menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4461  
Nieprzeczytane 28-07-2015, 23:38
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie


image free hosting

Brutus w ogrodzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4462  
Nieprzeczytane 29-07-2015, 21:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Udało ci się zdjęcie. Super.
My na działeczkę. Miodka doktor na wywczasy to i my zabezpieczeni w reklamówkę leków jedziemy w las.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4463  
Nieprzeczytane 29-07-2015, 22:40
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Udało ci się zdjęcie. Super.
My na działeczkę. Miodka doktor na wywczasy to i my zabezpieczeni w reklamówkę leków jedziemy w las.

Miałam taką nadzieję Skoro Miodzio czuje się lepiej, to może uda się wam udać na letnie wywczasy! Dużo radości i przyjemności na działeczce czworo- i dwunożnym Bronczykom życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4464  
Nieprzeczytane 30-07-2015, 20:48
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Miłego,spokojnego wypoczynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4465  
Nieprzeczytane 09-08-2015, 15:27
marzenna79's Avatar
marzenna79 marzenna79 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 9 761
Zawstydzony

Ku pamięci mojego psa Sukcesa...[*]
Gdyby żył, 25 lipca 2015 r. skończyłby 19 lat...[*]
Nie ma go z nami już ponad 7 lat, odszedł za Tęczowy Most 1 kwietnia 1998 r.
Chorował na raka śledziony i miał wodobrzusze...wciąż brakuje go nam...[*]


__________________
Forum Gdynia * Blog MG * Blog M. Misz Masz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4466  
Nieprzeczytane 11-08-2015, 21:02
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Marzenko piękne grafiki robisz.Ja już zapamiętałam twojego psa dzięki tym pełnym serca wspomnieniom.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4467  
Nieprzeczytane 23-08-2015, 21:10
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

zjawiam sie po długiej nieobecnosci.
Jak wiecie jestem "chora na berniozę ". Na FB pojawiła sie informacja o bernusiu w schronisku.Niby nic specjalnego ale ten psiak został oddany z "łatką" agresywny. Siedział biedak za kratami -nie do adopcji.Dzieki wsparciu prawdziwych przyjacieli berna udało sie zebrać środki na hotelik z szkoleniem =obóz resocjalizacyjny.

Tak wyglądał w dniu odbioru z schroniska

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]


mocno wierze w to ,że psiak wykorzysta daną mu szansę i już nie długo bedzie casting na właścicieli tego cuda.

Ostatnio edytowane przez ewa1953 : 23-08-2015 o 21:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4468  
Nieprzeczytane 24-09-2015, 18:29
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jak tu pusto....czy nikt już nie kocha psów??? Ewa pewno na wczasach a inni?
U mnie w lasach masa grzybów, ale niestety tez uaktywniły się kleszcze /całe lato ich nie widziałam/, poleciałam do lecznicy po duowin i mam nadzieję z jego pomocą tę inwazję przetrwać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4469  
Nieprzeczytane 24-09-2015, 18:58
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jestem zaglądam, kocham ..nie piszę...starzeję się z moją sunią 13 letnią...u nas tez zatrzęsienie grzybów.....ale kleszcze jakoś spokojne....buziaki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4470  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 08:23
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Malwinko, 13 lat słuszny wiek, szczególnie gdy pies dużej rasy...mój Brutus zaczął 10 rok i tez patrze na niego z niepokojem czy aby nie widać już jakichś oznak starzenia...no, ale póki co, odpukać , ma się dobrze...a grzyby mnie nadal korcą, może w sobote raniutko się uda ...Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4471  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 09:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Moja sunia całymi dniami śpi odkąd odeszła w zeszłym roku Malutka potem raptownie ogłuchła...ze stawami już miałam wcześniej problem, więc wyjścia na małe co nie co są trudne...wychodzi mam wrażenie dla mnie..a tak śpi, spi, spi....nad ranem coraz częściej popiskuje..nie wiem dlaczego....jedynie jak wnusie przyjeżdżają to sie ożywia, pilnuje ich zabaw , chętniej wychodzi....wczoraj mąz był na grzybach ..dwa kosze w tym prawdziwki zdrowiutkie, piękne..dziś tez pojechał....suszymy, suszymy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4472  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 18:40
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Starość jest paskudna, i nasza i ich...przykro patrzeć jak nasz ukochany pupil sie zmienia, coraz bardziej obojętny, coraz mniej sprawny, ale cóż, i tak dobrze, ze dane mu było długie i szczęśliwe życie...tak sie pocieszam...a na grzyby jutro skoro swit! jestem umówiona! raz już byłam i mój plon to 99 prawdziwków i maślaki, kozaki...pierwszy raz w zyciu tyle grzybów widzę...pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4473  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 21:21
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A my sobie z Miodeczkiem młodniejemy. Tak się rozbrykaliśmy, że osiem kilometrów przeleziemy i nic. Żyjemy. Ba, nawet na schody wchodzi nasz mistrz, choć od dawna tego nie robił, a jeśli próbował to rozpłaszczał się i żółwia przypominał. Oczywiście nie pozwalamy na tego typu gimnastykę, ale czasem mu się uda oszukać. Cóż nie bierzemy leków na mózg to i mniej bystre osoby bywamy od starego psa.
Powodzenia w grzybobraniu.
A tu trzynastoletni pies z piłeczką w paszczy.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4474  
Nieprzeczytane 26-09-2015, 16:16
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Bronczyk, jak tego dokonałaś, ze Miodek w takiej formie??
Zdradz sekret.. .Grzybobranie udane, super! w domu pachnie zabójczo suszącymi się grzybami...a ja już dziś sił nie mam na nic...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4475  
Nieprzeczytane 26-09-2015, 22:08
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Cha-ga to chyba Miodkowi się chce. Uważam, że tak jak ludzie zwierzęta różnie podchodzą do chorób i starości. Jedne się poddają, inne walczą. Pewnie gdyby nie leki to staruszek nie miałby broni do walki, ale gdzieś w nim tkwi tajemnica powodzenia. Od czasu jak go wzięliśmy do domu przy badaniu lekarz po raz pierwszy usłyszał w stetoskopie świst powietrza w jego płucach, a to znaczy, że jest dotleniony jak potrzeba. Dziarski jeszcze nasz Miodeczek. Oby jak najdłużej.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4476  
Nieprzeczytane 26-09-2015, 22:23
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zazdroszczę Ci....moja sunia taki sam smutek...do tego...biegunka na przemian z dobra kupą....nie daję rady strzykawką podawać węgla, smekty, bo zamyka gardło i większość wypływa i nawet przez kaganiec próbuje gryść.....chyba weterynarz mnie nie ominie, bo ta przeplatanka za długo juz trwa...co się poprawi to się pogorszy....i tak w koło macieju....u mnie tez dom przesiąknięty suszonymi grzybami i buraczkami w occie....jak ja nie lubie tej zabawy w przetwory rok rocznie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4477  
Nieprzeczytane 26-09-2015, 23:20
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Witam po długiej przerwie. Wciąż ta bolesna pamięć długich,bolesnych dni.
Halinko, to wspaniale że Miodek tak pięknie się trzyma.A jak reszta gromadki?

Malwinko, jeśli można coś poradzić;
także podawałam czasem Smectę ,ale dosypywałam do jedzenia,z węglem był problem,a działanie chyba podobne? W problemach trawiennych także dietą można dużo zaradzić,chociaż ...różnie to bywa,zależy od przyczyny.
Bardzo nadal odczuwam brak Misi, tym większy, że zdałam sobie sprawę iż nie tylko inny psiak to już nie ona,ale też że po prostu już nie mogę pozwolić sobie na innego. Wiele się na to składa
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie
i życzę zdrowia i pupilom,i opiekunom.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4478  
Nieprzeczytane 27-09-2015, 09:09
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Miodkowi chyba posłużył letni pobyt na działce...
Witaj viko...tak myslę czy skoro nie możesz mieć psa, co rozumiem to może kot znalazłby u ciebie dom? jest mniej absorbujący od psa, nie wymaga spacerów i nieustannej uwagi ,z natury zwykle mniejszy, a ciepełko i radośc tez daje swoim istnieniem, poza tym uniknełabys ciągłych porównan z Misią, co ty na to?
Malwinko, ja lubie robic przetwory...a czym karmisz swojego psa? po suchych karmach zwykle nie ma sensacji żołądkowych, może jednak odwiedz weterynarza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4479  
Nieprzeczytane 27-09-2015, 21:30
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Malwino być może podajesz zbyt małe dawki węgla. Daje się jedną tabletkę na pięć kilo psa. Czyli jak np. Innusia waży ponad trzydzieści kilo to muszę jej wtłoczyć 6- 7 tabletek jednorazowo.Wolę, więc Taninal. Przy łagodnej biegunce pomaga.
Przy silniejszej dałabym Nifuroksazyd przez pięć dni.
Viko ja też jeszcze Misię wspominam i tak mi jej żal jakbym ją znała. Cała czwórka psów w dobrej kondycji, choć już wiemy o poważnej, nieuleczalnej chorobie Naszeczki, ale działamy, aby opóźnić pogorszenie jej stanu zdrowia.
Cha- ga koty są wspaniałe. Mąż sobie kupił jeża pigmejskiego. Obserwujemy z ciekawością zachowanie nieznanego zwierza. Kolczatek jest przepocieszny.
Walerek.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4480  
Nieprzeczytane 28-09-2015, 09:10
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

He, he, he..ale fajnie...u mnie w ogrodzie nieraz zawita jez, chciałabym aby został, ale niestety psy skutecznie go odstraszają...nerwowe widzac intruza, obszczekują biedaka i żadne perswazje nie pomagają, w końcu zabieram je do domu a jez w tym czasie znika...i tyle...Brutusowi ostatnio tez przytrafiła się biegunka, po raz pierwszy w ciągu jego 9-ciu lat...miał piękne długie" portki"- sierść wisiała mu az po kolana, niestety możecie sobie wyobrazić jak to wyglądało przy biegunce.. ..uhhh, latałam z gabka i szamponem i myłam , myłam, rozczesywałam ...w końcu się poddałam i piękne długie portki, najwieksza jego ozdoba zostały brutalnie obcięte.. .przeszło mu na drugi dzień, a ja wciąż patrze z zalem i czegos mi brak...wiem,ze odrośnie, ale trochę mi smutno...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co kochają psy cz.III Basia. Wszystkie zwierzęta duże i małe 503 24-12-2009 22:41
Francuski łącznik, czyli psy górą za 399 Euro Stalin Wszystkie zwierzęta duże i małe 2 05-11-2009 09:03
Dla tych co kochają psy cz.II Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 524 25-05-2009 14:19
Dla tych co kochają psy Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 545 16-11-2008 16:34
Jakich mężczyzn kochają Polki? - komentarze Mar-Basia Ogólny 10 09-07-2008 08:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.