menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-05-2009, 01:28
Zenobiusz Zenobiusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 3
Post Kiedy bolą stawy - komentarze


Komentarz do artykułu: Kiedy bolą stawy
--------------------
nie koniecznie stawy bolą od jedzenia i sportów. często problemy ze stawami pojawiają się wtedy, kiedy człowiek zaczyna się lenić, albo niemiłe mu życie, a najczęściej od obciążenia karmicznego, tylko że to długa rozmowa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-05-2009, 09:14
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

No to kontynuuj....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-05-2009, 13:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

to obciążenie karmiczne zostaw dla wtajemniczonych...albo przenieś na wątek "magiczne aspekty naszego życia" lub "gabinet naturalnych metod"..tam bywaja ludzie ,którzy zechcą sie zinteresowac byc moze tym i sa ciekawi pewnych nietuzinkowych tematów....Babciuelu i tam Cię tez zapraszam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 01:47
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Zenobiusz..masz dziwne podejście dot. bólu stawów, alb o ja żle zrozumiałam.No bo żeby stawy bolały z lenistwa . czy nic nie robienia ,to jakaś totalna bzdura.Ja mogę coś na ten temat powiedzieć ,bo choruję już kilkadziesiąd lat.
Z powodu reumatoidalnego bólu stawów poszłam dość wcześnie na rentę, i upewniam Cię, że nie lenistwo było powodem choroby.Do czasu zamieszkania w bloku,przez prawiie 20 lat mieszkalam w trzech wio skach (powód?-zawód męża).w mieszkaniach na pietrze gdzie trzeba było wnosić i znosić setki...ale tysiące wiader wody ( 3 dzieci),dotego węgiel, ,drzewo do piecow.Pranie,na tarce,jeęli wisz co to wogule jest,płukanie w zimnej wodzie.To jedna z przyczyn choroby stawów, druga to zimne mieszkania,w duże mrozy to nawet szron na ścianach i zamarążnięta woda w wiadrach w kuchni.W takich warunkach żyło duzo urzędników państwowych,nie tylko my.Czy taki tryb życia nazwiesz leniwym.Do tego uprawianie ogrodów,rąbanie drzewa,szorowanie (szrubrem) podłóg itd,itd,itd i to wszystko sama bo mąż był gościem w domu.
Tak, to było "rzeczywiście lenistwo".Co TY NA TOZENOBIUSZU ?.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 02:14
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Sexsobius-pierbobius

Ej, dlaczego nie ujawnisz swojego syska i dalej czemu nie dajesz twego 'gg' porozmawiam z toba ty kośle.Ciekawy nowy nocny numer sie w krótkim czasie ujawnił.Oni myslą,że ten klub to same stare bogate barany.Pozdarwiam w tę noc.w te jedna noc tra la la lai dalej by lo wesoło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 08:47
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Cytat:
Napisał halina36
Zenobiusz..masz dziwne podejście dot. bólu stawów, alb o ja żle zrozumiałam.No bo żeby stawy bolały z lenistwa . czy nic nie robienia ,to jakaś totalna bzdura.Ja mogę coś na ten temat powiedzieć ,bo choruję już kilkadziesiąd lat.
Z powodu reumatoidalnego bólu stawów poszłam dość wcześnie na rentę, i upewniam Cię, że nie lenistwo było powodem choroby.Do czasu zamieszkania w bloku,przez prawiie 20 lat mieszkalam w trzech wio skach (powód?-zawód męża).w mieszkaniach na pietrze gdzie trzeba było wnosić i znosić setki...ale tysiące wiader wody ( 3 dzieci),dotego węgiel, ,drzewo do piecow.Pranie,na tarce,jeęli wisz co to wogule jest,płukanie w zimnej wodzie.To jedna z przyczyn choroby stawów, druga to zimne mieszkania,w duże mrozy to nawet szron na ścianach i zamarążnięta woda w wiadrach w kuchni.W takich warunkach żyło duzo urzędników państwowych,nie tylko my.Czy taki tryb życia nazwiesz leniwym.Do tego uprawianie ogrodów,rąbanie drzewa,szorowanie (szrubrem) podłóg itd,itd,itd i to wszystko sama bo mąż był gościem w domu.
Tak, to było "rzeczywiście lenistwo".Co TY NA TOZENOBIUSZU ?.
Jestem pełna podziwu Halinko ! to były ciężkie czasy, ale ciesz się dniem dzisiejszym. Chyba teraz lepiej ???
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 09:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Ej, dlaczego nie ujawnisz swojego syska i dalej czemu nie dajesz twego 'gg' porozmawiam z toba ty kośle.Ciekawy nowy nocny numer sie w krótkim czasie ujawnił.Oni myslą,że ten klub to same stare bogate barany.Pozdarwiam w tę noc.w te jedna noc tra la la lai dalej by lo wesoło.
Jak rozumiem ktoś na gg dziwne propozycje seksualne proponował. Zdarza się olać ich małolaty nie maja co robić.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 13:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Ej, dlaczego nie ujawnisz swojego syska i dalej czemu nie dajesz twego 'gg' porozmawiam z toba ty kośle.Ciekawy nowy nocny numer sie w krótkim czasie ujawnił.Oni myslą,że ten klub to same stare bogate barany.Pozdarwiam w tę noc.w te jedna noc tra la la lai dalej by lo wesoło.

Normalnie umrę z ciekawości .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 14:10
wierna Eliza wierna Eliza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 1 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Sexobius.....Ej, dlaczego nie ujawnisz swojego syska i dalej czemu nie dajesz twego 'gg' porozmawiam z toba ty kośle.Ciekawy nowy nocny numer sie w krótkim czasie ujawnił.Oni myslą,że ten klub to same stare bogate barany.Pozdarwiam w tę noc.w te jedna noc tra la la lai dalej by lo wesoło.
Dawać tego sexobiusa
na tapetę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 16:01
Sławek Strzałkowski Sławek Strzałkowski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
Post

Witajcie.Czytam i oczom nie wierzę.Czemu mówicie takie bzdury w temacie tak ważnym.Tylko osoba która nigdy nie miała do czynienia z tego typu bólami może tak temat trywializować.Wszyscy doskonale wiemy,że każdy może mieć rację. Sport,ciężka praca,warunki bytowe,przekaz genetyczny.Chyba jednak nie o to chodzi.Jakie ma znaczenie przyczyna,jak rypie w stawach.Spać nie można a kazdy dzień jest wyzwaniem.
Rozmawiajmy,jak możemy sobie pomóc.Dzielmy się informacjami na temat dobrych i SKUTECZNYCH metod leczenia.Polecajmy sobie nowinki.W ten sposób widzę sens zaistnienia na tej stronie.Pozdrawiam
Sławek Strzałkowski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 11:56
sufin sufin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 4
Domyślnie Polecam Nordic Walking i Kinesiology taping

więcej na stronie: www.arenaruchu.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 19:45
karab karab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Witam! Również cierpię od kilku lat na problemy ze stawami. Ostatnio znajoma poleciła mi lek, który jest podobno bez recepty dostępny w aptekach, a który jej przynosi ulgę. Nazywa się Piascledine. Może ktoś zna ten preparat i mógłby skomentować jego skuteczność? Sama aktualnie biorę Zinaxin, ale średnio pomaga. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 16:52
Dada 22 Dada 22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Łódż
Posty: 12
Domyślnie

Witam ! Chciałabym cos opowiedziec ! Przez kilka lat , wiosną i jesienią miałam takie nieprzyjemne , chodzące po wszystkich stawach bóle. Nie muszę mówić , jaki to dyskomfort, jak w całą dobę, boli co chwila w innym miejscu. W ubiegłym roku miałam taki moment, ze myślałam ,ze przestanę chodzić ze względu na haluksy.W desperacji przypomniałam sobie o kociej terapii. Wzięłam do domu kotka i się z nim bardzo zaprzyjazniłam. Wierzyć się nie chce , ale wkrótce w 99 % bóle mi przeszły. Nie wiem co to jest , ale pomogło. Jak przychodzę do domu , kociczka już czeka , jest bardzo towarzyska . Jak siadam , kicia natychmiast mości się na moich kolanach , W nocy też lubi do mnie zajrzeć, Trwa to juz przeszło rok , a ja prawie zapomniałam o moich dolegliwosciach Może ktoś wytłumaczy co to jest ? A może ktoś weżmie przykład ? Pozdrawiam i zyczę zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 22:24
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Proszek z dzikiej róży łagodzi bóle związane ze zwyrodnieniem stawów i zmniejsza spożycie niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez pacjentów z tym schorzeniem.

kogo interesuje to cd.
http://www.rp.pl/artykul/397711_Dzik...ie_stawow.html
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 08:18
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Oj boli, boli!!! Od pewnego czasu bolą mnie kolana, rwie w biodrze, nie wspomnę o ostrogach, bo są "zaleczone" zabiegami.Kotkę mam i chyba spróbuję z nią sypiać hahaha!Wybieram się do reumatologa, ale wiadomo jak jest ze specjalistami-a w dodatku Święta przed nami, dwójka małych wnucząt w domu - po prostu nie ma czasu!!! Naproxen 10% idzie w ruch. Pozdrawiam kwękających!!!!!http://www.iv.pl/images/9mly2pzx39p0c4sm1t.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 18:40
Beata55 Beata55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 11
Domyślnie

Często przyczyną bólu stawów nie są chore stawy, a chore różne narządy wewnętrzne. Lekarze niestety są jacy są i leczą objawy. Dlatego ważne jest udanie się do bardzo dobrego lekarza, który zbada/spojrzy na nas całościowo i okaże się, że bolą nas bardzo nadgarstki, a mamy chorą wątrobę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-12-2009, 19:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Beta, czyżbyś była lekarzem??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 19:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Post 15. Aniu, przy wizycie od razu mow , ze bola Cie wszystkie stawy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 21:16
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Swego czasu zaczęły mi boleć kolana, nie pomagały żadne nacierania i tak cierpiałam pomalutku.
Nawet nie zauważyłam kiedy dolegliwości przeszły.
I z czym je sobie pokojarzyłam?
Wyleczyłam sobie zęby.
Nie wiem jak tam u Ciebie Aniu, ale mam takie doświadczenie - na własnej skórze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-12-2009, 12:31
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Post

przerabiałam, nie mogłam chodzić ani klękać.... to nie prawda - jak powiedział mi lekarz - że to się nie cofa, cofnęło się, żadne środki przeciwbólowe, rehabilitacja, dużo ćwiczeń, ruchu, dużo jarzyn, odstawienie nabiału (koniecznie! utrudnia przyswajanie wapna), dużo zielonego w diecie, utrata wagi ciała, bolało - a nie boli, puchło- i nie puchnie, można? można, CUUUDAAA!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.