menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #115201  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Ostrzegamy, to lektura dla ludzi o mocnych nerwach. Trudno ze spokojem czytać o prowadzonej przez PiS polityce - pisze pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski we wstępie do "Czarnej księgi PiS.

Jej premiera dla naszych prenumeratorów już dziś! Cały raport (52 strony, 32 rozdziały, kilkadziesiąt tekstów) w formacie pdf znajdziecie na końcu tekstu.

Jutro "Czarna księga PiS" do kupienia z "Gazetą Wyborczą".
http://wyborcza.pl/7,166575,24046007...zo-czarne.html
Dla kogoś, kto siedzi w polityce po uszy i sprawdza, a swojej wiedzy nie opiera na wierze, lektura nie jest wstrząsająca.
Pisowcami też nie wstrząśnie, bo jakiś Bielan, Morawiecki czy JK wytłumaczą wyznawcom, że to nieprawda i atak na: Polskę, patriotyzm, religię i "dobrą zmianę", która jest tak uczciwa i prawdomówna jak bohaterowie "Kleru".

Dla kogo ta publikacja?
Ściągę należało przesłać wcześniej opozycji, np. Grzechowi czy Lubnauer, Nowackiej i paru jeszcze innym, co niewątpliwie ułatwiłoby im pojedynek na słowa w posługiwaniu się argumentami.

OK, nie będę marudzić.
Broszura się przyda w następnych latach i niech GW zadba o aneks przed kolejnymi wyborami.
W końcu dobrze mieć materiał, że tak powiem , w kupce.

Szczególnie przydatny może się okazać tym, którzy wybierają się do PE czy sejmu i senatu.
Dla Adriana niezbędna będzie oddzielna publikacja, ale na to mamy jeszcze trochę czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115202  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petrus16
....ktoś kto wypowiada takie słowa /polskość itd../nigdy nie powinien stać na czele rządu RP.
Mam jedno zasadnicze pytanie:
czytałeś całą wypowiedź Tuska?
Artykuł jest dostępny w necie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115203  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=Petrus16]
Cytat:
Pluto! Wiem,że te słowa /polskość to nienormalność/ są wybrane z kontekstu i powodują u innych odruch sprzeciwu i wyzwiska.

To skoro wiesz, to po co je przytaczasz bez sensu?
Mickiewicz pisał 'Litwo ojczyzno moja" i z tego powodu mamy nim poniewierać, że nie był Polakiem?
albo szukać dziury w całym i wywracać kota ogonem na wszystkie strony?
Cytat:
Ale na spokojnie pomyśl,czy tego typu wypowiedzi /nawet przed 30 laty/ pasują do człowieka który rzekomo troszczy się o Polskę.
Petrusie!
a ty lepiej się troszczysz? Jeśli te słowa rozumieć jako rozprawę z polskim nacjonalizmem i wręcz nazizmem jaki na własne oczy możesz obserwować w dzisiejszej europejskiej Polsce to one mają sens.
a powiedz nam w jakiej formie miałby nie rzekomo Tusk troszczyć się Polskę, żebyśmy się nie ganiali sloganami?
Cytat:
Wg mnie bardziej pasują do kogoś który wstydzi się swego pochodzenia a więc wstydzi się także polskości, swego narodu , chyba, że nie zalicza się do narodu polskiego.
mieszkasz w rejonie gdzie mieszka/ł Ruski, Biełorus, Żyd, Ukrainiec, Polak i czort wie jeszcze kto, a właścicielami całego bałaganu byli rasowo-narodowe wyrzutki, sprzedawczyki i k....wy carskie i ty chcesz kogoś rozliczać i zaliczać kto on jest? Że też się BOGÓW nie boisz.
Czemu nie spytasz o zaliczenie do narodu polskiego takiego Czarneckiego wybitnego funkcjonariusza urodzonego w GB syna komunisty, zięcia komunisty i służącego u komunisty Leppera? I o to jak troszczy się POLSKĘ?
Cytat:
Za to co piszę, będziesz mnie wyzywał od najgorszych za to , że inaczej wyobrażam sobie polskość.
Mogę jeśli sobie życzysz. Mnie to ...rybka. We wojsku byłem i nic co ludzkie nie jest mi obce.

Cytat:
Powiem jeszcze inaczej: ktoś kto wypowiada takie słowa /polskość itd../nigdy nie powinien stać na czele rządu RP.
a to jakaś sromota jest? Morawiecki, Duda i wszystkie im podobne taplające się w PiSie bez przerw "wypowiadają" i żyją przy państwowym korycie.
To może zrobić korektę w słownikach i skreślić?
Cytat:
Tusk ma też rację, że o Polskę zawsze musieliśmy walczyć a dlaczego, bo ją traciliśmy przez sprzedawczyków i różnego typu zdrajców i chętnie nastawialiśmy własną d......w obronie innych.
Petrusie! Najpierw zrób własny rachunek sumienia i pokaż jak walczyłeś i gdzieś du..ę nadstawiał, a potem mów MY

Cytat:
. Teraz wylej na mnie wiadro pomyj jeśli taka twoja wola.
Ty jakiś MASOCHISTA jesteś
Od urodzenia tak masz, czy cię dzieci w szkole tak poniewierały że do dziś tęsknisz????

Ale jak tak, to wpisz se sam................. .............. ....... i jeszcze to ...........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115204  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ooo, czyli nigdy.
Prędzej Rydzyk będzie premierem niż Biedroń.

Nie strasz!!!!!!!
On jak KACZYŃSKI
dniem i o świcie
jest przy korycie

bo jest wyłączną ICH życia rolą
.... objąć KONTROLĄ

Odpowiedź z Cytowaniem
  #115205  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 17:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Informacja Sami swoi

czyli folwark niejakiej Kempy z Sycowa
Cytat:
Do Warszawy ściągnęła swoich protegowanych. Przemysław Myszakowski, popierany przez Kempę kandydat na burmistrza Oleśnicy w 2010 r., a później miejski radny, został wicedyrektorem departamentu spraw obywatelskich kancelarii premiera, a dziś jest wicedyrektorem departamentu prawnego.

Inny znajomy Kempy, Artur Noworyta, dla kariery w stolicy zostawił fotel zastępcy starosty oleśnickiego – został zastępcą dyrektora w Ministerstwie Sprawiedliwości kierowanym przez Ziobrę (według MS, od listopada 2017 r. Artur Noworyta nie jest zatrudniony w tym ministerstwie).
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7...cow-teraz.html
Teraz nadszedł czas na żony panów z Sycowa i Oleśnicy.
Na tym polega dobra zmiana, że wymienia się kadry na swoich.
Czy lepszych? Niekoniecznie, ale karnych i wiernych, a że miernych?
No cóż, komuniści już to odkryli, że ciemniakami łatwiej się steruje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115206  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 18:05
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Idzie zimna, trzeba zapłacić Kubicy za skandal 40 milionów zł ale cóż to dla nas podatników. On się przytuli do Williamsa i będzie super. Morawiecki nie był takich hojny kierując prywatnym bankiem. Wójt z Pcimia wyłoży lekką rączka 10 milionów euro. Kubica byłby głupi gdyby nie wziął. Tylko jakoś to paskudnie wygląda i nie mam na myśli Kubicy. Nie jest osoba publicznego zaufania i ma prawo wycenić swój uszczerbek na honorze na ile chce. Należy mu pogratulować rozłożenia na łopatki premiera rządu, każdy naród ma takiego premiera na jakiego zasługuje.
http://www.sport.pl/F1/7,96296,24048...-polakowi.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115207  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 18:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

i komentarz niepolityczny rajdowca:
Cytat:
- Bardzo mi zależy na tym, by Robert Kubica wrócił do Formuły 1. Poza tym, że jestem sportowcem, to jestem też wielkim kibicem, w tym także Roberta Kubicy. Chciałbym, żeby został nawet mistrzem świata.

Sposób, w jaki jest ta sprawa załatwiana, jest jednak co najmniej dziwny. To jest trochę odwracanie kota ogonem, a przy okazji tuszowanie sprawy brzydkich wypowiedzi za państwowe pieniądze - zakończył Grzyb, ósmy zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy.

władza przeminie
a smród pozostanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115208  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 18:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Idzie zimna, trzeba zapłacić Kubicy za skandal 40 milionów zł ale cóż to dla nas podatników. On się przytuli do Williamsa i będzie super. Morawiecki nie był takich hojny kierując prywatnym bankiem. Wójt z Pcimia wyłoży lekką rączka 10 milionów euro. Kubica byłby głupi gdyby nie wziął. Tylko jakoś to paskudnie wygląda i nie mam na myśli Kubicy. Nie jest osoba publicznego zaufania i ma prawo wycenić swój uszczerbek na honorze na ile chce. Należy mu pogratulować rozłożenia na łopatki premiera rządu, każdy naród ma takiego premiera na jakiego zasługuje.
http://www.sport.pl/F1/7,96296,24048...-polakowi.html

Może mnie ktoś uświadomi o co tej kobicie chodzi?
Nie dał- źle.
Dał- też źle.
Gdy Mucha wywaliła 6 mln na podstarzałą gwiazdę / występ godzinny/
kobita się cieszyła jak nagi w pokrzywach.

O co jej biega? że nie będą już płacić kopaczom w gałę,
a wezmą Kubicę i siatkarzy?
Że zamiast na nierokującego wtedy zawodnika, dał na Czas Honoru?
I że nie tylko dał, ale zatrudnił się jako wolontariusz przy wykopywaniu szczątków ofiar milusińskich przyjaciół
z ruskich tanków?

Osobiście żałuję jednego; że nie dał i nie wziął łopaty
by pokopać tam gdzie leżą jedynie słuszne ofiary,
mianowicie Żydzi z Jedwabnego.
Ale i do tego dojdzie mam nadzieję.
Może wreszcie się przekonamy jak wyglądała ta ''polska zbrodnia''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115209  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 19:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Jutro "Czarna księga PiS" do kupienia z "Gazetą Wyborczą".
http://wyborcza.pl/7,166575,24046007...zo-czarne.html

hehehe ))) he Wyborcza wieści niesie.
a może pokusili by się na recenzję tej książki
https://pbs.twimg.com/media/DpdiZZUWwAEX-PE.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=WhntcvVqV_Q
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 16-10-2018 o 19:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115210  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 19:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ooo, czyli nigdy.
Prędzej Rydzyk będzie premierem niż Biedroń.
Rydzyk jest królem a reszta to błazny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115211  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 20:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
czyli folwark niejakiej Kempy z Sycowa

Teraz nadszedł czas na żony panów z Sycowa i Oleśnicy.
Na tym polega dobra zmiana, że wymienia się kadry na swoich.
Czy lepszych? Niekoniecznie, ale karnych i wiernych, a że miernych?
No cóż, komuniści już to odkryli, że ciemniakami łatwiej się steruje.
Dlatego wódka była tania, bo pijany ciemniak jest jak plastelina. Ja jestem ciekawy czego innego, kiedy ciemniacy zaczną się wymeldowywać z powrotem do swoich posiadłości z Warszawy i co z tymi który nie będą chcieli opuścić darowanych mieszkań.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 16-10-2018 o 20:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115212  
Nieprzeczytane 16-10-2018, 20:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Mickiewicz pisał 'Litwo ojczyzno moja" i z tego powodu mamy nim poniewierać, że nie był Polakiem?

No prosze, czyzby zmiana wiatru.????
Jak do tej pory przedmowca byl glownym wodzirejem w szkalowaniu, nagonce i dolowaniu "zagranicznych" POLAKOW. O Polonii juz nie wspomne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115213  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 09:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Niezależne i wiarygodne medium głosi:

Cytat:
Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk domaga się, żeby Antoni Macierewicz wrócił do rządu – informuje "Super Express".

Gazeta zwraca uwagę, że od czasu dymisji Macierewicza i jego odejścia z Ministerstwa Obrony Narodowej, stosunki między o. Rydzykiem a partią Jarosława Kaczyńskiego mocno się ochłodziły.

"SE", powołując się na wpływowych polityków PiS, pisze, że dyrektor Radia Maryja chce powrotu byłego ministra do rządu. Na szali jest podobno poparcie toruńskiego duchownego w przyszłorocznych wyborach.

tak to jest w zamordyzmie, że każdy wódz ma swojego wodza, któremu służy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115214  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 09:32
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
To skoro wiesz, to po co je przytaczasz bez sensu?
To twoja ocena.A ile razy stosowałeś opacznie przy każdej nadarzającej się okazji słowa "gorszy sort". Chyba nie czytałeś wywiadu którego udzielił J.K? Albo był za trudny do zrozumienia.



Cytat:
Petrusie!
a ty lepiej się troszczysz?

Tak. Stosownie do miejsca jakie zajmuję w społeczeństwie.


Cytat:
a powiedz nam w jakiej formie miałby nie rzekomo Tusk troszczyć się Polskę, żebyśmy się nie ganiali sloganami?

Nie pchać się do polityki. Podobno dobrze malował kominy.

Cytat:
ty chcesz kogoś rozliczać i zaliczać kto on jest?

Nie ja go rozliczam, on sam się zaliczył np.ucieczką do Brukseli. Nigdy nie zdarzyło się aby urzędujący premier obejmował funkcję w UE.Podać inne przykłady?

Cytat:
Petrusie! Najpierw zrób własny rachunek sumienia i pokaż jak walczyłeś i gdzieś du..ę nadstawiał, a potem mów MY
Nie musiałem Ale miałem w rodzinie takich co nadstawiali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115215  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 09:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

I znowu DUDA zaliczył SUKCES.... tylko jakoś się nie chwalił i coś bączył półgębkiem:

Cytat:
Hierarchowie Kościoła zadbali jednak o to, by wizyta polskiego prezydenta nie była jedynie kurtuazyjna. Chcieli mu coś przekazać.

Andrzej Duda, który firmuje ustrojową demolkę w wykonaniu ekipy Prawa i Sprawiedliwości, usłyszał w Watykanie to, co mógłby mu powiedzieć sam Jan Paweł II. W encyklice „Centessimus annus” z 1991 roku papież pisał przecież, że w praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi.

Słowa Jana Pawła II przypomniał Dudzie abp Jan Romeo Pawłowski w homilii podczas mszy przy grobie świętego papieża. Dla Dudy to mniej więcej taki sam przekaz sam, jakby ktoś na jego oczach na pomnik Jana Pawła II założył koszulkę z napisem „Konstytucja

.Arcybiskup Pawłowski zaznaczał, że papież stał się swoistym rekwizytem, a nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/...bci/ar-BBOuHIs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115216  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 09:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=Petrus16][quote=pluto37]

Cytat:
To twoja ocena.A ile razy stosowałeś opacznie przy każdej nadarzającej się okazji słowa "gorszy sort". Chyba nie czytałeś wywiadu którego udzielił J.K? Albo był za trudny do zrozumienia.
w przeciwieństwie do ciebie słucham co KACZYŃSKI i gdzie wydala i pod czyim adresem. I bardzo mi się to nie podoba.

Cytat:
Tak. Stosownie do miejsca jakie zajmuję w społeczeństwie.
To stosownie się zachowuj.
Cytat:
Nie pchać się do polityki. Podobno dobrze malował kominy.
podobno! a nie podobno to jeszcze coś robił w takich miejscach w których ty nie robiłeś. I uczył się i jeszcze napisał coś co do ciebie dotarło.
A znasz jakiś powód dla którego miałby się nie pchać?
Cytat:
Nie ja go rozliczam, on sam się zaliczył np.ucieczką do Brukseli. Nigdy nie zdarzyło się aby urzędujący premier obejmował funkcję w UE.
Masz rację! W polskim kotle piekielnym nie ma strażników.
zawsze się znajdzie jakiś Petrus który rodaka za nogi złapie
sponiewiera i ściągnie, bo za wysoko podskoczył.
Cytat:
Podać inne przykłady?
chętnie poznam

Cytat:
Nie musiałem Ale miałem w rodzinie takich co nadstawiali.
Skoro nie ty samodzielnie i własnoręcznie to uczciwiej byłoby nie wypinać klaty do orderów za cudze zasługi.
podkreślam słowo ...UCZCIWIEJ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115217  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Francja i Niemcy znów atakują Polskę, Węgry i Rumunię! Partia prezydencka La République en Marche (LREM) przegłosowała w Komisji Spraw Europejskich francuskiego Zgromadzenia Narodowego propozycję nowej europejskiej rezolucji przeciwko wszystkim wyżej wymienionym krajom.

Prostym sposobem chcą podporządkować sobie Polskę i Węgry.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115218  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

felerny ten DUDA jakiś.
Jak nie pastorałem w grzbiet, to publiczny wstyd od ....zwykłego doktora lodzenmenscha, co nie chciał ordera


Cytat:
"Wielokrotnie i uporczywie złamał Pan postanowienia Konstytucji RP, dezawuował Pan jej znaczenie, przekłamywał historię. Legitymizował Pan i legitymizuje niekonstytucyjne działania większości parlamentarnej, sygnował ustawy sprzeczne z ustawą zasadniczą, w sposób urągający majestatowi Państwa zaprzysięgał niekonstytucyjnie wybranych urzędników państwowych" - dodał adiunkt w Katedrze Historii Bizancjum.

"W moim przekonaniu, wykonując funkcję Prezydenta RP, sprzeniewierzył się Pan misji głowy państwa i złożonej przysiędze" - ocenił dr Kompa, dodając, że przyjęcie medalu przyznanego przez Andrzeja Dudę byłoby dla niego "dyshonorem".

jak pokazuje praktyka DUDA łyknie ten tekst jak tuczona na pasztet gęś i nawet się nie skrzywi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115219  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

To chyba też POLONIA Polakom..

Cytat:
Ściągali Polaków do niewolniczej pracy w Anglii. Podejrzani o handel ludźmi zatrzymani na Psim Polu we Wrocławiu

handel ludźmi© Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu/dolnoslaska.policja.gov.pl handel ludźmi

Zatrzymani to dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 26 i 28 lat.

Jak informuje dolnośląska policja, przestępcy najpierw rekrutowali w Polsce osoby do dobrze płatnej pracy na terenie Wielkiej Brytanii. Na miejscu jednak pracownikom zabierano dokumenty i większość zarobionych przez nich pieniędzy, zostawiając im tylko drobne kwoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115220  
Nieprzeczytane 17-10-2018, 10:40
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Małostkowość ośmiesza nas wszystkich.
"23 maja 2011 roku ówczesny premier Donald Tusk w obecności Jerzego Buzka - przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Hermana Van Rompuya - przewodniczącego Rady Europejskiej i José Manuela Barroso - przewodniczącego Komisji Europejskiej otworzyli siedzibę stałego przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej. Z tej okazji powstała pamiątkowa tablica, która zawisła na ścianie. Co najmniej dwóch świadków widziało, jak polski przedstawiciel w Unii Europejskiej ambasador Andrzej Sadoś odkręcał ją samodzielnie ze śrubokrętem w ręku. Playbook, który każdego ranka czytany jest przez unijnych polityków, dyplomatów i urzędników w Brukseli, nazwał ambasadora "utalentowanym rzemieślnikiem" i dodał: "Wtedy, w 2011 roku Polska była wielkim unijnym graczem".
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zni...ukseli/lc6w3l3
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.