menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-07-2017, 21:02
Malgoo Malgoo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Łódź
Posty: 6
Domyślnie Budowa domu-rady.


Moi drodzy pytam was o rady bo sama niestety nie pomogę. Otóż moja córka za rok zamierza się budować i intensywnie szuka projektu domu-ja mieszkam całe życie w bloku więc niespecjalnie mam doświadczenie jaki dom będzie najwygodniejszy w funkcjonowaniu. Radzę jej żeby wybrała domy z garażem bo coś aktualnie nie ma auta to garaż zawsze się przyda, zwłaszcza jak ma się dodatkowo rowery i inne rzeczy, których nie możemy ulokować w domu. Na co jeszcze powinno się zracać uwagę przy wyborze projektów?Jaką pracownię do tego wybrać?Coś jej wpadło w oko z pracowni Archeton ale może coś polecicie jeszcze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-08-2017, 12:33
opero opero jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Kraków
Posty: 31
Domyślnie

Projektów jest mnóstwo niech wybierze jaki się jej podoba. Garaż tez ważna sprawa, i zadaszenie. Często na dalszy plan, ale ostatnio częste wichury nad krajem, burze więc solidna dachówka ceramiczna jest bardzo przydatna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-08-2017, 10:18
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Z pewnością warto zdecydować się na projekt domu z garażem, ponieważ za kilka lat okaże się, że jest jej jednak potrzebny. Możesz też polecić córce, aby narzędzia dla majsterkowicza sprawdziła najpierw w internecie. Pewnie częścią prac będzie zajmować się jej mąż, czy chłopak, dlatego potrzebują odpowiednich narzędzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-08-2017, 12:45
lastropikalny's Avatar
lastropikalny lastropikalny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Domyślnie

Czasami ciekawe opcje można znaleźć dzięki wyszukiwarką tego typu, jedną z takich jest https://www.dominium.pl/inwestycje/w...na-lokalizacja Sama znalazłam kilka ciekawych propozycji dla siebie. Budowa domu jest bardzo czasochłonna, o kosztach nawet nie wspomnę. Dlatego warto się zastanowić nad gotowym domem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-08-2017, 08:02
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

A czy ktoś z was mieszka w domu wybudowanym w technologii szkieletowej? Czy takie domy sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych? Może ktoś mieszka i podpowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-09-2017, 13:28
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

Na początku proponuję odpowiedzieć sobie na pytanie, ile planujemy mieszkać w takim domu? Dom w technologii szkieletowej spokojnie postoi 50 czy nawet więcej lat (oczwiście przy odpowiednim dbaniu i konserwacji - ale dotyczy to też domów murowanych). Ile to się zna takich historii w których ktoś wybudował dom o powierzchni 180 m kw, murowanych a teraz chcą sprzedać, bo nie wyrabiają z ogrzewaniem i opłatami czynszowymi. Budowa domu szkieletowego jest zwykle tańsza (w przeliczeniu na ilość m kw), szybsza - bo na przygotowane wcześniej fundamenty stawia się gotowe elementy z prefabrykatów co zwykle trwa kilka dni. Stan surowy zamknięty można osiągnąć w tydzień. Na http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedz...i-szkieletowej masz tekst o specyfikacji techniczno-fiznycznych takich domów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-09-2017, 10:36
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

To ja poradzę poczytać sobie o zamocowaniach specjalnych takich jak kołki metalowe w serwisie mangopress.pl i dowiedzieć się do czego można je wykorzystać podczas budowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-10-2017, 16:16
stefan52 stefan52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: łódź
Posty: 10
Domyślnie

ja mieszkam w domu wybudowanym w technologi szkieletowej. Przyznam się, że rodzin sceptycznie podchodziła do tego pomysłu ale uparłem się, że to najlepsze rozwiązanie i postawiłem na swoim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2017, 08:49
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A jak z wytrzymałością takiej konstrukcji? I czy w jej przypadku też korzysta się z zamocowań fasadowych, które pokrótce opisane są tu: https://podpowiadamy.pl/jakie-zamoco...sta-zamocowan/. Jestem bardzo ciekawa tego rozwiązania, ponieważ czytałam, że finansowo wychodzi to korzystniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 14:17
babajaga1 babajaga1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Chocianowiec
Posty: 29
Domyślnie

Co do tematu budowy, to zaciekawiły mnie nie dawno projekty domów wykonane za pomocą karemzytu, nowoczesnego materiału budowlanego, mowa o czymś takim http://lecadom.pl/kolekcja-leca-dom u nich można się więcej dowiedzieć na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-12-2018, 15:34
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Dobrze jest najpierw zbadać grunt, żeby wiedzieć, jaki typ fundamentów najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Czasem na przykład pale fundamentowe http://tekstowy.net/pale-fundamentow...nia-budowlane/ są dobrym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-12-2018, 11:44
antonibrek antonibrek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1
OK Dom z wentylacją

Wiele młodych osób budując domy zapomina o możliwości wyposażenia ich w technologie energooszczędne. A taka wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo w przypadku ogrzewania! Poza tym filtruje powietrze i zapewnia cały czas dopływ świeżego i ocieplonego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 15:21
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

Potrzebuję zainwestować w jakiś sprawny agregat prądotwórczy, który dostarczy napięcie do zasilenia zarówno elektronarzędzi, oświetlenia czy betoniarki.
Pytanie który wybrać: 1 czy 3 fazowy?
Przeglądam sobie w kontekście urządzeń od Kraft&Dele: https://kraftdele.info/3-agregaty-ge...y-pradotworcze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 14:33
hanuszek hanuszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 1
OK

Zanim zdecydujesz się na budowę domu przemyśl dobrze czy mieszkania na sprzedaż nie są korzystniejsze. Ceny są zdecydowanie niższe, standardy lepsze i nie trzeba się martwić o ogrzewanie. Poza tym odchodzą także dojazdy i prace związane z własnym ogródkiem. Takie mieszkanie w mieście ma naprawdę dużo zalet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-01-2019, 10:09
resnet resnet jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 1
OK

Ja bym rozważył dom od dewelopera, ponieważ nie musisz zastanawiać się nad żadnymi konstrukcjami, ani dodatkowo wykosztowywać na architekta. Kupujesz gotowy i urządzony dom pod klucz, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Samodzielne budowy trwają nawet po kilka lat i często zdecydowanie przekraczają koszta zakupu gotowego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-01-2019, 10:47
eugeniuszek eugeniuszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 1
Żarówka

Jeśli już córka zdecyduje się na budowę własnego niech pamięta o tym, że najważniejszy jest wybór ekipy budowlanej, która poradzi sobie z konstrukcją dachu. Niewiele jest firm, które posiadają na wyposażeniu zawiesia wężowe dbające o to, by nie uszkodzić elementów konstrukcji dachu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 13:32
eksplorer eksplorer jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 1
Żarówka

Była u mnie ostatnio ekipa, która podłączała do wentylacji mechanicznej rekuperator. Byłem nieco zdziwiony, kiedy zobaczyłem króćce elastyczne, ponieważ wydawało mi się, że zazwyczaj wykorzystywane są tylko w przemyśle. Specjaliści od razu wytłumaczyli mi jakie jeszcze ma zastosowania ten element. I powiem szczerze, że rzeczywiście się sprawdza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-02-2019, 18:49
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Ciezko tu zamknąć się w jednym temacie. Budowa domu to bardzo złożony proces i każdy z etapów wymaga szczegółowego opisu. Ja powiem coś z obecnych prac - czyli coś o kominku. Jeżeli będziecie stawać przed decyzją o aranżacji kominka to warto zajrzeć na http://kom-in.pl i ich akcesoria, części kominkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-02-2019, 10:23
stanex stanex jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 1
Żarówka

Zanim podejmie się budowy domu niech wykona badanie gruntu. Często okazuje się, że kupujemy działki w korzystnych cenach nie znając ich minusów. Mogą na przykład wylewać wody jesienią, co jest dodatkowym kosztem podczas tworzenia fundamentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-03-2019, 14:56
klimex klimex jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 1
Żarówka

Jak dla mnie w domu koniecznie powinna znajdować się mechaniczna wentylacja. Toruń posiada świetnych specjalistów, mieszkam tam i korzystałam z ich usług. Świetnie rozplanowali położenie urządzenia wraz ze wszystkimi połączeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Budowa hali stalowej Jaka firma miloszczek Seniorzy i praca 16 31-10-2022 15:23
Budowa domu drewnianego DamianF Dom, wnętrza, ogród 24 15-07-2022 14:43
Budowa ściany działowej w domu rusto Dom, wnętrza, ogród 2 10-12-2017 15:34
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 19:20
Rady dla przyszłych emerytów konris Zarządzanie finansami 11 16-03-2010 09:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.