menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 01:47
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 685
Domyślnie

Do Babcieli.
Jestem również za korzystaniem z ruchu .Moje pół etatu
to radość z dojścia pieszo do pracy( prawie 4km).

Jeśli chodzi o bóle w nadgarstku przy korzystaniu
z klawiatury.Nie wiem ,czy któraś z pań czytała instrukcje
ergonomicznej organizacji pracy stanowiska z komputerem.
Nie będę zanudzał.M.innymi.
-odległość krawędzi klawiatury od krawędzi blatu stołu
czy biurka >100mm
-przerwy w korzystaniu z komputera co godzinę 5 min.
(m.innymi na kilka ćwiczeń)
-odległość monitora od oczu 400 do 700mm.
-środek monitora poniżej poziomu wzroku
Nocne pozdrowienia.
lorison
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 07:15
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

W uzupełnieniu do wypowiedzi Lorsona podaję link: http://www.i-slownik.pl/2,5,ergonomi...ska,pracy.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 20:31
operator operator jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1
Domyślnie Witam wszystkich.

Przeczytałem wasze wypowiedzi i .....mocno się zmartwiłem. W pracy uderzyłem łokciem bardzo mocno o ząb przedniej łyżki w koparce aż mi "prąd" przeszedł (jestem operatorem) fakt ten oczywiście zgłosiłem w pracy.... i troszkę sprawę zbagatelizowałem.Łokieć spuchł , wziąłem parę dni wolnego i na tym koniec. Ręka straciła czucie , mięśnie zaczęły zanikać ,palce zrobiły się jak szpony, pracuje dosyć poprawnie tylko kciuk. Dostałem skierowanie do Rept na wykonanie jakiegoś badania impulsami elektrycznymi.Proszę tylko o odpowiedź , czy długo trwa takie leczenie , czy będę mógł jeszcze obsługiwać koparkę....wiadomo zdrowe dłonie u operatora to podstawa.Po waszych komentarzach czarno to widzę.....a kocham to co robię ,od ponad dwudziestu lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 21:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To lecz się chłopaku pilnie i nie lekceważ niczego..pewnie dostałes skierowanie na pzrewodnictwo nerwowe w tej kończynie....to nie przeziębienie i musisz nastawic się na długotrwałe leczenie....tak myślę.POwodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 21:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał operator
Przeczytałem wasze wypowiedzi i .....mocno się zmartwiłem. W pracy uderzyłem łokciem bardzo mocno o ząb przedniej łyżki w koparce aż mi "prąd" przeszedł (jestem operatorem) fakt ten oczywiście zgłosiłem w pracy.... i troszkę sprawę zbagatelizowałem.Łokieć spuchł , wziąłem parę dni wolnego i na tym koniec. Ręka straciła czucie , mięśnie zaczęły zanikać ,palce zrobiły się jak szpony, pracuje dosyć poprawnie tylko kciuk. Dostałem skierowanie do Rept na wykonanie jakiegoś badania impulsami elektrycznymi.Proszę tylko o odpowiedź , czy długo trwa takie leczenie , czy będę mógł jeszcze obsługiwać koparkę....wiadomo zdrowe dłonie u operatora to podstawa.Po waszych komentarzach czarno to widzę.....a kocham to co robię ,od ponad dwudziestu lat.
Repty są najlepszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym. Skoro masz tam skierowanie to natychmiast się tam zgłoś
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 22:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I to szybko do neurochirurga albo neurologa , bo nerw jest prawdopodobnie przerwany....Konieczne badanie przewodnictwa n łokciowego i posrodkowego. CITO!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 23:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jak dobrze babcielu, ze się do Niego odezwałaś...a ja już chciałam pytac na forum gdzie jesteś , bo jakoś Cię nie ma ogólnie......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 25-04-2019, 23:40
Marcino140a Marcino140a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Koszalin
Posty: 1
Domyślnie

Witam serdecznie około 3 tygodnie temu obudziłem się rano i praktycznie nie czułem 4i5 palca mam tak do dziś. Chodziłem od lekarza do lekarza i nikt nic nie wie, wczoraj miałem robione badanie EMG i okazało się że mam uszkodzony nerw w łokciu, ten pan który robił badanie powiedział że już dawno powinienem mieć zrobiony zabieg. Jutro idę zapisać się na operację czy ktoś wie jak długo będę czekał na zabieg?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 08-05-2019, 13:55
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Marcino140a - sprawdź sobie stronę https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# gdzie wybierasz swój region i rodzaj świadczenia zdrowotnego. Nie orientuję się dokładnie jak bardzo neurologia zielona góra jest w tym momencie obciążona, ale mamy jeszcze pierwszą połowę roku, więc może nie będzie tak źle
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zespół bolesnego barku Tadeks Choroby, badania, terapie 26 24-05-2016 12:41
Gorzka czekolada a zespół przewlekłego zmęczenia - komentarze ula62 Ogólny 32 11-07-2013 19:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.