menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 09:17
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie Jak obniżyć wydatki na jedzenie


Hej! Już kilka razy wspaniale doradziliście, przychodzę więc z kolejnym pytaniem: jak organizujecie sobie zakupy i gotowanie? To kolejna rzecz (obok sprzątania), na którą chciałabym poświęcać mniej czasu, nie rezygnując przy tym z jakości posiłków. Moje pytania:
Jak wygląda Wasz system zakupowy?
Jak planujecie gotowanie?
Czy macie sposoby na obniżanie wysokości wydatków na żywność? Zaznaczam, że nie chodzi mi o rezygnację z jakościowego jedzenia, ale bardziej o to, jak rozsądnie planować, by nie marnować, nie wyrzucać i wykorzystywać wszystko?
Zamawianie na mieście, gotowe jedzenie itp. z różnych przyczyn odpada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-10-2022, 09:18
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

System zakupowy:
Robimy zakupy w poniedziałek i w piątek. Najczęściej w pn planuję posiłki na trzy dni (wtorek, środa, czwartek), w piątek kombinuję jakieś danie jednogarnkowe z tego, co mam w lodówce.
Jednak, jako że codziennie odwożę córkę do szkoły, prawie codziennie jestem na mieście. Mogę dokupić np. chleb, mogę też skorzystać z okazji typu "promocja na rybę".
https://organic24.pl/webpage/zakupy-...a-do-domu.html

Często również kupuję jedzenie przez internet z dostawą do domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-12-2022, 17:25
sylwia4012 sylwia4012 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: poznań
Posty: 48
Domyślnie

No ja to wam powiem że warto samemu zacząć gotować i w ten sposób wydatki na jedzenie na pewno zmniejszycie. Bo jednak diety pudełkowe są drogie, tutaj https://gerlach.pl/salatka-ziemniacz...at-po-bawarsku macie fajny przepis na sałatką smaczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-02-2023, 17:54
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Nie kupować w wielkich marketach, bo zawsze ale to zawsze bierze się więcej niż potrzebujemy, niekoniecznie przydatnych rzeczy. Zakupy stacjonarne w mniejszych, lokalnych sklepach jak np. sieć Lubi w Olsztynie - wtedy wiemy, że produkty od lokalnych dostawców, rolników i nie szalejemy z zakupami.
Dobrym sposobem na zaoszczędzenie jest np. gotowanie obiadów na 2 dni, robienie smarowideł na pieczywo typu pasty jajeczne, rybne, warzywne itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-05-2023, 11:52
Janina256 Janina256 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Kraków
Posty: 56
Domyślnie

odchudzanie nie jest łatwe, wiem bo borykam się z nadwagą już wiele lat - ale walczyć trzeba bo to nie chodzi tylko o sylwetkę ubrania tylko o zdrowie może dietetyk gdynia by ci pomół lub jakikolwiek inny kto mieszka blisko ciebie? zawsze mozna tez umówic się online do specjalisty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Białko z różnych źródeł pomaga obniżyć ciśnienie krwi - komentarze aurelia66 Ogólny 0 04-06-2022 17:28
Jak obniżyć ratę kredytu marta60 Senior w banku 8 12-01-2018 09:09
Świąteczne wydatki pod kontrolą - komentarze 78.10.237.xxx Ogólny 0 14-12-2014 21:37
Kawa może obniżyć ryzyko cukrzycy nawet o 25 procent - komentarze 31.61.131.xxx Ogólny 3 17-11-2014 20:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.