menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 15:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Marion, to naprawdę wspaniała wiadomość!!
Bardzo się cieszę razem z Tobą i Córką.
Pozdrawiam Was serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 15:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marion
Moja córka Natalia podejmuje naukę w swojej uczelni po długiej walce z chorobą.
Prof. K. z naszej Kliniki zaplanowała dalsze leczenie (podtrzymujące) tak,aby jej to umożliwić .Odwieszamy więc "zdrowotny ,dziekański"


Marion, to cudowna cudowna wiadomosc.!!

Usciskaj Natalke mocno od nas
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 15:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Marion

Cytat:
Moja córka Natalia podejmuje naukę w swojej uczelni po długiej walce z chorobą.
Prof. K. z naszej Kliniki zaplanowała dalsze leczenie (podtrzymujące) tak,aby jej to umożliwić .Odwieszamy więc "zdrowotny ,dziekański"

Wspaniała wiadomość. Będziemy trzymać kciuki za każdy egzamin Natalki
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 16:03
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Takie wiadomości budują. Medycyna dała radę takiemu brzydalowi. Natalka ma dużo sił, więc wszystko będzie dobrze. Pozdrowienia.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 19:30
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Marion - cieszymy się z Tobą ........ czekałam kiedy napiszesz coś o córce. Pozdrawiam Was.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 11:25
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wielcy i mali - o.T.Roztworowski

Cytat:
Napisał nutaDo
Wobec przeważających na forum złych wiadomości, opinii, które obrażają lub powodują wycofywanie wartościowych postaw - proszę i gorąco zachęcam:
piszmy o ludziach, którzy przez swoją działalność
w jakikolwiek sposób, dla dobra innych - zasługują na nasze nimi zainteresowanie.
Niech to będą ci wielcy i tacy zwykli z codziennego życia.
Warto pokazywać takich ludzi - może będzie to podpowiedź dla nas, dla naszych działań.
A na pewno doda odwagi i pozwoli radośniej spojrzeć na życie.
Jezuita - studia filozoficzne, teologiczne,muzyczne.
Harcmistrz. W czasie Powstania warszawskiego pozostał z rannymi, był świadkiem rozstrzeliwania przez Niemców rannych powstańców:
Cytat:
brakło mi Hostii. Niemiec powiedział mi: „I tobie też się należy, tylko nie ma już kul”.
Podczas powstania został awansowany na stopień podpułkownika i odznaczony Orderem Virtuti Militari V klasy, podwójnie Krzyżem Walecznych oraz Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami.
Był kapelanem akademickim uwielbianym przez młodzież, kazdą chwilę poświęcał na rozmowy i spowiedź.Śpiewał z ambony : Gdy wrócisz
- o nic cię nie zapytam,
a tylko cię przywitam...
jak gdyby nigdy nic,

Gdy wrócisz
- po wielu długich latach
zastaniesz pokój w kwiatach
- jak gdyby nigdy nic.
W 1950 r. o. Rostworowski został aresztowany w Łodzi. Dwa miesiące później przewieziono go do Warszawy i był przesłuchiwany 128 razy. Wojskowy Sąd Rejonowy skazał go 6 września 1951 r. na 12 lat więzienia m.in. za usiłowanie obalenia przemocą ustroju państwa. Wyrok odsiedział we więzieniu mokotowskim i Wronkach, nie chciał opuścić więzienia, bo tam mógł pomagać innym więźniom: spowiadać i komunikować.
W 1956 odzyskał wolność, był duszpasterzem akademickim w Lublinie, następnie kierownikiem Polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Był także poetą.
Pełen poświęcenia służył przede wszystkim tym najbardziej potrzebującym.
Zmarł w 1974r.

Jeżeli ktoś ma więcej wiadomości na temat ojca Tomasza - proszę o podzielenie się , może nawet wspomnieniami.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Żarówka

Opowiem Wam historię zupełnie inną... bez powołania, bohaterstwa, wielkich czynów...

Był zwykłym człowiekiem. Życiorys spod sztancy. Urodził się, chodził do szkoły, pracował, miał żonę, dom, dwójkę dzieci... Nic niezwykłego... gdyby nie to, że był tak bardzo pomocny innym. Nigdy i nikomu nie odmówił pomocy i umiał o pomoc dla innych prosić innych...
Bez zapłaty, bez korzyści, bez oczekiwania na prośbę ani na wdzięczność.
"Tak trzeba" – mówił... czasami dodawał – "ktoś przecież musi pomóc".
Odszedł w 2001 roku przeżywszy 55 lat. Rak płuc, choć nigdy nie palił papierosów...

Bogdan... Wielki Mały Człowiek... z wadami, kompleksami, upadkami... i wielkością z której chyba sam nie zdawał sobie sprawy.

Nie zostawił po sobie wierszy ani wielkich zdobyczy materialnych. A jednak – na grobie leżą ciągle świeże kwiaty, a 1 listopada trudno znaleźć miejsce na postawienie kolejnego znicza...

Dziś - zamiast światełka - pamięć daję...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 12:54
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Ostatku - bardzo Ci dziękuję - wzruszyła mnie ta opowieść bez wielkich słów.
Są tacy ludzie wśród nas...
Trzeba to przekazywać koniecznie!
Pozwolę sobie dla Ciebie, nie wiem czy lubisz takie granie.
Wybacz, ale już jesień i tyle różnych ...."Jednego serca chcę i ciepłych słów"...
http://www.youtube.com/watch?v=ObgIP...eature=related
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 26-09-2009 o 13:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 17:02
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wrócilismy ze spaceru, pachnie już wszędzie jesienią.
Kasztany pewnie wyzbierały wiewiórki, bo nie wiele nazbierałam.
Życzę wszystkim miłego wypoczynku.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #290  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 12:00
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wielcy i mali Albert Schweizer /1875-1965/

Cytat:
Jego ideą etyczną , było poszanowanie życia, :Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć, konsekwencją tego programu etycznego jest obowiązek ratowania życia i łagodzenia cierpienia. Głosił, że cześć dla życia wymaga od człowieka szacunku, nie tylko wobec ludzi, ale także wobec zwierząt, a nawet roślin, zakazując ich bezmyślnego niszczenia.
Będąc zdecydowanym pacyfistą po II wojnie światowej angażował się w ruch przeciwko wyścigowi zbrojeń.

Syn pastora, studia teologia luterańska, filozofia, medycyna i nauka gry na organach.
Wyjeżdża do Afryki /Gabon/, gdzie jako lekarz zakłada wraz z żoną szpital, później leprozorium.Aby zdobyć środki na utrzymanie szpitala koncertuje w Europie i wygłasza odczyty.
Nigdy nie patrzył na wyznanie czy też narodowość, nikogo nie przekonywał, szanował poglądy innych. Pracowali z nim zarówno chrześcijanie jak i buddyści i Żydzi, byli to lekarze z różnych krajów.
W 1952 r otrzymuje Pokojową Nagrodę Nobla.
Zyje pełen poświęcenia w niesieniu pomocy, ratunku chorym, a także w pracy duszpasterskiej - wraz ze swoją żoną- wśród najbiedniejszych w Afryce I tam umiera.

Cytat:
* Dopóki człowiek nie obejmie współczuciem wszystkich żywych stworzeń, dopóty on sam nie będzie mógł żyć w pokoju.

* Groby żołnierzy są najlepszymi kazaniami o pokoju.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #291  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:32
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

A.Schweizer - * Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od siebie oczekują, ale niczego nie żądają.*
* Prawdziwy czyn nie czyni wrzawy.*
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #292  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 17:24
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Popatrzmy na ptaki i piękne zdjęcia.
To jest dobra wiadomość, bo jeszcze są miejsca w Polsce, gdzie można w spokoju obcować z pięknem przyrody.

http://www.youtube.com/watch?v=w3qnh...eature=related
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #293  
Nieprzeczytane 30-09-2009, 14:44
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wierzę w opiekę i pomoc Aniołów.
Piszę to na wątku "dobre wieści", bo to dla mnie jest coś wspaniałego, coś co zawsze podtrzymuje. A przeżyłam chwile, których nikomu nie życzę i wiem, że tylko ta pomoc jest pewna.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #294  
Nieprzeczytane 30-09-2009, 17:16
Ziomeczek's Avatar
Ziomeczek Ziomeczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 5
Domyślnie Realizując marzenia te duże i te maleńkie :)

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów!!!
I ja się chciałam podzielić wiadomością dla mnie radosną. Udało połączyć mi się wreszcie opiekę nad półtoraroczną Emilką (bez której nie wyobrażam sobie już życia) z powrotem do realizacji marzeń zawodowych (doktorat wciąż pozostaje w sferze mych marzeń).
Moja radość byłaby jeszcze większa, jeśli znalazłabym wśród Państwa osoby chętne do wypełnienia anonimowej ankiety (zakreślanie wybranych odpowiedzi). Dotyczy ona aktywności, stanu zdrowia oraz oczekiwań zdrowotnych. Piszę pracę w Instytucie Pedagogiki i aktualnie poszukuję KOBIET z WYKSZTAŁCENIEM WYŻSZYM w wieku 55-70 LAT. BYłabym wdzięczna za kontakt na mój adres mailowy, a prześlę ankietę.
Życzę Wam wszystkim stopniowego realizowania marzeń, bo jak powiedział mi ktoś kiedyś w życzeniach: "życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń - no może poza jednym, byś wciąż miała do czego dążyć".
MOc uśmiechów z Lublina!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #295  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 16:33
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wielcy i mali - Hanka Ordonówna /1902-1950/

Znamy Ordonkę jako piosenkarkę, tancerkę zaś w prawdziwym życiu była wspaniałym człowiekiem.
Pochodziła z rodziny kolejarza. Jej talent dojrzał i wykształcił
niepowtarzalny styl Fryderyk Jarosy.
Wyszła za mąż za hrabiego Michała Tyszkiewicza autora tekstów jej piosenek.
Tragedia życia Ordonówny zaczyna się w 1939 r, kiedy zostaje uwięziona na Pawiaku. Po uwolnieniu przy pomocy męża, wyjeżdża do Wilna. Po wkroczeniu Rosjan, NKWD aresztuje ją i następuje wywózka do Uzbekistanu. Chore płuca nie wytrzymują straszliwych warunków w łagrze.
Porozumienie Sikorski-Majski daje możliwość przedostania się do II Korpusu Polskiego.Zajmuje się tutaj organizowaniem pomocy dla dzieci polskich wygnańców, szukających pomocy, ratunku. Opisała to w książce "Tułacze dzieci".
Choroba płuc postępuje, mimo to w tym trudnym czasie śpiewała i tańczyła dla żołnierzy, malowała, pisała. Kiedy jednak w końcu gdzieś w Indiach odnalazła męża, była już tylko cieniem dawnej Hanki. Chyba tylko upór i wola życia sprawiły, że walczyła z chorobą. Przegrała tę walkę dopiero w 1950 roku w Bejrucie.

http://www.youtube.com/watch?v=Gere_K02mGE
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #296  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 17:10
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Pałac w Rogalinie.
Rzeczpospolita podaje, że
Cytat:
Zakończył się remont monumentalnej barokowej rezydencji Raczyńskich w Wielkopolsce. Teraz czas na urządzanie wnętrz
Cytat:
Niemiecki oficer, w czasie wojny komendant utworzonej w pałacu Hitlerjugend Gebietsfuhrerschule. – Przyjechał tu kilka lat temu z wycieczką. Opowiadał, co w czasie wojny działo się w pałacu. Oddał nam przedmioty, które wtedy zabrał stąd na pamiątkę. Podarował też kilka innych, kupionych na aukcjach, które jego zdaniem były własnością Raczyńskich – dodaje Ewa Leszczyńska./Muzeum Nar.w poznaniu/
Cieszą takie dobrowolne zwroty.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #297  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 20:11
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Cytat:
Nagrodę z fizyki otrzymali uczeni za wynalezienie fotografii cyfrowej i technikę przesyłania danych światłowodami
Noblista Charles K. Kao prowadził badania nad transmisją światła we włóknach optycznych
/Rzeczpospolita/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #298  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 20:32
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

z okazji 5000 odwiedzin dedykuję wszystkim czekającym na dobre wieści i dzielącym się dobrymi wiadomościami piosenkę:

"Gwiazda miłości"w wykonaniu Haliny Kunickiej:

http://www.youtube.com/watch?v=4YfYz...eature=related

Życzę spokojnej nocy
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 10-10-2009 o 08:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #299  
Nieprzeczytane 10-10-2009, 09:01
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wstyd mi...

...dopiero dzisiaj przejrzałam wątek: Rocznice klubikowe i znalazłam życzenia z okazji I rocznicy mego pobytu w Klubie.

Serdecznie dziękuję:Jolita, Mimoza, Largetto, Liduszka, Marzena79, Dziewiątka, Ostatek, Bogda za pamięc i dobre życzenia.

Aby jakoś zrekompensować moje przeoczenie dla Was i dla wszystkich Klubowiczów:

Tadeusz Nalepa - Modlitwa /...Panie, daj mi szansę jeszcze raz/

http://www.dailymotion.pl/relevance/...modlitwa_music

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #300  
Nieprzeczytane 12-10-2009, 18:58
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wielcy i mali - Nela

Z tych zwyczajnych ludzi - pochodziła z rodziny wielodzietnej - 11 rodzeństwa, ale to było dawno i nie takie wtedy niezwykłe.
W rodzinie bieda nie do wyobrażenia w naszych czasach.
Do dzisiaj widzę jej oburzenie, gdy znajdywała na ulicy wyrzucony chleb.
Zadnego wykształcenia, zdolności w rękach: hafty artystyczne, przepiękne, wykonywane ukradkiem.
Małżeństwo - mąż okazał się alkoholikiem okresowego picia i wtedy życie zamieniało się w koszmar awantur, zanieczyszczania mieszkania i przymusowego zdobywania alkoholu dla niego.
W tych warunkach wychowała czworo dzieci, heroicznie walczyła by byli uczciwymi, wykształconymi ludźmi - osiągnęła to! Załozyli rodziny. Działają w hospicjum, pełni poświęcenia /dwoje/. Wzajemnie pomagaja sobie w trudach życia, a także innym szczegolnie samotnym, niedołężnym.
Pod koniec życia zachorowała - rak, cierpienie, kilka lat. I nie było problemu z opieką: jej dzieci były z nią.
I cóż tu jeszcze, małżeństwo trwało do śmierci męża.
Zawsze uczciwa, zapracowana ponad siły, prowadząca dom pachnący czystością i ten jej uśmiech czesto przez łzy.
Muszę dodać: mówiła, że siły czerpie z wiary.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 18:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 17:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 12:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 03-10-2008 23:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.