menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 00:41
romek22's Avatar
romek22 romek22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: wrocław
Posty: 36
Smutny Drętwienie palców u ręki


Witam Was Wszystkich serdecznie mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 00:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
OK

Cytat:
Napisał romek22
Witam Was Wszystkich serdecznie mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .
Witam,cie weż skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do neurologa.Te sprawy drętwienia rąk to masz z pewnoscią problemy z górnym odcinkiem karku.Weż sam codziennie od 1o minut poczawszy krecic tym karkiem-szyją raz w jedną stronę i raz w drugą strone i tak codziennie.Na poczatku usłyszysz sam,takie trzeszczenia jakby kości.Zobaczysz że to pomaga wytrwałości.Ale nie obejdzie się u wizyty konkretnego specjalisty.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 09:33
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

ja do wizyty neurologa dodałabym wizyte u dobrego sprawdzonego masażysty -kręgarza. dobrzy są masażyści sportowi. szybka reakcja zapobiegnie utrwaleniu zmian chorobowych w górnym odcinku kręgosłupa szyjnego, przetestowałam na sobie,bo też tak miałam.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-05-2009, 11:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie ręce.

Witam, z ranka.Jezeli ty nic z tym twoim kregoslupem nie zrobisz,to bedziesz,cierpial na zawroty glowy.Przerabialam to wspolnie z mezem.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 16:09
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Jeśli nie jest to wina odcinka szyjnego kręgosłupa jak powiadasz(nie ma poprawy po zabiegach),to należy zrobić elektromiografię(EMG)-nie jest bolesna,lecz i nie jest przyjemna- obydwu rąk.Może to być cieśń kanału nadgarstka.Zabiegi i leki niestety nic w tym przypadku nie pomogą.Znam ten ból,też tak miałam.Trzeba to jak najszybciej zoperowac aby nie dopuścić do nieodwracalnych uszkodzeń.Zabieg jest krótki i naprawdę daje bardzo dobre efekty.Mam zoperowane obydwie dłonie i teraz są zupełnie jak nowe.Nie zwlekaj.Pozdrawiam.
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 18:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

najpewniej babciela tu podpowie.....a ja potem wrzucę parę metod naturalnych jak chłopak będzie miał już diagnozę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 14:48
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie romek22

Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 13:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jagódko zmiany dotycza kręgów szyjnych okolicy 5-4 kręgu szyjnego,kregosłup zapewne zaniedbany, ale szybko TK i rehabilitacja, natomiast w pierwszy przypdku- czy zaburzenia czucia sa typu rakawiczki, tzn czujesz tsk jakbys mial rekawiczke nalozoną, jeżeli tak , tp konieczna kontrola cukru, w przeciwnym wypadku ,mysle ,że EMG i badania w kierunki zespolu ciesni nadgarstka , ale wtedy dretwieje i boli kciuk i palec wskazujacy, na odległosc trudno postawi diagnoze , moge tylko zasugerowac, zostaje zespół Reynauda, i reumatolog- tak ja róznocowalabym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 09:36
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał JAGODA57
Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.

u mnie drętwienie palców było podobne - u obywdu rąk ...wszystkich z wyjątkiem małego i zanik mięśnia kłębu kciuka......była to cieśń nadgarstków...jestem po zabiegu już prawie trzy lata ..jest ok.
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 09:48
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

tak, bo zespól ciesni nadgarskta dotyczy n pośrodkowego ktory tuz za kłebem w koolicy nadgarsta przechodzi przez tzw kanał nadgarstka , uwiężniecie tego nerwu w tym kanale powoduje zanik mięsni kciuka - unerwione mięsnie przez n posrodkowy i zaburzenia czucia kciuka i palca wskazujacego-majace unerwienie ruchowe i czuciowe własnie z tego nerwu.Inne objewy sa juz b. specjalistyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 10:05
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

babcielu ! czy to może się nawracać ???...co jest przyczyną tej choroby ??
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-05-2009, 17:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie,nie nawraca, gdyz operacja polega na przecięciu tzw troczka zginaczy , który powoduje uciśniecie tegp nerwu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 03:32
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

babcielu!
Jak dobrze,że jesteś!Zawsze można liczyć na fachową i obiektywną poradę.Serdecznie dziękuję.
To moje drętwienie raczej przypomina "ścierpnięcie'' niż "rękawiczkę".Nasila się pod wpływem ciepła np.przy zmywaniu naczyń.Ręka też jest mniej sprawna,nie mogę ścisnąć tubki z pastą do zębów(zawsze szczoteczkę trzymałam w prawej ręce,a lewą wyciskałam pastę).
Byłam oczywiście u lekarzy,najpierw u rodzinnego,potem u reumatologa.Ten drugi stwierdził,że ta dolegliwość może pochodzić z nadgarstka,z łokcia,z barku,albo z kręgosłupa.A najbardziej to wygląda na skutek kontuzji lub jakiegoś urazu(tylko,że nic takiego mi się nie przytrafiło).Dostałam leki:Nimesil,Polfilin,Phlebodia i wit.B.Jeżeli nie minie po 2 tygodniach, to mam się zgłosić do neurologa.Nie dostałam skierowania na żadne badania.
Biorę więc leki.Narazie b/z.
A co ty o tym sądzisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 09:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pierwsze badanie TK kręgosłupa szyjnego, na tej podstawie lekarz ustala wysokosc ewentualnego uszkodzenia splotu barkowego, wg mnie poziom C6- C7- ale to w ciemno.Potem gimnastyka e rehabilitacja, jeżeli nie to dalsza diagnostyka , tak jal opisałam wyżej. dzieki za miłe słowa.E. Zmienilam operatora, i troche inaczej iakos pisze. Sorry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 22:45
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Mam te same objawy tylko dodatkowo puchnie mi cała prawa strona.Odczuwam przy tym ból i pieczenie.Lekarze mówia że to od kręgosłupa.Żadne tabletki i zastrzyki nie pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-05-2009, 23:00
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie babcielu,

dzięki serdeczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 16:03
Daro Daro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 2
Domyślnie

Witam, dzisiaj pierwszy raz zajrzałem na to forum i widzę wiele analogii do mojego przypadku.
Dwa tygodnie temu obudziłem się z silnym bólem części szyjnej kręgosłupa, lewego barku z promieniowaniem do lewej ręki. Wykonałem rtg kręgosłupa - wynik dyskopatia C6-C7 bez istotnego odczynu kostno-wytwórczego, zniesienie fizjologiczne lordozy. Następnie wizyta u neurologa - niby wszystko ok, oraz u neurochirurga (z dużym doświadczeniem) - który łamiąc mi kark chciał mnie leczyć. Dodatkowo znalazłem rehabilitanta, który leczy metodą McKenziego - tutaj bardzo spokojne leczenie, które głównie polega na korekcie mojej postawy - w kwestii bólu pleców pomaga.
Bóle pleców prawie ustały ale pojawił się inny problem - lewy bark i lewa ręka boli (głównie podczas snu), a do tego drętwieje palec wskazujący lewej dłoni i to przez cały czas.
I tu pojawia się mały problem co do dalszych diagnoz .... rehabilitant mnie trochę wystraszył mówiąc, że to niedobrze że plecy nie bolą a palec drętwieje, neurochirurg powiedział że to wynik obrzęku i powinno "puścić" za jakiś czas (nie określi bliżej jaki).
Mam dylemat co z tym dalej robić:
- tylko rehabilitacje?
- dodatkowe badania np. rezonans lub tomografia lub inne?
- neurolog?
- neurochirurg?
- jak długo to może potrwać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 23:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wydaje mi sie że jest to tzw kauzalgia w przebiegi zmain zapalnych splotu barkowego lub ramiennego.zesoł taw autonomiczny. Ale ja popelniłam kiedys falalny bład- własnie w takim przypadku jako opisałas. Postawiłam dgn j/w ale cos mnie tknęlo i poprosiłam ostry dyzur ortopedyczny i pomoc - postawili dgn - uszkodzenie przyczepu m.dwuglowego- ale pacjent wrócił do mnie i jakoś wyciagnęłam go z tego. Do konca nie wiem kto miał racje- ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 23:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

O rany odpowiedzialam fredzi44
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-06-2009, 23:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy sa w polsce wybitni chirurdzy ręki? grazyna Choroby, badania, terapie 2 21-08-2008 22:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.