menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 23:17
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie Diagnostyka pobudza nowotwory ?


Znalazłam bardzo ciekawy artykuł, burzący standardowe przekonanie o dobrodziejstwie diagnostyki dotyczącej wczesnego wykrywania raka piersi i raka prostaty.
www.przekroj.pl/cywilizacja_nauka_artykul,5677.html
Myślę,że warto go przeczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-10-2009, 23:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Matriks, przejrzałam tylko, odkładajac przeczytanie na jutro.
Jestem przerażona.
Ze względu na HTZ ,mam co roku mammografię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 00:39
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Nie rozumiem, to jak zdiagnozować nowotwora ? Wiadomo, że mamy stary sprzęt i zawsze boimy sie diagnozy...ale chyba lepiej wyciąć guza niz go hodowac przez lata....
Ale przyznaje, że dość odważny artykuł.
http://download1.klimacik.pl/e-gify.com/1168.gifprzepraszamza ten żart, ale takiego paskuda trzeba wyciąć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 08:52
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Przejrzałam artykuł dość dokładnie.Cóż "na dwoje babka wróżyła".Może być tak i tak.Nic pewnego na tym świecie nie ma.Ja akurat miałam szczęście.Obyło się bez chemoterapii i naświetlań.Co prawda w tej chwili jestem "podejrzana"o zapalenie tkanki łącznej,ale tak ogólnie jest dość o.k.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 08:53
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Bardzo ciekawe, zwłaszcza we fragmentach dotyczących biopsji i jej zdolnosci pobudzania nowotworu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 09:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał basialwica
Nie rozumiem, to jak zdiagnozować nowotwora ? Wiadomo, że mamy stary sprzęt i zawsze boimy sie diagnozy...ale chyba lepiej wyciąć guza niz go hodowac przez lata....
Ale przyznaje, że dość odważny artykuł.(...) ale takiego paskuda trzeba wyciąć...
Trzeba, masz rację. Ale...
Już w latach 60. wielu niegłupich lekarzy miało zastrzeżenia do biopsji. Nie było jeszcze w Polsce mammografu. Przed podjęciem przeze mnie decyzji lekarz dał mi do przeczytania kilka rzeczy. M.in. pamiętam tłumaczoną pracę zamieszczoną w "The Lancet".
Mój lekarz uważał, że jeśli coś "na macanego" niepokoi z jakiegos powodu, trzeba toto wyciąć i zbadać, a nie dźgać igłą w czasie biopsji. Postąpiłam zgodnie z jego radą.
Wycięli, ca pół godziny czekali na opinię histopatologa. Owszem, była dłuższa narkoza. Wolałam jednak to i tę niepewność z czym lub bez czego się obudzę, niż biopsję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 10:15
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

opowiem Wam moja historię sprzed prawie 30 lat...
pewnego poranka obudziłam się z guzem wielkości jajka na szyi...przerażenie....jak to w przeciągu nocy ?
w moim mieście lekarz chciał wycinać, nie zgodziłam się i pojechałam do Wrocławia, zrobiłam wszystkie badania, mammografię ...i znajomy chirurg stwierdził ,że trzeba wyciąć albo zrobić biopsję, aby się dowiedzieć co to jest. Jednakże jego żona a moja koleżanka / radiolog / stwierdziła, że umówi mnie jeszcze z emerytowanym swoim profesorem , który już nie pracuje na uczelni aby mnie obejrzał.Bardzo ceniła jego zdanie.
Oczywiście ze strachem poszłam na spotkanie, bardzo miły, sympatyczny starszy człowiek pooglądał mnie z każdej strony, obejrzał wyniki i powiedział :
dziecko, nie daj się kroić tylko po to aby stwierdzić co to jest. Jeżeli guz nie rośnie.. nie ma pośpiechu... obserwuj.... powinien do 6 miesięcy sam się wchłonąć. I tak też się stało. Długo na szyi miałam jeszcze "groszek" ale dziś nie ma po nim śladu. Nie wiem co to było , i nie wiem co by było , gdybym się zgodziła na pobranie wycinka.
Myślę, że każda zmiana powinna być obserwowana i po głębokiej analizie podjęta terapia co do dalszego postępowania.. Choć są sytuacje ratujące życie - wtedy to zupełnie co innego.
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja też opowiem historię sprzed trochę ponad dwudziestu lat. Gdyby żona nie zaniedbała, zlekceważyła badań cytologicznych, pewnie byłaby wśród żywych.
Czytając niektóre wywody wynika a nich. Nie badaj się człowieku, nie szczep. Nie chodź do lekarza. Samo przyszło, samo przejdzie. Każdy jest w tym względzie kowalem swojego losu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
(...) Czytając niektóre wywody wynika a nich. Nie badaj się człowieku, nie szczep. Nie chodź do lekarza. Samo przyszło, samo przejdzie.
Hmm... W tym wątku to wyczytałeś?
Ciekawostka. Bo ja takich wpisów nie widzę.
Może o innym wątku myślisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:38
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Tadziu trafnie napisałeś...gdyby żona nie zaniedbała.....
to różnica między dbaniem, badaniem się, a decyzją o inwazyjnych technikach badania.
Każdy przypadek jest inny , należy się tylko poważnie zastanawiać nad metodami , które jak widać są w niektórych przypadkach szkodliwe.
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 11:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał largetto
Tadziu trafnie napisałeś...gdyby żona nie zaniedbała.....
to różnica między dbaniem, badaniem się, a decyzją o inwazyjnych technikach badania.
Każdy przypadek jest inny , należy się tylko poważnie zastanawiać nad metodami , które jak widać są w niektórych przypadkach szkodliwe.
Wandziu tylko następstwem tych badań musiałyby być badania inwazyjne, łącznie z leczeniem inwazyjnym. Temat pomimo upływu lat jest dla mnie bolesny.
Zaznaczam, że była jeszcze wtedy osobą przed 40-stką.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 12:34
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Tadziu w wypadku Twojej żony były na pewno konieczne, jestem o tym przekonana, i wiem , że to Cię boli do dziś.....

widzisz człowiek nigdy do końca nie wie , jak powinien postąpić w określonym przypadku, jeden ma dużo szczęścia, inny mniej a jeszcze inny ....ech...


http://img70.imageshack.us/img70/247...bieminiatu.jpg
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 20:17
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Moja mama też zaniedbała badania. Niestety jak wybrała się do lekarza można było tylko poprawić komfort życia. A gdyby poszła na cytologię? Każdy lek może nas zabić, ale każdy też może przynieść zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 20:32
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Absurd - absurdalny
Są pieniądze na wykrywanie raka ale szpitale nie mają pieniędzy na leczenie raka a szczególnie dla ludzi w podeszłym wieku.
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 17-10-2009, 23:24
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Absurd - absurdalny
Są pieniądze na wykrywanie raka ale szpitale nie mają pieniędzy na leczenie raka a szczególnie dla ludzi w podeszłym wieku.

Nie wolno Ci tak pisać Elu. Doświadczyłam na sobie i powiem Ci, że trafiłam na wspaniałych lekarzy i opiekę... Miałam szczęście ?

Zapraszam do Legnicy, tutaj pracują lekarze z powołania...Mamy równiez nowoczesny Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej " Solidarność".... nie można ciągle na kogos zganiać winy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 08:51
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

To prawda. Moja przyjaciołka , niemloda osoba,doswiadczyła , w bardzo zatłoczonym Instytucie Onkologicznym na Wawelskiej w Warszawie, dobrej opieki zyczliwych lekarzy i pielegniarek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.