menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1021  
Nieprzeczytane 11-01-2017, 13:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Jeśli masz taką możliwość pomagaj innym.
Jeśli jej nie masz, przynajmniej nie zadawaj bólu.

Maria Pietraszkiewicz

Danusiu piekne slowa

Dobra wiadomosc, moze nareszcie wladze polskie podejma odpowiednie kroki aby ograniczyc smog, myslec bardziej racjonalnie o ochronie srodowiska. Do tej pory cosik bylo kulawo.

To nie mgła, to smog. Polska najbardziej skażona tej zimy. "Zostańcie w domu"
Cytat:
W Warszawie i Krakowie organizacje społeczne apelują o pozostanie dzisiaj w domu ze względu na najwyższe tej zimy skażenie powietrza. Smog nigdy jeszcze nie był tak niebezpieczny. Walczą z nim także Chiny. Jeszcze w tym roku w Pekinie powołane zostaną nowe siły policji, których zadaniem będzie kontrola wdrażania działań do walki z zanieczyszczeniem powietrza - podaje agencja AP.

http://businessinsider.com.pl/wiadom...-walki/lg9sv6x
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1022  
Nieprzeczytane 11-01-2017, 19:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Dobra wiadomosc

Rząd przyjął projekt ustawy o restytucji narodowych dóbr kultury
Cytat:
Obecnie polskie prawo nie zawiera przepisów regulujących sprawy restytucji dóbr kultury. Do tego celu wykorzystuje się uregulowania z prawa cywilnego dotyczące ochrony własności, nie są one jednak dostosowane do specyfiki tego typu postępowań. Ponadto, Polska nadal ma poważne problemy z odzyskiwaniem dóbr kultury utraconych w wyniku II wojny światowej.
http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/rz...h-dobr-kultury
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1023  
Nieprzeczytane 12-01-2017, 22:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

J.R.R. Tolkien żył w szczęśliwym małżeństwie przez 55 lat.Jego autorstwa są książki "Władca Pierścieni, Hobbit.
W czasie swojego życia Tolkien pisał listy miłosne do żony, a w wiadomościach do przyjaciół wspominał o niej entuzjastycznie.
Tolkienowie rozumieli to, że prawdziwa miłość zakłada samozaparcie się.

http://www.deon.pl/religia/w-relacji...-tolkiena.html

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1024  
Nieprzeczytane 15-01-2017, 18:55
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

''Ktokolwiek próbuje przeciwstawiać, konfliktować, prowokować do rywalizacji i wbijać klin między kościelną Caritas a WOŚP, pokazuje, że niewiele rozumie z misji jednej i drugiej instytucji.''

''Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań.''


http://www.deon.pl/religia/kosciol-i...ez-powodu.html
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1025  
Nieprzeczytane 18-01-2017, 20:41
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Prezydent Andrzej Duda odznaczył w środę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej s. Szczepanę Hrechorowicz, jedną z misjonarek prowadzących w Betlejem sierociniec Dom Pokoju dla dzieci palestyńskich.

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 18-01-2017 o 21:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1026  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 12:10
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Dla mnie dobrą informacją będzie nadejście lutego i coraz bliżej wiosny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1027  
Nieprzeczytane 26-01-2017, 19:04
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Romy - coraz bliżej do wiosny !!!

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1028  
Nieprzeczytane 30-01-2017, 18:05
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Finowie najbardziej gotowi walczyć za swój kraj. Niemcy najmniej.



Mapa na facebookowej stronie Kartografia Ekstremalna. Pokazuje ona jak poszczególne narody gotowe są walczyć za swój kraj.

Nie tak źle z nami.jest
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1029  
Nieprzeczytane 07-02-2017, 17:57
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Kraków: trwa akcja pod hasłem "Wymiana ciepła"

W kilku miejscach w Krakowie wystawiono wieszaki, na których mieszkańcy mogą pozostawiać ciepłą odzież dla osób potrzebujących.
Zasady są proste - wystarczy przynieść niepotrzebną, ciepłą odzież, z której skorzysta ktoś, kto jej potrzebuje.
Pierwowzorem "Wymiany ciepła", która od połowy stycznia zadomowiła się w wielu polskich miastach była podobna akcja przeprowadzona w Budapeszcie, a potem również w Bratysławie, gdzie w ciągu kilkudziesięciu godzin wystawiono około 200 wieszaków.http://www.deon.pl/religia/kosciol-i...na-ciepla.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1030  
Nieprzeczytane 07-02-2017, 19:27
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Danuta Szaflarska kończy 102 lata.

W 1939 roku ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej - PIST. W tym samym roku debiutowała na scenie Teatru na Pohulance w Wilnie. W ciągu dwóch lat zagrała tam około 20-tu ról w różnorodnym repertuarze, od klasyki po komedie obyczajowe.

Podczas wojny w latach 1943-45 była aktorką Teatru Frontowego Armii Krajowej. Brała udział w Powstaniu Warszawskim jako łączniczka pseudonim "Młynarzówna".

Współorganizowała też wówczas słynne koncerty w murach Politechniki Warszawskiej.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1031  
Nieprzeczytane 08-02-2017, 20:45
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Piękny gest Anny Lewandowskiej

Zarówno Anna jak i Robert chętnie pomagają potrzebującym. Tym razem kobieta przekazała 15 tys. dla Domu Samotnej Matki Monar-Markot w Gdańsku.

http://www.deon.pl/inteligentne-zyci...ndowskiej.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1032  
Nieprzeczytane 14-02-2017, 21:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Definicja Miłości - Albert Einstein

Najsłynniejszy fizyk w dziejach opisał w liście adresowanym do swojej córki najważniejszą siłę na świecie. Jaka to siła według twórcy teorii względności?

"Istnieje niezwykle potężna siła, dla której, jak dotąd, nauka nie znalazła oficjalnego wytłumaczenia. Owa siła ma wpływ na wszystkie inne i stoi ponad zjawiskami działającymi we wszechświecie. Do tej pory nie została jeszcze przez nas rozpoznana. Tą uniwersalną siłą jest MIŁOŚĆ.
Miłość jest Światłem, bo oświetla tych, którzy ją dają i przyjmują.
Miłość jest grawitacją, ponieważ sprawia, że ludzie czują się przyciągani do innych.
Miłość jest mocą, ponieważ pomnaża to, co w nas najlepsze i nie pozwala ludzkości zginąć w ślepym egoizmie.
Miłość rozwija i ujawnia.
Dla Miłości żyjemy i umieramy.
Miłość jest Bogiem, a Bóg jest Miłością.
Ta siła wyjaśnia wszystko i nadaje życiu znaczenie. To czynnik, który zbyt długo ignorowaliśmy, być może dlatego, że boimy się miłości. Może dlatego, że nie podlega woli człowieka"
.


Z serdecznymi życzeniami dla SENIOROW
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1033  
Nieprzeczytane 16-02-2017, 20:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Włochy: podpisano porozumienie ws. utworzenia muzeum Igora Mitoraja
Cytat:
Porozumienie w sprawie utworzenia muzeum Igora Mitoraja w Pietrasanta w Toskanii podpisał w czwartek burmistrz tego miasteczka Massimo Mallegni z włoskim ministerstwem kultury. Muzeum w Pietrasanta, gdzie Mitoraj mieszkał i pracował, powstanie w ciągu roku.
http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/wl...igora-mitoraja
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1034  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 15:36
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Dwa razy uratował mi życie. Danuta Szaflarska

Ks Jerzy Popiełuszko


Ks. Jerzy dwa razy uratował jej życie. Raz - kiedy miała zawał i leżała na stole operacyjnym. Gdy sytuacja zaczęła się komplikować, dostała bólu zamostkowego, a ciśnienie dramatycznie spadało, poprosiła: - Jerzy, pomóż mi, ratuj.

I ratunek przyszedł. - Na salę wszedł lekarz z innego piętra i podał jej lek w aerozolu, którego szpital jeszcze wówczas nie miał. Stan się wyrównał, chirurg mógł dokończyć operację. Pytała później lekarza, dlaczego to zrobił, dlaczego zszedł z drugiego piętra i przyszedł na salę. Powiedział: "Nie wiem dlaczego, nikt mnie nie wołał, zszedłem" - opowiadała aktorka.

Za drugim razem aktorkę napadło trzech mężczyzn, dusili ją, mówiła, że cudem uniknęła wtedy śmierci. Czuła wówczas obecność kogoś przy sobie i było jej z tym dobrze.

Poczula wtedy nieziemskie szczęście: - Kiedy w pełni to sobie uświadomiłam, ten ktoś zaczął się oddalać. Wiem, że to był ks. Jerzy. Nikogo nie widziałam, ale czułam tę obecność - wyznała Szaflarska. Policjanci nie wierzyli, że przeżyła.
http://www.deon.pl/religia/duchowosc...popieluszki.ht
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1035  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 00:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Polski ksiądz wydał walkę przestępcom! Miał dość czekania na pomoc brytyjskiej policji...
Cytat:
Ksiądz Jerzy Mirkut z kościoła pw. Jezusa Miłosiernego w Croydon stracił cierpliwość do brytyjskiej policji, która nie pomogła mu ująć sprawców kradzieży. W akcie desperacji duchowny przeszedł się więc do lokalnej gazety i poprosił redaktora naczelnego o opublikowanie w niej zdjęć przestępców.
Po opublikowaniu w internecie zdjęć i filmów z kradzieży Jerzy Mirkut odzyskał nadzieję na to, że da się znaleźć bezczelnych przestępców. Polak był już zmęczony ciągłym dopominaniem się o swoje prawa, ponieważ policjanci nie przyłożyli do tej kradzieży zbyt dużo uwagi. Przez kilka tygodni od zdarzenia z księdzem nie skontaktował się żaden funkcjonariusz, a gdy Mirkut sam podjął kontakt z policjantami, został poinformowany, że odpowiedzialna za sprawę funkcjonariuszka była na urlopie. Ksiądz musiał też jeszcze dwukrotnie dostarczyć policjantom nagranie z kamer, co wywołało wrażenie, jakby video było na posterunku notorycznie gubione.
http://www.polishexpress.co.uk/polsk...jskiej-policji
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1036  
Nieprzeczytane 22-02-2017, 22:43
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

4 listopada 2016 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem generała Józefa Hallera.

„Generał Józef Haller (1873–1960) był jednym z najwybitniejszych polskich dowódcówi polityków związanych z obozem narodowym i chrześcijańsko-demokratycznym.



W.Kossak - Zaślubiny Polski z Morzem

10 lutego 1920 generał Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją Województwa Pomorskiego przybył do Pucka, gdzie dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1037  
Nieprzeczytane 27-02-2017, 20:51
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Warto zrozumieć!

Porażka nie oznacza, że przegrałem,
tylko że jeszcze nie osiągnąłem sukcesu.
Porażka nie oznacza, że nic nie zyskałem,
tylko że się czegoś nauczyłem.
Porażka nie oznacza, że jestem głupcem,
tylko że mam dość wiary, aby próbować.
Porażka nie oznacza, że mam się wstydzić,
tylko że ośmieliłem się próbować.
Porażka nie oznacza, że mam rezygnować,
tylko że muszę postępować w inny sposób.
Porażka nie oznacza, że jestem gorszy,
tylko że nie jestem doskonały.
Porażka nie oznacza, że straciłem czas,
tylko że mogę zacząć od nowa.
Porażka nie oznacza, że powinienem się poddać,
tylko że muszę bardziej się starać.
Porażka nie oznacza, że nigdy mi się nie uda,
tylko że muszę mieć więcej cierpliwości.

- John. C. Maxwell - Postawa zwycięzcy
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1038  
Nieprzeczytane 28-02-2017, 12:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Syn nazistowskiego gubernatora zwrócił Polsce zrabowane obrazy. „2 lata ciężkiej pracy”
Cytat:
78-letni Horst Wachter, pochodzący z Austrii, zwrócił Polsce trzy dzieła sztuki, które w trakcie II wojny światowej zrabowano z Krakowa. Wachter to syn gubernatora dystryktu krakowskiego Generalnej Guberni Otto von Wächtera.
Przekazanie dzieł sztuki odbyło się w sobotę 25 lutego, a w niedzielę doszło do ich oficjalnego zwrócenia. Do kraju wróciły trzy dzieła: pochodząca z XVIII w. mapa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, akwareli Julii Potockiej (przedstawiającej Pałac Potockich pod Baranami) i rysunek przedstawiający Kraków w czasach renesansu.
Do odzyskania dzieł przyczyniła się Magdalena Ogórek, historyk, doktor nauk humanistycznych, która w 2015 roku kandydowała na urząd prezydenta RP z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogórek na „trop” dzieł wpadła podczas przygotowywania pracy naukowej na temat Otto von Wächtera, gubernatora dystryktu krakowskiego w Generalnej Guberni, a także gubernatora dystryktu galicyjskiego w GG. To na rozkaz Wächtera w Krakowie założono getto dla ludności żydowskiej. Wächterowi udało się uniknąć postawienia przed sądem w procesach norymberskich – ukrywał się w Rzymie, gdzie zmarł w 1949 roku.
https://www.wprost.pl/kraj/10044345/...iej-pracy.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1039  
Nieprzeczytane 08-03-2017, 16:50
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie piwo napój na post?

Czy wiesz, że piwo to szczególnie postny napój? Odkryli to już średniowieczni mnisi.

Ponad 700 lat temu grupa zakonników z niemieckiego miasta Einbeck uwarzyła specjalny rodzaj ciemnego, słodowego piwa, które miało im pomóc w przeżyciu okresu Wielkiego Postu. Nazwa typu tego trunku, który dziś jest znany jako bock, wzięła się od miejsca, w którym zostało sporządzone. Wielu zaczęło mówić o nim jako o "płynnym chlebie" ponieważ zawierało masę substancji odżywczych.

http://www.deon.pl/religia/duchowosc...elki-post.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1040  
Nieprzeczytane 10-03-2017, 17:47
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie o.Bashobora z Ugandy

8 marca 2017 o.Bashobora prowadził rekolekcje w Radomiu.

O. Bashobora odniósł się również do manifestacji feministek, które odbywają się dzisiaj w kilku polskich miastach. - To nie jest czas na bunt, demonstracje. To czas, by radować się, że jesteś kobietą. 8 marca to świętowanie, a nie potępianie. W Ugandzie przynosimy żółte kwiaty, bo u nas kobiety są szefami w rodzinie. Dzisiaj kobiety zamiast świętować, zaczynają maszerować. To szatańskie. On nie chce byś świętowała - mówił kapłan z Ugandy.

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i...przebaczy.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 18:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 17:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 12:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 03-10-2008 23:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.