menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-03-2017, 15:03
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie gotowanie


Hej! Jakie strony polecacie jeśli chodzi o temat gotowania i przepisów? Osobiście często zaglądam na http://www.smakizeswiata.net/ jednak szukam jakiegoś dodatkowego źródła inspiracji, dlatego bardzo proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-05-2018, 14:25
MiecioS MiecioS jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Miasto: Polska
Posty: 6
Domyślnie

Osobiście lubię w kuchni wymyślać samemu różne przepisy, dlatego nie korzystam za dużo z takich portali. Ostatnio udało mi się zrobić przepyszne danie z kaszą http://melvit.pl/p_kasza-kamut-4-x-80-g_418 i byłem bardzo z niego dumny. Warto być kreatywnym w kuchni i próbować samemu wymyślać nowe dania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-05-2018, 14:45
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Czasem zaglądamy z córką na różne strony kulinarne, ale mamy też dużo książek. Córka przekonała mnie do kuchni śródziemnomorskiej. Przestałam też bać się eksperymentowania w kuchni choć zostałam wychowana na bardzo tradycyjnych daniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-07-2018, 10:13
grzeda2018 grzeda2018 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Poznań
Posty: 1
Mruga oczkiem (żart)

Magazyn handlowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 09:36
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Mistrzynią gotowania to może i nie jestem ale za to bardzo lubię eksperymentować jeśli chodzi o kuchnię. Nawet odważyłam się przygotować sushi. Może i nie wyszło mi to tak jak powinno dlatego też postanowiłam pójść do restauracji gdzie podają takie danie i przekonać się jak powinno smakować. I tak trafiłam do Garo Sushi w Warszawie. I tam miałam okazję posmakować prawdziwego sushi oraz wiele innych ciekawych dań kuchni japońskiej. Niestety nie jestem w stanie oddać tego smaku w domu dlatego też będę przychodzić tutaj częściej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-03-2020, 09:56
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Nad czym się tu zastanawiać? Przecież w każdej gastronomii, kluczowe powinno być maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie stwarza przed Wami rynek. Wystarczy zajrzeć do https://www.schoellerallibert.com/pl...x-w-top-fruit/ by samemu przekonać się, w jakim kierunku warto ruszyć z tym tematem. Myślę, że to może być dla Was świetnym wsparciem, sami sprawdźcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-04-2020, 16:08
krysia.paprocka1956's Avatar
krysia.paprocka1956 krysia.paprocka1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

a może macie jakiś ciekawy przepis na mazurka??? swojego robie od lat i już mi się znudził
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-05-2022, 15:49
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Ta https://gerlach.pl/jagodzianki-z-lukrem jagodzianka z lukrem jest smaczna i szybka w przygotowaniu jak szukacie czegoś na deser. Robiłam ją tydzień temu i całej rodzinie smakowało, pewnie jeszcze nie raz zrobię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-07-2022, 10:57
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Przymierzam się do zrobienia jagodzianek. Kupiłam ostatnio za 5 zł i to rozbój w biały dzień!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-08-2022, 13:00
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 99
Domyślnie

My teraz głównie siedzimy w zupach. Ostatnio trafiłam na bardzo dobry barszcz biały w butelce https://artmankiszonki.pl/pl/c/Zurki...szcze-biale/12 . Szybko można z niego przygotować sycąca zupę. Ja jakoś nie specjalnie lubię gotować więc taka opcja obiadu z półproduktów bardzo mi odpowiada. A wy wykorzystujecie w kuchni tego typu produkty spożywcze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-08-2022, 22:23
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 591
Domyślnie Przymierzam się do zrobienia jagodzianek. Kupiłam ostatnio za 5 zł i to rozbój w biał

Też się przymierzam ale musi się trochę schłodzić, U nas dziś 37 w cieniu.Nie mam ochoty na gotowanie i pieczenie. Znalazłam fajną stronę na Jagodzianki - przepis Polikarpa Augustyniaka z Augustowa,o których mówiono w TV śniadaniowej. Ponoć rewelacja.
https://www.radio.bialystok.pl/smaki...ndex/id/183507

Składniki:

Rozczyn (mieszamy w szklance ciepłego mleka, łyżeczkę cukru, 1/4 kostki świeżych drożdży i 4 łyżki mąki. Przykrywamy ściereczką, odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na kilkanaście minut)
4 żółtka
jajko do smarowania bułeczek
0,5 kg mąki pszennej
50 g cukru
75 g roztopionego (ostudzonego) masła i margaryny
szczypta soli
Dokładny przepis pod ww.linkiem
Jak ktoś zrobi to proszą o opinię.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gotowanie wg pięciu przemian od podstaw Pięć Smaków Zaproszenia 0 07-01-2011 16:29
Gotowanie Wg Pięciu Przemian Od Podstaw Pięć Smaków Zaproszenia 0 15-04-2010 14:19
Zdrowe gotowanie na parze - komentarze Vera Ogólny 1 12-01-2010 23:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.