menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #921  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 12:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Wątek zamiast dyskusji o poglądach, wykazywania wyższości świąt wielkiej nocy nad zaduszkami, no i odrobiną barwnego offtopu... zmienił się w pojedynek, gdzie - aby dokopać przeciwnikowi-wszystkie chwyty stały się dozwolone...

:

No cóż się dziwić skoro na etacie pojawił sie zawodowy aktywista ateista, który doznał olsnienia i w ateistycznego misjonarza się bawi na dodatek poniewierając w brzydki sposób tym w co wierzą wierzący a wiedze w tym zakresie jak widać ma na poziomie pchły.
Ja doskonale rozumiem, że ateizm jest jakims poglądem na swiat. Wybranym i praktykowanym przez ludzi na podstawie własnych przekonań i przemyśleń.
Rozumiem, że w sferze zderzeń relijginych ze światem polityki mozna mieć różne poglądy i pomysły. Ale kiedy ogłupiały i niedouczony facet pod szyldem ateisty produkuje wyraźne wyzwiska pod adresem katolików, ich zwyczajów i praktyk, to już jest mniej elegancko.
I w mojej ocenie kibica to ateistom powinno zależeć na tym, żeby taki oszalały aktywista nie brudził im w papierach.

Cytat:
Jarosławie powiedz to co ci wcześniej napisałem swojemu Mzumu bo w niego nie uwierzę i będzie sobie winny no i ty bo mu nie powiedziałeś.
czy w podobnym stylu:
Cytat:
Superkatolik nie rozumie że spowiadanie się przed jakimś wątpliwym autorytetem który ma go rozgrzeszyć kiedy moralność i mądrość mądrości jednego i drugiego jest też wątpliwa. Jaka kara go czeka za ciężkie pobicie lub gwałt ?Odmówienie różańca lub pielgrzymka Jeden mądry w konfesjonale drugi mądry przed nim na klęczkach. Ten w konfesjonale ma komórkę od czasu do czasu dzwoni by śię skonsultować Przecież to kompletna głupota ,spytajcie wyznawców Jehowa katolicy z sekty rzymskokatolickiej to się dowiecie co to etyka na czym polega pomoc wzajemna w ramach przynależności do grupy wyznawców

Nie bardzo wiem na czym ma polegać etyka ateisty, ale uważam, że włażenie brudnymi gumowcami w praktyki jakiejkolwiej religii, wyznania, czy sekty w jaką zrzeszają się dobrowolnie obywatele w demokratycznym państwie to jest ten sam mechanizm jaki stosowali przez lata stalinowcy.
Każdy ma prawo [jak np Wanda i in. krytykować bieżące stosunki państwa i kosciołów, bo to prawo obywatela, ale wysmiewanie tego co praktykuja wyznawcy jest godne potępienia w moim przekonaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #922  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 13:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
jaępa napisała -Ogół uważa, że religia powinna dotarczyć informacji, czy Bóg istnieje, jak powstał świat,,.człowiek,,,,itd,.
a przecież tak naprawdę religia nigdy nie miała dostarczać takich informacji ani odpowiadać na takie pytania,,,,to zawsze była rola rozumu.
Pojęcia rozum-wiara, nauka-religia nie powinny byś mieszane a wyznawcy religijni powinni być wyedukowani na tyle by to zrozumieć i trzymać się reguł gry przy dyskusji na te tematy.Błędem religii monoteistycznych jest chęć dominacji nad innymi wyznaniami i doprowadzanie do ostrych podziałów ,przez co są one konfliktogenne.Pojęcie rozum i wiara ,ten co ma większy rozum przyjmuje mniej rzeczy na wiarę ale czy to źle? Dzięki temu mamy większy postęp i z niego wszyscy korzystamy. Przez to że w mniej rzeczy wierzy jest mniej religijny od tego prostego człowieka.
Jak funkcjonuje świat oparty na prawach fizyki nie powinien być tematem dyskusji religia- nauka nic prostszego tak jak wycofano się z 24 grudnia wciskając ludziom nie prawdę czy jest problem powiedzenia że zapisy w biblii temat powstania świata czy człowieka to alegoria ?.

Niektórzy twierdzą ci od inżynierii społecznej , że to za duży szok dla prymitywnych wyznawców ,to nic prostszego jak ich edukować a nie obniżać poziom edukacji jak się to obecnie robi.Katolicy w Polsce też działający w ruchach katolickich ,przecież to ponad 200 organizacji też nie przejawiają oddolnych reakcji naciskając na hierarchów kościelnych którzy mają myślenie z ubiegłej epoki gdzie tylko liczyły się chęci i posłuszeństwo i brak wiedzy w temacie to podstawa awansu.

Czy Bóg -Bogowie istnieją to kwestia wiary i przekonania czyli ci wierzący za pomocą argumentów logicznych starają się innych przekonć. Jak nie potrafi też nie ma problemów każdy idzie w swoją stronę.Przecież na forum ateista nie można mieć do ateistów pretensje że teiści nie którzy są głupi pomimo lat edukacji .A prymitywni teiści oczekują edukacji religijnej na stronie ateistycznej czysta Polska paranoja.Kiedyś można było wykrzykiwać różne solidarnościowe bzdury by uzyskać poparcie ludzi i argument trafiał , teraz już to się skończyło, a styropian też przekaże pierwiastki matce naturze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #923  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 13:48
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Prawdę mówiąc... nie bardzo chce mi się pisać. Poczucie humoru mam jakie mam, powiedzmy – w sprawach religii – śladowe, nie rozbawię więc Edith_2012 ... a i nawet takiego zamiaru nie mam. Nie podejmę także próby odpowiedzi na pytanie czy Bóg jest na forum czy nie... skoro (zgodnie z wierzeniami) jest wszędzie, może i tutaj... tylko, forum jest świeckie, przy logowaniu nie trzeba pokazywać zaświadczenia o przynależności do określonego związku religijnego. Dlatego myślę, że należy zachować szacunek dla cudzych wierzeń i bogów a także braku wiary... choćby przez szacunek dla Człowieka. Edith_2012 może więc wierzyć, iż na forum jest zasada: Boga nie ma... a zatem "hulaj dusza, piekla nie ma"... piekło próbujemy stworzyć sami, bez niczyjej pomocy, a hulać nie zawsze warto, bo jest moderator z wieeeeelkimi nożycami... i oboje przypominają o netykiecie... czasami dość boleśnie, co łatwo sprawdzić także w tym wątku cofając się o kilka kartek.
I na tym kończę rozmowę z Tobą; przepraszam ale nie żartuję i nie ośmieszam żadnej religii ani ateizmu. Ponieważ sama piszesz, że świetnie się tutaj bawisz... nie wiem co w Twoich postach jest prawdą, a co żartem... również z ludzi/forowiczów. Nie mogę traktować Cię poważnie. Miłej zabawy życzę.

Zaintrygował mnie i zainteresował wpis Jadzi. Nie odpowiedziałam od razu, ale poruszone problemy gnębią mnie nadal.
Myślę, że religie (w chwili obecnej, bo kiedyś odpowiadały na prawie wszystkie pytania) są uzupełnieniem nauk ścisłych. Próbują wypełnić lukę pomiędzy ścisłą wiedzą a duchowością, potrzebą ‘czegoś więcej’, wiarą, że życie nie kończy się po śmierci fizycznej (stąd – dusza), że istnieje system wiecznych nagród i kar i że do dojścia do nagrody potrzebne są czytelne drogowskazy.
Na potrzeby duchowe i pytanie o sens życia próbuje odpowiadać m.inn. filozofia, często jednak pogardzamy nią, uważając za zbędną i nieprzydatną w życiu codziennym. Rozwój duchowy, o którymś kiedyś pisałam i który został zrównany ze spirytyzmem przez uczestnika dyskusji, może zaistnieć poza religią. Wtedy jednak jest trudniejszy, bo nie ma gotowych odpowiedzi, trzeba ich szukać (często w sobie), a to wymaga wysiłku i uporu... choć także pomaga w radzeniu sobie z bólem smutkiem, rozpaczą, gniewem,,,, strachem
Nie odrzucałabym także ksiąg wielu religii. W nich zawarta jest głęboka mądrość, a także wiedza starożytnych... dla przykładu: K. Genesis, która nie jest (sic!) rażąco sprzeczna z teorią Darwina... czy hinduskie Wedy... Oczywiście, wszystko zależy od nastawienia z jakim zaczynamy czytać. Jeśli chcemy widzieć tylko mitologie i baśnie – niczego więcej nie dojrzymy... choć i mity miały znaczenie i zadanie do spełnienia. Epos o Gilgameszu... podróż, która jest symbolem odkrywania tajemnicy życia... pytania skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy, co uzasadnia moje bycie w świecie... w pierwszej połowie II tysiąclecia przed naszą erą były tak samo aktualne jak dziś...

Oczywiście, obok religii i ogólnie pojętej duchowości może istnieć i istnieje świat rozumu... sądzę, że wzajemnie się nie zagryzają, nie wykluczają a nawet nie przeszkadzają sobie... dopóki nie narzucamy nikomu własnego zdania i nie zmuszamy do przyjęcia jedynie naszej prawdy. Pomyślmy przez chwilę, że może nasza prawda ma tak samo mały format jak prawda innego człowieka... ot, taka filozofia codzienności... pomyślmy, że ateista może być lepszym od buddysty, buddysta od chrześcijanina, chrześcijanin od ateisty – i tak zataczając dowolne kręgi dojdźmy do wniosku... że nie ‘religijność’ nas określa, a własne postępowanie i życie(?).

Pada deszcz, jakoś mi miałko i źle... o wybaczenie proszę wszystkich, których postem dotknęłam i Matkę-Dyrektorkę wątku za luźny związek z tematem... schowam się w swój małoformatowy, przez co dziś nie zabawny, świat... A post do kubła!

PS1 – myślę, że ogół nie uważa, że religia powinna dostarczyć informacji, czy Bóg istnieje... nikomu nie udało się udowodnić Jego istnienia ani nieistnienia; żądanie więc z gruntu chybione, o czym wszyscy wiedzą. Do końca świata (lub istnienia religii) ludzie będą wierzyć, zamiast wiedzieć... będą mieć możliwość wyboru i wątpliwości... dopiero z chwilą udowodnienia nie/istnienia Boga skończy się wiara, zacznie się nauka.

PS2 – Pluto, tak tylko dla porządku, poproszę o szacunek także dla ateistów, o nie odbieranie im wartości, uczuć i prawa do godnego życia. Fanatyzm i przesada zawsze jest groźna, bez względu na to kto ją głosi: prawdziwie wierzący czy ateista.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #924  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 14:14
Lortap's Avatar
Lortap Lortap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Bydgoszcz, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Jest coś co nas łączy, nie mogę zdzierżyć obłudy, cynizmu i fałszu jaki reprezentują nasi kapłani! A poza tym polityka z ambony, jako urodzony buntownik, ten sposób uprawiania wiary spłoszył mnie z kościoła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #925  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 15:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek

PS2 – Pluto, tak tylko dla porządku, poproszę o szacunek także dla ateistów, o nie odbieranie im wartości, uczuć i prawa do godnego życia. Fanatyzm i przesada zawsze jest groźna, bez względu na to kto ją głosi: prawdziwie wierzący czy ateista.
Szanowna Ostatku.
Własnie z podobnego stanowiska wychodzę, że szacunek należy sie każdemu z tym jednak że obowiązuje wszystkie strony wymiany zdań.
Ten właśnie fanatyzm spowodował moje powyższe uwagi.
Nie widzę powodu, żeby ateista głosił swoje poglądy a religijnie zaangażowany swoje. Byle tylko ateista nie kpił z podstaw i form celebrowania jakiejkolwiek bo to prowadzi do bijatyk.
Zauwaz, ze Koala, czy Wanda i in. mając swoje przekonania nie kpią z tego w jaki sposób odprawia sie rytuały w kosciołach, zborach, synagogach, czy "templach" wszelkiego rodzaju.
Nie wiem czy ateiści stanowia jakąś zwartą grupę, czy egzystują jako luźny klub dyskusyjny, ale wydaje mi się, ze w kazdej formie powinni wyrażac sprzeciw w stosunku do takich fanatyków i prowokatorow z własnego[?] grona. Bo właśnie tacy stanowia pretekst do wystąpień równie oszalałych fanatyków po drugiej stronie.
Jeszcze raz powtarzam, że nie ma w RP obowiązku należenia do jakiegokolwiek koscioła, nikt nie każe przyjmować księdza po kolędzie, chrzcic potomstwo i odprawiac egzekwie nad trumną.
Jestem jedynie przeciwny temu -jako obywatel- żeby kpić z jakiegokolwiek boga,proroka czy inaczej pojmowanego absolutu.

Kilka miesiecy temu miałem okazje byc w jednej z największych świątyń buddyjskich w Ameryce Pn. Mozna byłoby rechotac z posągu Buddy, buddyjskich "świętych", groźnych "strażników" i całego otoczenia głównego ołtarza, a mimo, ze buddyści byli w widocznej mniejszości, to wszyscy zachowywali sie przyzwoicie a sporo na buddyjską modłe palili trociczki i nikt nie zdecydował sie na wejście w obuwiu. Pełen szacunek dla miejsca.
Miałem kiedys takie zdarzenie.
Na wybrzeżu Pacyfiku gdzie czekalismy na pokaz ogni sztucznych
pojawiła sie grupa ludzi w powłóczystych szatach jak obrazów w chrześcijanskich kosciołach z centralną postacią wygladająca jak Chrystus. Po chwili wszyscy zostali obdarzeni błogosławieństwem owego proroka[?] wodza sekty i mimo, że wokół byli hinduisci, chrześcijanie, sikhowie i zapewne muzułmanie, bo chocby Irańczyków sporo tam mieszka nikt wyznawcom owego świetego męża wstrętów nie czynił.
Widac można. Jeśli tylko się chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #926  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 16:05
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Nie mniej Szanowny Pluteczku...
odwróć teraz medal i popatrz na drugą stronę -
- wierzący każdej religii nie ma prawa obrażać ateisty za jego brak wiary w bogów... nie ma także prawa twierdzić, iż ten niewierzący jest człowiekiem gorszego gatunku (ani poddawać w wątpliwość jego człowieczeństwa), nie wyznającym żadnych wartości, etc. nie będą przytaczać określeń i cytatów; jednym słowem - nie można ateiście przypisywać wszystkich win i zła tego świata.
Ponieważ tak też jest - czy podobnie piszących należy wykluczać, jako fanatyków i prowokatorow z grona wiernych?

Tylko o to mi chodziło. O wzajemny szacunek... ech, którąś z rzędu klawiaturę zdzieram, bez efektów, bo prawda jest taka -
- Dwaj Panowie żyć obok siebie nie potrafią, bez siebie też nie. Gdyby było inaczej od dawna by ignorowali swoje wypowiedzi... a nie są w stanie tego zrobić. Szczypią się wzajemnie z zapałem godnym lepszej sprawy, przy okazji niebożebnie uogólniając. Forowicze zbierają cięgi... niesforni userzy nie mogą napisać: 'xx jest gupi', bo post wyleci jako wycieczka osobista, piszą więc ogólnie: ateiści lub katolicy i walą łopatką każdego, kto się pod nią nawinie.

Impasik maleńki taki... który tak rośnie w czasie podróży, że aż wyrośnie na impas duży... chyba, że moderatorzy jego rozrost zatrzymają... a forowicze nie będą się wtrącać w spory, traktując je jako folklor forowy lub 'żarty' wątpliwej jakości służące jedynie podtrzymywaniu dyskusji.
Uffff, koniec offtopu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #927  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 16:21
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 255
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
wierszyki religijne
możesz skasować wszystkie moje posty
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #928  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 16:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Ostatek:
Cytat:
.......- Dwaj Panowie żyć obok siebie nie potrafią, bez siebie też nie. Gdyby było inaczej od dawna by ignorowali swoje wypowiedzi... a nie są w stanie tego zrobić. Szczypią się wzajemnie z zapałem godnym lepszej sprawy, przy okazji niebożebnie uogólniając.....
To podpowiedzialbym Stasieńkowi, zeby jednego przenieść na "jego" stałą Palikocia dzialke, a reszta ateistów z drugim sobie poradzi
To jest właściwie w moim własnym interesie, bo cywilizowane wymiany zdan bywają całkiem interesujace.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #929  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 17:33
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał pluto37
To podpowiedzialbym Stasieńkowi, zeby jednego przenieść na "jego" stałą Palikocia dzialke, a reszta ateistów z drugim sobie poradzi
Każdy zalogowany ma prawo pisać wszędzie, w jakim wątku zechce. I tylko Admin może tego zabronić... stosując bana. Moderatorzy, tak myślę, powinni usuwać posty niezgodne z regulaminem. Ale jak potraktować post bardzo ogólny, bez ustalonego adresu? Obrazi się, kto zechce, kto poczuje się dotknięty. Ilu jest takich na forum? hm... nie wiadomo; myślę, że wielu... po obydwu stronach.

Pozostaje apel do Szanownych Panów: Panowie, załóżcie kagańce na klawiatury, pomyślcie chwilę czy zawsze warto klikać w okienko 'zatwierdź odpowiedź'. Czy warto podgrzewać dyskusję. Może lepiej odczekać chwilę. Przecież większość z nas ma od dawna ustalone poglądy i nie zmieni ich żadna obelga czy pogarda... a głupi żal, gdzieś tam w tyle głowy, zostanie. Po co?
To prawda, że dzięki Wam forum jest bardziej zróżnicowane i barwniejsze, ale od nadmiaru kolorów czasami bolą oczy lub głowa. Może mniej kolorów i sztormów; w zamian - więcej spokoju i argumentów?
Oni wiatr sieją, zbierać będą burzę.
Zboże bez kłosów nie dostarczy mąki,
jeśliby nawet dało, zabierze ją obcy.
ST Księga Ozeasza 8, 7
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #930  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 19:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Czy Bóg -Bogowie istnieją to kwestia wiary?
Moi mili seniorzy którzy czytacie te wpisy zastanówcie się nad jednym.Czy wiara tow dowolnego Mzumnu to kwestia wiary czy wiedzy. Ta różnica jest znacząca bo jeżeli to wiara to traci sens dyskusja co w swoich postach jakępa przedstawia i się z nią zgadzam że ktoś wierzy że ta nadprzyrodzona postać którą wiesza na ścianie lub stoi to ma kły ,głowę słonia czy ludzką i o czym dyskutować kiedy jest on o tym przekonany święcie bo w nią wierzy.Natomiast jeżeli mówi że wie to istnieje temat do dyskusji na forum bo oczekujemy argumentów.Może być normalna dyskusja o problemie interesującym dwie lub więcej osób.

Szczególne traktowanie symboli? totemów krów na pastwisku byków bo religia egiptu świń bo judaizm, można mnożyć.Obraza na sformułowanie Sienkiewicza Boga Kalego Mzumu.Dla mnie każdy bóg może mieć taką nazwę składającą się z 5 liter i nie widzę nic obraźliwego.Nic prostszego moi mili zapytajcie swojego boga i nagranie umieście na YouTube.

Wątek ateistyczny a wszyscy teiści z większą lub mniejszą wiedzą religijną myślą jak małe dzieci że ateiści mają się usprawiedliwiać przed wątpliwym etycznie zbiorowiskiem i uzasadniać teorię Darwina budowę atomu z kwarkami gluonami itd ni uczyć ich zasad ich wiary.To nie szkułka a czy jest to możliwe w pigułce? Czy nad tym się zastanawiacie .To nie dyskusje o "dupoiemaryny" tak napisałem kolokwialnie.Do ateizmu się dochodzi a nie jest to rzecz którą się nabywa w genach dzięki indoktrynacji rodziców czy poglądów dziadka czy babki. Nie związane jest to z pochodzeniem chłopskim czy inteligenckim. O szlachcie i II RP nie piszę bo to domena Gombrowicza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #931  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 19:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
To podpowiedzialbym Stasieńkowi, zeby jednego przenieść na "jego" stałą Palikocia dzialke, a reszta ateistów z drugim sobie poradzi
Cóż może teista ze śląska wymyśleć tylko cenzurę .Co takiego mądrego Pluto37 napisałeś na temat ateizmu .Polecam tobie na nowy rok 2013 myślę że znajdziesz w internecie kto to bo jeszcze nie ocenzurowano Tuwim dla dorosłych http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths to od ateistów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #932  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 20:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Pozostaje apel do Szanownych Panów: Panowie, załóżcie kagańce na klawiatury, pomyślcie chwilę czy zawsze warto klikać w okienko 'zatwierdź odpowiedź'.
Ja założyłem od dzisiaj nie kaganiec a szlaban. Niestety, a może stety tylko mogę żałować, że wciągnąłem z piekła wątek na swoją zgubę. Zresztą od wczoraj jest tu już trwały podział na Ateistów i Łachudrów więc z przyjemnością na pożegnanie Nigdy więcej nie przeproszę klikam "zatwierdź odpowiedź".
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 04-01-2013 o 20:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #933  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 20:30
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Wpis poparty cytatem z mojego wpisu, więc odpowiadam:
Cytat:
Napisał Jarosław II
od wczoraj jest tu już trwały podział na Ateistów i Łachudrów
Po co uogólnienia i liczba mnoga... bo przecież nie pluralis maiestatis... wprowadzasz kolejny podział... wszystkich? sorry, odpuść, nie pytałeś mnie o zgodę, więc nie wypowiadaj się w moim imieniu.
Cytat:
Napisał Jarosław II
Niestety, a może stety tylko mogę żałować, że wciągnąłem z piekła wątek na swoją zgubę
Aż chce się powiedzieć - 'sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało' (Molier). Zasiałeś wiatr, więc zebrałeś burzę (za Ozeaszem, niezbyt wiernie).

Powodzenia w innych wątkach życzę. Pozostaję z nadzieją, że awersje z tego wątku nie rozpełzną się po całym forum. PZDR
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #934  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 21:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
RO.Co takiego mądrego Pluto37 napisałeś na temat ateizmu .

Wacek! Co tobie pisać skoro masz z prostymi zdaniami problem
w pisaniu, a jeszcze większy w czytaniu i z ich zrozumieniem.
Już dzieci w podstawówce uczą, że Śląskie to nie Śląsk i one to potrafią zrozumieć bo się uczą.
A w kwestii ateizmu moge jedynie tyle, że ateiści dzielą się na mądrych ludzi i tych do których ty należysz i którzy zbiorowości ateistów wstyd nieuctwem przynoszą.
Amen.
Piszę wolno, bo wiem, że wolno czytasz, a jeszcze wolniej pojmujesz coś uskładał z liter.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #935  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 22:03
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Czy ten wątek jest dyskusją czy przepychanką o wyższości jednej etykietki nad drugą - nie mnie o tym sądzić. Wiem tyle: że "rozmowa", jaka się tu toczy świadczy o tym, że w każdym z uczestników jest potrzeba wymiany poglądów z tymi, którzy myślą inaczej.
O wartościach, które dla wszystkich (chyba) są najważniejsze zawsze warto rozmawiać, może to być próba, na którą wystawiamy swoje przekonania. I tę próbę podejmują tu nawet ci, którzy bawią się tym wątkiem do rozpuku i ci którzy walczą. Po co walczą? Lubią wojny? Nie wiem Jednym słowem, nawet ci, którzy zachowują się nieracjonalnie.

Koalo, dalej jestem koalistką. Dlatego, że w Twoim wydaniu ateizm jest tym, czym jest dla mnie: humanizmem i racjonalizmem, wolnością umysłu i tolerancją dla innych.
Nie ma w ateizmie niczego nadzwyczajnego, nie jest powodem do dumy ani powodem do wstydu. Istnieje w moim umyśle, jak prawa fizyki i matematyki, jak wiedza o teorii względności, budowy materii i wszechświata. Istnieje jak zasady pokojowego współistnienia i normy etyczne.
I komu to może przeszkadzać? I dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #936  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 22:21
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
O wartościach, które dla wszystkich (chyba) są najważniejsze zawsze warto rozmawiać, może to być próba, na którą wystawiamy swoje przekonania.
Proszku, a ja myślę, że pomimo różnych etykiet jakie sami sobie przyczepiamy i przyklejają nam inni - nasze wartości są podobne, głęboko humanistyczne, zwyczajnie człowiecze. Tylko tak trudno jest nam do tego się przyznać... przynajmniej niektórym trudno.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #937  
Nieprzeczytane 03-01-2013, 22:27
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Proszku, a ja myślę, że pomimo różnych etykiet jakie sami sobie przyczepiamy i przyklejają nam inni - nasze wartości są podobne, głęboko humanistyczne, zwyczajnie człowiecze. Tylko tak trudno jest nam do tego się przyznać... przynajmniej niektórym trudno.
Zgoda na to, Ostatku
Bo, jak już wiele razy było: nie religijność czy jej brak stanowi o człowieczeństwie, a w różnorodności tkwi cała uroda życia.
Dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #938  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 09:52
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Proch-i-pył
Zgoda na to, Ostatku
Bo, jak już wiele razy było: nie religijność czy jej brak stanowi o człowieczeństwie, a w różnorodności tkwi cała uroda życia.
Dobranoc
Nie jesteś Proszkiem, jesteś prawdziwym i mądrym Prochem.Posumowałeś całą dyskusję.
Na wątek wchodzę codziennie z uwagą czytam, tym bardziej, że są tutaj moi duchowo bliscy ludzie.Dlaczego nie piszę? Nie chcę się narażać na przykre uwagi, a poza tym nie wierzę, że w tej dyskusji można przekonać kogokolwiek, nawet wtedy gdy przekonuje bliski mi Ostatek.
Spojrzenie na świat, życie,na człowieka jest wynikiem nie wiary w taką lub inna religię, lub braku wiary, ale całego doświadczenia życiowego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #939  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 11:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

Cytat:
Czy ten wątek jest dyskusją czy przepychanką o wyższości jednej etykietki nad drugą - nie mnie o tym sądzić
W zależności od tego czy powiem wierzę czy powiem wiem stanowisko może być różne. Nie kradnij jest w dekalogu jak do tego podchodzą niektóre religie i ateizm. Ateiści szanują prawo są zwolennikami temidy.Prawnie można zgłosić o przestępstwie w prokuraturze przyznając się do winy. Katolicy z wyznania Jehowa wymagają by o błędzie powiedział wyznawca przed członkami zboru jak jest duże wykroczenie może być usunięty z grona danej społeczności religijnej przez tą społeczność. Katolicy wyznania rzymskokatolickiego wymyślili spowiedź która za zadanie ma wprowadzić rozgrzeszenie od tego czynu na zasadzie wypowiedzenia kilku zwrotek tekstu który uznaniowo zleca ten bawiący się w sędziego. Czyn ten można spokojnie jeszcze raz powtórzyć jeżeli wyraziło się skruchę/pojęcie względne/ .Wszystko co uznaniowe jest korupcjogenne. Przecież z autopsji wiemy że zakony z komisji majątkowej otrzymały nieruchomości a ich nie zwróciły.
Natomiast uzyskanie informacji i i nie zrobienie w tej sprawie nic jest moralnie uzasadnione ,pedofilstwo ,stręczycielstwo , przemoc w rodzinie? Bycie nieczułym na krzywdy innych jest dodatnią cechą człowieka i tym się księża powinni szczycić? Czy gromadzona wiedza o nadużyciach i czynach niegodnych nie wypacza charakteru i nigdy nie jest wykorzystana do osiągnięcia przez daną osobę posiadającą wiedzę do korzyści materialnych?

Czy ateistyczna moralność oparta na prawie gdzie szkodę trzeba naprawić lub niesłusznie przejętą korzyść oddać ,a moralność oparta na skrusze , spowiedzi , rozgrzeszeniu jest moralnie słuszna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #940  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 11:41
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Przecież większość z nas ma od dawna ustalone poglądy i nie zmieni ich żadna obelga czy pogarda...

To wiadomo od początku ... ! Dlatego nie sądziłam, że wątek stanie się zarzewiem kłótni.
Nie tego chciałam...

Co prawda, te kłótnie pozwoliły nam się lepiej poznać z tej drugiej (skrywanej) strony... ale nie każdy jak ja... tworzy i
kolekcjonuje profile psychologiczne osób, na podstawie ich wypowiedzi (bez odczytywania mowy ciała)...

Aby wejść na teren bardziej przyjazny, otworzę watek o feminizmie. Oczywiście nie obędzie się bez ankiety.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.