menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 05-07-2018, 06:35
Makrzywka Makrzywka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1
Domyślnie

Dziś już nie trzeba wybierać między całodobową harówką a domami opieki - istnieją odpowiednie usługi spełniające potrzeby osób starszych - są to https://www.pomocedlaseniora.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-10-2018, 15:58
Ttatakka Ttatakka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 42
Post

Artykuł naprawdę ciekawie napisany, ale jednak w rzeczywistości, gdzie jest natłok obowiązków ciężko jest opiekować się należycie schorowana, starszą osobą... U nas sytuacja była trudna, bo mąż wyjeżdża i pracuje za granicą, a ja codziennie do 17tej jestem w pracy i jak opiekować się jego matką? Nie dało się... Jest teraz w Domu Opieki Dom rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Ma tam dobre warunki, dobrą opiekę, całodobową, w domu by tego nie miała niestety...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-03-2019, 23:42
I.Roszek I.Roszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: wielkopolska
Posty: 8
Domyślnie opieka nad starsza osobą

Zazwyczaj tak jest,że ktoś z rodziny jest bardziej zaangażowany w opiekę nad starszą schorowaną osobą. Każdy, kto jest w takiej sytuacji bardzo dobrze wie o czym mówię. EMPATIĄ niestety obdarowani jesteśmy w rożnym %.
Pomijając wszelkie rodzinne zawirowania i zawiłości jakich doświadcza się w trakcie takiej opieki uderzam z całą premedytacja w naszą SŁUŻBĘ ZDROWIA I OPIEKĘ SPOŁECZNĄ.
Czego możemy oczekiwać od tych instytucji???
Nie muszę chyba wymieniać.
Za wszystko trzeba płacić, ponadto, zero zainteresowania lekarza rodzinnego i pielęgniarki chora osobą( no. chyba z małymi wyjątkami). Zaopatrzenie ortopedyczne ,leki, pieluchy i inne rzeczy -to wszystko leży na barkach rodziny. A całodobowa opieka wymaga całkowitego zaangażowania. Nie wiem ile jeszcze musi minąć czasu by coś się w tej kwestii w naszym kraju zmieniło.
Na wszystko potrzebne są pieniądze,a świadczenia na chore osoby wiemy jakie są.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 15-04-2019, 09:42
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Opieka nad starszym rodzicem wymaga bardzo wiele cierpliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-04-2019, 14:26
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Ja nie wyobrażam sobie oddać babcię do domu opieki. Owszem, mamy z nią troszkę kłopotów, jeśli chodzi o mycie czy pielęgnację, ale wiem, że ona chce być w domu. Wykonuję więc codzienne obowiązki przy niej bez zdenerwowania. Pomyślałam jednak, że przydałby się jakiś sprzęt do mycia i widziałam w tej wypożyczalni https://rtmed.pl krzesełko kąpielowe. Jak ono się sprawdza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 12-05-2019, 23:12
~gość: 83.11.145.xxx's Avatar
~gość: 83.11.145.xxx
 
Posty: n/a
Post

Ostatni akapit bardziej zniechęca niż motywuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 23-05-2019, 06:57
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Ja nie rozumiem ludzi, którzy strasznie krytykują innych, którzy ulokowali swoich dziadków, rodziców w domach spokojnej starości. Gdy osoba starsza wymaga odpowiedniej praktycznie 24-ro godzinnej opieki to taka opcja jest najlepsza dla każdego. W takich miejscach są specjalne zajęcia, ciągły kontakt, zawsze ciepłe posiłki. Jednak jest to sporo koszt niestety... Jeżeli będziecie potrzebować odpowiedniego sprzętu medycznego to zajrzyjcie na https://www.brandvital.eu/chodziki/b...ki-i-rolatory/ W wielu przypadkach niezbędne będą balkoniki dla osób starszych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 23-10-2019, 20:52
mysza55's Avatar
mysza55 mysza55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: wielkopolska
Posty: 1
Post

Witam. Ja mam trochę inny problem. Moi rodzice mają po 89 i 90 lat. Oboje są po udarach, po wylewach. Tato po ostatnim udarze już nie funkcjonuje, ma zaniki pamięci, ma problemy z korzystaniem z toalety, itp. Natomiast mama miała lekki udar i jest sprawna zarówno fizycznie jak i umysłowo.I teraz zapytacie mnie w czym wobec tego jest problem? Problemem dla mnie jest moja mama: osoba bardzo stanowcza, zadufana w sobie mająca bardzo wysoką samoocenę , osoba, która miała dzieci bo tak wypadało , osoba, która nigdy nie kochała swoich dzieci ( nie wiem czy ojca) kochała i kocha tylko siebie. Powiecie mi masz tyle lat i jeszcze się tym przejmujesz ?? Kilkanaście lat temu na terapii u psychologa dowiedziałam się, ze rodzice mnie nigdy nie kochali a ja cały czas postępowałam tak aby zdobyć nagrodę : ich miłość. Oceny w szkole, odpowiednie studia, dyplom ukończenia studiów z 5 i podyplomowe też. Na życzenie mojej mamy zostałam nawet dyrektorem przedszkola a później dyrektorem szkoły. I co? I nic. Wyszłam za mąż, urodziłam dwoje dzieci. Oczywiście mojej mamie zięć nie pasował, zrobiła wszystko aby to się rozwaliło. Rozwód, wyprowadzka z dziećmi, zero alimentów........to historia na inne opowiadanie. Po udarze mojej mamy przeprowadziłam się z córką do mieszkania rodziców. Piorę, sprzątam, gotuje, robię zakupy, dbam, pielęgnuje, pomagam w czynnościach higienicznych itp. Tylko stale jest coś źle. Mam przepisane mieszkanie za tzw. dożywocie i tu zaczynają się schody. Moja mama uważa, że jestem jej służącą, mam wszystko robić tak jak ona chce i tak jak ona uważa. Mam płacić za wszystkie zakupy, leki, mieszkanie prąd, wodę itp.Jestem emerytowanym nauczycielem a więc z kasą szału nie ma. Rodzice dostają swoje emerytury ale mama trzyma kasę i tylko ona decyduje. Ostatnio doszła do ciekawego etapu: ugotowałam krupnik na piersiach od kurczaka ale moi rodzice nie jedli bo mama kupiła sobie kalafiora i ugotowała tylko dla siebie i taty i zjedli. Poszła do piekarni i kupiła dwie babeczki dla siebie i ojca ( dla mnie i córki już nie kupiła). Tu nie chodzi o durnego kalafiora czy głupie babeczki ale o zachowanie mojej mamy. Takie postępowanie bardzo mnie stresuje, mam wyrzuty sumienia bo przestałam im gotować, nie robię im teraz zakupów. Kupione towary moja mama trzyma teraz na balkonie ( chleb, masło, mięso, wędlinę warzywa, itp). Poradźcie mi proszę jak powinnam postępować ? Czy pozwolić aby sobie sama robiła zakupy, sama gotowała ( piorę nadal dla wszystkich, zmywam w zmywarce też wszystko i sprzątam ).Moja mama powiedziała mi ostatnio, że zacznie rozmawiać ze mną inaczej : przez policję, sąd??? Potrzebuję wsparcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-04-2020, 14:43
Maria111 Maria111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Posty: 3
Post

Jeżeli ktoś ma ''problem'' ze swoim rodzicem, celowo napisałem problem w cudzysłowie. Nie jest to problem tylko niektórzy nie mają, np. warunków czy finansów, by taką starszą osobą się opiekować - tu jest problem, nie w chęciach czy z racji tego, że to osoba starsza i nie chce jej się nią opiekować. Ja mojej mamie wykupiłam dwutygodniowy pobyt w takim domu seniora (dla zainteresowanych: https://www.magdalenka.org/). Mama poprzebywała trochę z osobami w podobnym wieku do swojego i odczułam, że przyjechała żwawsza, miała więcej chęci do życia, choć wcześniej tylko ograniczałyśmy się do spacerów i drobnych prac w ogródku. Myślę, że to jest dobra opcja dla tych, którzy się zastanawiają co zrobić ze swoim rodzicem w takich przypadkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.