

Bardzo dobrze napisałaś (odpisałaś na posty) WANDULA). Brawo, brawoSłuszna racja , młodzi zawsze po swojemu się urządzają. Lepiej im nie wchodzić w drogę. Jak bratanek się ożenił , i mieszkał przy teściowej . To po czterech latach mają rozwód, bo teściowa się wpierdalała w ich ,małżeństwo. Mieszkali w jednym budynku , pokoje mieli osobno.
Pozdrawiam Miłej niedzieli mroźnej , bo u mnie jest Minus 7 teraz. Rano było - 13 stopni . Najważniejsze że ciepło mamy w pokojach.
Smacznego świątecznego obiadu

Naparstek nalewki zdrowy o tej porze..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106228  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 12:23
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Witam i ja, Msza się skończyła...
Wandeczko, dla nikogo nie mają szacunku... nie wiedzą, co to znaczy walczyć o chleb aby dzieciom przygotować śniadanie... mają wszystko! Przez to mają wszystkich - gdzieś -
Wracając do nas, to cieszę się widząc Was, Ciebie tutaj, czy to odwiedziny, czy bycie... Helenka wybiera się na spacer ale, u Helenki to norma! Izabel odśnieża, jestem mentalnie z Tobą, Izabel... trzymam drążek i pcham ile sił... łopatologie mam w małym palcu! A co? Miałam działkę, kopałam ile sił...
Nie ma Gienia... coś się stało albo, nie ma wiadomości dla nas...
Ewunia z W. nie zagląda, jakoś Jej nie po drodze...
Ewunia z Ł... zagląda, i to sama radość! To potwierdzi Wandeczka i Danusia, Hala.... znamy się osobiście!
Jolinka ma ciężko, pewnie, ale ma wyjście ? Nie ma... jak się kocha to się wszystko zrobi dla TEJ osoby!
Maleństwo zagląda, też cieszy... a potrafi pięknie układać wpisy!
Zosia po wczorajszym święcie zaśpi dzisiaj...
Ja nie zaspałam a zrobiłam błąd, nie wyszłam z sunią, teraz nie mogę wyjść bo przyjdzie p. Krysia.. nie chcę aby stała pod drzwiami... moja sunia skomli, chce wyjść...płakać mi się chce, że nie wyszłam rano... było zimno, bałam się, że mi zmarznie...
Do potem Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106229  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 12:30
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Proszę bardzo, jest Zosia, jest Gienio... witajcie!
Gienio, masz rację z tym wtrącaniem się do dzieci... mają ochotę być ze sobą, niech mieszkają osobno!!!!
Zosiu, mieć las - pod nosem - to tylko aparat w rękę i robić fotki!
Co do ilości osób na spotkaniach, to i tak było dużo... podobno do pięciu osób może być...ale, to już decyzja rodziców!
Pozdrawiam Was....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106230  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 14:11
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 285
Domyślnie

Witam ponownie, Ninko,dlatego sarenki przychodzą na podwórko,bo jeszcze jest nie ogrodzona posesja.
szkoda że obgryzały wystające ze śniegu krzaczki.Nikt ich nie dokarmia...bo w koło nas nie ma gospodarstw, tylko budujące się domy.
Ale mimo to fotki im zrobiłyśmy
Na podwórku zima i jest biało,śnieg nie pada, temp. teraz-8 st. Do następnych odwiedzin moich pa.
Dziennik Bałtycki- nasza prasa, pisała,że czekają na lęgi bażantów, bo zostały wypuszczone koło lasu.
Teraz i ja wiem jak wygląda dorosły bażant i małe kurki.
Jak to się mówi człowiek całę życie i uczy...

Wszystkim życzę udanej,spokojnej niedzieli i dużo spacerów.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 17-01-2021 o 14:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106231  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 14:30
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Zosiu, nawet nie wiesz w jakim pięknym miejscu mieszkasz! Mogę tak patrzeć godzinami na dzikie zwierzęta...
Mieszkałam kilka lat w lesie, było cudownie... zimą w lesie były sarenki... cudowne widoki! Było i się skończyło... niestety, tak mi z rąk wszystko ucieka...
Pozdrawiam Zosiu Ciebie, życzę smacznego obiadku!
Smacznego obiadu dla całej Rodzinki!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106232  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 16:54
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Jeszcze raz ja, wypadam na trochę.... sunia wróciła ze spaceru mokra jak kłębuszek śniegu! Muszę ją umyć i rozgrzać...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106233  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 17:40
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 786
Domyślnie

Hej koleżanki i kolego witam w niedzielne popołudnie.

U mnie grubo śniegu, rano minus 19, teraz minus 16.Piec chodzi na 100% Patrzeć przez okno -to pięknie, ale wyjść to w nosie zamarza

No właśnie...jak mówi Genio, nie należy się wp....ć, i wszystko jest dobrze. Przez wścibskie mamusie i teściowe niejedno małżeństwo się rozpadło. Ale nieraz są sytuacje, które wymagają mądrej interwencji, wiem z doświadczenia.
My mieszka my "w kupie", syn z rodziną na pięterku, drugi syn z rodziną za płotem z jednej strony, córka z rodziną za płotem z drugiej strony. Żyjemy w zgodzie, ale też nie spijamy sobie z dzióbków. Gościmy się wspólnie "z okazji", mówimy grzecznie codzienne dzień dobry, jak ktoś potrzebuje pomocy to pomagamy sobie wzajemnie. Nigdy nie krytykuję jak żyją, chociaż zdarza się że coś mi się nie podoba. Ogólnie jest dobrze i mam nadzieję że tak zostanie. (o, no to się rozgadałam)

Ninko
dobrze, że Lalunia ma wielbicieli którzy zabierają ją na spacerki, i dobrze, że sama nie wychodziłaś, chyba za zimno dla Ciebie.

Zosiu
takie zwierzaczki chociaż sympatyczne mogą narobić szkody. Trzeba by osłonić te roślinki, a sarenkom wynieść gdzieś dalej jakieś obierki może ,albo trochę warzyw?

Wandziu
to prawda, dawniej to były zimy, a dzieciaków nikt nie woził do szkoły, zasuwało się nieraz kilka kilometrów (te na wsi), a buty i ubrania też nie zawsze dobrze spełniały swoje zadanie...no ale to już było...

OMI
uśmiechnęłam się do Twojej fotki - z takim wdziękiem zasuwasz z tymi kijkami aż miło się patrzy

Halinko
fakt, masz trudno z tą opieką nad M, a już pora żeby ktoś zaopiekował się Tobą. Ale dobrze, że wychodzisz na spacerki.

Helenko
Twoje spacery na pewno przydają się zdrowiu i Twojemu samopoczuciu- w zdrowym ciele zdrowy duch albo odwrotnie

Ninko
ja oddałam materiały do wydawnictwa, nie do drukarni. Poprzednia moja książeczka też stamtąd wyszła. Tam mi sprawdzą, trochę może przeredagują, obejrzy to krytyk, i jeszcze jakieś rysunki przewidziałam, muszą znaleźć grafika. Mają dużo roboty, to moja książeczka musi trochę poczekać, w dodatku główny redaktor chory....ech muszę się tam dodzwonić i może zaniosę do drukarni sama, ale to już nie będzie to...na razie czekam. A pieniążki...szału nie ma, tylko rodzinka i kilka nieznajomych wpłaciło, ale i tak bardzo im dziękuję, zawsze jakaś pomoc.
Ukłony dla tych, do których nie zagadałam, a dla WSZYSKICH ciepłe pozdrowienia
__________________

POZDRAWIAM Z UŚMIECHEM, DANKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106234  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 19:21
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Dobry Wieczór

Mieliśmy dziś coś do pisania. Każdy z was tutaj pisał życiowo. Nie należy się wtrącać w małżeństwo. Oni po swojemu sobie gniazdka lepią. Moja mam też zaczynała z początku ,powiedziałem jej żeby dała sobie spokój,i tak zostało. Było spokojnie, ale po trzech latach wyprowadziłem się do żony. U niej wybudowałem domek, miała działkę fajną w centrum wsi.
Kurcze , ale mróz u nas minus 17 już, pochodziłem przed chwilą po dworze. Pod butami normalnie skrzypi mróz, i wąs marznie. Piesek tylko 5 minut wytrzymał na dworze i spierniczał do ciepłego pomieszczenia. Rano chyba bydzie z 20 stopni u nas, bo księżyc świeci jasno

.
Pozdrawiam dobrej nocy , ciepłego łóżka..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106235  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 19:45
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Gienio, moja była w południe z godzinę w Parku, teraz, czyli przed 16 też p. Krysia poszła z nią bo ubierała się do wyjścia a mała wprost wchodziła jej do buta... i była, krócej ale szczęśliwa, teraz śpi...U mnie nie wiem ile jest, pisałam, że przy wymianie okien i ocieplaniu bloku zerwali termometr i tak zostało...
Danusiu, u mnie piec też chodzi na maxa... huczy jak licho... boję się gazu!!! Niestety, jak każdy z nas, lubię ciepełko!
Ja nie wpierniczałam się do córek... o nie... same rozwiązały swoje sprawy... wszystkie są wdowami... młodsze wyszły drugi raz, najstarsza, nie... to Jej sprawa. Jest już 4 rok na emeryturze, radzi sobie i o to chodzi.
Powiem szczerze, że nie raz miałam ochotę wkroczyć ale, dałam sobie spokój... ja nie wybierałam córkom mężów.
Danusiu, to sporo płacisz za korektę...ale warto! Wiesz, że jest wszystko dobrze. Moja drukarnia nie sprawdza, do tego popsuje to, co już było dobrze zrobione...
Na razie, nagadałam się!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106236  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 19:56
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 837
Domyślnie Dobrze super..

Ninka napisałaś . Widocznie Twoje córki brały za mężów dużo starszych od siebie , skoro są wdowami.. Lub chore koty były.
Z tego co piszesz , to ty te córki przeżyjesz.. Mój dziadek miał żonę młodszą od siebie 16 lat, miał z nią pięcioro dzieci. Przeżył dwie wojny, dożył do 82 lat. To tyle ..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106237  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 20:41
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, bez wymieniania.
Ja na chwilę, zajęta jestem, nie ma czasu na seniorka, ale wszyyyyyystko przeczytałam z komórki i wiem.
Z pieskiem moim jest różnie, raz lepiej raz gorzej. Wyrwałam zęba, cały dzień byłam w stresie a wizyta była wieczorem. Przeżyłam.
Dzisiaj dzieci na obiedzie i taka jestem niepozbierana, że przyjechali a obiad nie był dokończony, gdzieś mi uciekła cała godzina. Musieli czekać po zjedzeniu zupy, zapomniałam nastawić ziemniaki. A córka do mnie: no mama, co z Tobą? A ja na to: widzisz dziecko, już się nie nadaję do gotowania.
Ale im smakowało. Był tradycyjny polski obiad, za którym nie przepadam: rosół (chyba 2 lata nie gotowałam), schabowy z kapustą. Oni tak chcieli.
Jutro spędzam kilka godzin na badaniach okulistycznych w szpitalu.
Trzymajcie się wszyscy.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106238  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 21:20
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie






__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106239  
Nieprzeczytane 17-01-2021, 21:53
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 656
Domyślnie

Witaj Lilu... jesteś przemęczona dlatego nie nadążasz...odpoczniesz i będzie dobrze! Przytulam i drapaczek za ucho dla słodziaka.
Ewuniu, cóż mam Ci napisać? fotki ukradłam! Przytulam do serducha... jesteście na obczyźnie... trzeba trochę cieplej przytulać!
Musę kończyć, sunia wstała... obowiązki czekają.... już siedzi na biurku... będzie pisać...
Dobrej nocy Rodzinko!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106240  
Nieprzeczytane 18-01-2021, 07:02
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzień dobry Nineczko i całą Rodzinko.
Mam nadzieje ,że u Was nie jest tak mrożno. U mnie minus 7 ,ale w niektórych rejonach nawet -18.
Więc życzę Nince i wszystkim cieplutkiego dnia


__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.