menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #146341  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 16:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Szkoda kota/ów bo tak szybko padają.... może dlatego miłość do wszelkich stworzeń na niebie i ziemi od właściciela latyfundium na Żoliborzu bije jak od napalmu po użyciu we Wietnamie.

Gdzieś w okolicy tutejszej opowiadali, że jedna dziedziczka kunia miała wierzchowego ... taki był utyty, że przez dziurę między sztachetami uciekł z hektarów..
To ta squaw ze straganu z majtkami chińskimi.
Nie idą, branża pada jak i burdele.

PS. mój jest w Krakowie.
Ma nawet swoją stronę na FB.

Koty żyją długo, a te należące do JK wyjątkowo długo.
Chyba, że jakiś zgred trutkę wyłoży koło bloku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146342  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 16:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A teraz .....TO:



I toczą się po świecie wonie LAWENDY co z Polski rodem...
NARÓD co dumnie wstał z kolan czymś musi imponować i świat zadziwiać.....


Uspokój się Kolego. Dawniej to byli odważni molestujący.
Cytat:
Ortodoksyjny rabin Gavriel B. został w USA uznany za winnego
molestowania kobiety - oficera armii izraelskiej podczas lotu z Tel Awiwu do Nowego Jorku
.

W czasie lotu ją ortodoks dopadł. Nie miała spadochronu.

A taki Rabin Israel Weingarten z NY dostał za gwałcenie córki 30 lat, więc spokojnie, Amerykanie są przyzwyczajeni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146343  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 16:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

wybitny glizd....

Cytat:
W piśmie skierowanym do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej stwierdzono, że wpis Karczewskiego "jawnie godzi w Kodeks Etyki Lekarskiej".

"Dodatkową konsekwencją wskazanej wypowiedzi lek. Karczewskiego jest swoista sugestia, że poglądy polityczne mogą przeważać nad profesjonalizmem medycznym i publicznie zmniejsza zaufanie do zawodu lekarza" – napisano w piśmie do NIL.

jak to kiedyś Kwiatkowska śpiewała?
Szuja! Niedomyta larwa
i szczeżuja.....


czy cuś podobnego.
A do funkcjonariusza PiSu pasuje jak znalazł

i urabura
mietknie rura

Moją intencją absolutnie nie było i zupełnie nie myślałem, nie miałem zamiaru podważać kompetencji lekarskich pana Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział polityk i dodał, że była to "złośliwość polityczna".

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 20-12-2020 o 17:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146344  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 17:23
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No i właśnie w tem temacie wyszło, że jakieś mało czyste intencje Ci przyświecały, kiedyś się za parafrazystykę stosowaną zabierał....

No i Fracie Szanowny!
Weź do serca i taką parafrazę starego powiedzenia ludu pracującego miast i wsi, które mówi, że
AUTOR pisze
a Czytelnik .... sens łapie.


psst
A w temacie udziału nieletnich w rzeziach leśnych i uczenia ich od małego, jak się uprawia rytualne mordowanie niewinnych leśnych stworzonek /co braćmi naszemy są/ to jakieś zdanie własne posiadasz, czy liczysz na innych zbawców?

bo cus mnie jasności w temacie brak
Racja to święta i nie tylko, że autor pisze, a czytelnik załapuje albo i nie. Podobnie do innej mądrości ludu miast i wsi, która rzecze, że człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi.
I nie mnie oceniać, jaka część populacji ludu pracującego Obywatelkę Jachirę Klaudię kocha, a jeśli kocha to za co, jaka ją rozumie, a jaka strzela do niej i co też Pan Bóg na to.
Ja ob. Klaudię oceniam w aspekcie jej działalności w kategorii performance a nie jej umiłowania fauny i być może flory, w której to ona strzela, nie bardzo wiedząc kto jej kule nosi.
A ciepły i przyjazny stosunek do zwierzątek leśnych i domowych to raczej typowa właściwość normalnych ludzi, którzy nie mają potrzeby obnosić się z nią jak z tęczą na manifie lub chorągwią Św. Marcina w Boże Ciało.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146345  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Przepis

[quote=Frat]
Cytat:
Racja to święta i nie tylko, że autor pisze, a czytelnik załapuje albo i nie. Podobnie do innej mądrości ludu miast i wsi, która rzecze, że człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi.
i sam widzisz jak to z tymi parafrazami bywa
w zakresie "łapie albo nie"

Cytat:
Ja ob. Klaudię oceniam w aspekcie jej działalności w kategorii performance a nie jej umiłowania fauny i być może flory, w której to ona strzela, nie bardzo wiedząc kto jej kule nosi.

Fracie Szanowny! Uciekasz we fugas chrustas bo nie o takich wyczynach mówimy, a stosunku owej i części społeczeństwa do zwierzątków leśnych.... wyłącznie.
Cytat:
A ciepły i przyjazny stosunek do zwierzątek leśnych i domowych to raczej typowa właściwość normalnych ludzi, którzy nie mają potrzeby obnosić się z nią jak z tęczą na manifie lub chorągwią Św. Marcina w Boże Ciało.
Fe! Fracie!
I znów kombinacje ekwilibrysty cyrkmana uprawiasz.... Toż Jachira właśnie o tych co NORMALNE LUDZIE nie są, bo mordem się trudnią na oczach nieletniej młodzieży.

No i skoroś już świętości wspomniał, to przypomnę, że hordy tej dziczy co mordują zwierzatka leśnie /znaczy te sarenki, jelonki, liski a nawet dostojne łosie i daniele / ćwiczą te bezeceństwa z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM kapłańskim, choć święci PAŃSCY jak Augustyn, czy inny Franciszek żądali by kochać braci mniejszych...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146346  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:32
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dyktatura szubrawców robi zamach na nasze pieniądze.

Pierwszy bank w Polsce z oprocentowaniem dużo poniżej zera.

Ujemne oprocentowanie długu Polski.
Bank Pekao wprowadził ujemne oprocentowanie sald na rachunkach klientów korporacyjnych, które w niektórych przypadkach sięga nawet minus 0,8 proc. Po podobne rozwiązania mogą sięgać kolejne banki,
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146347  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Europa jest trwale podzielona w sprawie rządów prawa i przyczyniła się do tego mocno Angela Merkel [OPINIA]

Zapamiętamy to jako ostatni z bożonarodzeniowych cudów kanclerz Angeli Merkel. Otóż, kiedy szalejąca pandemia i towarzyszące jej lockdowny coraz bardziej zatruwały grudniowe nastroje, pani kanclerz udało się przekabacić Polskę i Węgry, by zgodziły się na jej kompromis w sprawie sankcji za łamanie praworządności. Oba kraje wycofały groźbę weta wobec koronawirusowego funduszu odbudowy, dzięki czemu Europa doczeka się może jednak swojej gwiazdki z nieba, pisze Matthew Karnitschnig z POLITICO
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146348  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Szubrawcy mają się całkiem dobrze

Gigantyczny zakup aut w państwowej instytucji. "Wszystko postawione na głowie"

Ponad 300 nowych samochodów chcą kupić "Wody Polskie", państwowy moloch zajmujący się m.in. regulacją rzek i wałami przeciwpowodziowymi. Pójdzie na to prawie 30 mln zł. Tymczasem niedawno NIK wytknęła wodnej centrali zaniedbania przy poprzednim przetargu na samochody. Kontrolerzy mieli też wiele innych uwag do finansów instytucji w ostatnich dwóch latach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146349  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Dziś Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju.
Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy, Niemcy i Austria. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.
W poniedziałek sprawą zajmie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.


Oż cholercia. Armagedon.

I pomyśleć, że nie wierzyłam wirusologom,
gdy zapowiadali w lutym 2021 nowy szczep.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146350  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 18:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dziwisz przebacza

Kardynał Dziwisz: Jan Paweł II to najwybitniejszy Polak w historii. Jeżeli ktoś tego nie pamięta popada w wielki błąd

– Żeby uderzyć w papieża, to trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, a kiedyś widziała, to niewątpliwie powoduje u mnie ból, ale przebaczam - przekonuje kard.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146351  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 20:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
...... Oba kraje wycofały groźbę weta wobec koronawirusowego funduszu odbudowy, dzięki czemu Europa doczeka się może jednak swojej gwiazdki z nieba, pisze Matthew Karnitschnig z POLITICO

Jarku!
Merkel jest wytrawnym politykiem wagi superciężkiej, to doskonale wie na czym polega zabawa w propozycje nie do odrzucenia
Mało tego....Orban wie, że linoskoczek może na linie dotąd balansować, póki mu kto liny nie urwie
Tylko tupiący i ględzący zużyty papuć o t m nie wie i dlatego Orban załatwił swoje, a papuciem poniewierają

Wszyscy rozważni wiedza, że politykę międzynarodową robi się głową , a nie papuciem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146352  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 20:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dziwisz przebacza

Kardynał Dziwisz: Jan Paweł II to najwybitniejszy Polak w historii. Jeżeli ktoś tego nie pamięta popada w wielki błąd

– Żeby uderzyć w papieża, to trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, a kiedyś widziała, to niewątpliwie powoduje u mnie ból, ale przebaczam - przekonuje kard.

Też się uśmiałem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146353  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 20:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Szubrawcy mają się całkiem dobrze

Gigantyczny zakup aut w państwowej instytucji. "Wszystko postawione na głowie"

Ponad 300 nowych samochodów chcą kupić "Wody Polskie", państwowy moloch zajmujący się m.in. regulacją rzek i wałami przeciwpowodziowymi. Pójdzie na to prawie 30 mln zł. Tymczasem niedawno NIK wytknęła wodnej centrali zaniedbania przy poprzednim przetargu na samochody. Kontrolerzy mieli też wiele innych uwag do finansów instytucji w ostatnich dwóch latach.

No przecie akcja KORYTO trwa i trwa MAĆ.....
Nie po to Polcy i Polacy prawdziwi przez długich 8 lat głodowali pod butem TUSKA żeby teraz znów samą wodą się karmili za miskę ryżu w pamięci....

A zauważ, że raporty NIKu muszą być wsparte działaniem prokuratorskim, prokurator to................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146354  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 20:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Matka Boska w maseczce z błyskawicą. Poseł PiS reaguje
Europoseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział złożenie do prokuratury wniosku w sprawie grafiki opublikowanej przez "Wysokie Obcasy". Grafika przedstawia Matkę Boską w maseczce z logiem "Strajku Kobiet".

A mnie się ....podoba.
Przecie obraz MADONNY ubierają paulini w różne "sukienki" i nikt po sądach nie włóczy... o ile mi wiadomo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146355  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 20:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

KACZYŃSKI
Cytat:
- Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - przyznaje lider PiS w najnowszym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".


Budka

Cytat:
Borys Budka
@bbudka
Narodowy socjalista mówiący o lewactwie...To się samo komentuje...
7:41 PM · 19 gru 2020


Nareszcie Budka zadziałał z ...... wdziękiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146356  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 21:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jarku!!!
Wspomniałeś WODY POLSKIE

A za lanie WODY o megalotnisku taki szmal.
I nikt szpadlem nie ruszył


Cytat:
Do grudnia 2020 roku spółka przygotowująca CPK wypłaciła już ponad 27 milionów na pensje - wynika z odpowiedzi na interpelację senatora PO Krzysztofa Brejzy.

To jednak nie wszystko - dodatkowe 2,7 mln zł spółka wydała na wynagrodzenia dla osób na umowach cywilno-prawnych.

Jak poinformowała "Rzeczpospolitą" spółka CPK, średnie wynagrodzenie wynosi tam już ok. 9 tys. zł na rękę. Jednocześnie władze spółki zapewniają, że to mniej niż w zeszłym roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146357  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 22:24
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Fracie Szanowny! Uciekasz we fugas chrustas bo nie o takich wyczynach mówimy, a stosunku owej i części społeczeństwa do zwierzątków leśnych.... wyłącznie.
Fe! Fracie!
[/b]

Pluto Szanowny, ani fugas ani chrustas, albowiem tematem wywołanym była wzmiankowana wcześniej, powszechnie jakoby występująca miłość społeczeństwa (lub wielkiej jego części) do ob. Jachiry.
Jeśli więc chcesz się z udziału w tej miłości wymiksować przerzucając ją na zwierzątka, to już Twoja sprawa.
Myślę jednak, że w rankingu spraw ważnych i średnio ważnych, te zagadnienia miłosne zajmują dalekie miejsce.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146358  
Nieprzeczytane 20-12-2020, 22:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Wykryta w Wielkiej Brytanii nowa odmiana koronawirusa rozprzestrzenia się tak szybko, że jest poza kontrolą.
Ze względu na mutację wirusa SARS-CoV-2 wiele krajów odwołuje połączenia z Wyspami.

Połowa krajów Unii zawiesiła połączenia z Wyspami,
a u nas dzisiaj tylko na trzech lotniskach - Okęcie, Balice i Modlin - wylądowało 30 samolotów z UK.
To się dzieje w ciągu zaledwie kilku godzin!
Na co czekamy? Turcja i kraje arabskie też już się zamknęły. Szybkość decyzji nie jest mocną stroną naszego rządu.
Jezu. Kiedy się to skończy?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146359  
Nieprzeczytane 21-12-2020, 07:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dzisiaj przyleci do Polski z GB 38 tyś ludzi, część ze zmutowanym Corona wirusem nie na obecną szczepionkę i bez kwarantanny
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 21-12-2020 o 07:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146360  
Nieprzeczytane 21-12-2020, 08:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dzisiaj przyleci do Polski z GB 38 tyś ludzi, część ze zmutowanym Corona wirusem nie na obecną szczepionkę i bez kwarantanny

A pewny jesteś że ..... przyleci???
Ja nie za bardzo, bo dalej pytanie zostaje .....PO CO????
I jak /ewentualnie/ wrócą???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.