menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10081  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 21:36
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

W jakimś sensie jestem w stanie zrozumieć niezadowolenie pani doktor (#10068),ale na miły Bóg jeśli kioskarka nie może sprzedać pudełka zapałek bez przepuszczenia przez kasę,no to sam rozumiesz Stalinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10082  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 21:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Też ten palant czarny z Krakowa tez myśli o stosie .
Co di listu wysłanego w imieniu części seniorów do posła Sławomira Kopycińskiego to jako urzędnik państwowy ma czas jednego miesiąca na odpowiedź ,reguluje to ustawa.
Wacławie
Pozwolę sobie znowu zwrócićCi uwagę, że nie masz racji. Tym razem zupełnie i na 100%.
Co ponadprzeciętnemu obywatelowi czytającemu Tygodnik Powszechny zupełnie nie pasuje.
POSEŁ i podobny -czyli radny, senator i europarlamentarzysta NIE JEST URZĘDNIKIEM PAŃSTWOWYM, o ile nie jest ministrem. I ŻADNA ustawa dotycząca urzędniczych terminów z KPA go nie obowiązuje.Co łatwo możesz sprawdzic biorąc do ręki odpowiednie akty prawne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10083  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 22:11
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Jasne, ze PiS go broni - to ich czlowiek
Nie z ferajny Donka? Zapomniał wymienić na swojaka? Nie dowiedziałem się jak go broni [jeżeli broni]
W Faktach i Dzienniku ani słowa o odwołaniu szefa GUS. Nie dotarło jeszcze? Bo w internecie dużo tego.
Jak wpisałem prezes GUS Oleński To nie było w żadnej informacji o jego stażu w GUS. Dopisałem prezes GUS Oleński Wikipedia Dopiero wtedy pokazał się życiorys. Ale o przynależności partyjnej [Pis lub PO] też nic nie ma.

Posłem nie jest. Ani na liście PO, ani Pis.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10084  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 22:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zanim dziób otworzy Niesiołowski, Palikot, Żakowski-- to wiadomo co kto POwie.
Posłuchaj wszystkich specjalistów od wszystkiego gdaczących w RM, tvT, GP, ND.
P. Gosiewska, lekarz - geolog?
Dodatkowo rozsiewająca plotki, jakoby sekcję Błasiaka na obecność zawartości zrobiono po kilkunastu dniach.
Tacy to specjaliści, tacy doradcy premiera, którzy z chwilą katastrofy już wiedzieli, jaka była jej przyczyna.
Gdyby czytała nie tylko ND i słuchała nie tylko Antka, wiedziałaby więcej, niż wie.
Strach się bać takiego specjalisty.
Cytat:
To takich niedouczonych doradców sobie dobrał Tusk? A jak tak dobrał, to jednak rząd i wuc jest głupi.
Kazik, rusz łepetynką; resortowych można wymienić, ba, nawet wyrzucić.
Tej całej reszty "doradców" się nie da.
Mam na myśli tych niedouczonych, czyt. nieczytających, zasłuchanych wyłącznie w tubę prezesa, czyli te najtrudniejszą zawartość łajby.
Myśl elastycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10085  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 22:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Tygodnik Powszechny był powszechny jedynie z tytułu, a czytano go w ograniczonym zakkresie nie dlatego, że brakowało ponadprzeciętnych, tylko z bardziej prozaicznego powodu.... a mianowicie NAKLAD był ograniczany m.in. poprzez przydział papieru i limitowana ilość egzemplarzy.
Nie wiem jak to było gdzieś indziej, ale w naszem sporem grodziszczu kiosk dostawał kilka egzemplarzy, czasem jeden, albo dwa, albo ...wcale. A wiem to z własnych obserwacji, bo zdarzało mi sie w takim kiosku bywac od środka w latach 60-tych.
Dorzucę się: Było tak samo, reglamentowany , szedł spod lady i tylko nieliczni mieli szczęście go zakupić.
Trzeba było mieć chody w kiosku.
No...i te białe plamy po ingerencji cenzury były śliczne.
Namacalne dowody umysłowego wysiłku faceta z nożyczkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10086  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:02
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Też ten palant czarny z Krakowa tez myśli o stosie .
Co di listu wysłanego w imieniu części seniorów do posła Sławomira Kopycińskiego to jako urzędnik państwowy ma czas jednego miesiąca na odpowiedź ,reguluje to ustawa.


Wacławie dwa pytania ,proste pytania.
1.Kto to jest czarny palant z Krakowa? Aby zrozumieć sens zdania muszę wiedzieć o kogo chodzi. Inna sprawa ,wydawało mi się ,że Ty używasz języka bardziej precyzyjnego , a mniej ekspresyjnego.
2.Jaka to ustawa reguluje ,że poseł ma miesiąc na udzielenie odpowiedzi? Pytam bo chcę pogłębić moją wiedzę w tym zakresie,może mi się to jeszcze przydać.




Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10087  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie z ferajny Donka? Zapomniał wymienić na swojaka? Nie dowiedziałem się jak go broni [jeżeli broni]
W Faktach i Dzienniku ani słowa o odwołaniu szefa GUS. Nie dotarło jeszcze?
To nie było w żadnej informacji o jego stażu w GUS. Dopisałem prezes GUS Oleński Wikipedia Dopiero wtedy pokazał się życiorys. Ale o przynależności partyjnej [Pis lub PO] też nic nie ma.
Oleński został prezesem GUS w październiku 2006 r.
Na to stanowisko powołał go prezes Kaczyński, który przejściowo był wtedy premierem.

Ty - jak zwykle - masz kłopot z wyszukiwaniem informacji.

A w dziennikach trąbią o tym cały dzień.
Słuchaj radia, są szybsi od niektórych stacji tv czy netu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10088  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał POLA
Oleński został prezesem GUS w październiku 2006 r.
Na to stanowisko powołał go prezes Kaczyński, który przejściowo był wtedy premierem.

Ty - jak zwykle - masz kłopot z wyszukiwaniem informacji.

A w dziennikach trąbią o tym cały dzień.
Słuchaj radia, są szybsi od niektórych stacji tv czy netu.




Polu,to Ty nie wiesz jeszcze ,że jak czegoś nie ma w internecie to tego być może w ogóle niema.Jak Ty to sobie wyobrażasz,tak bez linku na gębę uwierzyć ? Ty chyba jesteś wierząca ,wierząca w życie pozawirtualne.



Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10089  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:12
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 632
Domyślnie

W porzadku Pluto37 Poseł nie jest urzędnikiem państwowym już teraz wiem , aleja poczekam 1 miesiąc i poproszę nasze koleżanki zamieszkałe w Kielcach o interwencję w biurze poselskim .Bez względu na to ze nie mam racji o miesięcznym terminie odpowiedzi i tym samym niezgodności z KPA .Ja też nie zamierzałem sądzić się o termin odpowiedzi Biurem Poselskim Posła S.Kopycińskiego.Temat który podjął Pan Poseł S.Kopyciński przeleżał się w dwa lata w TK a Poseł zajmuje się sprawą od początku swojej kadencji pisząc do poszczególnych urzędów dopiero nagłośnienie sprawy przez Palikota i ukazanie się książki S.Mosza spowodowało to jakąś reakcję rządu.Przynajmniej komisja została rozwiązana w 4 roku trwania rządu bo przecież udział w komisji majątkowej pewnie był płatny to ja rozumiem to zwlekanie.Myślę że Poseł nie będzie tej sprawy załatwiał jak rząd.
Można zawsze sprawdzić akty prawne masz rację, ale w tej sprawie nie widziałem takiej potrzeby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10090  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Dorzucę się: Było tak samo, reglamentowany , szedł spod lady i tylko nieliczni mieli szczęście go zakupić.
Trzeba było mieć chody w kiosku.
No...i te białe plamy po ingerencji cenzury były śliczne.
Namacalne dowody umysłowego wysiłku faceta z nożyczkami.



O przepraszam ,w miejscu ingerencji była zostawiana wizytówka:UKPiW
Chyba w takim kwadratowym nawiasie?


Najważniejsze ,aby najważniejsze było to co najważniejsze !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 14-02-2011 o 23:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10091  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Polu,to Ty nie wiesz jeszcze ,że jak czegoś nie ma w internecie to tego być może w ogóle niema.Jak Ty to sobie wyobrażasz,tak bez linku na gębę uwierzyć ? Ty chyba jesteś wierząca ,wierząca w życie pozawirtualne.
Moja wyobraźnia jest duuuża.
No i wierząca jestem, jak najbardziej, w życie pozanetowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10092  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
O przepraszam ,w miejscu ingerencji była zostawiana wizytówka :UKPiW
Na białym tle, na białym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10093  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:41
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Kasy fiskalne wejdą w zycie. Jak roz moja kobitka jest lekarz i wcale jej sie to nie podoba ale nie da sie ukryć, że rząd uszczelnia system, to fakt.
A wywiad z Olejnikowa jest całkiem niezły, to tez fakt.
Pewnie że nie może się podobać.
Kioskarzom ,taksówkarzom i innym ,musialo.Lekarzom a nie daj Boże adwokatom,absolutnie.Co tam jakieś marne grosze do kasy fiskalnej wprowadzać?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10094  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:45
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ale to taki jego urok Hypatio to taki nasz folklor
I potrafi dyskutowac mimo, ze prawie nikt mu juz nie odpowiada, bo to daremny trud:
Ty odpowiadasz. Z całego postu tylko Cię bolało, że gmach GW nie ma na fotce płotu. Bo napisałem, że na płocie im to przykleili. Może to było na drzwiach? To takie ważne? Na komentarz treści zabrakło konceptu?

Hypatia pisze, że nie wolno jej wypowiadać mojego imienia? Bzdura. Ale niech w przyszłości podaje kogoś innego za przykład. Pisze na przykład, gdyby Kazik lub Kolczatka.....i tak dalej.

To mogła napisać "gdybym ja [Hypatia]"....dalej ta sama treść.
Bo od nadmiernej i zbędnej złośliwości...... Złość piękności szkodzi. To przysłowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10095  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:45
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Żony [rodziny] dostały z ubezpieczenia [bo pasażerowie byli ubezpieczani] po 1,5 miliona.

Kazik lubisz zawsze podawać linki,podaj do tej Twojej wypowiedzi.Mnie wręcz obilo się o uszy,że wlaśnie pasażerowie nie byli ubezpieczeni,a napewno nie na taką kwotę jaką podajesz.Tak wysoko byl tylko ubezp.Prezydent z małżonką.Może nie tu ucho przystawilam?
Bylabym wdzięczna gdybyś podal jakieś źródło.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10096  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 23:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
W 54 roku jak moi rodzice nie mieli na kolejny domiar to pan w zielonym mundurze wyszedł i pod pachą miał obraz Wierusza Kowalskiego. pamiętam to jak dziś a także, że za tydzień umarł, zapił się naszą wódką.
A w wódce arszenik czy strychnina? Strach z Tobą pić wódkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10097  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 00:28
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Posłuchaj wszystkich specjalistów od wszystkiego gdaczących w RM, tvT, GP, ND.
P. Gosiewska, lekarz - geolog?

Kazik, rusz łepetynką; resortowych można wymienić, ba, nawet wyrzucić.

Tej całej reszty "doradców" się nie da.
Mam na myśli tych niedouczonych, czyt. nieczytających, zasłuchanych wyłącznie w tubę prezesa, czyli te najtrudniejszą zawartość łajby.
Myśl elastycznie.
Gosiewska [żona śp. Gosiewskiego o gazie łupkowym rozmawiała? Wiesz że u nas jest pomieszane. Min. od obrony to psycholog. Takich przykładów jest więcej. Nawet przewidzianego na min. od sprawiedliwości, dali do infrastruktury. Aby się "wyłożył" co świetnie uczynił, ale koledzy z Łodzi nie przewidzieli, że on nie zatapialny jak Grad lub Drzewiecki. No to poczekamy na Święta. Bo ostatnio zapomnieli doczepić wagony dla dzieci na ferie. Rodzice musieli zatrzymać pociąg [2 godziny] A wykupione to było w październiku. Minęło już 1,5 miesiąca a poprawy na kolei brak.

Dziś pokazali, że trzeba przebiec długą trasę aby z 1-go peronu przebiec na 5-ty. A w kasie nie mogli informować przy kupnie biletu? Kasjer wie [powinien] że jak ktoś kupuje na ten pośpieszny, to poinformować ze od dziś z innego peronu.

Zwolnił swojego zastępcę, aby znaleźć kozła? Sam powinien odejść, a kwiaty za nieudolność dostał. Bo Grzecha to Donek "poświęci" brakiem na listach.

Rusz łepetynką sama. Bo innych doradców wymienić nie może wuc? A kogo Donek słucha? Może Jarka? Może RM? Koń by się uśmiał.Większej bzdury nie napisałby żaden wróg Tuska i Pustych Obietnic. To aż tak głupiego mamy płemieła? Zabrać mu radio.

Elastycznie pomyślałaś, aby tylko zwoje [...] Ci się za bardzo od tego nie wyprostowały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10098  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 01:00
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

drzazga - ja i tak od lat jestem szara strefa ale doceniam zasługi rządu co do wybielania. Lekarze, taksówkarze i adwokaci to kurczę koniecznie te kasy fiskalne. Mowię serio, jak ten gość przed sadem:
- Pan dla 100 peelenów wymordował 4-osobowa rodzinę, tak??!!
- Wysoko sądzie - tu stówka, tam stówka i jakoś leci...
BTW o emeryturach to dawno już zapomniałem, musze se zbójowac na starość, ot co,,,
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10099  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 01:02
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
No to poczekamy na Święta. Bo ostatnio zapomnieli doczepić wagony dla dzieci na ferie. Rodzice musieli zatrzymać pociąg [2 godziny] A wykupione to było w październiku. Minęło już 1,5 miesiąca a poprawy na kolei brak.

Dziś pokazali, że trzeba przebiec długą trasę aby z 1-go peronu przebiec na 5-ty. A w kasie nie mogli informować przy kupnie biletu? Kasjer wie [powinien] że jak ktoś kupuje na ten pośpieszny, to poinformować ze od dziś z innego peronu.

Kazik już naprawdę bzdury wypisujesz,cóż to minister ma sprawdzać,czy doczepiono wagony,czy też moze ,że kasjer nie poinformowaŁ?
A nie wziąleś pod uwagę,że nie wszystkich od góry do dolu obsadzono swoimi ludźmi.Może na dole są ludzie z partii,której Ty jesteś miłośnikiem i robią wrażą robotę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10100  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 01:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Widocznie lobby lekarskie stracilo "moc przekonywania",bo o prawnikach narazie cicho.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.