menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:02
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie Włosy


Jak radzicie sobie ze słabnącymi włosami? Czy macie jakieś techniki na wzmacnianie wypadających i zniszczonych włosów? Ja kiedyś miałam taki piękny, gruby warkocz do pasa, całe życie wszyscy chwalili moje włosy, to była moja największa duma. Teraz zaczęły mi bardzo słabnąć i wypadać. Rozumiem, że to naturalne, ale jakoś nie mogę się z tym pogodzić. Ścięłam na krótko i zrobiłam trwałą, żeby wyglądało przynajmniej, że mam ich dużo, ale jest mi tak przykro...
Jeśli macie jakieś cudowne sposoby na odżywienie włosów, proszę, podzielcie się nimi. Będę bardzo wdzięczna, a myślę, że nie tylko ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:16
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Gocha 60...myślę, ze zrobiłas błąd robiac trwałą , to dodatkowe obciążenie dla włosów..ale skoro zrobiłąs to już musztarda po obiedzie...nasze babki i mamy stosowały olej rycynowy z cytryną robiąc kompresy przed myciem.Myslę , ze w naszym wieku hormony odgrywaja rolę(konsultacja z ginekologiem)trzebaby też pobrać cos od wewnątrz..trudno pogodzić sie z tym ,że nasze piekne włosy marnieją, ale tak jest ..tzreba im tylko zacząc pomagać zachować kondycję w miarę mozliwosci....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:32
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Ja robiłam sobie na włosy maseczki majonezowe, ale już przestałam mieć na to siłę i ochotę. Po prostu pogodziłam się z tym, że tak to już jest z włosami. Nie można mieć całe życie pięknej i mocnej czupryny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 18:14
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

Doskonale rozumiem, że nie chce ci się robić tych wszystkich masek. Okropnie dużo roboty. Ja, jak zobaczyłam, że zaczynają mi się przerzedzać włosy natychmiast zaczęłam szukać jakichś suplementów w tabletkach. Przyznam, że przetestowałam już i lepsze i gorsze, ale ostatnio trafiłam na coś rewelacyjnego. Nazywa się Onozis, jest w takich wygodnych do połykania, różowych tabletkach i przynosi bardzo dobre efekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 12:48
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

Moja corka chyba bierze to samo, bo twierdzi, ze ma zniszczone wlosy. Mowi, ze jest zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 19:54
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

A ja mam piękne włosy, mimo że nic z nimi specjalnego nie robię. Nawet do fryzjera nie chodzę, tylko sama w domu sobie podcinam i nie farbuję. Jeśli o to chodzi, to narzekać na co nie mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-08-2009, 21:58
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Oj szczęściara, szczęściara... Bardzo Ci zazdroszczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-08-2009, 10:44
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Od kiedy piję pokrzywę i skrzyp mam spokój z włosami. Mimo, iż korzystam z trwałej i farbowania, włosy przestały mi wychodzić.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-09-2009, 12:11
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mozecie mi wierzyc, lub nie. Najlepsza recepta na zdrowe, mocne wlosy jest ich regularne szczotkowanie. Codziennie, dwa razy: rano i wieczorem. We wszystkich czterech kierunkach po kilkadziesiat przeciagniec szczotka.
A procz wspomnianego szczotkowania, to: nie obciazac wlosow chemia (mam na mysli rozjasnianie, trwala, dekoloryzacja). Jesli farbujemy wlosy to tylko naprawde dobrymi farbami. I najlepiej nie na wlasna reke, ale w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Farby - jesli sa siwe odrosty, a tak, to proponuje szampony koloryzujace.
No i do tego przydadza sie witaminy do srodka. Sa takie drazetki o nazwie Merz Dragee. Nie naleza do najtanszych, ale naprawde pomagaja.
Acha, przeciez nalezy sie slowo o pielegnacji wlosow w domu: oprocz szamponow, konieczne sa odzywki dostosowane do rodzaju wlosow. Zarowno odzywki do splukowania, jak rowniez maski stosowane raz w tygodniu i odzywki bez splukiwania w formie pianki. I najlepiej, aby wszystkie byly z jednej serii - wtedy wzajemnie sie uzupelniaja. Takich "kolekcji" jest mnostwo w drogeriach.
I jeszcze nie wolno zapominac o odzywianiu: duzo warzyw i owocow.
Mam 52 lata i postanowilam zapuszczac wlosy. Teraz mam wlosy prawie do polowy plecow i calkiem gruby, zdrowy, mocny i lsniacy warkocz. Tak wiec do gory glowa Dziewczynki!:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-09-2009, 12:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Mam 52 lata i postanowilam zapuszczac wlosy. Teraz mam wlosy prawie do polowy plecow i calkiem gruby, zdrowy, mocny i lsniacy warkocz. Tak wiec do gory glowa Dziewczynki!:-)

Hmm, a z tym warkoczem nie wygląda się jak 'stara dziewczynka' czasem?
Jak go nosisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-09-2009, 16:24
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Lilu, przyznam Ci sie szczerze, ze probowalam juz roznych fryzur. Mam naturalnie krecone wlosy. I do tego jest ich bardzo duzo. Po prostu zaplatam luzny warkocz i na koncu jakas "maloinwazyjna" frotke, gumke, cos do spiecia. Albo konski ogon, ale nie puszczony swobodnie, tylko znow zapleciony.
Probowalam roznych fryzur. Kiedy mam krotkie wlosy, po dwoch godzinach modelowania i meczenia ich na szczotke, robia sie i tak pierscionki. A gdy troche widac odrostow - wygladam jak wlasna babcia.
A taki "romatnyczny splot" podoba sie mnie (zawsze marzylam o warkoczu, ale nigdy nie mialam cierpliwosci, zeby zapuscic tak dlugie wlosy), podoba sie moim najblizszym.
Tez mialam watpliwosci zapusczajac wlosy. Bo, przeciez stara zasada mowi: Im kobieta starsza, tym krotsze wlosy powinna nosic. Ale, pocieszam sie, ze sa wyjatki potwierdzajace regule.:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 01:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Haniu, super.
A nie spróbowałabyś warkocza upiąć jak Julia Tymoszenko?
Piękna ta jej fryzura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 01:54
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Lilu Twoja na awatarku ładniejsza i modniejsza
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 13:14
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Haniu, super.
A nie spróbowałabyś warkocza upiąć jak Julia Tymoszenko?
Piękna ta jej fryzura.
Lilu, Pani Tymoszenko ma piekny, dopinany warkocz. To prawda. Ale ja w tej fryzurze czulabym sie... niekoniecznie. Chyba nie ta "strefa czasowa". A warkoczy znanych, jest cale mnostwo. Przypomnialas jeden z nich. A pamietasz mysi ogonek Krafftowny w "Czterech pancernych"? A pamietasz pieknego "francuza" dziennikarki Bozeny Targosz? Ile razy jestem u fryzjera (mniej wiecej raz na miesiac - farbuje wlosy), zawsze wychodze z salonu z takim cudnym warkoczem.
I jeszcze mowiac o warkoczach nie wolno zapomniec o wlsosach Violetty Villas. No i o slynnym warkoczu pani Beger.
A w cichosci ducha przyznam Ci sie, ze zawsze marzylam o prostych wlosach, krociutkich i... o takiej fryzurkce, jaka masz na avatarze. W moim przypadku jest to niewykonalne.:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 14:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Haniu...ja zawsze marzyłam o kręconych.
Wiesz ile ja razy w przeszłości robiłam trwałą?
Niestety,porażka.

Ale marzenie mi się spełniło.
Moja córka ma włosy pokręcone. No i ....prostuje je, carramba!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 15:17
~gość: hanka57's Avatar
~gość: hanka57
 
Posty: n/a
Domyślnie

Lilu, bo to juz tak jest, ze natury nie nalezy poprawiac. Mnie w prostych wlosach jest... okropnie. Raz, jeden wyprostowalam u fryzjera. Wrocilam do domu, przypatrzylam sie dokladnie swojemu odbiciu w lustrze i... glowa pod kran.
Bedac mloda dziewczyna ciagle maltretowalam wlosy prostujac je na szczotke. I nie dosc, ze wcale im to na dobre nie wyszlo, to wcale dobrze nie wygladalam. Powinnam byla albo nosic krotkie pokrecone loki a'la afro, albo wlasnie dlugie, wtedy sa ciezkie i tylko lekko sie faluja. Ale, do tego musialam dojrzec (bo chcialam byc modna nie zwazajac na to, w czym jest mi dobrze), i miec troche wieksza wiedze zarowno ogolna jak i ze stylizacji.:-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-02-2011, 00:07
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

szampon z czarnej rzepy jest świetny na wzmocnienie włosów i nafta kosmetyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-04-2011, 12:40
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

H- Pantoten wzmacnia włosy, paznokcie i skórę. Wielu osobom pomaga, też go kiedyś przyjmowałam.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 14:20
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, bo ostatnio bardzo zmarniały mi włosy, stały się cienkie, słabe, przetłuszczają się, elektryzują i wypadają.
Jestem w rozpaczy, ponieważ kiedyś cieszyłam się pięknymi, gęstymi lokami.
Znalazłam tu dużo porad na temat pielęgnacji i witamin, ale może ktoś jeszcze doradzi mi,
co robić,żeby ratować swoje włosy.
Boję się, że to może być przez farbowanie, a ja tak nie lubię siwych kosmyków.
Ratunku, co robić, aby siwiejące włosy wyglądały ładnie i zdrowo!?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 21:06
e-bietka's Avatar
e-bietka e-bietka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 609
Domyślnie

Kalendarz, słońce, zima, czapki robią swoje i trudno temu zaradzić. Farbować też trzeba, a wiadomo jakie są skutki farbowania, choćby nawet najlepsze farby stosować. Na rynku jest wiele odżywek, ale kiedy nie pomagają, to może warto wrócić do starych babcinych metod...
Trzeba wymieszać parę łyżek olejku rycynowego, żółtko i sok z połowy cytryny. Nałożyć miksturę na włosy i trochę wmasować w skórę. Na to woreczek foliowy i gruby ręcznik. Taki kompres potrzymać min. pół godziny. Poźniej włosy dokładnie umyć. Na koniec spłukać wodą z sokiem z cytryny, żeby pozbyć się zapachu rycyny, a przy okazji włosy nabiorą blasku.
Maskę trzeba stosować przez czas jakiś, raz w tygodniu wystarczy na pewno.
Może warto spróbować...
Powodzenia!
__________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 13:21
Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze Basia. Ogólny 41 22-04-2014 14:31
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 15:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.