menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #108501  
Nieprzeczytane 21-06-2021, 20:42
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

Dobrej nocy, Dziewczyny i Gienio!
Miejcie dobre sny i przespane noce...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108502  
Nieprzeczytane 21-06-2021, 22:23
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 911
Domyślnie dobry wieczór.

No dobry piesek jak tobą rządzi NINKO. Czasami trza słuchać pieska. Mój by tez chciał żebym go słuchał. Szczeka przy bramie żeby go puścić do drugiej bramy, bo tam ludzie chodzą na spacerki ze swoimi pupilami. To by sobie trochę poszczekał, przylatuje do mnie i pieron szczeka na mnie. A ja mówię do niego raus do budy. Gdzie , dokąd. Tu masz być . Podwórko pilnować. O jak by się wyrwał to by tylko ogon dzwignął , i paszoł. Za godzinę wraca z powrotem. Muszę go pilnować gdy bramkę główną otworzę czasami. To są zwierzęta ich trza pilnować. One muszą raportować. Mojego wykąpałem w ciepłej wodzie dzisiaj , ale się tarzał po trawie potem. Zadowolony musiał być, bo przy mnie leżał na trawie.
Dobrego spania, ponoć ma padać w nocy.
Pietruszkę mamy już swoją, i koperek , bo ja podlewam , moja ślubna tylko zrywa, i pado tak" po gipku pieron urósł. Wszystko nam rośnie , Ja rośnie, ty spisz ja podlewam to rośnie...
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108503  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 07:30
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Wszystkich w ten upalny następny dzień.

Szykuję sie na zabiegi i jest jeszcze jako tako 23 + więc napiszę parę słów, bo jak przyjdę z zabiegów to jestem padnięta.Upały nie na moją starą głowę,jak się śpi to każdy wie---masakra.

nawet w kwiatach nie mogę sobie pogrzebać
.

Ninko mam nadzieję że z lalunią wychodzisz na b krótkie spacery i rano, dbaj o siebiekochana.

Izunia wróciła już z sanatorium,ja w ubiegłym roku odm owiłam do Ciechocinka ze strachu,a co miało być to i tak się stało.

Od poniedziałku ma być lżej a nawet deszcze i burze to może człowiek wroci do normalności.

Pozdrawiam Wszystkie Różnościanki i naszego Gienia.
życzę przyjemnego wiaterku i pysznej rano kawy.
moja śliczna w tym roku.
__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108504  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 08:13
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 857
Domyślnie

Witam wszystkich ciepło i serdecznie....Hej Wandziu, miło Cię tu spotkać rankiem.
Ciężką noc miałam, mimo, iż miałam uchylone okno, było mi jakoś duszno i gorąco...pewnie mury domu już się nagrzały i oddają ciepło. Wrrr.
Wandziu...piękna ta Twoja róża...mam podobną, tylko czerwoną.
Ninko...uważaj na siebie...i Lalunię...nie wychodź na zewnątrz, kiedy słońce grzeje. O udar nie trudno w taki skwar.
Nie wiem co dziś będę działać...jakiś obiad ugotować trzeba i siedzieć w cieniu.
Pozdrawiam nasze grono...Dobrego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108505  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 08:31
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ochłodziło się super!ale mury nagrzane i w domu ciepło...jakoś przespałam.Pod blokiem pracuje koparka i hałas...ogarnę się i pewnie gdzieś wyruszę.Wandziu ja nie dawno też przechodziłam rehabilitację...będziesz jak nowa Ninko trzymaj się kochana i może nie wychodż ...wiem Lalunia musi.Izo pewnie powoli się przyzwyczaisz do bycia na swoim Pozdrawiam wszystkie dziewczyny życzę zdrówka. Nie ma naszej Omi Ewci smutno.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108506  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 12:35
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 811
Domyślnie Witaj Rodzinko

Żle znoszę upał, a dziś żar leje się z neba.Nadsłuchuję czy mam serce bo jakoś słabo się czuję, a tu końcówka roboty: jeszcze jedna pralka , jedna szafa do ogarniecia, a zapału i sily za grosz.

Lilo i Ewo - nie znałyśmy się , ale już się znamy.Już nie nowa , ale Wasza Czuję się tu jak u swoich. bo część osob znam - może czasem kontakty się urywają na chwilę , bo życie ma swoje prawa ale ciepłe mysli zostają.

Wyszłam po truskawki ( sprzedają obok ) i szybko rwałam do domu, bo tak sloneczko piekło.Kiedyś słońce grzało , teraz piecze.Opalałam się w południe i jakoś było milo, teraz szukam cienia choć kocham slońce i źle się czuję w pochmurne dnie.


Do potem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108507  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 12:50
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 857
Domyślnie

Hejka....Obiecałam kilka fotek z Nałęczowa, więc jestem z nimi...

Widok na jeziorko w centrum parku zdrojowego...



Budynek Łazienek Mineralnych....



Mosiężne figurki kaczek....



Do miłego....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108508  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 13:08
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

WESZŁAM DO RODZINKI I ZADZWONIŁA JOLINKA... TERAZ SKOŃCZYŁAM ROZMOWĘ I SPEŁNIAM JEJ PROŚBĘ - ZDROWIA ŻYCZY WSZYSTKIM, BUZIAKI ŚLE-
Laptop w reperacji, za dwa dni będzie Hala z nami!
Wandeczko, Izabel, Kobro, Helenko i Gienio...
Izabel, wychodzę z sunią bo muszę... no, pisałam już, to ona mnie wyprowadza... dzisiaj panie śmiały się z niej... chciałam iść za blok a ona nie! ona chce do Parku! Panie sprzątały żywopłoty bo obcinają jakąś wredną kosiarką... bardzo małej pasowało, że ktoś jest i się śmieje, cieszyła się i pozwalała się brać na ręce!
U mnie nie jest gorąco w domu... dopiero wieczorem go czuć.. dzisiaj grzmiało ale na sucho.
Wandeczko, piękne masz róże!
Kobro, nie męcz się z porządkami w szafach... powoli kochana, powoli - robota nie ucieka ani się nie kończy!
Izabel, piękny Nałęczów...moja siostra tam chodziła do gimnazjum...znam z widzenia... a znajomi i rodzina to często na sobotę i niedzielę jadą do Nałęczowa...
Gienio, moja sunia mnie nie słucha, kocha mnie, wiem, daje mi to odczuć na każdym kroku... nawet jak mi źle ze zdrowiem i położę się, to kładzie się przymnie , liże mnie po ręce..
Helenko, zagubiłam się w myślach, w pisaniu... jakoś uciekają mi myśli... moment i zapominam co miałam napisać...
Do potem Rodzinko...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108509  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 16:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

Trzymajcie się kochani... wrócę wieczorem.. teraz słoneczko pracuje w oknie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108510  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 16:51
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Pojeżdziłam trochę rowerem, zrobiłam zakupy ,jestem w domu. Dzisiejszy dzień w porównaniu z wczorajszym... nie do opisania wczoraj 32-34 stopnie a dziś 20 i nawet trochę padał deszcz.No cóż nie mamy na to wpływu.Wczoraj podlałam pelargonię stała w cieniu dziś jeden listek usechł...Piłam teraz kawę na balkonie i trzeba było ubrać sweter....Może jutro schłodzi się mieszkanie i będę mogła upiec ciasto...pozdrawiam wszystkie dziewczyny Izo piękne zdjecia Ninko
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108511  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 17:06
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

-110332-wczoraj.jpg[/img][/url]Uczę się a kiedyś umiałam przesyłać zdjęcia teraz robione zdjęcia telefonem znajdują się w necie...to zdjęcia moich przejażdżek rowerowych...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 22-06-2021 o 17:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108512  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 18:41
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

Helenko, sama radość patrzeć na taką Aleję i wyobrazić sobie Ciebie na przejażdżce...Buziaki kochanie.
U mnie grzmiało, powiało, potrzepało drzewami ale nie padało... słoneczka nie ma jest za to duchota! Wróciłam teraz ze spacerku to moja mała nie chciała już iść... musiałam ją na rekach przynieść.. napiła się i śpi...gdzieś od zachodu wieje lekki wiaterek... duszno, strasznie duszno... leżeć i nie dychać...
Dzwoniła Ania... wiecie która.. zapomniałam jaki miała nick.. też ma psa, owczarka, jest teraz chory... ma kłopot ale o nas nie zapomniała tylko oczy... dawno o tym pisała, że ma problem i z tego powodu musi odejść z internetu...
Pozdrawiam Helenko... umiałaś nam wstawiać linki...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108513  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 19:20
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 857
Domyślnie

Kolejny upalny dzień zbliża się ku końcowi. Na zachodzie burze i ulewy na wschodzie ukrop....dziś w cieniu miałam 37 stopni. Makabra. Czekam na chwilowe chociaż ochłodzenie i deszcz, bo w ogródku susza....wszystkie kwiaty powiędnięte, ze zwieszonymi głowami. Woda w beczkach na ukończeniu...trzeba będzie korzystać z tej z wodociągu.
Ninko.... dzięki za wiadomość od Jolinki...też pozdrawiam.
Helenko...ładną masz trasę rowerową wśród pól...trochę w cieniu, trochę w słońcu, pewnie fajnie się jedzie.
Pozdrawiam....Dobrego wieczoru....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108514  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 19:39
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

Izabel, czytam i widzę Twoje kwiaty, bidulki...jeszcze nie pada ( u mnie ) i nie widać deszczu.
Przypomniałam sobie Ani nick - Sawana -
Pozdrawiam Rodzinko całym sercem!
Izabel, przytulam do niego Ciebie, kochanie!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108515  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 20:26
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Dobry wieczór

Witajcie!
Wszystko czytam, ale nie chce się pisać, no i czasu mało. Wróciłam z kursu zmęczona, zjadłam co nieco i odpoczywam. Piszę na leżąco z laptopa. Obrałam taką pozycję.
Kod HTML:
Uczę się a kiedyś umiałam przesyłać zdjęcia teraz robione zdjęcia telefonem znajdują się w necie...to zdjęcia moich przejażdżek rowerowych...
Piękna trasa rzeczywiście Heleno. Właśnie. Teraz większość ludzi robi zdjęcia komórką i one automatycznie są w necie w 'chmurze'. Komórka jest sprzężona z laptopem, trzeba tylko mieć konto na gmail lub outlook. Minęły czasy kiedy kabelkiem się przenosiło zdjęcia.
Nino,
Pisałam o mojej diecie, ale nikt nie radzi Ci rezygnować z czegokolwiek. Ja badam swój organizm, bo jestem wrzodowcem, mam wrażliwe jelito i refluks. Od dawna na to cierpię z przerwami. Tak jak Helena po mięsie nie czuję się dobrze a teraz też po pieczywie i jasnych makaronach. Mogę mieć też nietolerancję laktozy. Nie cierpię, że nie jem czegoś, bo wiem, że zjedzenie tego wywołuje bóle i skurcze. Nie jem normalnego 'polskiego' jedzenia. Jak widzę rosół już mnie skręca.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108516  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 20:36
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie C.d.

Urwałam, bo nie chcę pisać za długich postów.
Ostatnio (w przerwach) zajmuję się uzdrawianiem organizmu. Omi proponowała często różne zioła, mikstury i dobrze, ale uznałam, że bez odpowiedniej diety to wszystko niewiele pomoże. Dużo o tym czytam, wysłuchałam kilku wykładów online, na facebooku w grupie ludzie dzielą się radami. Doszłam do wniosku że, jak sobie sami nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Odpowiednią dietą i okresowymi postami można wyleczyć się z ciężkich chorób. Spanie się poprawia, ogólna kondycja, ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu. Ludzie są tego dowodem. Po jakimś czasie nie kuszą już potrawy, które szkodzą.
Nie wiem czy ktoś się tym zainteresuje, ale naprawdę warto.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108517  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 21:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 740
Domyślnie

Lilu, źle mnie odebrałaś, nie pisałam, że Ty mi radzisz a ja nie chcę iść na dietę... broń Boże - pisałam, że nie przepadam za dietą bo i tak nie dotrzymam jej...nie przepadam za mięsem ale lubię od czasu do czasu. To samo dotyczy pieczywa, mogę tydzień nie jeść a potem zjem całą kromkę! Właściwie sama nie wiem co lubię ale jestem pewna, że kocham owoce! Teraz truskawki są i zjadam prawie kilogramami...nie muszę mieć mięsa w takim momencie.
Ty masz twardy charakter i potrafisz dotrzymać sobie słowa. Ja nie, odpuszczam jak wszystko w życiu...
Teraz poczekamy, co mają nasze Panie do powiedzenia na ten temat...jutro pewnie zjem kotleta... jak nie, to makaron ze śmietaną i truskawkami!

U mnie zaczyna grzmieć, pomruki... trzeba wyłączyć komputer...
Dobrej nocy Rodzinko... śpijcie dobrze kochani...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108518  
Nieprzeczytane 22-06-2021, 22:27
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 807
Domyślnie

Dobry wieczór

Weszłam tylko by się pokazać i przywitać.

Trochę "przydusił " mnie upał, choroba, remont i jeszcze inne sprawy. Ale jestem. W jakiejś wolnej chwili poczytam, i coś napiszę. Teraz jestem zmęczona , wcześniej nie mogłam zajrzeć, a teraz już pora na mój sen
Dzisiaj trochę popadało i burza niegroźna się pzretoczyła, teraz trochę chłodniej, noc będzie lepsza.

Pozdrawiam WSZYSTKICH i grzecznie mówię dobranoc
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108519  
Nieprzeczytane 23-06-2021, 08:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 857
Domyślnie

Dzień dobry WSZYSTKIM.....
Narzekać na pogodę nie będę, bo co mi to da, ale powiem tylko tyle, że nadal skwar... spieczona ziemia czeka na deszcz.
Noc minęła mi względnie...wstałam wyspana i gotowa do działania...najpierw jednak spotkanie z Wami. Witam wszystkich, którzy wczoraj byli.
Co do diety - czasem robię sobie taką warzywno - owocową, oczyszczającą, ale lubię mięsko i szybko powracam do złych nawyków. Nic nie poradzę, że mam słabą wolę.
Pozdrawiam....Dobrego dnia życzę...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108520  
Nieprzeczytane 23-06-2021, 08:47
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Cześć wszystkim

Ja o poranku jak nigdy. Nie lubię rano wstawać. Długo mi zajmuje dojście do przytomności. A śpię jak zabita.
Czekam teraz u lekarza (znowu) na badanie krwi - na tarczycę.
Ninko,
Truskawek za dużo nie jedz. Dietetycy twierdzą, że starsi
ludzie (60+) nie powinni przesadzać z owocami. 4-5 średnich
truskawek dziennie. I zalecenia są 2/3 warzyw i 1/3 owoców.
Owoce zawierają fruktozę I jak ktoś ma problemy z cukrem
powinien uważać. Warzywa są o wiele zdrowsze.
Nie to, że się wymądrzam, ale naprawdę człowiek może
sobie bardzo pomóc. A nie narzekać i brać prochy. No i gimnastyka, wszelki ruch jest wskazany. W każdym wieku można znaleźć coś dla siebie: ćwiczenia statyczne, rozciągające, nie żadne forsowne.
Ja się wreszcie za siebie wzięłam. Zrzuciłam też 6 kg.
Miłego dnia życzę.
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.