menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-11-2011, 12:18
~gość: 87.116.250.xxx's Avatar
~gość: 87.116.250.xxx
 
Posty: n/a
Post

Najlepszy na stawy jest artrocol, wspomaga funkcjonowanie stawów, minimalizuje ból, świetny skład, cena przystępna, wypróbować warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 14:05
karola30 karola30 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: szczecinek
Posty: 1
Domyślnie

serdecznie zapraszam do wykonania testu na raka to zajmie tylko chwilę ale naprawdę warto
http://postlinknews.com/457news.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 15:51
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał 87.116.250.xxx
Najlepszy na stawy jest artrocol, wspomaga funkcjonowanie stawów, minimalizuje ból, świetny skład, cena przystępna, wypróbować warto.
klituś,bajduś, kolejna reklama , kolejnego pseudo leku.
Przez takie leczenie już żołądka prawie nie mam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 17:12
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Przyznaje racje oburzonym !!! jak mozna podchodzic z drwina do problemu. Z bolu jestesmy zdoini zaakceptowac kazda recepte. Znam ten problem od lat ARTRETYZM .Bole przychodza i odchodza, i jak sa stracony kazdy dzien. Pokonywac schody w gore to pryszcz,ale schodzic ?? - mroczki w oczach. Wierze w dobre intencje kota,jego cieplo wyczuwam tezdodatnio jesli kladzie sie na zaatakowanych miejscach,ale poprawy nie zaznalam.Natomiast polecam pokrzywe !! Listki gorne rosliny mocno miazdze i przykladam na obolale stawy. Najllepiej na noc. Ta niedoceniona roslinka nastepnego dnia jest sucha jak wior.Wciaga goraczke reumatyczna i lagodzi zapalenie.Podobniez gdybysmy znali wartosci tej rosliny - nie przechodzilibysmy obojetnie na jej widok. Miala wyciag ty ch wlasciwosci w jezyku niemieckim,a poniewaz tu mieszkam -wyprobowalam Super !!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 19:13
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Osoby z problemami stawów powinny natychmiast odstawić twarogi i pomidory, ziemniaki też rzadko jadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 19:23
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Osoby z problemami stawów powinny natychmiast odstawić twarogi i pomidory, ziemniaki też rzadko jadać.
Krystynko, to co jeść?Zważywszy ,że i osteoporoza w ataku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 19:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dziewczyny, pod hasłem reumatyzm kryje sie kilkadziesiąt jednostek chorobowyych w tym osteoporoza, choroby w obrębie tkanki łącznej, gościec, reumatoidalne zapalenie stawów, reumatyzm tkanek miękkich i wiele, wiele innych.
Co jeśc?
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS
Śniadanie:
•Sałatka z makreli
100 g wędzonej makreli, cebula, 2 ogórki kwaszone, łyżka oliwy z oliwek, 1/2 łyżeczki estragonu, pieprz
Mięso oddziel od skórki i ości, a następnie drobno pokrój. Cebulę posiekaj, ogórki zetrzyj na tarce. Wymieszaj składniki. Sałatkę dopraw estragonem i pieprzem.

II śniadanie:
•Muesli z owocami
2 łyżki orzechów włoskich, 2 łyżki palonej kaszy gryczanej, łyżka rodzynek, 2 łyżki siemienia lnianegoZmiksuj składniki.
Mieszankę przechowuj w szczelnie zamkniętym naczyniu.
3 łyżki muesli dodawaj do owoców (wybierz np. jagody, truskawki świeże lub mrożone) i skrop sokiem z cytryny.

Obiad:
•Zupa jarzynowa na wywarze warzywnym(bez kości, miesa)
•Surówka z kwaszonej kapusty, marchewki i jabłka doprawiona olejem lnianym
•Łosoś pieczony w folii z marchewką i pietruszką
15 dag świeżego łososia, pokrojona w plasterki marchewka i pietruszka, łyżka oleju lnianego, łyżka posiekanej natki, cytryna, estragon, pieprz biały
Rybę skrop sokiem wyciśniętym z cytryny, oprósz estragonem i świeżo zmielonym pieprzem. Wstaw na godzinę do lodówki, aby nabrała aromatu. Następnie kawałki ryby ułóż na folii aluminiowej, połóż na nich plasterki marchewki i pietruszki. Rybę z warzywami szczelnie owiń folią, ułóż na blasze, wstaw do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 st. C, piecz ok. 40 min. Na koniec posyp natką pietruszki.

Podwieczorek:
•Galaretka z owocami
1/2 szklanki mrożonych truskawek lub jagód, 1/2 szklanki czarnej porzeczki, 3/4 szklanki soku z aronii, opakowanie żelatyny
Sok wymieszaj z rozpuszczoną żelatyną. W wysokim naczyniu ułóż owoce, zalej galaretką, ostudź.

Kolacja:
•Surówka
2 marchewki, 1/2 małej cebuli, łyżka posiekanej pietruszki, łyżka soku z cytryny, łyżeczka oliwy, pół łyżeczki sproszkowanego imbiru, estragon
Marchew zetrzyj na tarce, dodaj posiekane cebulę i natkę. Sałatkę dopraw oliwą, sokiem z cytryny i estragonem. Na pół godziny przed podaniem wstaw do lodówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 22:04
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

No, właśnie. A posiłki ludzi starszych bardzo często składają się z bułeczki, mleczka, serka, ziemniaczków na różne sposoby.
Mało owoców i warzyw.
Często jest to sytuacja wymuszona stanem portfela.
Biedą, niestety. Ale też nieświadomością, że jak nie wydasz na jedzenie, to wydasz na lekarza.

Dzięki, Malwino. Jesteś niezastąpiona. Skorzystam z Twoich podpowiedzi również...

Tyle, że kupa czasu w kuchni.

Viko, może warto spróbować.
Tylko Ty masz ,z tego co doczytałam się - również problemy z dłońmi, palcami, a tu sporo pracy manualnej z przygotowaniem takich posiłków.

Trzymaj się Vikuniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-11-2011, 22:19
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No więc własnie Dziewczyny....portfel, czas..wysiłek....należałoby juz na stałe wobec tego zaopatzryc się w jakies proste ustrojstwo elektryczne do tarcia( a nie ręcznie), sokowirówkę....jesli ktos jest "skazany" na taka dietę ze względu na stan zdrowia to po prostu musi zaopatzryc się w urządzenia ułątwiające życie....
Odnosnie czasu....napewno więcej zajmuje niz wrzucanie do buzi zcegos gotowego w biegu...ale ile pzremawia za tym zeby jednak ten czas poswięcac sobie, swojemu samopoczuciu...http://szczuplejsza.info/dieta-na-reumatyzm.php czego unikac , co można..warto...a potem ułożyc sobie taki jadłospis na 7 dni i nim manipulowac...jeden dzień już macie..zostało jeszcze szesc...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 19:08
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
No, właśnie. A posiłki ludzi starszych bardzo często składają się z bułeczki, mleczka, serka, ziemniaczków na różne sposoby.
[ O, to,to .........]
Często jest to sytuacja wymuszona stanem portfela.[no właśnie!]


Dzięki, Malwino. Jesteś niezastąpiona. [ Jak zwykle ]

Tyle, że kupa czasu w kuchni.

Viko, może warto spróbować.
Tylko Ty masz ,z tego co doczytałam się - również problemy z dłońmi, palcami, a tu sporo pracy manualnej z przygotowaniem takich posiłków.[ Otóż to!]

Trzymaj się Vikuniu.

Nie ma tu cytowania selektywnego, to wymyśliłam taką formę dialogu , jak to widzisz Krystynko? Da się załapać o co chodzi?

Spróbować..........hm,,,jak ugotuję 2 panom i pieskowi ,
to juz padam na pisk,,,i żywię się odpadkami,
tzn. bez przesady, jem z ich menu to co mogę zjeść, od pieska -marchewkę, czasem rosołek,od chłopaków - to co mozliwe...

Malwinko! Łososia ?! Trzeba się smakiem obejsć,
zapragnęłam ongiś chociaż makreli wędzonej, ,,,toto nie było uwędzone,tylko jakieś zgniłe, ciężkie,tłuste..,naprawdę nie wiem co w tych sklepach teraz serwują. A co do pozostałych potraw, niestety już nic surowego ,nic zimnego, w sumie więcej nie mogę bo szkodzi,niż mogę zjeść bez problemów.
Ale nawybrzydzałam , ale nie pogniewasz się?
Trzeba sobie jakoś radzić wedle możliwości i zdrowia.

Dzięki serdeczne za szczere chęci i zyczliwość,pozdrawiam.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 19:34
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Bardzo smieszne...

Cytat:
Napisał karola30
serdecznie zapraszam do wykonania testu na raka to zajmie tylko chwilę ale naprawdę warto
http://postlinknews.com/457news.php

Jak zwykle sprawa się sprowadza do smsa z odpowiednią dawką kasiorki

To zatem nic nowego....pod słońcem


Lepiej,w przypadkach bardzo trudnych szukać leczenia biologicznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 19:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nie pogniewam sie Vika..nie, no za co?...natomiast zastanawiam się jak mając tak powazne dolegliwości z organizmem żywisz się..bo to ,ze nasza dieta całożyciowa wpływa na rozwój chorób to jest oczywiste od dawna i udowodnione....a mając powazne dolegliwości jak Ty i cierpienie na codzień zdałabym się na jedzenie tego co moze mi pomóc, ulżyc....a nie jedzenie wszystkiego co po prostu mam...żdziwiłas się na łososia, nie ma? kup dorsza, sledzia, flądrę..lepsza każda inna ryba niz mięso...surówek nie możesz? ale mozesz gotowane warzywa...pieczone jabłka...mam takie wrazenie jakbys mało wiedziała o swoich chorobach...jak powstają, co im sprzyja..czego unikac, czym sie podeprzec....a poza tym ..kochanie...proszę..chciej zdrowiec...nie załamuj rąk, nie mów, nie mysl..ze tak ma juz byc....nie! zawsze choc trochę mozemy sobie pomóc, pod warunkiem,zę bardzo chcemy.....lekarz, pigułka nie załatwi za nas wszystkiego...nasza wewnętrzna siła jest motorem..lekarz i pigułka to dodatek...buziak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 20:33
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
....lekarz, pigułka nie załatwi za nas wszystkiego...nasza wewnętrzna siła jest motorem..lekarz i pigułka to dodatek...buziak
To prawda, ale sił i mozliwości coraz mniej.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 20:36
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Vika napisała:
Cytat:
Nie ma tu cytowania selektywnego, to wymyśliłam taką formę dialogu , jak to widzisz Krystynko? Da się załapać o co chodzi?
Hihi... nie wpadłabym na taki pomysł...
Wszystko zrozumiałam... sprytna jesteś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 21:09
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Mnie też bardzo spodobał sie sposób dialogu Viki....gartulacje...oszczedzasz czas na pisaniu a jednak rozmawiasz...bomba...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 10:34
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam.Tak czytam i czytam i oczom swoim nie wierzę.
Też mam wiele problemow z rękami,z porannymi sztywnosciami,kłopoty finansowe,ale jakoś staram się jesć to co mi służy i nie spędzać w kuchni wielu godzin.
Na imieniny zażyczyłam sobie garnek do gotowania na parze/nie jest to aż tak wielki wydatek ,jak się zbiorą 3 osoby/w tym garnku mogę ugotowac od razu cały obiad:mięsko lub rybkę albo jajko tzw sadzone,wszystkie warzywa,ryż/najczęściej dziki czyli naturalny/owoce na deser.
Kupiłam tez sobie Piekarni"Halogen Owen" z Mango na raty,który wykorzystuje do wszystkiego.Największą trudność sprawia mi obieranie warzyw,ale robię to kiedy mam lepszy dzień i obieram więcej,pakuję w pojemniczki i do lodówki.Na wszystko jest rada.Ale pewnie tez dlatego znajduje wiele rozwiązań bo jestem sama i na niczyją pomoc liczyć nie mogę.No i bardzo duzo sie ruszam.Od rana ćwiczę jogę/nie wszystko mogę ,ale pozycje leżące,wszelkie rozciagania i oddechy/,potem spacer z kijkami ,a po południu jazda na roweku/stacjonarnym/ przed telewizornią.A siedząc przed TV ćwiczę dłonie/piłeczki i i sciskacz/.To jest choroba,która się nie cofnie,mozna ja tylko zatrzymać i nie poddawać się.
No i rzecz najważniejsza usmiechać się do siebie,do ludzi.Pozdrawiam serdecznie zdrowia wszystkim zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 11:19
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

No widzisz Anielko, Ty jesteś wspaniała,
ja nie dorastam ci do pięt, bo tylko jęczę i narzekam,
pewnie bez powodu.No i nic nie robię,tylko łóżko i komputer.
Pozdrawiam ,życzę zdrowia.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 11:26
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
No widzisz Anielko, Ty jesteś wspaniała,
ja nie dorastam ci do pięt, bo tylko jęczę i narzekam,
pewnie bez powodu.No i nic nie robię,tylko łóżko i komputer.
Pozdrawiam ,życzę zdrowia.

Nie musisz byc złosliwa,napisałam tylko jak sobie radzę.Zdrowia i usmiechu Ci życzę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 11:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Anielko, zaimponowałaś mi , Twoja wytrwałość jest niecodzienna. Myślę, że joga Cię tego nauczyła!
Malwinko, Ty jak zwykle - jesteś skarbnicą porad, sypiesz z nimi jak z rękawa. Nic tylko brać i stosować!
Dziękuję dziewczyny
(Tyle, że cóś skrzydełka mam nadpalone i nijak wzlecieć nie mogę...)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 11:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

......Alu???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.