menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 17-03-2010, 12:24
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Dodawanie własnych nowych pędzli


Własny pędzel zapisujemy w następujący sposób:
1. otwieramy w GIMPie obrazek np: z perełką ( lub prościej łapiemy go myszką i przesuwamy do GIMPa)
2. Dajemy edycja> skopiuj
3. Edycja> wklej jako>nowy pedzel w okienku które się pojawi wpisujemy swoja nazwę pędzla i dajemy OK. Odświezamy pędzle ( okno warstwy , na dole klikamy w takie dwie niebieskie strzałeczki ) i mamy swój nowy pedzel
__________________
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 21:24
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Ustawianie czasu i zapisywanie animacji

Co zrobić, aby animacja w gimpie wyglądała dobrze i nie była za ciężka.Tu klikamy ,żeby zoptymalizować gifa


Gdy zapisujemy wyskakuje okienko , gdzie zaznaczamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 21:25
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

A tu wpisujemy czas, im większa liczba tym wolniej



W ten sposób mamy dla wszystkich klatek jednakowy czas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 21:25
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Gdy chcemy zmienic czas dla poszczególnych klatek to klikamy ppm na miniturke warstwy i wybieramy modyfikuj atrybuty warstwy



W okienku wpisujemy czas dla danej klatki







po zmianie czasu

Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 13:17
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie .Modyfikowanie zaznaczenia za pomocą szybkiej maski

1.Otwieramy dowolny obrazek lub zdjęcie. Np.



2. Za pomocą narzędzia zaznaczenie eliptyczne, tworzymy je wokoło wybranego fragmentu obrazka. ( nie musi być dokładne, bo dalej będziemy je modyfikować)



3. Klikamy Zaznaczenie – odwróć
4. Niezaznaczony fragment obrazka pokrywamy szybką maską. Tworzy się ona po kliknięciu na wskazany kwadracik, w dolnym, lewym rogu.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 13:29
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

5.Teraz będziemy modyfikować zaznaczenie.
Musimy mieć świadomość, że to co przykryte jest czerwoną maską, będzie naszym nowym zaznaczeniem.
Maskę możemy dowolnie zwiększać lub zmniejszać.
Malując pędzelkiem maskę powiększamy.
Używając gumki zmniejszamy ją.
Operując tymi dwoma narzędziami możemy bardzo precyzyjnie rozmieścić maskę tylko na wybranym fragmencie. Wielkość pędzla lub gumki zmieniamy za pomocą skali. Cieniutkie, gdy przestrzeń jest nie wielka. Grubsze, gdy do malujemy większe przestrzenie.
Możemy również kontrolować wyniki pracy wyłączając szybką maskę. Nic się nie stanie. Za chwilkę możemy ją znowu włączyć.
6. Gdy wynik jest zadowalający usuwamy maskę Klik znaczek w lewym, dolnym rogu.
7. Widzimy mróweczki wokoło całego obrazka i wokoło zaznaczonych kwiatów. Teraz tylko ta przestrzeń będzie mogła być zmieniana. Kwiaty w środku pozostaną bez zmiany.
8. Do modyjkacji możemy użyć dowolnego filtru. Np. Filtry – rozmycie - rozmycie Gaussa


9. Lub usuwając ją: Edytuj – wytnij, zrobić swoją własną tubkę.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 18:42
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Post342 napisany przez Sirenę w Wypożyczalni.

Witam gorąco,niedziela zapowiadała się słoneczna ,a tu teraz pada deszcz...
Sawano,te migotki to bardzo łatwe do zrobienia...Jakimś cudem mi się udało.
Do gotowego obrazka dodaję nowa warstwę przezroczystą...klikam w pędzel...klikam na taki pędzel (x)..
przechodzę na obrazek... klikam tam gdzie chcę żeby migotki się pokazały.
Następnie filtry-animacja-odtwórz...jak jest ok.zapisuję obrazek jako gif...
Nie wiem czy dobrze napisałam ,bo ze mnie żadna nauczycielka,nie rozumie nawet wszystkich określeń i poleceń.
Spróbuj może się uda ,a może ktoś mnie poprawi...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 21:05
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Koszyczek
Deseń można zrobić filtrem 8bf- VM-Natural-Weave distortionale podobny efekt mozna uzyskać filtry>artystyczne>specenie. Deseń zrobiony filtrem:specenie
barwimy na odpowiedni kolorKolory>barwienie i tu suwakami ustalamy właściwy kolorek
]Wyjdzie mniej wiecej taki deseń

Wykonanie koszyczka:
1. Duplikujemy 2 x warstwę tła i na dwóch wyłączamy widoczność ( klikamy w oczko). Na widocznej warstwie robimy zaznaczenie owalne (w kształcie koła), następnie: zaznaczenie>odwróć ;i edycja>wytnij ; zaznaczenie>nic
2.Stojąc na warstwie widocznej odcinamy zaznaczeniem owalnym górę i dół koszyczka
3.dodajemy fazę : filtry>dekoracja>dodaj fazę ( ja dałam 2 x
Tak to wyglada:


__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 21:51
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

4. włączamy widoczosć jednej z warstw i zaznaczeniem owalnym zaznaczamy kształt pałączka. Zaznaczenie>odwróć ; edycja>wytnij ; zaznaczenie>powiększ (np. o 15) ; zaznaczenie>odwróć ; edycja wytnij; zaznaczenie>nic
5. dodajemy fazę: filtry>dekoracja>dodaj fazę



6. włączamy widoczność kolejnej warstwy i zaznzczeniem owalnym robimy rancik na brzegach koszyczka: w sposób opisany przy robieniu pałączka.
7. Możemy dodać jeszcze ściankę tylnia koszyczka
Gumką wymazujemy te elementy, które za dużo wystają



__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 13:23
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

U Dziadka Janka znalazłam przepis jak na twarzy robić półcienie. W Gimpie łatwizna. Filru nie trzeba ściagać, bo czerń z przezroczystością jest. W dodatku jest suwaczek, którym łatwo ustawic granicę miedzy czernią, a przezroczystym.
Tutek nazywa się "Twarz w ciemności" i jest z 24.11.08


Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 27-03-2010 o 10:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 13:39
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Mam jeszcze pytanko: Kto pamieta jak się robi taka wypukłą karteczkę? Faktura wiem, to przekształcenie w tkaninę, ale ta wypułość, z cieniem z dołu i boku. Kompletnie zapomniałam.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 14:08
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu, to wypukłe tło to filtry> artystyczne>nakładanie na płótno. Drugi podobny efekt to: filtry>artystyczne>przekształcanie w tkanine. A te cienie, to dodajesz robiąc tak: zmniejszacz tylko wartstwę z górym niebieskim obrazkiem i dodajesz cienie. Na samym dole warstwa biała o normalnych wymiarach.
Można zrobic również podobne efekty scryptami: script-fu>texture>texturizer

Dobrze, ze przypomniałaś o tym gradiencie. Można go równiez wykorzystac do nakładania maski na obrazki i robic obrazki przenikające się.
taki jak ten:



a to moje próby cieniowania zdjęcia

__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 14:24
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Zastosowałam nakładanie na płótno i cień

__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 15:01
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

A ja nadal bawię się tym samym zdjęciem. Tym razem zrobiłam tak:
1. górna warstwa zdjęcie, a dolną zalałam złotym gradientem
2. stojąc na dolnej warstwie Filtry>odwzorowania>mapowanie wypukłosci (głębia 20)
3. zmniejszyłam krycie górnej warstwy (zdjęcia) i połaczyłam obie warstw.
4. dodałam nową warstwę ( przunełam ją na dół i zalałam kolorkiem)
5. zmniejszyłam warstwę ze zdjęciem i dodałam cień
6. na warswie dolnej dodałam texturę ( filtry>artystyczne>pszekształcenie w tkaninę) i dodałam rameczki.


__________________
http://tesara.flog.pl/

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 27-03-2010 o 10:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 18:53
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Witam.jest co pooglądać

Teresa , kapitalny efekt.Też musiałam wypróbować. Zamiast zmiany krycia zastosowałam zmianę trybu mieszania warstw.




Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 27-03-2010 o 10:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 18:08
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Opisze jak teraz robiłam portrecik
-otworzyłam tubkę
-nowa warstwa, pobrałąm kolory z tubki i zalałam gradientem liniowym, przeniosłam ta warstwe na dół.Połączyłam warstwy.
-zduplikowałam dwa razy (mam teraz trzy warstwy)
-pierwsza od dołu zostawiam bez zmian
-druga-artystyczne-gimpresjonista-Line-art-2.tryb dzielenie, krycie ok 80
-trzecia wartstwa -artystyczne -gimpresjonista -Line-art,tryb przesiewanie,krycie 82



Tak wyszło



Efekt tez zależy od obrazka , jak użyjemy

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 27-03-2010 o 10:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 11:24
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Tutorial sporządzony przez EiM

Opis wykonania żonkila

1. Plik nowy--> wymiary obrazu 400x400
2. Tworzę nową warstwę przeźroczystą-->nazywam ją "płatek"
3. Ścieżkami zaznaczam trójkąt równoboczny. Im trójkąt bardziej zbliżony do równoramiennego, tym płatki będą bardziej okrągłe. Staję wskaźnikiem myszy na prostej podstawy trójkąta i ciągnę ją w dół. Boki trójkąta ciągnę na zewnątrz. Modeluję płatek. Wciskam enter.
4. Wybieram kolor żółty i wypełniam kubełkiem.
5. Zaznaczenie-->nic
6. W oknie warstw duplikuję warstwę "płatek" 5 razy, zmieniając nazwy kolejnych kopii na: "płatek1"; "płatek2"; itd... do "płatek 5"
7. Ustawiam się na warstwie "płatek1" i z przybornika wybieram Obrót. W oknie edycji przesuwam punkt obrotu (kółko z krzyżykiem) na dół płatka. Ustawiam kursor na górze płatka i odwracam warstwę pod odpowiednim kątem.
Tak postępuję z każdą warstwą "płatek"oddzielnie od nr 1 do nr 5. (Można w ten sposób ustawić np. żonkila nie rozwiniętego do końca, albo z wygiętym lub oberwanym płatkiem). Po ustawieniu wszystkich płatków
8. Ustawiam się w oknie warstw. Zamykam oczko z tłem i PPM (prawy przycisk myszy) --> połącz widoczne warstwy. Nie łączę białego tła, bo chcę zachować przeźroczystość przy zapisywaniu.
9. Dodaję warstwę nazywam ją "trąbka".
10. Narzędziem Ścieżki trochę powyżej środka warstwy "płatek"zaznaczam trapez (krótsza podstawa u góry). Przekształcam górną podstawę, ciągnąc ją na zewnątrz (do góry). Dolną podstawę do wewnątrz (też ciągnąc ją do góry). Zaczepami przy dolnej podstawie robię zapętlenie. Klikam Enter. Zaznaczenie wypełniam
11. Kubełek --> kolor pomarańczowy.
12. Po ustawieniu się na oknie warstw dodaję następną warstwę. Wpisuję nazwę: "środek trąbki".
13. W oknie edycji warstwy "środek trąbki" pod widoczną trąbką tworzę zaznaczenie eliptyczne.
14. Zaznaczenie --> zniekształcenie obwodu.
15. Kubełek --> wypełnienie zaznaczenia; kolor poszarzały pomarańczowy. Dostosowuję wielkość zniekształconego kółka, tak, żeby stanowiło środek trąbki poprzez:
16 Skalowanie warstwy.
17. Łączę warstwy "trąbka" i "środek trąbki". Na połączonych warstwach dorysowuję słupki kwiatka
18. Pędzel Circle Fuzzy ; kolorem ceglasto-czerwonym stawiam kropki.
19. Przestawiam się na warstwę "płatki"
20. Narzędziem: rozjaśnianie/wypalenie z opcjami: pędzel: -Cirkle Fuzzy; typ: -wypalanie; zakres:-cienie z wciśniętym klawiszem Shift robię kreskę od środka do czubka każdego płatka.
zmieniam opcje: typ:- rozjaśnianie. Pozostawiam zakres:-cienie i z wciśniętym klawiszem Shift robię kreski na płatkach po obu stronach kresek po wypaleniu.
21. Staję na warstwie "trąbka". Narzędzie rozjaśnianie/ wypalenie z opcjami: pędzel- Circle Fuzzy; typ: - rozjaśnianie; zakres:- światła. Robię pionową kreskę centralnie na trąbce. Zmieniam ustawienia: Zmniejszam krycie ok. 60%; typ: - wypalenie; zakres:-półtony. Robię kreski z obu stron poprzedniego rozjaśnienia. Ustawiam się w miejscu środka trąbki (jak gdyby wewnątrz) i rozjaśnianie/wypalenie; krycie zwiększam do ok. 70%; pędzel zwiększam; typ:- rozjaśnianie; zakres:- półtony. Rozjaśniam środek trąbki.
22. Staję na warstwie "płatki". Rozjaśnianie/wypalenie. Krycie:-100%; Pedzel:- Circle Fuzzy (19)- rozmiar: zwiększam; typ:- wypalenie; zakres:- światła. Zwiększam Intensywność: ok. 85-90%. Klikam, ustawiając się w miejscu łączenia płatków, obejmując jednym pędzlem dwa sąsiadujące płatki. Powtarzam tę czynność na wszystkich sąsiadujących płatkach. Zmniejszam rozmiar pędzla i zaciemniam środek płatków pod spodem trąbki.
23. Ustawiam kolor zielony.
24. Wybieram z narzędzi Aerograf z opcjami: krycie ok. 80-85%; pędzel: Circle Fuzzy (mały rozmiar). Prowadzę aerograf przy środku kwiatka po brzegach płatków. Zwiększam rozmiar pędzla i robię kropeczki na czubkach płatków.
25. Staję na warstwie "trąbka" Filtry - cień.
26. Staję na warstwie "tło" dodaję warstwę "łodyżka".
27. Pędzlem Circle (17); kolor zielony - rysuję pionową kreskę.
28. Narzędziem rozjaśnianie/wypalenie z opcjami: pędzel Circle Fuzzy (17); typ:- wypalenie; zakres: światła; intensywność: 50 "z wolnej ręki" robię pociągnięcia.
29. Dodaję warstwę "liście".
30. Narzędziem ścieżki zaznaczam dłuuuuugi trójkąt.
31.Kubełek - wypełnienie, kolor zielony.
32. Zaznaczenie - zmniejsz.
33. Narzędzie rozjaśnianie/wypalenie opcja jak poprzednio i mazanie "z wolnej ręki".
34. Duplikujemy warstwę "liście".
35. Warstwa --> przekształcenie--> odbij poziomo.
36. Na zduplikowanej warstwie kopia"liście" Filtry--> Zniekształcenia-->Deformowanie zaznaczamy opcje: Zwinięcie ZWZ-->promień deformacji zwiększamy ok. 160 i Ok.
Okno warstwy łączę bez tła.
Plik zapisuję jako png bez tła


Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 27-03-2010 o 22:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 10:33
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Kopiuję post nr44 z Wypożyczalni. Są w nim linki do ciekawego tutorialu gimpowego.
Autorką postu jest Coccinea.

Święta zbliżają się ku końcowi...
w ramach relaksu mały obrazeczek...



link do kwiatków
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,16419.0.html
a tu link do wykonania kwiatków
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,16246.0.html
z lekka się pochylił pewnie go zawiało....hehehe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 19:42
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie Pozłacane tulipany

Wykorzystałam to zdjęcie.

Otworzyłam je w GIMP-ie
Będzie potrzebna jeszcze jedna taka sama warstwa. Można ją zdublować w tej chwili i zamknąć przy niej oczko, żeby nie przesłaniała obrazu. Na zrzucie poniżej ją zasłoniłam. Warstwę można dodać później po zastosowaniu filtra.
Stosujemy filtr Fx-Foundry-->Artistic-->Gradient Difference. Stajemy na utworzonej przez filtr warstwie (wielokolorowej) i przesuwamy ją na dół. Stajemy na warstwie powyżej (tło- nasze zdjęcie) i krycie warstwy ustawiamy na "kolor" (zaznaczenie czerwone na zrzucie). Otrzymujemy taki efekt:


--------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie duplikowaliśmy warstwy wcześniej, możemy zrobić to teraz poprzez Plik-->Otwórz jako warstwy. Otwieramy nasze zdjęcie
Stojąc na górnej warstwie dajemy: Kolory-->Desaturacja (z zaznaczoną opcją jasność. Otrzymujemy nasze zdjęcie w tonacji szarości. Teraz na tej samej warstwie Kolory-->Jasność i kontrast; ja zwiększyłam: jasność ok 50; kontrast: ok 95.
I zmniejszyłam krycie warstwy: ok. 70
Otrzymałam taki efekt



--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowane przez hannabarbara : 07-04-2010 o 23:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 20:14
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie Rameczki do pozłacanych tulipanów

Łączymy warstwy obrazu w następujący sposób (ważna kolejność) stajemy na warstwie zdjęcia kolorowego (czyli tło - II warstwa) PPM (prawy przycisk myszy) --> połącz w dół. Stajemy na warstwie szarej i PPM --> połącz w dól.
Przystępujemy do tworzenia siateczki.
1. Z warstwy, która nam powstała po połączeniu narzędziem do pobierania kolorów (zakraplacz) wybieramy kolor z naszych pozłoconych tulipanów.
2. Tworzymy nową warstwę. Przenosimy się do okna obrazu: Zaznaczenia-->Wszystko i Zaznaczenia--> Obramuj
3. Wybieramy gradient: kolor pierwszoplanowy na kolor tła (RGB) i wypełniamy zaznaczenie.
4. Filtry-->Dekoracje-->Dodaj fazę; ustawiamy: grubość ok. 25 i zaznaczamy pole wyboru "zachowaj warstwy wypukłości"; pole wyboru "pracuj na kopii" pozostawiamy puste.
5. W oknie warstw duplikujemy warstwę z obramowaniem 5 razy.
6. Przesuwamy kolejne 2 warstwy w górę i następne warstwy w dół. Tworzą się "pręciki" poziome - górne i dolne. (to co jest poza obrazem będzie niewidoczne).
7. Stajemy na 5 duplikowanej warstwie i w oknie obrazu: Warstwa-->Przekształcenie-->Obróć o 90 stopni
8. W oknie warstw duplikujemy obróconą warstwę 4 razy
9. Przesuwamy 2 kolejne warstwy w prawo, a następne w lewo. Tworzą się "pręciki" pionowe.
Krateczka gotowa.
Można zrobić w krateczce "przeplot". W tym celu należy:
10. Stojąc na warstwach z prętami pionowymi wymazać gumką z małym okrągłym pędzelkiem co drugie przemienne krzyżowania prętów.
Można krateczkę wypełnić szybkami.
W tym celu należy:
11. W oknie warstw utworzyć nową warstwę.
12. W oknie obrazu zaznaczyć prostokątem powierzchnię, którą chcemy zaszklić.
13. Wybrać gradient z ustawieniami: "kolor pierwszoplanowy na przeźroczystość; zmniejszyć krycie do ok. 50 i pociągnąć zaznaczenie.

Gotowe

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magus – program dla przyszłych przedsiębiorców 50+ - komentarze jd-i Ogólny 0 03-10-2009 07:45
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 00:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 10:59
Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze Basia. Ogólny 26 04-10-2007 22:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.