menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2481  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 23:25
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 058
Domyślnie

No barry, ja poprawna politycznie??

Od kiedy? Nie u wszystkich panuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2482  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 23:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Cytat:
Pamiętajmy wreszcie, że europejska solidarność to fikcja.
Lilu ta przez duże S i przez małe w dzisiejszym świecie , liczy się kasa i zysk z danego projektu który przychodzi nam realizować. Projekt "emigranci do Europy " nosi też znamiona pozytywne , bo uzyskujemy ludzi młodych do prac na które mamy trudności z naborem pracowników. Komu mniej płacić niż obecnie i znaleźć chętnych. Społeczeństwo się starzeje i potrzebni są ludzie zajmujący się opieką w domach starców czy hospicjach mogą to robić imigranci zmuszeni sytuacją ekonomiczną przy niższych kosztach płacowych. Praca 12 godzin dziennie beż świąt i niedziel to przecież nie rarytas . Praca na zmywaku też nie wymaga wysokich kwalifikacji. Jedno jest w tym ważne by nie rozpieszczać finansowo zasiłkami ludzi którzy przybyli do europy. Czy 1000 -10 000 imigrantów przy 26 milionach naszych obywateli to problem? Myślę że nie.

Nie powinno się imigrantów mamić obiecankami o kulturowej niezależności i przenoszenia ich zwyczajów do naszej kultury które są u nas uważane za działania naganne i ograniczające nasze swobody demokratyczne. Komu z imigrantów to nie odpowiada niech wraca do swojego kraju.
Uzyskanie przychylności społeczeństwa polskiego przez media do emigrantów ,robiąc z nich emigrantów politycznych czy religijnych jest głupie . Powiedzenie "Ciemny naród wszystko kupi "już się przeżyło i bardziej krytycznie podchodzimy do pomysłów naszych polityków . Dostępny jest internet i wszystko możemy sprawdzić.

Nie wszyscy muzułmanie to terroryści jak nie wszyscy Polacy to ortodoksyjni katolicy. Dużo muzułmanów nie przejmuje się zakazami które obowiązują w Islamie i nie słucha co głoszą ich przywódcy religijni. Duży wpływ mają na tych muzułmanów którym nie chce się pracować i żyli by z socjalu . Takich jest dużo w autonomii palestyńskiej gdzie żyje się z pomocy jaką otrzymują i to ich sposób na życie. Taki bliskowschodni kult cargo z koranem w tle.

Myślę że imigranci syryjscy to przygotowanie opinii publicznej w Europie na atak na Syrię by przejąć ten teren by można było kontrolować wydobycie ropy i gazu z północnego Iraku . Powołano marionetkowy rząd w Afganistanie , Iraku i Libii i nie jest lepiej , pomimo zapewnień polityków .

.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2483  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 12:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

[....]„Skoro ci uchodźcy są tacy biedni, to skąd wszyscy mają smartfony!?” - takie komentarze krążą po sieci wraz ze zdjęciami migrantów z telefonami. ..[...]

Emigranci korzystają z zdobyczy technologi jaka obowiązuje obecnie w uprzemysłowionych krajach . Sklepy u nich też sprzedają to co jest dostępne na zachodzie , aparaty z klawiaturą to przeszłość .To nie średniowiecze by nie posiadać smartfona i jego nie umieć obsługiwać.
Też wielu z nich używa języka angielskiego stąd nasi pracodawcy nie będą mieli trudności z porozumieniem się z nimi. Jak dostaną od naszego Rządu wsparcie na założenie biznesu , będą nam sprzedawać smartfony i uczyć obsługi.

W dyskusjach o emigrantach zapominamy jak to jest ustawione w kraju jakim jest USA gdzie 99.99 procent to są imigranci .Istnieją limity na osiedlanie się a od czasu do czasu organizowane jest szersze przyjęcie drogą losowania. Imigranci nie otrzymują żadnego wsparcia od rządu USA a niektóre kraje obowiązuje obowiązek wizowy bo obywatele przyjeżdżający do USA łamią ich prawa.
Wizy dostają jak i obywatelstwo bezproblemowo osoby które są wykształcone w zawodach interesujących gospodarkę USA lub ci co inwestują własne środki w USA tworząc miejsca pracy.

Tuska i Merkel sprawa przerosła a eurodeputowani nie mają żadnego pomysłu na tworzenie miejsc pracy i stabilnych rządów w miejscu zamieszkania emigrantów. Jest problemem by ci ludzie którzy przyjadą nauczyli się języka i znaleźli pracę szybko i nie obciążali systemu socjalnego w Polsce.Dłuższe przebywanie na bezrobociu tworzy patologie a młodzi ludzie nie mający perspektyw zasilą organizacje terrorystyczne by siłą zmienić system na taki by żyło im się lepiej.
To że wsparcie otrzymają od UNII nie znaczy że to nie jest z naszych pieniędzy bo wpłacamy co roku składkę do Unii Europejskiej / patrz Budżet RP/ . Eurobiurokraci wyalienowani w Brukseli dzielą nasze pieniądze i mają zajęcie a nasi biurokraci rozliczają otrzymane pieniądze na projekty i interes się kręci.
Nikt z europosłów nie przeliczył ile kosztuje obsługa projektów unijnych i jaka jest ich efektywność .

Czy nam nie brakuje lekarzy o specjalności geriatria czy innych specjalistów ? Pracowników naukowych w dziedzinach technicznych czy medycznych?

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 10-09-2015 o 13:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2484  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 15:30
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 058
Domyślnie

Parówkarze w szoku, a czego się spodziewali?

http://natemat.pl/154243,parafia-prz...y-to-niepojete


Dali im mieszkanie, internet, telewizję, rowery dla dzieci i pracę dla dorosłych,
a oni się wypięli.

Skąd to zdziwienie, nie rozumiem?
Przecież to jasne jak słońce, że chcą żyć na koszt podatników.
To takie huby czy jemioły, by temat ująć botanicznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2485  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 18:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Czegoś się spodziewała ??? W Niemczech jest lepsze życie nisz w Polsce wiemy to od dawna i co odważniejsi Polacy już od 1981 roku robili i,obecnie robią i emigrują z Polski.Lepiej się uczyć na błędach czyichś niż swoich , oni to wiedzą. Pozostaną ci co nic nie umieją robić , bo zawsze gdzie żyli , korzystali z socjalu.

[...]Największe europejskie koncerny energetyczne podpisały w piątek z Gazpromem szereg bardzo ważnych umów na rozbudowę gazociągu Nord Stream II.....[...].
Budowa Nord Stream II będzie kosztowała 9,9 mil. Euro i z jego położenia będą korzystali poza Niemcami i Rosją Duńczycy Szwedzi Finowie . Docelowa przepustowość to 55 miliardów metrów sześciennych i zaspakaja potrzeby Unii Europejskiej.
Szkoda że nie ma naszego koncernu gazowego w tym przedsięwzięciu europejskim .Z Gaspromem - BASF i E.ON (obie niemieckie), ENGIE (Francja), OMV (Austria) oraz Royal Dutch Shell (Wielka Brytania/Holandia).
Przegranymi będą Polska i Ukraina która nie będą jak dawniej korzystać z opłat za przesył. Wywijanie szabelką i sojusze z nacjonalistyczną Ukrainą nas kosztują za dużo . Po 2020 będziemy pasjonować się negocjacjami z koncernami zachodnimi o cenie gazu sprowadzanego do Polski. Można będzie liczyć że będzie tańszy od skroplonego jeżeli skończymy port przeładunkowy w Świnoujściu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2486  
Nieprzeczytane 12-09-2015, 21:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Kopacz -Obecna Premier -"Zaproponujemy Polakom jednolitą stawkę PIT na poziomie 10 proc., zlikwidujemy składkę ZUS i na NFZ" - zapowiedziała na konwencji PiS i PO premier Ewa Kopacz. Obietnic wyborczych padło znacznie więcej. "Zlikwidujemy w dużym stopniu szarą strefę, zlikwidujemy umowy śmieciowe" - mówiła szefowa rządu. I podkreśliła: "W PO nie ma pomysłu na Polskę bez Kościoła, na Polskę bez chrześcijaństwa, ale w PO wierzymy w przyjazny rozdział Kościoła od państwa"
Szydło - Kandydat na premiera "PiS obiecuje: Więcej dla pracowników, darmowe leki, podatek bankowy...

Aby do tych pomysłów dwóch wiodących sił politycznych w naszym kraju ustosunkować się potrzeba wiedzieć więcej bo "zawsze diabeł tkwi w szczegółach" .Lewandowski odpowiedzialny za przygotowanie tych rewelacji ogłoszonych na konwencji PO przez Pani Premier nie jest osobą na tyle wiarygodną by to co ogłoszono traktować poważnie.

PiS już nam wiele obiecało przy okazji wyborów na Prezydenta RP teraz mamy poszerzone propozycje przy wyborze do Sejmu i Senatu . Myślę że zatoczyliśmy koło historii i chcemy wrócić do systemu gdzie będziemy dystrybuować pomoc socjalną przez struktury organizacyjne PiS przy współudziale parafii.
Jednym jestem zgodny z Panią Premier Kopacz że należy zmienić ustawę o związkach zawodowych którą opracowali koledzy Wałęsy byli działacze Solidarności. Jednokrotnie pisałem o tym kuriozum że pracodawca ma utrzymywać Przewodniczącego Związku i jego sekretarkę i wliczać to ma w koszty wyrobu. Też bzdurą jest przynależność pracowników do kilku związków i sztucznie tworzone są etaty związkowe opłacane przez przedsiębiorstwo. Działalność związkowa powinna być pokrywana ze składek pracowników.
Myślę że ta zmiana jest bardzo rewolucyjna dla pracowników państwowych przedsiębiorstw, 25 lat bzdur od czasu do czasu nagłośnionych których trudno zmienić w naszym skansenie.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przem...ona-moc/5q55mp To jest optymistyczne Piechocińskiego wystąpienie
"Razem możemy więcej, to zielona moc"

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-09-2015 o 22:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2487  
Nieprzeczytane 13-09-2015, 16:15
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 058
Domyślnie

ZLEW czyli Zjednoczona Lewica postuluje;

Cytat:
wyprowadzenie religii ze szkół to kwestia kluczowa, bo od edukacji zaczyna się budowa państwa wyznaniowego

A powiedzcie mi Zjed. Lewico, po diabła wasz Kwaśniewski tę religię do szkół wprowadzał?
Bo to chyba on, jeśli mnie pamięć nie myli?
I dlaczego jednocześnie postulujecie przyjęcie imigrantów, których religia jest bardzo ekspansywna?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2488  
Nieprzeczytane 13-09-2015, 19:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Lilu podpisał by zyskać poparcie kleru i wzmocnić Wojtyłę sukcesem dyplomatycznym ważne przy robieniu przez niego kariery w Watykanie ale jest to już historia . Większość zdarzeń historycznych , może być bez emocji oceniana po latach. Teraz po latach oceniamy jako błąd tak samo jak udział naszych wojsk w interwencji w Iraku. Wyraził z tego tytułu Kwaśniewski swój żal , że z braku szerszej wiedzy tak postąpił . Był Prezydentem RP od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005. Jeżeli złamał konstytucję późniejsze rządy PiS ,ZHN,PSL,AWS, PO mogły go zawsze postawić pod Trybunał Stanu ,jest taka w demokratycznym kraju instytucja , która ocenić może bezstronnie pracę każdego prezydenta .

Nic nie stoi nas przeszkodzie by obecny Prezydent III RP Andrzej Duda podjął zgodnie z prawem RP działania do wycofania się z Konkordatu pomiędzy Watykanem a Polską. Miało to sens kiedy Wojtyła żył a potem do czasu ogłoszenia JPII świętym . Może też ogłosić Prezydent referendum by jego decyzja miała szersze poparcie społeczne .Ja nie jako katolik tylko decyzja społeczeństwa ,będzie miał wytłumaczenie.

Ja osobiście jestem za rozdziałem kościoła/kościołów od Państwa.Czy Bóg w którego wierzy wyznawca potrzebuje wsparcia Urzędu i prawa stanowionego bo nie jest wszechmocny ???? Szkoła jest od krzewienia wiedzy która jest weryfikowalna potwierdzona doświadczeniem a nie mrzonki ludzi spisane kilka tysięcy lat temu. Czym się różni wiara araba w podróż Mahometa na koniu do nieba od podróży też do tego samego nieba Jezusa w który wierzy chrześcijanin.
Dlatego wierzy bo jest głupi i nie potrafi skorzystać z swojego umysłu bo go w szkole nie nauczono samodzielnie myśleć i wyciągać logicznych wniosków z posiadanej wiedzy.
Indoktrynacja od małego powoduje utrwalenie bajek i wiary w nie. Wyznawca ideologi Komunistycznej czy wyznawca Islamu Chrześcijaństwa bajki przyjmują jako pewniki i nawet potrafią za to oddać to co mamy najcenniejsze , swoje życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2489  
Nieprzeczytane 14-09-2015, 11:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Najgorszą rzeczą jaką może być dla gospodarki ,kiedy do władzy dorwą się działacze polityczni których życie zawodowe ograniczało się do reprezentowania poglądów różnych szefów partii .Ich wiedza poselska ograniczała się głosowania zgodnie z instrukcją na kartce który guzik nacisnąć . Kiedy przyjdzie im samodzielnie o sprawach gospodarczych powiedzieć wychodzi dyletanctwo i brak pojęcia o temacie który poruszają.Konwencje wiodących partii odbyły się z przekrzykiwaniem się dwóch pań w obiecankach dla skołowanych nieorientujących się w systemie wyborców .

Konwencvja PO . Już kiedyś na ten temat pisałem że aby coś wydać należy to wcześniej mieć. Państwo utrzymuje się z podatków a jak brak pieniędzy to ratuje się kredytem który uzyskuje dzięki obligacjom na które musi znaleźć nabywców.Jeżeli chcemy na coś nowego wydać należy coś ze starych opłat zrezygnować lub korzystać z kredytu . Zadłużeni jesteśmy a ile każdy może zobaczyć w sieci , licznik długu Balcerowicza.

Ubezpieczenia społeczne http://www.zus.pl/seminariaprognozy/....asp?p=1&id=35 tak to wygląda i składki są różne w zależności od tytułu na co są zbierane składki na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i ubezpieczenie zdrowotne .
Myślę że zmiany nie mają dotyczyć nazewnictwa bo już to dawno określono że podatki są bezpośrednie i pośrednie i nie ma co na tym bić piany jak w " pudelku " .

Nie ma możliwości usprawnienia systemu bez podjęcia decyzji w sprawie ujednolicenia systemu i skończenia z preferowaniem poszczególnych grup zawodowych kosztem innych płacących na ich apanaże . Skończmy z życiem na koszt sąsiada.

Jak nie ma tytułu dla rządzącego jest lepiej , bo wtedy nie ma żadnych ograniczeń i może spokojnie stosować kreatywną księgowość .Brak wpływu na koszty poszczególnych przedsięwzięć i brak możliwość tego rozliczenia , odpowiedzialność znika i działamy w myśl zasady " po nas może być tylko potop ".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2490  
Nieprzeczytane 15-09-2015, 10:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Aby trochę zmniejszyć nasze emocje związane z wyborami dzisiejsza aktualna do godz 17.00 oferta pracy i upubliczniona informacja o konkursie w centrali PAIiIZ.
[...]Chcesz za darmo podróżować po świecie, mieć limuzynę i jeszcze zarabiać 20 tysięcy miesięcznie? Jest taka rządowa praca do wzięcia. Nie trzeba nawet spełniać szczególnych wymagań. Wystarczą ukończone studia i 5 lat jakiejkolwiek pracy w życiorysie.Takie są wymagania w konkursie na członków zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Agencja szuka członka zarządu do spraw strategii i drugiego do spraw ekonomicznych. [...]
W tytule tego wątku zadane pytanie autorki QUO VADIS POLSKO ???? Zasadne dające dużo do myślenia tym co nie są zacietrzewieni ideologią jedynie słuszną a potrafią krytycznie podejść do naszej rzeczywistości.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ch...mpaign=firefox

Wcześniejsze przykłady zwolnień grupowych byłego Prezydenta RP Komorowskiego by jego znajomi mogli zyskać więcej pieniędzy na odprawach . Wszystko zgodnie z prawem obowiązującym w RP ale pozostaje niesmak po takich decyzjach mających na celu tylko zyskanie kasy bo jest dostępna . Przecież kadencja Prezydenta jest określona konstytucyjnie i doradcy jak i jego sekretariat mogą normalnie być zatrudnieni na okres taki by zmiana władzy była płynna .Przyjęcie byle kogo mierny ale wierny bo jak stracimy władzę to załapie się na odprawę a będzie miał środki publiczne na naukę języka. Niczym wybory kolesi do europarlamentu . Seniorzy na kogo tak naprawdę głosujecie i patologi nie widzicie

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 15-09-2015 o 11:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2491  
Nieprzeczytane 15-09-2015, 11:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Seniorzy na kogo tak naprawdę głosujecie i patologi nie widzicie

Ja nieustająco głosuję na lewicę, ponieważ p. Leszek Miller jest moją polityczną miłością .

Inni to aferzyści albo klerykalni dewoci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2492  
Nieprzeczytane 17-09-2015, 09:03
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

{No barry, ja poprawna politycznie??Od kiedy? Nie u wszystkich panuje.}
Przepraszam Cię Lilu, ale tak niefortunnie wypadło tuż po Twoim wpisie. Ja rzadko zaglądam i na krótko, musiałem po kimś wpisać.
Miałem na myśli "mały, sflustrowany rozumek" osoby, która zwalcza kościół katolicki i jej wolno, a mnie nie wolno pisać o emigrantach zarobkowo - rozrabiackich. A mam na ten temat doświadczenie osobiste, którego małemu sflustrowanemu rozumkowi brak. Wiem, że Admin musi wykazywać poprawność polityczną, boi się stracić pracę tak jak wielu. Ostatnie wiadomości nie do uwierzenia, dyskryminuje się ludzi "myślących niepoprawnie politycznie". Mam nadzieję że wiele osób zdążyło przeczytać to co napisałem. Jak nie, to mogę prywatnie wysłać.
W zasadzie na podstawie regulaminu to właśnie ten mały sflustrowany rozumek powinien mieć wykasowane wszystkie wpisy, ale wielu z nas, mimo różnicy poglądów szanuje wolność słowa. Oczywiście czyja to Wina, napisałem między wierszami. Ta Wina odezwała się właśnie teraz i myśli ,że zwycięstwo ma w kieszeni, ale to jest początek agonii wyznawców Szatana. Świat jest zbyt silny aby poddać się tej rozpierdusze.
Pozdrawiam wszystkich patriotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2493  
Nieprzeczytane 17-09-2015, 09:21
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 058
Domyślnie

Barry, przecież wiem, zobacz emotkę. Uśmiech aż do siódemek.
Tekst wyciął Ci moderator polityki,
ale pewnie musiał.
Sam wiesz, że pod artykułami o imigrantach na różnych portalach,
są wyłączone komentarze i ludzie je przemycają pod artykułami kulinarnymi. Nie miej żalu, tylko pisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2494  
Nieprzeczytane 17-09-2015, 13:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Cytat:
Barry napisał -Ja rzadko zaglądam i na krótko, musiałem po kimś wpisać.
Myślę Barry że chciałeś nas oświecić i napisałeś po długich nocach przemyśleń. Proponuję ci twoje przemyślenia przenieść na papier i będziesz mógł je wydać , proponuję napisanie w dwóch językach /angielski,polski/ i wysłanie części nakładu ,do biura PAD będzie to doskonały gift dla wielkich tego świata w ramach wycieczek krajoznawczo -turystycznych. Myślę że dużo nie straciłem , nie czytałem przed wykasowaniem coś napisał , myślę że ci co zajmują się moderowaniem społecznie , uchronili nas przed dyskusją o twoich odczuciach.

Barry Islam to kontynuacja Chrześcijaństwa i Judaizmu , zlepek trzech religii którą stworzył niepiśmienny Mahomet bo słyszał od Anioła Gabriela . Ja krytycznie podchodzę do religii i każdej instytucji która chce ją wykorzystywać do przejęcia rządów.Patriotyzm z Krzyżykiem , Gwiazdą Dawida , Półksiężycem czy z Sierpem i Młotem to folklor i nic więcej .Przeważnie starzy ludzie zaawansowani wiekiem są zwolennikami i propagatorami takich idei . To że administratorzy wyłączają możliwość wymiany poglądów to wina tych co za bardzo emocjonalnie podchodzi do wielokulturowości . To co piszesz "mały, sfrustrowany rozumek" jest to co ty robisz , nie zdając sobie sprawę że tak cię odbieramy. Ty szukasz kłutnii bo chcesz odreagować , nie liczą się argumenty tylko ilość inwektyw i oglądalność wpisu rośnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2495  
Nieprzeczytane 17-09-2015, 16:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=fYcVL_CLxRU jest to wystąpienie rzeczywiście jedno z najlepszych wystąpień Kaczyńskiego.Nie jestem fanem PiS ale wystąpienie to będzie miało wpływ na wynik wyborczy w październiku . Jeżeli się myśli samodzielnie i bierze się odpowiedzialność za to co się mówi to bierze się wszystkiego za i przeciw pod uwagę .Potakiwanie i brak własnego zdania mamy to co widzimy w naszej polityce zagranicznej.Pomoc finansowa tak a tworzenie gett nie.Nasze stanowisko http://parezja.pl/pe-przeglosowal-tz...-sie-od-glosu/

Dzisiaj 17 wrzesień i dyskusja jak zwykle narodowo -nacjonalistyczna .Mam pytanie czy nigdy się nie zastanawialiście kto jest winny ze dwa tygodnie wystarczyłoby przekroczyć Bug a myśmy nie mieli oddać guzika.Armia w rozsypce tysiące żołnierzy maszerujących do niewoli a społeczeństwo dostało w d... Na Polskę napadł sąsiad a nie cały świat.Śmieszą mnie obecnie głosy , jak tego typu rzez 8 lat budowaliśmy Polskę z dykty.
Nikt o dacie nie pamięta 17 września .?? http://nowahistoria.interia.pl/kartk...ce,nId,1886265 [...]Otoczony przez żołnierzy Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, kierownik Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Armii Powstańczej w Polsce Jarosław "Stiach" Staruch popełnił samobójstwo [...] Jest to bohater naszych sąsiadów a my według Sikorskiego mamy murzyńskość w krwi wyssanej z mlekiem matki / w tym też jesteśmy podzieleni , słowo murzyn w innym znaczeniu niż to co kiedyś było w elementarzu. Idziemy z duchem czasu./. Najlepiej nam idzie w robieniu l.... taśmy prawdy o naszych politykach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2496  
Nieprzeczytane 18-09-2015, 12:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

Jak zwykle znowu jesteśmy podzieleni na temat informacji zamieszczonej na Twitterze .Jestem na twitterze i występuję pod własnym nazwiskiem i polecam seniorom ten portal społecznościowy.
Kaczyńskim Sejm ....w Szwecji istnieją 54 strefy , w których obowiązuje szariat i nie ma tam kontroli Państwa..
Twitter Ambasada Szwecji.istnieje wiele nieporozumień dotyczących emigracji do Szwecji , m. in. w kwestii obowiązującego prawa. Wyjaśniamy w Szwecji obowiązuje Szweckie Prawo.
TVN 24 news.Kaczyński o strefach szariatu w Szwecji jest odpowiedz ambasady.

W czym problem ?? W Szwecji istnieje prawo umożliwiające samorządom lokalnym tworzyć przepisy uchwalane pod społeczność lokalną . Nic nie ma w odpowiedzi Ambasady Szwecji na temat zapisów w prawie lokalnym które znajdują odzwierciedlenie w szariacie. Nie uzdrawiajmy sąsiadów na siłę poprawiając ich prawo a zajmijmy się wreszcie naszymi sprawami .

Do plecących różne rzeczy w Sejmie przedstawicieli naszych elit politycznych , doszły media tworząc newsy i sensacje.


"Wprost" , Ambasador Danii odpowiada Kaczyńskiemu.

[...]- Doceniam wszystkie pozytywne uwagi dotyczące Danii i pragnę za nie podziękować. Aczkolwiek pana słowa o pedofilii w Danii budzą moje zdziwienie. Pedofilia nie jest dozwolona w naszym systemie prawnym, nie cieszy się też społeczną akceptacją - pisze Steen Hommel.
- Bardzo chciałbym się dowiedzieć, na jakiej podstawie formułuje pan ten obciążający zarzut. Mam nadzieję, że jak najszybciej otrzymam wyjaśnienie w tej sprawie. Jeżeli nastąpił błąd w cytacie lub nie został pan zrozumiany przez dziennikarza, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie lub sprostowanie na łamach tygodnika "Wprost". Jeżeli byłby pan zainteresowany jakimikolwiek informacjami na temat Danii, proszę się nie wahać i skontaktować z naszą ambasadą w Warszawie - pisze Hommel [...]

Trzeba wiedzieć co się plecie i gdzie . W ambasadach pracują pracownicy którzy znają język Polski. Nasz system prawny jak widzimy nie jest znowu tak restrykcyjny jak wielu uważa.Duńczycy będą karać za pedofilię a my chcemy za aborcję. Jeden i drugi kraj jest demokratyczny i jest członkiem Unii

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-09-2015 o 15:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2497  
Nieprzeczytane 18-09-2015, 17:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

W najbliższą sobotę 19 września w godz. od 11.00 -13.00 spotykamy się w Warszawie na Kongresie Programowym Nowoczesna Gospodarka vs wyborcze obietnice. Spotkanie odbędzie się w Teatrze IMKA , ul .Konopnickiej 6 .Przebywających w Warszawie seniorów z Klubu Senior Cafe zapraszam na kongres wymagana jest wcześniejsza rejestracja ,wiadomość należy wysłać na adres e-mail : kongres@nowoczesna.org skąd otrzymacie potwierdzenie zwrotne.

Podczas Kongresu nasi specjaliści wyjaśnią dlaczego wyborcze obietnice dwóch najważniejszych sił politycznych rządzącej Platformy Obywatelskiej i najliczniejszej w Sejmie opozycji Prawa i Sprawiedliwości nie mają pokrycia w rzeczywistości. Tak samo powiemy co chcemy zrobić by gospodarka Polski stała się Nowoczesna .
Nie chcecie by władza i największa partie opozycyjne traktowała wyborców jako ciemny lud który „wszystko kupi” a jak zdobędą władzę , zajmie się swoimi sprawami i transferami z partii do partii. Jak widzicie ,można się zorganizować zaprosić ekspertów aby ustosunkowali się do tych wszystkich propozycji programowych .

Na wszystkim wyborca nie musimy się znać , a gadające głowy z Sejmu tak potrafią nas przekonywać :
Bardzo innowacyjny system podatkowy.Będzie on dramatycznie prosty dla użytkownika , i dla pracodawcy , i dla pracownika . Natomiast jest on dość skomplikowany by wyjaśnić o co w nim chodzi . J.M -PO

Dzięki nowoczesnym technikom możemy oglądać Kongres poświęcony obietnicom w programach wyborczych i jutro w Internecie na bieżąco go komentować w trakcie jego trwania ,pisząc na kanałach nowoczesnej na Facebooku i Twitterze.Wszystko to dzięki mikro-wpłatom sympatyków i członków tworzącej się inicjatywy politycznej.
Wychodzimy z założenia że należy skończyć z beztroskim finansowaniem Partii politycznych z budżetu .Tak na prawdę są to twoje pieniądze zapłacone w podatku.Jeżeli się z tym zgadzasz możesz wejść na stronę .Nowoczesna i dać swój wyraz też , w dokonanej mikrowpłacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2498  
Nieprzeczytane 20-09-2015, 19:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 649
Domyślnie

[...]Najpierw na sierpniowej konwencji PO, premier Kopacz ogłosiła, że powołuje aż 7 zespołów, które przygotują program wyborczy tej partii, żeby po upływie miesiąca na kolejnej konwencji ogłosić, że mają zamiar zlikwidować składkę na ZUS, NFZ i wprowadzić 10% podatek PIT.
Okazało się, że nie ma opracowań żadnych zespołów programowych, podczas konwencji na scenę wyszedł szef Rady Gospodarczej przy premierze europoseł Janusz Lewandowski i w skomplikowany sposób zaczął przedstawiać rozwiązania podatkowe jakie przygotował na kolanie razem z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem ....[..]\

Pani Premier Kopacz ostro zaatakowała .Nowoczesną /Ewa Kopacz ostro o Nowoczesnej: głos oddany na Petru zwiększa szanse PiS jakby ../ jest to stwierdzenie śmieszne bo .Nowoczesna nie jest na garnuszku PO , a stwierdza ze partia Platforma Obywatelska od 8 lat nie potrafiła zrealizować obietnic wyborczych i jej elektorat może czuć się oszukany . Tylko ten co nie korzysta dobrodziejstw władzy i nie jest zatrudniony w administracji PO-PSL.

.Nowoczesna stwierdza : Głosowanie na PO-PSL i PiS to głos stracony.
Program http://nowoczesna.org/files/Kierunki_programowe.pdf
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2499  
Nieprzeczytane 24-09-2015, 21:09
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Wacławie, od Twojego cynizmu to nawet głowa mnie nie boli.
Ciekawy i rzadki przypadek ten Barry, nieprawdaż ? Możesz ostrzej, ja nie usuwam czyichś poglądów .
Mogę i po polsku i po angielsku i po włosku, po francusku ale nie po niemiecku. Ten język zawsze był mi odrażający, chociaż będąc tam, musiałem operować kilkuset wyrazami. Najwięcej problemów sprawiło mi kupowanie elektrycznej maszyny do drylowania wiśni . Żona chciała a ja nie wiedziałem że wyraz ten liczy około 40 liter.
Ze Słowakami i Czechami nie mam problemów. Z Węgrami można po angielsku lub niemiecku. Muszę Cię rozczarować, ale wydałem tomik poezji i cztery książki w nakładzie internetowym i mam kilkusetosobową (około 500 osób) grupę, która przetrawiła a wręcz , powiem nieskromnie, pochwaliła mnie. Napisałem wiele felietonów do gazet lokalnych ale nie do Wyborczej bo bym siebie znienawidził. Gorzej z Tobą, wybacz, ale prezentujesz temat nieciekawy, tylko dla wybitnych specjalistów jak Petru, Lewandowski, czy ... jest ich wielu ale na szczęście nie tak wielu . Skąd ty powielasz te bzdury ? Ja bym zatkał portal pisząc tak jak Ty. Ale nie chcę
Cię dołować.
Pozdro
i dla Wacława i innych wolnych wątkowiczów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2500  
Nieprzeczytane 25-09-2015, 09:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Barry, przecież wiem, zobacz emotkę. Uśmiech aż do siódemek.
Tekst wyciął Ci moderator polityki,
ale pewnie musiał.
Sam wiesz, że pod artykułami o imigrantach na różnych portalach,
są wyłączone komentarze i ludzie je przemycają pod artykułami kulinarnymi. Nie miej żalu, tylko pisz.

Ciagle aktualne. Blokowanie zbedne. Wystarczy przejechac sie tramwajem, autobusem a najlepiej taksowka aby uslyszec komentarze. "Polactwu" jak to mowia niektorzy na watkach politycznych naszego forum, ciezko zrobic wode z mozgu.
Pare dni temu, zupelnie przypadkowo "wpadlam" w tlum stoliczan protesujacych przeciwko pochopnej decyzji przyjmowania emigrantow o ktorych nic nie wiemy. Nie tylko nasze wladze ale doslownie NIKT nie wie kim naprawde sa i w jakim celu przybywaja masowo do Europy.
Warte zastanowienia kogo bedziemy miec za najblizszego sasiada zza miedzy.

Cytat:
Grupa Onet, Grupa Wirtualna Polska i Grupa Interia nie zamierzają blokować dodawania komentarzy przy tekstach na temat kryzysu uchodźców. Wydawcy przyznają, że dyskusja tam bywa ostra, jednak wystarczy intensywniejsza moderacja wpisów.


Warte uwagi.

Cytat:
Wydawcy nie ujawniają natomiast, czy otrzymali od policji lub prokuratury żądania przekazania danych autorów nienawistnych komentarzy o uchodźcach ani czy tych wniosków było więcej niż w przypadku wpisów na inne tematy.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...-je-moderujemy
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.