menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-11-2018, 14:07
krusz krusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Kiełpin/Łomianki
Posty: 2
Post Wkładki ortopedyczne - zdrowe wsparcie nie tylko dla stóp - komentarze


Komentarz do artykułu: Wkładki ortopedyczne - zdrowe wsparcie nie tylko dla stóp
--------------------
Dziwne! Powyższy artykuł lansuje wkładki robione na miarę a moim zdaniem jest to nabijanie klienta w butelkę bo wkładki te starczają zaledwie na kilka miesięcy a poza tym korygują stopy tylko w pewnym stopniu po to że by najdalej za rok zrobić te wkładki ponownie.Na polskim rynku dostępne są wkładki Step Forward których jestem użytkownikiem od ośmiu lat. Wkładki te korygują stopy od razu do ideału więc kupuje się raz i możny ich używać przez wiele lat.
Z ekonomicznego punktu widzenia to na pewno dużo lepszy zakup bo w ciągu tych ośmiu lat musiałbym kupić co najmniej 8 par wkładek robionych do moich stóp i wydałbym na nie znacznie więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-11-2018, 14:09
krusz krusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Kiełpin/Łomianki
Posty: 2
Post

Dziwne! Powyższy artykuł lansuje wkładki robione na miarę a moim zdaniem jest to nabijanie klienta w butelkę bo wkładki te starczają zaledwie na kilka miesięcy a poza tym korygują stopy tylko w pewnym stopniu po to że by najdalej za rok zrobić te wkładki ponownie.Na polskim rynku dostępne są wkładki Step Forward których jestem użytkownikiem od ośmiu lat. Wkładki te korygują stopy od razu do ideału więc kupuje się raz i można ich używać przez wiele lat.
Z ekonomicznego punktu widzenia to na pewno dużo lepszy zakup bo w ciągu tych ośmiu lat musiałbym kupić co najmniej 8 par wkładek robionych do moich stóp i wydałbym na nie znacznie więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-11-2018, 16:25
Kindersztuba Kindersztuba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 1
Domyślnie

Ja używam podpiętki amortyzujące i muszę przyznać chodzi mi się dużo lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 09:27
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Sama również obecnie korzystam z takiej mocy. Ale nie z wkładek ale z opaski kompresyjnej na stopę:
https://www.os1st.pl/produkty/fs4-staw-skokowy-pelna

Opaska taka przynosi mi bardzo dużą ulge z uwagi na to,ze mam spore problemy z ostrogami piętowymi ( mam na dwóch stopach).I były dni kiedy mialam duże problemy z chodzeniem. Nawet rehabilitacja nie pomagała.Od czasu od kiedy kupiłam sobie opaski,zapalenie nie pojawia się ponownie. Wskazań dla takiej opaski jest wiele:
ogólne osłabienie stawu skokowego,
wspomaga leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy - tzw. ostrogi piętowej (umożliwia zwiększenie przepływu krwi w uszkodzonych tkankach),
nawracające urazy przeciążeniowe,
zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa,
łagodzi i redukuje bóle pięty oraz bóle okolic łuku podeszwowego,
wspomaga stabilizację stawu skokowego,
zapalenie rozcięgna podeszwowego (tzw. ostroga piętowa),
przeciążenie ścięgna Achillesa (achillodynia).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 11:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Mnie ortopeda zalecił wkładkę do butów.
Wiele lat temu złamany miałam staw skokowy a teraz stopa ma tendencję do przechylania się na zewnętrzną stronę.
Zamówiłam wkładki w sklepie ortopedycznym.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 16:41
muzyk53 muzyk53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Posty: 3
Domyślnie

Ja też używam takich wkładek, zawsze fajne wsparcie dla stóp. Dużo spaceruję i wkładki bardzo dobrze się spisują W naszym wieku warto dbać o takie sprawy, lepiej zapobiegać niż leczyć. Od jakiegoś czasu chodzę sobie też na rehabilitację do Sport-Kliniki, mam różne masaże i ćwiczenia. Rehabilitanci też bardzo chwalą takie wkładki, to dobra rzecz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-12-2018, 15:31
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Nosiłam i jestem bardzo zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-12-2018, 20:16
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Post

Wkładki robione indywidualnie są najlepsze, dopasowane do naszej stopy, do naszego rozkładu ciężaru ciała itd. uniwersalne nigdy im nie dorównają. A wiem co mówię, bo miałam zerwane ścięgno achillesa , przeciążenie stawu skokowego pomimo wkładek w butach - uniwersalnych. Na rehabilitacji po operacji w Poradni Chorób Stopy od razu powiedzieli , że jeśli chce biegać to potrzebuję wkładek dopasowanych do mojej stopy do butów. zrobili mi je indywidualnie na podstawie badania komputerowego. teraz mam stabilnie ułożone stopy i nie dochodzi do przeciążeń, w ogóle nie czuję jakbym miała wcześniej jakikolwiek zabieg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-05-2019, 16:25
~gość: 91.223.167.xxx's Avatar
~gość: 91.223.167.xxx
 
Posty: n/a
Post

Wkładki robione na zamówienie to jedyna opcja, mam już swoje lata i często bolał mnie kregosłup. Dopiero, gdy dopasowali mi wkładki po kilku dniach poczułem różnicę. Teraz jak chodzę całe ciało inaczej mi się układa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-06-2019, 13:13
Jagoda62 Jagoda62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2019
Posty: 1
Domyślnie

W moim przypadku rozwiązaniem okazała się rehabilitacja w Ciechocinku. Problemy z bólami stawów oraz kręgosłupa zniknęły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-11-2019, 23:38
jol70po jol70po jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Włodawa
Posty: 2
Post

Ja wkładki ortopedyczne zamawiałam w sklepie Strefa-Zdrowia. Wkładki wykonane z najwyższej jakości skóra owcza typu Pekari. Świetnie profilują stopę i łagodzą dolegliwości bólowe. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.