menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 14:34
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Lila;pluto37
Wiesz Lilu gdzie ja mam "zwiedzanie świata"? jak nie wiesz to domyśl się.Życia nie starcza by zwiedzić Nasz Kraj a ja mam swiat zwiedzać?juz wolałem (i wolę) Polskie Dziewczyny chociaż niektórzy mówili mi, ze nie ma to jak tajki lub wietnamki ale jednak pozostałem przy naszych.

@pluto37-Produkowane śmigłowce MI też miały i maja zbyt tylko trzeba je produkować.
A tak jeszcze dodam czy wiesz jakim to sposobem nasz cały przemysł upadł i można go było sprzedać za "złotówkę"?
To własnie plan Balcerowicza doprowadził do upadku i bankructwa nasz (sprawdź w Konstytucji obowiazującej w roku 1989) przemysł eksportujący na świat?To jedna z "kotwic" tego planu,stały parytet dolara przy jednoczesnym napędzaniu inflacji przez co za uzyskane ze sprzedaży towaru dolary otrzymywało się stałą ilość złotówek a przy inflacji ta ilość złotówek nie pozwalała na wznowienie i utrzymanie produkcji a w konsekwencji upadek lub bankructwo no i sprzedaż albo za łapówkę zachodnim koncernom albo też swoim kolesiom z solidarności.TAK WŁĄŚNIE ZRUJNOWANO I OKRADZIONO POLAKÓW
  #22  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 14:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Wiesz Lilu gdzie ja mam "zwiedzanie świata"? jak nie wiesz to domyśl się.

Niestety nie chcę myśli wysyłać w tym kierunku.

Może poproś o to jakąś pielęgniarkę,
z okazji lewatywy?
  #23  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 15:44
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

wibi
jestem ciekawy jaką uczelnie kończyłes
jeszcze takich bredni nie słyszałem
może Leper cię prześcigał!!!
  #24  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 17:38
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
jestem ciekawy jaką uczelnie kończyłes
jeszcze takich bredni nie słyszałem
może Leper cię prześcigał!!!
Wiesz w jakim zawodzie pracowałem to i uczelnie łatwo dopasujesz a tak ciekawi mnie co ty uważasz za "brednie"? mechanizm w jaki ROZWALONO i ROZKRADZIONO POLSKĘ?Powiem ci wiec więcej,nie tylko Polskę tak zrujnowano,miałem znajomego którego ojciec a później i on sam miał mały zakład Szlifiernię Kryształow.Produkował piekne,bo ręcznie szlifowane kryształy które w 99% sprzedawał na zachód.Funkcjonował przez cały okres PRLu i żyło mu sie b.dobrze a nawet jeszcze lepiej.I kto go wykończył? Balcerowicz, mimo, że PRL nie dała rady.Tak więc wygladały te "bzdury" jak je nazywasz.A co do Leppera to powiem tylko tyle,miał bardzo "zdrowe" i tzw.chłopskie podejście ale nigdy za to co mówił nie wstydziłem się jak np.za to co mówił Wałęsa.
  #25  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 20:36
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Wiesz w jakim zawodzie pracowałem to i uczelnie łatwo dopasujesz a tak ciekawi mnie co ty uważasz za "brednie"? mechanizm w jaki ROZWALONO i ROZKRADZIONO POLSKĘ?Powiem ci wiec więcej,nie tylko Polskę tak zrujnowano,miałem znajomego którego ojciec a później i on sam miał mały zakład Szlifiernię Kryształow.Produkował piekne,bo ręcznie szlifowane kryształy które w 99% sprzedawał na zachód.Funkcjonował przez cały okres PRLu i żyło mu sie b.dobrze a nawet jeszcze lepiej.I kto go wykończył? Balcerowicz, mimo, że PRL nie dała rady.Tak więc wygladały te "bzdury" jak je nazywasz.A co do Leppera to powiem tylko tyle,miał bardzo "zdrowe" i tzw.chłopskie podejście ale nigdy za to co mówił nie wstydziłem się jak np.za to co mówił Wałęsa.

A moze moda na krysztaly przeminela? po prostu.
Niegdysiejsze kolekcje zarastaja kurzem w pawlaczach lub piwnicach

Cytat:
Napisał wibi
A co do Leppera to powiem tylko tyle,miał bardzo "zdrowe" i tzw.chłopskie podejście ale nigdy za to co mówił nie wstydziłem się jak np.za to co mówił Wałęsa.


To moze posluchaj fragmentu co i jak mowil w Kongresie USA w 1989r.

Lech Wałęsa w Kongresie USA
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #26  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 20:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No i jak tu nie zabrać takiemu dziadkowi loginu, dobra pies wiem, że niektórzy tak mają, bo tęsknią, Ty nie pamiętasz, mnie też tęskno za produkcją bimbru, za kolejkami po papier do twarzy, no co Ty wtedy nie było z kwiatkami, pachnącego też nie było, ... więc nie dziw się, że niektórzy tęsknią za podcieraniem "Prawdą"- to taka gazeta była, czasem w poślizg wpadała....
  #27  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 20:48
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
A moze moda na krysztaly przeminela? po prostu.
Niegdysiejsze kolekcje zarastaja kurzem w pawlaczach lub piwnicach
Na wazony kryształowe pewnie tak ale nie na "cudeńka" które on szlifował,to był artysta.

Cytat:
Napisał amelia
To moze posluchaj fragmentu co i jak mowil w Kongresie USA w 1989r.

Lech Wałęsa w Kongresie USA
Widziałem i słyszałem tylko nie pamietam czy mówił to z głowy (nauczył się na pamięć) czy czytał z kartki?Może Ty pamietasz?
  #28  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 22:10
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Na wazony kryształowe pewnie tak ale nie na "cudeńka" które on szlifował,to był artysta.?


W KASPRZAKu produkowano sprzet audio. Moj znajomy o pogladach identycznych jak twoje, ciagle mowil "co oni robia z ta gospodarka", czemu oni to likwiduja"
Kiedys, gdy kasprzak ledwo dyszal pochwalil mi sie, ze kupil nowy radiomagnetofon. Jaki zapytalam, milam na mysli typ.
A on powiedzial SONY, bo jest najlepszy.


Cytat:
Widziałem i słyszałem tylko nie pamietam czy mówił to z głowy (nauczył się na pamięć) czy czytał z kartki?Może Ty pamietasz?

To nie ma znaczenia. Byl wtedy trzecim obcokrajowcem, ktoremu pozwolono tam wystapic. I czy ci sie podoba czy nie jest naszym znakiem firmowym na swiecie.
A jezeli swiat sie z nas smieje to napewno nie z powodu Walesy.
Sama doswiadczalam takich rozmow.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #29  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 22:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=wibi][b]
Cytat:
@pluto37-Produkowane śmigłowce MI też miały i maja zbyt tylko trzeba je produkować.
- Wiesz, czy sie ...domyslasz? Jesli tak to moze zostan akwizytorem. Tylko moze najpierw wez zaliczke z banku pod produkcje i na wlasne ryzyko, a nie cudze [nasze/budzetowe] finansuj te produkcje i zarabiaj ku chwale ojczyzny w swojej pomyslnosci.
Cytat:
A tak jeszcze dodam czy wiesz jakim to sposobem nasz cały przemysł upadł i można go było sprzedać za "złotówkę"?
- Wiem! USmany za zbankrutowany Mielec zaplacili pol miliarda zlotych, a wiec tych symbolicznych zlotowek na twoja emeryture dali wiecej nie liczac tego co zainwestowali.
Chyba, ze media znowu klamia
Cytat:
To własnie plan Balcerowicza doprowadził do upadku i bankructwa nasz (sprawdź w Konstytucji obowiazującej w roku 1989) przemysł eksportujący na świat?
-Cos ci sie z jasnoscia porobilo w temacie. Mozesz to jakos przelozyc na nasze?
Cytat:
To jedna z "kotwic" tego planu,stały parytet dolara przy jednoczesnym napędzaniu inflacji przez co za uzyskane ze sprzedaży towaru dolary otrzymywało się stałą ilość złotówek a przy inflacji ta ilość złotówek nie pozwalała na wznowienie i utrzymanie produkcji a w konsekwencji upadek lub bankructwo
.

- Inflacji powiadasz? To moze u ciebie juz pamiec nie taka i czas sie tym zajac powazniej. Moze jednak te Tajki i Wietnamki cos ci pomoga, bo azjatycka medycyna ponoc czyni cuda.
Ale wracajac do jaj, to chcialbym ci przypomniec, ze za komuny pod wodza towarzyszy Jaruzelskiego i Rakowskiego inflacja wyrazala sie liczbami okolo 1000% a drukarnie mialy klopot z produkcja banknotow i czesc tej makulatury dostarczano z Jugoslawii.
A US$ i DMark, to byla prawdziwa waluta w obiegu gospodarczym.
Cytat:
no i sprzedaż albo za łapówkę zachodnim koncernom albo też swoim kolesiom z solidarności.
Masz jakies dowody na te lapowki, czy tak sobie sam wykombinowales? Jakies konkretne przyklady, czy tak sobie pleciemy trzy po trzy para pietnascie? Ku chwale Uojczizny i zeby Polska rosla w sile? Pod ogora.

TAK WŁĄŚNIE ZRUJNOWANO I OKRADZIONO POLAKÓW
Jakem Polak, to w koncu chcialbym wiedziec z czego mnie okradziono za Balcerowicza.
Bo z czego mnie okradziono za komuny to wiem.
Po Balcerowiczu -jak pisalem wczesniej, to mi przybylo.
Lepiej jem, lepszym jezdze i w lepsze sie ubieram.
Dowiemy sie w koncu jakich dobr pozbawil cie wredny Balcerowicz, czy tak bedziemy sobie klepac bajki na zmiane?
Ja ci prawdami z epoki po oczach, a ty komuchowatymi kawalkami z bolszewickiej propagandy. Dla jaj i smichu?
  #30  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 22:32
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia

To nie ma znaczenia. Byl wtedy trzecim obcokrajowcem, ktoremu pozwolono tam wystapic. I czy ci sie podoba czy nie jest naszym znakiem firmowym na swiecie.
A jezeli swiat sie z nas smieje to napewno nie z powodu Walesy.
Sama doswiadczalam takich rozmow.

Nie lubię L. Wałęsy, lecz w tym co napisałaś trudno się nie zgodzić.
  #31  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 22:50
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
wibi
jestem ciekawy jaką uczelnie kończyłes
jeszcze takich bredni nie słyszałem
może Leper cię prześcigał!!!

To chyba mało przebywasz między ludźmi o różnym nastawieniu Jasinku, bo takich filozofów jak wibi jest cała masa.
Gdy przyjrzeć się bliżej sytuacji większości społeczeństwa, emigracji, bezrobociu, poniżaniu w zakładach pracy i politycznym gierkom, intrygom, aferom, to muszę przyznać, że tacy ludzie jak wibi są w jakimś sensie usprawiedliwieni.

Tylko że fenomen wibiego polega na tym, że prowadzi totalną apologetykę minionego PRL-owskiego okresu, a to już albo jest objawem całkowitego wyprania mózgu, albo wynikiem daleko idącej idoktrynacji, lub w najgorszym przypadku, bycie w ciągłym od ponad dwudziestu lat upojeniu alkoholowym.
  #32  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Tylko że fenomen wibiego polega na tym, że prowadzi totalną apologetykę minionego PRL-owskiego okresu, a to już albo jest objawem całkowitego wyprania mózgu, albo wynikiem daleko idącej idoktrynacji, lub w najgorszym przypadku, bycie w ciągłym od ponad dwudziestu lat upojeniu alkoholowym
..

Niezależnie od któregoś z wyżej wymienionych powodów,
a także od złożonej mi propozycji analnej,
Wibi ma prawo pisać o tym w co wierzy.
  #33  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:13
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła Witaj serdecznie.

Liluś,!!!


Sto lat i dużo wytrwałości Tobie życzę i następnych 16.000 Postów Radości.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #34  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:14
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Jaki zapytalam, milam na mysli typ.
A on powiedzial SONY, bo jest najlepszy.
Świat idzie z postępem,to tez juz się zmieniło
Cytat:
Napisał amelia
I czy ci sie podoba czy nie jest naszym znakiem firmowym na swiecie.
A jezeli swiat sie z nas smieje to napewno nie z powodu Walesy.
Może tak jest ale z tego wynika tylko jedna prawda,mamy taki znak firmowy na jakiego sobie zasłużyliśmy.Nie czuję się tym zaszczycony a raczej zawstydzony.Lepper przy nim to "geniusz intelektu"
  #35  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:16
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
..

Niezależnie od któregoś z wyżej wymienionych powodów,
a także od złożonej mi propozycji analnej,
Wibi ma prawo pisać o tym w co wierzy.

No coś podobnego. Takie propozycje!
- może więc to jakiś udar słoneczny po wakacjach na morzem z czasów PRL-u
  #36  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:20
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Świat idzie z postępem,to tez juz się zmieniło

Może tak jest ale z tego wynika tylko jedna prawda,mamy taki znak firmowy na jakiego sobie zasłużyliśmy.Nie czuję się tym zaszczycony a raczej zawstydzony.Lepper przy nim to "geniusz intelektu"

No własnie Wibi.
Świat idzie z postępem i powinieneś wiedzieć, że mamy XXI wiek, Kopernik juz dawno odkrył że Ziemia kręci się wokół Słońca, a Twój geniusz intelektu ma iść do pierdla
  #37  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:24
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 045
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Liluś,!!!


Sto lat i dużo wytrwałości Tobie życzę i następnych 16.000 Postów Radości.

Ewuniu, ściskam Cię mocno...

Iksigrek..
Cytat:
o coś podobnego. Takie propozycje
Spokojnie...

Mnie chodziło tylko o to ...Wiesz Lilu gdzie ja mam "zwiedzanie świata"? jak nie wiesz to domyśl się.

Drobiazg.

Dobrej nocy życzę wszystkim.
  #38  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 23:26
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ewuniu, ściskam Cię mocno...

Iksigrek.. Spokojnie...

Mnie chodziło tylko o to ...Wiesz Lilu gdzie ja mam "zwiedzanie świata"? jak nie wiesz to domyśl się.

Drobiazg.

Dobrej nocy życzę wszystkim.


Kolorowych snów
  #39  
Nieprzeczytane 17-03-2010, 03:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ewuniu, ściskam Cię mocno...

Iksigrek.. Spokojnie...

Mnie chodziło tylko o to ...Wiesz Lilu gdzie ja mam "zwiedzanie świata"? jak nie wiesz to domyśl się.

Drobiazg.

Dobrej nocy życzę wszystkim.

Zawsze w razie sytuacji podbramkowej mozesz oznajmic, zes tajka, albo Wietnamka.
Wyglada na to, ze byly internacjonalista ma jakis wstret do nieeuropejskiej czesci ludzkosci
  #40  
Nieprzeczytane 17-03-2010, 05:50
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37


TAK WŁĄŚNIE ZRUJNOWANO I OKRADZIONO POLAKÓW
Jakem Polak, to w koncu chcialbym wiedziec z czego mnie okradziono za Balcerowicza.
Bo z czego mnie okradziono za komuny to wiem.
Po Balcerowiczu -jak pisalem wczesniej, to mi przybylo.
Lepiej jem, lepszym jezdze i w lepsze sie ubieram.
Dowiemy sie w koncu jakich dobr pozbawil cie wredny Balcerowicz, czy tak bedziemy sobie klepac bajki na zmiane?
Ja ci prawdami z epoki po oczach, a ty komuchowatymi kawalkami z bolszewickiej propagandy. Dla jaj i smichu?


Rozumiem rozgoryczenie niektorych, tez znam jednego smiertelnego wroga Balcerowicza.
To marynarz. Kapitan plywajacy owczas u zagranicznego armatora.
Zarabial wtedy jakies 2500$ a my okolo 20$.
Bardz, bardzo pasowala mu wtedy czarnorynkowy kurs dolara u cynkciarzy i ceny towarow w PEWEKSIE i BALTONIE.
Jak twierdzi, Balcerowicz zrobil z niego nedzarza bo urynkowil waluty. I biedny marynarz nie mogl juz kupic flaszki za 1$ i odsprzedac jej za wielokrotnosc tego co zaplacil.
No i lobuz Balcerowicz indeksowal podczas hiperinflacji nie tylko pensje, ale rowniez kredyty w bankach.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukujemy babci monig Różne 5 19-08-2012 07:26
szukam Babci Kasia_warszawa Zaproszenia 54 19-11-2009 20:14
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 12:14
Spędzasz urlop w UE? Zabierz kartę ubezpieczeniową! - komentarze Pufka Ogólny 5 06-04-2008 11:27
Dzień babci- kiedy? Bajadera07 Różności - wątki archiwalne 5 21-01-2008 19:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.