menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 13:58
CudnyKwiatek CudnyKwiatek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 2
Domyślnie przebarwienia na skórze twarzy


Od jakiegoś czasu (w sumie odkąd się starzeje) zaczęły robić mi się na twarzy bardzo nieładne przebarwienia. Są to lekko brązowe plamki, które bardzo wyraźnie widać na tle jasnej cery. Czy ktoś może mi polecić co należy z tym zrobić i gdzie? (jestem z Warszawy). Nigdy nie praktykowałam zabiegów kosmetycznych, zawsze wszystko po swojemu w domu, ale tym razem nie wychodzi i nic z domowych sposobów nie działa. Pomocy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 14:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał CudnyKwiatek
Od jakiegoś czasu (w sumie odkąd się starzeje) zaczęły robić mi się na twarzy bardzo nieładne przebarwienia. Są to lekko brązowe plamki, które bardzo wyraźnie widać na tle jasnej cery. Czy ktoś może mi polecić co należy z tym zrobić i gdzie? (jestem z Warszawy). Nigdy nie praktykowałam zabiegów kosmetycznych, zawsze wszystko po swojemu w domu, ale tym razem nie wychodzi i nic z domowych sposobów nie działa. Pomocy!
Witaj w klubie, rozgość się tu.
Co do pytania a może wizyta u dermatologa? Warszawa XXI wiek to z pewnością Psia Wólka 100 lat temu. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 14:14
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

CudnyKwiatku, powinnaś pójść do dermatologa chyba nie ma innej opcji. Jezeli nie będzie przeciwwskazań to przebarwienia zostaną usunięte laserem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 23:15
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Melacerin - krem na przebarwienia skóry; starcze, słoneczne (15 ml. cena ok. 14 zł) Podobno skuteczny, jest to preparat przebadany dermatologicznie, więc chyba nieszkodliwy (bez recepty).
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2...kory-15ml.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-07-2009, 23:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Skóra i przebarwienia.

W Twoim przypadku słuchaj porad naszych forumowiczów,oni doradza Tobie coś dobrego pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 19:46
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Najlepszą metodą jest laser, jak radzi Basia u dobrego i sprawdzonego dermatologa.To bardzo ważne.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 13:38
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Mówiąc szczerze trochę bym się bała takiego zabiegu!!! Bo nuż się coś przyplącze albo pokićka i będę gorzej wyglądała niż z moją plamką?
Albo nie daj Boże będę miała problem jak pani Bakuła po nieudanej operacji plastycznej?I tak miała wiele szczęścia, że jej buzia wróciła do normy!!!!
Kosmetyczki bezradnie rozkładają ręce. Takie urządzenie by nam się przydało!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 21:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

wszelkie przebarwienia moga mieć podłoze polekowe, być skutkiem przebywania długo na słońcu(ew korzystania z solarium)....to trudno już cofnąć....pokochać...nie jest to coś tak uciążliwego z czym nie dałoby sie żyć myślę...ja też mam..myślę ż e przesadzałam ostatnimi laty ze słońcem.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 21:13
CudnyKwiatek CudnyKwiatek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 2
Domyślnie plamki na cerze

Aniu, operacji plastycznej raczej nie będę sobie robić, więc gronkowiec, jak w przypadku Pani Bakuły mi nie grozi. Dziękuję wszytkim za rady..... No właśnie nie bardzo chce się do tego przezwyczajać. Plamy są dosyć spore i wdoczne, a ja wcale nie jestem jeszcze taka stara Poszperałam w Internecie i rzeczywiście jest kilka zabiegów kosmetycznych, które mogą te plamki zmniejszyć. Jest coś takiego jak fotoodmładzanie, zabiegi światłem. Może to? Raczej się nigdy dużo nie opalałam, wrecz jestem blada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 22:21
Bronka Bronka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 6
Domyślnie plamka plamka pogania

Kwiatuszku....Miałam dokładnie ten sam problem. Tyle, że dermatolog na start, albo specjalista z salonu kosmetycznego jest niezbędny. Jest kilka sposobów, o których najpierw porozmawialam z dermatologiem, a później się zdecydowałam. Jeden to fotoodmładzanie (masz racje) – zabieg wykonywany światłem. Bardzo dobry dla przebarwień powstałych z wiekiem na twarzy i dłoniach. A drugi sposób to Cosmelan. Ostatnio dużo się o tym mówi i pisze. Nakłada się na skórę specjalny krem, który ją rozjaśnia w miejscach przebarwień. Po 20 dniach (średnio) widać efekt. Zaznaczam, ze schodzi skóra i są podrażnienia, ale tak ma być! Lekarz mi powiedział, że to normalne. Pytałaś gdzie? Ja osobiście polecam renomowany salon kosmetyczny w Warszawie - przynajmniej masz pewnosc, ze nie będziesz musiała sobie operacji plastycznej pózniej robić !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-09-2009, 04:20
Aniuta67 Aniuta67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 3
Domyślnie

Jeśli nie są to jakieś drastyczne przebarwienia, to ładnie wyrównuje koloryt skóry krem keranorm, ktory działa przede wszysktim nawilżąjąco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-09-2009, 10:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A ja się po prostu nimi nie przejmuję, nie są tak drastyczne i wkomponowują sie w koloryt mojej cery....czasem użyję dobrego podkładu jak gdzieś wybieram się "w gości"...ale problem, o ile to problem dla niektórych -dla mnie nie istnieje i nie boli mnie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-10-2009, 16:09
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie interwencja chirurga

Moja przyjaciolka wychodowala sobie na twarzy pare brodawek lojowych - zaczely jej przeszkadzac wtedy gdy kupila aparat i zaczela sie fotografowac - rzeczywiscie byly na tych zdjeciach widoczne.
Wybrala sie wiec do gabinetu chirurgii estetycznej i tam czesc tych brodawek usunieto w sposob tradycyjny skalpelem a czesc laserem.
Jest zadowolona, ale podczas spotkania z rodzina nikt sie nie zorietowal, ze czegos na jej buzi brakuje.
Smieje sie, ze wydala czterysta zl, a nikt tego nie zauwazyl, ale generalnie uwaza, ze warto bylo.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-10-2009, 17:39
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Uśmiech

Witam - Amelio nie tylko u Twojej koleżanki rodzina nie zauważa
żadnych zmian. Ja mam to samo - wracam z gabinetu kosmetycznego - nikt nie widzi nic, zakładam nowy ciuch - to samo. Czasami mam ochotę założyć worek, żeby sprawdzić czy
jest widoczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-10-2009, 18:20
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Witam - Amelio nie tylko u Twojej koleżanki rodzina nie zauważa
żadnych zmian. Ja mam to samo - wracam z gabinetu kosmetycznego - nikt nie widzi nic, zakładam nowy ciuch - to samo. Czasami mam ochotę założyć worek, żeby sprawdzić czy
jest widoczny.

Alez nie ma powodu sie przejmowac, a jest to dowod, ze moze czasami jestesmy wobec siebie zbyt krytyczne?
Robmy wszystko wylacznie dla SIEBIE.
Pora zaakceptowac siebie taka jaka sie jest lub zmienic, jezeli sie da to co nas uwiera, czasami to kosztuje niewiele
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-10-2009, 10:39
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie Przebarwienia

Mnie ten problem również dotyka (problem nie problem). Niewiele w tym względzie robię, ale słońca unikam. Mój dermatolog powiedział, że najlepiej się pogodzić. Kto wie może trzeba będzie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 17:25
hanna.mazury hanna.mazury jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Niestety lata lecą, co widać także na naszej skórze; jest ona właściwie pierwszym i głównym skłądnikiem naszego ciała, na którym zmiany związane z wiekiem są widoczne. A dla pociesznia: chyba każdy z nas musi się z tym liczyć, bo prędzej czy później zmarszczki i przebarwienia dadzą o sobie znać... A unikanie słońca to w tej kwestii jedno z najmądrzejszych posunięć - gratuluję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 20:34
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Przebarwienia na dłoniach.....też nieciekawa sprawa.Pani doktor mówi,że wtedy właśnie złote pierścionki pasują najlepiej i odwracają uwagę od banalnych plamek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 10:47
Klonowski Klonowski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 9
Domyślnie

Takie niewielkie plamki problemu nie stanowią - powiem więcej - są niemal niewidoczne. Ja mam problem ważki, ponieważ od czasów wczesnej młodości na mojej skórze zaczęły pojawiać się białe plamki, które - o zgrozo! - rozrastały się do rozmiarów "łat". Muszę unikać słońca. Lekarz stwierdził, że na to leków nie ma i kropka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 21:54
Czasami... Czasami... jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 6
Domyślnie

Cosmelan, jak było powiedziane we wcześniejszej wypowiedzi jest najskuteczniejszy. Moja koleżanka po wielu wizytach w solarium dostała strasznie dużych przebarwień i wszystkie zeszły po tej kuracji. Sporo kosztuje, ale efekty są. Wcześniej próbowała lasera, ale nic nie pomogło :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lifting twarzy stiapanas Pielęgnacja 65 07-08-2019 11:13
Oczy - cienie, worki, przebarwienia - komentarze bajbus Ogólny 7 04-04-2011 12:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.