menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #52341  
Nieprzeczytane 04-05-2018, 07:42
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

O piosence wykonywanej przez Irenę Santor "Złoty most" nie ma informacji - brak jest autorów muzyki i tekstu.
I chyba nawet najwięksi znawcy repertuaru Pani Ireny nie znają części piosenek z bogatej biografii artystki.
Część I

PŁYTY DŁUGOGRAJĄCE:

Rendez-vous z Ireną Santor Muza L 0353 1961

Człowiek, którego kocham / Maleńki znak / Noc nie wierzy w sny / Polinezja / Embarras / Nie szukaj mnie



W krainie piosenki Pronit L 0406 1963

Zwodzony most / Jak tu spać w majową noc / Kto ciebie zna tęsknoto / Zakochałam się w tobie na dobre i złe / Niby nic / Jesienny staw / Sucu, sucu / Ricardo i gitara



Dzień dobry piosenko Muza L 0450 1964

Spotkanie z Warszawą / Piosenka dla mojej matki / Jeszcze nie wiem / To szkoda / Cóż wart bez ciebie dzień / Zza siedmiu ulic / Nieprawda / Miłość przeszła obok nas



Halo Warszawo Pronit XL 0268 1965

Halo Warszawo / To miłość się spóźniła / Embarras / Czarny szal / Noc bez ciebie / Walczyk Warszawy / Maleńki znak / Kłamiesz / Każda miłość jest pierwsza / Walc fantastyczny / Marzenia dziewcząt / Ten, którego kocham



Piosenki stare jak świat Muza XL 0311 1966

Przeminęło z wiatrem / Ja cieszę się / Odrobinę szczęścia w miłości / Czy pani Marta jest grzechu warta / Jesienne róże / Portowe światła / Graj piękny Cyganie / Kocha, lubi, szanuje / Przytul, uściśnij, pocałuj / Ach, jak przyjemnie / W hawajską noc / Serce / Przy kominku



Powrócisz tu Muza SXL 0362 1967

Powrócisz tu / Miło wspomnieć / Nie umiem powiedzieć nie / Uwierzyłam ci / Nie znalazłeś moich drzwi / Tak daleko już jesteśmy / Ze szczęściem na ty / Sam to wiesz / Nie szukaj daleko / Nie udawaj / To nie wszystko



Zapamiętaj, że to ja Muza SXL 04891969

Zapamiętaj, że to ja / Ja jestem twoja / Jest miłość / Jakże możesz mi zabronić / Byle mi cię chłopcze mieć / Nadleciał wiatr / Tych lat nie odda nikt / Nie pamiętać / Piosenka o sąsiedzie / Jeszcze jeden dzień minął / Ja mam słabość / Nie tłumacz mi



Wśród nocnej ciszy Muza SXL 0510 1969

Gdy się Chrystus rodzi / W żłobie leży / Z narodzenia pana / Wśród nocnej ciszy / Mędrcy świata / Jam jest dudka / Gdy śliczna panna / Pójdźmy wszyscy do stajenki / Anioł pasterzom mówił / Hej, w dzień narodzenia / Jezus malusieńki / Stoi tu lipeczka / A cóż z tą dzieciną / Lulajże Jezuniu



Dla ciebie śpiewa Irena Santor Muza SXL 0643 1970

Kamienne schodki / Jaka szkoda, że nie wcześniej / Tobie nic do tego / Nie powinnam wierzyć / Gdy nadejdzie taki czas / Sen z ulicy Hożej / Nie mów mi sentymentalnych słów / Co jutro nam przyniesie / Zaczekajmy z tą miłością / Zabierz Cyganowi skrzypce / Kud plovi ovaj brod / Nie szukaj miłości



Moja Warszawa Muza SXL 0751 1972

Jak młode Stare Miasto / Piosenka mariensztacka / Na prawo most, na lewo most / Deszcz / Złoty pierścionek / Chcecie to wierzcie / Warszawa, ja i ty / Pójdę na Stare Miasto / Cicha noc / Jak przygoda to tylko w Warszawie / Małe mieszkanko na Mariensztacie / Na Francuskiej



Z tobą na zawsze Muza SXL 0832 1972

Piosenka naszej pierwszej wiosny / Z tobą na zawsze / Ten o którego mi chodzi / Nad głęboką wodą / Umiałabym pokochać cię / Mijają noce i dnie / Zakochani czekają na maj / Przez marzenia / Nocami i dniami / Już po lecie / I co nam z tego / Ktoś na mnie czeka



Witaj gwiazdko złota Muza SXL 0900 1972

Przybieżeli do Betlejem / Bóg się rodzi / Jakaż to gwiazda / My też pastuszkowie / Żeńże wołki żeń / Gwiazda na wschodzie / Do szopy hej pasterze / Do Betlejem pełni radości / Dzisiaj w Betlejem / Pasterze bieżeli / Witaj gwiazdko złota / Dzień to jest dziś wesela / Oj, maluśki / Nie było miejsca dla ciebie / Ach, ubogi żłobie



Jubileusz Muza SXL 1000 1973

Ktoś, kto mnie lubi / Sekrety dziewczęcych serc / Dlaczego ona a nie ja / Dzień ostatni między nami / Okno na świat / Wiezie nas Wielki Wóz / Zaufałam ci / Nie wszystko przeminie / Jesteś w marzeniach / Szukałam słońca / Zobaczymy się na pewno / Jutrzejsza miłość



Irena Santor Muza SXL 1404 1976

Ta wielka miłość / Wyczerpałam zasób snów / Siedzisz obok, pytasz grzecznie, pytasz miło / Przyleciała miłość ptakiem / Przecież mój nie gaśnie dzień / Dwa księżyce, jedna noc / Wiem, że to miłość / Jak wolny ptak / Nie wiesz tego tylko ty / Cały świat to ty / Byle nie pół na pół / Wołanie o miłość



Baśnie Andersena w piosence Veriton SXV 805 1978

O tobie śpiewa bajka / Baśń o małej Syrence / Nowe szaty cesarza / Baśń o brzydkim kaczątku / Baśń o kaloszach szczęścia / Biedna dziewczynka z zapałkami / Dzielny ołowiany żołnierzyk / Baśń o Calineczce / Czarodziejskie krzesiwo / Baśń o słowiku / Zmruż oczko



Irena Santor Pronit SX 1669 1978

Nalej mi wina / W blasku słońca / Wszystkie słowa miłości / Od paru dni wciąż ty / Chłopcy są wciąż tacy sami / Tarantella na niedzielę / To nie było przewidziane / To może przyjść / Mieć osiemnaście lat / Kto kocha / Z każdym dniem do ciebie dalej



Telegram miłości Pronit SX 1800 1979

Co z tobą, mała / Niewczesne myśli / Telegram miłości / Potrafię serce nieść / Póki czas / Najpiękniejsze warszawianki to przyjezdne / Kolory miłości / Noc bez ciebie / Tyle wiem o piosence / Rzewne, zwiewne nutki


C.D.N. Muza SXV 2122 1982

Pan Ignacy / Śnieżna kołysanka / Chcieli zabrać mnie Cyganie / Trzeba mi romansu / Jak zatrzymać tę miłość / Moja noc u ciebie / Będziemy piękni tak / Moja wycinanka / Wierszyk z pamiętnika / Uroiłam sobie ciebie / Nasz epilog



Przeboje pana Stanisława Muza SX 2382 1982

Wiosna / Matysek / Gdyby kto mnie kochał szczerze / Święty Piotr / Złota rybka / Dalibógże / Prząśniczka / Pieśń wieczorna / Słoneczko / Groźna dziewczyna / Kolęda / Ja ciebie kocham / Powiedzcie mi / Dumka / Grajek



Irena Santor w piosenkach Ryszarda Szeremety Poljazz KPSJ 015 1985

Już nie ma dzikich plaż / Mówię wyłącznie do ścian / Listopadowy motyl / Niewiele zostało z marzeń / Najbardziej lubię z tobą ranki / U twego boku / Wierna pamięć ze mną jest / Słodkie tak / Nasz prywatny film / Najpiękniejsi są kochankowie



Biegnie czas Muza SX 2937 1990

Wiara przenosi góry / Opowiadasz mi /Dlaczego wracamy / Tyle zim / Biegnie czas / Ulice obcych miast / Święty ogień / Smak dzieciństwa / Improwizacja z nut / Żegnajcie mi



CZWÓRKI:



Irena Santor Veriton 269

Embarras / Noc nie wierzy w sny / Maleńki znak / To płynie czas



Irena Santor Pronit N 0375

Mój największy błąd / Pomóż mi / Laj, laj, laj / My znaczyło kiedyś ja i ty



Irena Santor Muza N 0195

Gdy przyjdzie sen / Marsylio / Śnimy się sobie co noc / Wyspa czterech wiatrów



Wiązanka piosenek Zygmunta Wiehlera Muza N 0234

Ada to nie wypada / Biały Boston / Nie kochać w taką noc to grzech / Nikt mnie nie rozumie tak jak ty



Irena Santor Muza N 0502

Na Krzywym Kole / Kochany, u mnie nic nowego / Znali się / Mieszkamy na Hożej



Irena Santor Muza N 0688

Zaś ale / Zielono jest w naszej Bydgoszczy / Bydgoszcz jedyne miasto / Czy wśród nas rosną nowi Kopernicy



Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam Muza N 0700

Jedź na urlop sam / Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam / Luli laj / To jedno co zostało nam



Kontredanse w stylu Mozarta Muza N 0722

Wiosna / Lato / Jesień / Zima



SINGLE:



wydane przez Tonpress


Idzie miłość S-9
Kto spotka Warszawę / Szkoda róż S-103
Listopadowy motyl S-643
Mówię wyłącznie do ścian / Już nie ma dzikich plaż S-571
Telegram miłość / Potrafię serce nieść S-141
Wiem, że to miłość / Jak wolny ptak SM-5
Malowanki polskie: Wiosna / Lat / Jesień / Zima S-287

wydane przez PN Muza i Pronit:


Ada, to nie wypada SP-322
Gdy przyjdzie czas / Niezapomniany walc SP-2
Jest miłość / Zapamiętaj, że to ja SP-281
Nadleciał wiatr / Byle mi cię chłopcze mieć SP-282
Nie szukaj daleko / Ze szczęściem na ty SP-259
Nocami i dniami / Zakochani czekają na maj SP-390
Portowe światła / Graj piękny Cyganie SP-248
Powrócisz tu / Ze szczęściem na ty SP-143
Przeminęło z wiatrem / Ja cieszę się SP-247
Serce / W hawajską noc SP-150
To miłość się spóźniła / Halo Warszawo SP-157
To nie było przewidziane / Wszystkie słowa miłości SS-734
Tu zaczyna się świat / To nie ja SP-82
Tych lat nie odda nikt / Piosenka o sąsiedzie SP-283
Z miłością nie śpiesz się / Czaba-raba-ram SP-364



POCZTÓWKI DŻWIĘKOWE:
wydane przez Ruch
Do Betlejem pełni radości / Ach ubogi żłobie
Gdy nadejdzie taki czas
Gdy się Chrystus rodzi
Graj piękny Cyganie
Jesienne róże
Jesteś w marzeniach / Zaczarowana łódź
Jezus malusieńki
Kowalem swego szczęścia / Nad głęboka wodą
Maleńki znak
Mijają noce i dnie / Przez marzenia
Mój największy błąd
Nadleciał wiatr
Nie szukaj miłości
Piosenka o sąsiedzie
Powraca się do pierwszej miłości / O wieczornym ptaku
Powrócisz tu
Przy kominku
Serce
Tango Milonga
Witaj gwiazdko złota / Dzisiaj w Betlejem
Z miłością nie śpiesz się
Z tobą na zawsze
Zaczekajmy z tą miłością

wydane przez KAW:
Komu
Kto kocha ten wie
Nasze białe noce
Po ulicy chodzę
To może przyjść
Umiałabym pokochać cię
Wiezie nas Wielki Wóz

wydane przez PN Muza
Gdy nadejdzie taki czas
Jaka szkoda, że nie wcześniej
Jasnoniebieska, jasnobłękitna
Jesienne róże
Kamienne schodki
Tych lat nie odda nikt

wydane przez Tonpress:
Ach jak przyjemnie
Avant de mourir(Najwierniejszy od lat)
Dwoje ludzi z marzeń / Nie mijaj mnie
Już czeka utarty mak
Komu mogę dać swój czas
Najpiękniejsze Warszawianki to przyjezdne / Tyle wiem o piosence
Nalej mi wina / To nie było przewidziane
Przed pojednaniem
Przyleciała miłość ptakiem / Nie wiesz tego tylko ty
Ta wielka miłość
Wiem, że to miłość
Zanim cię znalazłam / Wyczerpałam zasób snów



PŁYTY WYDANE PO ROKU 1991 (CD):



Trzeba marzyć Brawo 1992

Żyje się raz / Zakochani czekają na maj / To miłość się spóźniła / A mnie się diabeł śni / Pożegnanie z pejzażem / Wiosenna przechadzka / Nalej mi wina / Najpiękniejsi są kochankowie / Trzeba marzyć / Najbardziej lubię z tobą ranki / Już nie ma dzikich plaż / Kamienne Schodki / Znajdziesz to w Warszawie / Nasze białe noce



Gdy się Chrystus rodzi Polskie Nagrania 1992

Gdy się Chrystus rodzi / W żłobie leży / Oj. Maluśki / Z narodzenia Pana / Wśród nocnej ciszy / Mędrcy świata / Gdy śliczna panna / Pójdźmy wszyscy do stajenki / Anioł pasterzom mówił / Hej, w dzień narodzenia / Jezus malusieńki / Lulajże Jezuniu / Przybieżeli do Betlejem / Bóg się rodzi / Dzisiaj w Betlejem / Jakaż to gwiazda / My też pastuszkowie / Gwiazda na wschodzie / Do szopy hej pasterze / Do Betlejem pełni radości / Pasterze bieżeli / Witaj gwiazdko złota / Nie było miejsca dla Ciebie / Ach ubogi żłobie



Piosenki stare jak świat Polskie Nagrania 1993

Graj piękny Cyganie / Kocha, lubi, szanuje / Przytul, uściśnij, pocałuj / Ach, jak przyjemnie / W hawajską noc / Serce / Przy kominku / Przeminęło z wiatrem / Ja cieszę się / Odrobinę szczęścia w miłości / Czy pani Marta jest grzechu warta / Jesienne róże / Portowe światła / Morze / Ada, to nie wypada / Biały Boston / Nie kochać w taką noc to grzech / Nikt mnie nie rozumie tak jak ty / Ten, którego kocham / Tango Milonga



Wiara przenosi góry Polskie Nagrania Edition1995

Opowiadasz mi / Biegnie czas / Dlaczego wracamy / Smak dzieciństwa / Ulice obcych miast / Tyle zim / Improwizacja z nut / Święty ogień / Żegnajcie mi / Wiara przenosi góry



Warszawa ja i ty Polskie Nagrania 1993

Warszawa, ja i ty / Chcecie to wierzcie / Pójdę na Stare Miasto / Kamienne Schodki / Na Krzywym Kole / Deszcz / Złoty pierścionek / Jak młode Stare Miasto / Cicha noc / Mieszkamy na Hożej / Sen z ulicy Hożej / Jak przygoda to tylko w Warszawie / Małe mieszkanko na Mariensztacie / Piosenka mariensztacka / Na Francuskiej / Łazienkowskie mgły / Na prawo most, na lewo most / Walczyk Warszawy / Maleńki znak / Spotkanie z Warszawą / Halo Warszawo / Jak odnaleźć twój ślad



Miło wspomnieć Polskie Nagrania 1993

Maleńki znak / Czarny szal / Embarras / Cyganeria / To miłość się spóźniła / Walc fantastyczny / Zwodzony most / Niby nic / To szkoda / Jesienny staw / Jeszcze nie wiem / Sam to wiesz / Miło wspomnieć / Zza siedmiu ulic / Tak daleko już jesteśmy / Nie szukaj daleko / Gdy przyjdzie czas / Ze szczęściem na ty / Niezapomniany walc / Nie udała się miłość



Złote przeboje Wifon 1994

Już nie ma dzikich plaż / Zaczarowana łódź / Każda miłość jest pierwsza / Kto kocha ten wie / Zaufałam ci / Przyleciała miłość ptakiem / Wiezie nas Wielki Wóz / Nasze białe noce / Zostanę z tobą / Komu / Tak daleko już jesteśmy / Wiem, że to miłość / Umiałabym pokochać cię / Tych lat nie odda nikt / Embarras / Maleńki znak / Najpiękniejsze Warszawianki / Kamienne Schodki / Powrócisz tu / Idzie miłość / Zapamiętaj, że to ja /



Duety Pomaton EMI 1996

Embarras (z Edytą Górniak) / Jalousie (z Krzysztofem Cugowskim) / Tych lat nie odda nikt (z Magdą Umer) / Serce (z Andrzejem Sikorowskim) / Śnimy się sobie co noc (z ze Zbigniewem Wodeckim) / Kamienne schodki (z Katarzyną Stankiewicz) / Już nie ma dzikich plaż (z Pawłem Kukizem) / A mnie się diabeł śni ( zespołem Alibabki) / Odrobinę szczęścia miłości (z Wojciechem Gąsowskim) / Zakochani (z Jerzym Połomskim) / Jesienny pan (z Anną Marią Jopek) / Jak to dziewczyna (z Grzegorzem Turnauem) / Maleńki znak (z Grażyną Łobaszewską) / Powrócisz tu (ze wszystkimi wykonawcami duetów) / Ej, przeleciał ptaszek (z Justyną Steczkowską)



Tych lat nie odda nikt Polskie Nagrania 1997

Zapamiętaj, że to ja / Ja jestem twoja / Jest miłość / Nie pamiętać / Piosenka o sąsiedzie / Ja mam słabość / Tych lat nie odda nikt / Nadleciał wiatr / Jaka szkoda, że nie wcześniej / Nie powinnam wierzyć / Gdy nadejdzie taki czas / Nie mów mi sentymentalnych słów / Zakochani czekają na maj / Piosenka naszej pierwszej wiosny / Z tobą na zawsze / Już po lecie / Zobaczymy się na pewno / Ktoś kto mnie lubi / Nie wszystko przeminie / Dlaczego ona, a nie ja / Zaufałam ci / Jesteś w marzeniach



Baśnie Andersena MTJ 1997

Baśń o kaloszach szczęścia / Nowe szaty cesarza / Biedna dziewczynka z zapałkami / Czarodziejskie krzesiwo / Baśń o małej syrence / O tobie śpiewa bajka / Baśń o brzydkim kaczątku / Dzielny ołowiany żołnierzyk / Baśń o Calineczce / Baśń o słowiku / Zmruż oczko



Przeboje Moniuszki Polskie Nagrania 1998

Wiosna / Pieśń wieczorna / Matysek / Gdyby kto mnie kochał szczerze / Groźna dziewczyna / Słoneczko / Święty Piotr / Złota rybka / Powiedzcie mi / Ja ciebie kocham / Dalibógże / Kolęda / Dumka / Prząśniczka
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52342  
Nieprzeczytane 04-05-2018, 07:44
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Irena Santor -

Część II
Kolekcja I.S. Moje piosenki 1-13 Polskie Nagrania 1998-2001



Moje Piosenki 1

Gdy przyjdzie czas / Niezapomniany walc / Łazienkowskie mgły / Maleńki znak / Noc nie wierzy w sny / Begin the Beguine (Polinezja) / Człowiek, którego kocham (Ten, którego kocham) / Nie szukaj mnie / Embarras / Czarny szal / Jalousie / Szaruga / Księżyc na karuzeli / Paryski walczyk / Co nas obchodzi / To płynie czas / Odejdziesz i tak / Ciemny wiatr / Jesienna rozłąka / Opowiadaj mi bajkę / Nocne canto


Moje Piosenki 2

Zza siedmiu ulic / Zwodzony most / Jesienny staw / Kto ciebie zna tęsknoto / Niby nic / Jak tu spać w majową noc / Spotkanie z Warszawą / Cóż wart bez ciebie dzień / To szkoda / Piosenka dla mojej matki / Miłość przeszła obok nas / Jeszcze nie wiem / Śnimy się sobie co noc / Zakochałam się w tobie na dobre czy złe / Nieprawda / Gdy przyjdzie sen / Powtórz mi / Tu zaczyna się świat / Oszczędź mi tylko tego / Nikt nie winien / To nie ja


Moje Piosenki 3

Halo Warszawo / To miłość się spóźniła / Embarras / Czarny szal / Noc bez ciebie / Walczyk Warszawy / Maleńki znak / Kłamiesz / Każda miłość jest pierwsza / Walc fantastyczny / Marzenia dziewcząt / Człowiek którego kocham (Ten, którego kocham) / Mój największy błąd / Pomóż mi / Laj, laj, laj / My, znaczyło kiedyś ja i ty / Na Krzywym Kole / Mieszkamy na Hożej / Kochany, u mnie nic nowego


Moje Piosenki 4

Tango Milonga / Przeminęło z wiatrem / Ja cieszę się / Odrobinę szczęścia w miłości / Czy pani Marta jest grzechu warta / Jesienne róże / Portowe światła / Graj piękny Cyganie / Kocha, lubi, szanuje / Przytul, uściśnij, pocałuj / Ach jak przyjemnie / W hawajską noc / Serce / Przy kominku / Ada to nie wypada / Biały Boston / Nie kochać w taką noc / Nikt mnie nie rozumie tak jak ty / Przebacz


Moje Piosenki 5

Powrócisz tu / Miło wspomnieć / Nie umiem powiedzieć nie / Uwierzyłam ci / Nie znalazłeś moich drzwi / Tak daleko już jesteśmy / Ze szczęściem na ty / Sam to wiesz / Nie szukaj daleko / Nie udawaj / To nie wszystko / Morze / Rozstanie z morzem / Każda miłość jest pierwsza / Paryski walczyk


Moje Piosenki 6 (Kolędy 2 CD, Wśród nocnej ciszy, Witaj gwiazdko złota)

Kolęda / Gdy się Chrystus rodzi / W żłobie leży / Z narodzenia pana / Wśród nocnej ciszy / Mędrcy świata / Jam jest dudka / Gdy śliczna panna / Pójdźmy wszyscy do stajenki / Anioł pasterzom mówił / Hej, w dzień narodzenia / Jezus malusieńki / Stoi tu lipeczka / A cóż z tą dzieciną / Lulajże Jezuniu

Kolęda / Przybieżeli do Betlejem / Bóg się rodzi / Jakaż to gwiazda / My też pastuszkowie / Żeńże wołki żeń / Gwiazda na wschodzie / Do szopy hej pasterze / Do Betlejem pełni radości / Dzisiaj w Betlejem / Pasterze bieżeli / Witaj gwiazdko złota / Dzień to jest dziś wesela / Oj, maluśki / Nie było miejsca dla ciebie / Ach, ubogi żłobie


Moje piosenki 7 (2CD, Dzięcioł i sosna, Baśnie Andersena)

Założyła krowa bar / Strach na wróble / Myślał indyk / Dzięcioł / Świnka / Kruk i jego kram / W kurniku / Pies wędrownik / Coś sapie / Kocia muzyka / Gąska i żabka / Zaśpiewała piła w lesie / Coś piszczy w trawie / Kłótnia / Kotek z myszką / Poszły gąski do sadzawki / Zwierzęta i balon / Kaczka to jest śmieszny ptak / Na moim obrazku / Kołysanka

Baśń o kaloszach szczęścia / Nowe szaty cesarza / Biedna dziewczynka z zapałkami / Czarodziejskie krzesiwo / Baśń o małej syrence / O tobie śpiewa bajka / Baśń o brzydkim kaczątku / Dzielny ołowiany żołnierzyk / Baśń o Calineczce / Baśń o słowiku / Zmruż oczko


Moje piosenki 8 (2CD, Przeboje Moniuszki, Malowanki polskie, Kontredanse w stylu Mozarta)

Wiosna / Pieśń wieczorna / Matysek / Gdyby kto mnie kochał szczerze / Groźna dziewczyna / Słoneczko / Święty Piotr / Złota rybka / Powiedzcie mi / Ja ciebie kocham / Dalibógże / Kolęda ./Dumka / Prząśniczka

Pożegnanie z pejzażem / Mazurek, mazureczek / Lubię te moje smutki / Krakowiak z refleksją / Tryptyk kazimierski / Wiosna / Lato / Jesień / Zima- kolęda / W blasku słońca / Tu, gdzie kochasz /

Wiosna / Lato / Jesień / Zima


Moje piosenki 9

Piosenka naszej pierwszej wiosny / Z tobą na zawsze / Ten, o którego mi chodzi / Nad głęboką wodą / Umiałabym pokochać cię / Mijają noce i dnie / Zakochani czekają na maj / Przez marzenia / Już po lecie / I co nam z tego / Ktoś na mnie czeka / Ktoś, kto mnie lubi / Dlaczego ona, a nie ja / Dzień ostatni między nami / Okno na świat / Wiezie nas Wielki Wóz / Zaufałam ci / Nie wszystko przeminie / Jesteś w marzeniach / Szukałam słońca


Moje piosenki 10

Zapamiętaj, że to ja / Ja jestem twoja / Jest miłość / Jakże możesz mi zabronić / Byle mi cię chłopcze mieć / Nadleciał wiatr / Tych lat nie odda nikt / Nie pamiętać / Piosenka o sąsiedzie / Ja mam słabość / Nie tłumacz mi / Jaka szkoda, że nie wcześniej / Tobie nic do tego / Nie powinnam wierzyć / Gdy nadejdzie taki czas / Nie mów mi sentymentalnych słów / Co jutro nam przyniesie / Zabierz Cyganowi skrzypce


Moje piosenki 11

Ta wielka miłość / Wyczerpałam zasób snów / Siedzisz obok, pytasz grzecznie, pytasz miło / Przyleciała miłość ptakiem / Przecież mój nie gaśnie dzień / Dwa księżyce, jedna noc / Jak wolny ptak / Nie wiesz tego tylko ty / Cały świat to ty / Byle nie pół na pół / Wołanie o miłość / Wszystkie słowa miłości / Od paru dni wciąż ty / Chłopcy są wciąż tacy sami / Tarantella na niedzielę /To nie było przewidziane / To może przyjść / Mieć osiemnaście lat / Kto kocha / Z każdym dniem do ciebie dalej


Moje piosenki 12

Co tobą mała / Niewczesne myśli / Telegram miłości / Potrafię serce nieść / Póki czas / Najpiękniejsze Warszawianki to przyjezdne / Kolory miłości / Noc bez ciebie / Tyle wiem o piosence / Rzewne zwiewne nutki / Śnieżna kołysanka / Chcieli zabrać mnie Cyganie / Trzeba mi romansu / Jak zatrzymać tę miłość / Moja noc bez ciebie / Będziemy piękni tak / Moja wycinanka / Wierszyk z pamiętnika / Uroiłam sobie ciebie / Nasz epilog


Moje piosenki 13

Boję się twojej miłości / Cyganeria / Czaba-raba-ram / Jutrzejsza miłość / Jedź na urlop sam / Jeszcze jeden dzień minął / Kalendarz / Kasztanowa piosenka / Kim będziesz / Luli laj / Naucz mnie córeczko / Raz, dwa, trzy / O jarzębino hej / Nad wodą / Nie zabłąkaj się w jesieni / Bydgoszcz jedyne miasto / Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam / Najwierniejszy od lat (Avant de mourir)/ To jedno co zostaje nam / Nalej mi wina / Wiem, że to miłość


Embarras. Złota Kolekcja Pomaton EMI 1999

Embarras (duet ze Zbigniewem Wodeckim) / Każda miłość jest pierwsza / Odrobinę szczęścia w miłości / Sece / Jalousie / Jesienne róże / Tango Milonga / Nie mów mi sentymentalnych słów / Jesienna rozłąka / Ździebełko ciepełka / Tych lat nie odda nikt / Jak przygoda to tylko w Warszawie / Walczyk Warszawy / Małe mieszkanko na Mariensztacie / Na prawo most, na lewo most / Kamienne schodki / Warszawa, ja i ty / Pójdę na Stare Miasto / Maleńki znak / Powrócisz tu / Embarras (duet z Edytą Górniak)


Santor Cafe Pomaton EMI 2000

C`est si bon / Besa me mucho / Tamta łza / Herbatka we dwoje / Nic oprócz miłości / Pod niebem Paryża / Życie na różowo / Letni szalony wiatr / Na moją głowę lecą krople deszczu / Odmienia wszystko czas / Jeśli ty nie istniałbyś / Dziwny jest ten świat


Kolory mojej Warszawy (2CD) Polskie Radio 2001

Warszawa, ja i ty / Chcecie to wierzcie / Deszcz / Nie chodź miły nad Wisłę / Jak przygoda to tylko w Warszawie / Ballada o dwóch zegarach / Będziemy szli przez most / Na Krzywym Kole / Mieszkamy na Hożej / Na prawo most, na lewo most / Małe mieszkanko na Mariensztacie / Łazienkowskie mgły / Walczyk Warszawy / Zza siedmiu ulic / Halo Warszawo / Malarz i syrenka / Moje miasto / Znam kolory tego miasta / Piosenka mariensztacka / Maleńki znak

Znajdziesz to w Warszawie / Kamienne Schodki / Pójdę na Stare Miasto / Cicha noc / Jak młode Stare Miasto / Złoty pierścionek / Najpiękniejsze Warszawianki to przyjezdne / Sen z ulicy Hożej / Mijają noce i dnie / Prze marzenia / Warszawskie Łazienki / Warszawskie pomniki / Po ulicy chodzę / Most we mgle / Na Francuskiej / Spotkanie z Warszawą / Jak odnaleźć twój ślad / Muzyka starej warszawy / Najpiękniejsza jest Warszawa



Jeszcze Pomaton EMI 2002

Jak dobrze, gdy się nic nie musi / Jeszcze kochasz mnie / Moulin Rouge / Tobie i nam / Walc w tonacji blue / Jak fart to fart / Uparcie młodzi / W podróżach serca / Twarze, twarze / Pies Montenegro / Zaułek wspomnień / Słońce dla dwojga / Dłoń na klamce / Życie wciąż ma gest / Święta mego dzieciństwa


Tych lat nie odda nikt. Złota Kolekcja Pomaton EMI 2004

Tych lat nie odda nikt / Walc w tonacji blue / C`est si bon / Twarze, twarze / Serce / Jak dobrze, gdy się nic nie musi / Moulin Rouge / Kamienne schodki / Dziwny jest ten świat / Jak fart to fart / Nic oprócz miłości / Maleńki znak / Uparcie młodzi / Besa me mucho / W podróżach serca / Już nie ma dzikich plaż / Życie na różowo / Życie wciąż ma gest / Powrócisz tu


Duety / Santor CafePomaton EMI 2004 (wydanie specjalne)


Embarras / Tych lat nie odda nikt. Złota Kolekcja 10 lat (jubileuszowa edycja specjalna) Pomaton EMI 2008

Urodziny Ireny Santor, Pomaton EMI 2010

Tych lat nie odda nikt - Grażyna Łobaszewska / Serce - Maja i Andrzej Sikorowscy / Tango milonga - Arnold Rutkowski (tenorzy) / Graj piękny cyganie - Piotr Friebe (tenorzy) / Besame mucho - Krystian Krzeszowiak (tenorzy) / Ach jak przyjemnie - Wszyscy tenorzy / Jesienny Pan - Irena Santor i Zbigniew Wodecki / Maleńki znak - Katarzyna Nowak / Skarb, Warszawa ja i Ty - Kwartet Rampa / Walc Embarras - Małgorzata Walewska / Vadim Brodski - solo / Niewczesne myśli - Katarzyna Dąbrowska / Twarze - Irena Santor i Michał Bajor / Już nie ma dzikich plaż - Paulla / Deszcz - Ewa Bem / Powrócisz tu - Krzysztof Cugowski / Walc Embarras - Kayah / Ej przeleciał ptaszek - Mazowsze / Dziwny jest ten świat - Irena Santor

Kręci mnie ten świat Licomp Empik Multimedia / Polskie Radio SA 2010

Wakacje w Barcelonie / Wiara, nadzieja i miłość / Jeszcze jeden świt / Szanowny Panie Balzak / Wiosna w Karolinie / Nie narzekajmy na klimat (Piosnka - ze Stanisławem Soyką ) / Mogłoby zostać jak jest / Poduszka / Nie przestanę wierzyć / Na pożółkłej fotografii / Tylko nie ma tego czegoś / Mój uśmiech weź na drogę / Póki słońce ma blask / Śpiewam czyli jestem


40 piosenek Ireny Santor (2 CD) Muza Polskie Nagrania 2009 i 2011

CD 1:

Tyle wiem o piosence / Jak tu spać w majową noc / Tarantella na niedzielę / Przy kominku / Człowiek, którego kocham / Nie kochać w taką noc to grzech / Serce / Tango milonga / Ta wielka miłość / Odrobinę szczęścia w miłości / Złoty pierścionek / Piosenka dla mojej matki / Kochany, u mnie nic nowego / Paryski walczyk / Portowe światła / Noc bez ciebie / Ze szczęściem na ty / Cóż wart bez ciebie dzień / Zapamiętaj, że to ja / Embarras

CD 2:

Miło wspomnieć / Piosenka naszej pierwszej wiosny / Umiałabym pokochać cię / Zakochani czekają na maj / Ktoś na mnie czeka / Już po lecie / Ktoś kto mnie lubi / Dlaczego ona, a nie ja / Dzień ostatni między nami / Wiezie nas Wielki Wóz / Zaufałam ci / Nie wszystko przeminie / Szukałam słońca / Nie mów mi sentymentalnych słów / Co jutro nam przyniesie / Zabierz Cyganowi skrzypce / Ja jestem twoja / Tych lat nie odda nikt / Jaka szkoda, że nie wcześniej / Nie powinnam wierzyć


Delicje z Podwieczorków przy mikrofonie (3 CD) Polskie Radio SA 2013

CD 1:

Sygnał Podwieczorku przy mikrofonie (zapowiedź M. Pawlikowski) / Nikt nie powie za Ciebie / Tango Italiano / Byłeś sam / Obrodziły nam (zapowiedź – M. Jonkajtys) / Nie, nie żal mi / Pocałunek / Siedem dni / Laj, laj, laj / Kołowrotek (zapowiedź Z.Wiktorczyk) / Jeszcze nie wiem / Szarada / Na Majorce / To miłość się spóźniła / Hoża (zapowiedź M. Pawlikowski) / Mieszkamy na Hożej / Dziękuję Ci moje serce / Nie ciesz się / Opiszę teraz (zapowiedź Z. Wiktorczyk) / Żebyś mógł uwierzyć / Powracająca melodyjka / Nie chodź miły nad Wisłę / Uśpiona fontanna

CD 2:

Sygnał Podwieczorku przy mikrofonie (zapowiedź M. Pawlikowski) / Pokaż mi (jeszcze raz) Warszawę / Byle by cię chłopcze mieć / Jesteś mój tylko mój / Piosenka o sąsiedzie / Piękna białogłowa (zapowiedź T. Ross) / Wielkie pożegnania / Zapamiętaj, że to ja / To samo słońce / Znana piosenkarka (zapowiedź T. Ross) / Nadleciał wiatr / Nie traćmy ani chwili / Słowik Warszawy (zapowiedź M. Pawlikowski) / To właśnie Warszawa / Nocami i dniami / Skąd idziesz / Szczęście jest szybsze / Zaczekajmy z tą miłością / Tyle to ja nie mogę (zapowiedź M. Pawlikowski) / Będę z Tobą / Od paru dni wciąż Ty / Wiem, że jesteś / Zespół amorków (zapowiedź Z. Wiktorczyk) / Zakochani czekają na maj / Dlaczego ona a nie ja / Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam / Tak daleko odeszliśmy

CD 3:

Sygnał podwieczorku (zapowiedź Z. Wiktorczyk i H. Bielicka) / Jutrzejsza miłość / Ballada o dwóch zegarach / Gdzie jest ta nasza miłość / To może przyjść / Była i jest blondynką (zapowiedź M. Pawlikowski) / Chłopcy są wciąż tacy sami / Jak odnaleźć twój ślad / Umiałabym pokochać Cię / Ktoś na mnie czeka / Nalej mi wina / Miło wspomnieć / Gwiazdy Opola…(zapowiedź Z. Wiktorczyk) / Trafiło i na mnie / Przecież mój nie gaśnie dzień / Przyleciała miłość ptakiem / Dwie premiery (zapowiedź Z. Wiktorczyk) / Siedzisz obok, pytasz grzecznie / Wyczerpałam zasób snów / Wiem, że to miłość / świąteczna miłość (zapowiedź Z. Wiktorczyk) / Jam jest dudka


Zamyślenia (My Music 2014)

Chodź na kawę Warszawo / Chleb i szklanka wina / Kochaj ludzi, z rzeczy się śmiej / Kropla i morze / Prezent / Ile w nas / Złota róża / Życie to koncert / Puderniczka / Mały drink / Zamyślenia / śnieżny eden


Punkt widzenia (Polskie Radio SA 2014)

Profesorowie / Siedzisz obok, pytasz grzecznie / Starość to nie jest wiek / Dlaczego nikt nie napisał mi romansu / Turnus pod Platonem / Zakochałam się w piosence / Nie przejmuj się wcale miłością / O Poezjo damskich torebek / Jeśli / Nie mam czasu / Zawsze może być piękniej / Brak słów / Zielnik / O przepraszaniu / Przeglądam się w lustrze / Wyczerpałam zasób snów / Tabletki na miłość / Niech zaczeka na mnie życie


Duety / Santor Cafe / Jeszcze (edycja jubileuszowa - 20 lat Pomatonu) Pomaton EMI 2011


SINGLE:


Duety Pomaton EMI 1996
Besa me mucho Pomaton EMI 2000
Na moją głowę lecą krople deszczu Pomaton EMI 2000
C`est ci bon Pomaton EMI 2000
Jak fart to fart Pomaton EMI 2001
Jeszcze kochasz mnie Pomaton EMI 2002


INNE NAGRANIA:

Wiara przenosi góry (kaseta magnetofonowa) Manta 1990

Obejmij mnie / Parę słów ballady / Wiara przenosi góry / Ździebełko ciepełka / Wiem, że miłość to twe imię / Tyle zim / Serce zaczyna bić / walc aż do dna / Piosenka o czasie przeszłym niedokonanym / Jak wiele słońca miał ten maj


Irena Santor śpiewa przeboje Władysława Szpilmana (nagrania z koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie) Polskie Radio, CD dodatek do Życia Warszawy

Deszcz / Będziemy szli przez most / Piosenka mariensztacka


Miło wspomnieć. Irena Santor o sobie. Autobiografia na CD Fonografika 2007.


Pamiętnik (książka i 3 CD) Reader`s Digest 2012

Przygoda z piosenką. (film fabularny w reżyserii Stanisława Barei) DVD
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52343  
Nieprzeczytane 04-05-2018, 13:54
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Nasi znajomi często obdarzają nas roślinami, które potrafią zamieniać swoją naturę po przeszczepieniu na nowy grunt.
Opisywałem już przypadek dyni, która przeistoczyła się w kabaczek - teraz mam podobny dylemat.
Przed dwoma laty znajoma wykarczowała ze swojego ogrodu suche badyle i ofiarowała je nam jako ... drzewka moreli.
Ponieważ tych "drzewek" było ponad 20-cia rozprowadziliśmy je dalej między rodzinę i znajomych., pozostawiając sobie 2 sztuki.
W ubiegłym roku na koronie pojawiły się listki, a wąski pnie obrosły długie kolce.
Od jednej z obdarowanych rodzin usłyszeliśmy, że "morela"
wydała smaczne owoce ... malin.
Więcej sygnałów nie było, w tym roku drzewka zachowują się podobnie - nie kwitły, wypuściły listki i groźnie wyglądające kolce.
I co to może być za roślina?



...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52344  
Nieprzeczytane 05-05-2018, 10:31
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Dzień dobry...

Zofia Borca - Do złotej doliny
https://www.youtube.com/watch?v=OWpKenKFrKA
Zofia Borca - Gdybym była generałem
https://www.youtube.com/watch?v=r2Q9Z26Po90
Zofia Borca - Z miłością trzeba w zgodzie żyć
https://www.youtube.com/watch?v=U6kQqSW9MTc

Miłej soboty...

Olku, niestety ja nie wiem co rośnie na Twojej działce.
Sama mam kawałek ogródka, ale jestem laik do kwadratu
U mnie najlepiej i najszybciej rośnie trawa, niestety.
Chociaż coś tam próbuje robić na grządkach.
Pozdrawiam - b.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52345  
Nieprzeczytane 05-05-2018, 10:55
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post ...

Martyna i Ryszard Smaruj - Na wszystko przyjdzie czas
https://get-tune.cc/search/f/smaruj+...rzyjdzie+czas/

Pozdrawiam zapracowanych w swoich ogródkach...
Zmykam do pracy...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52346  
Nieprzeczytane 05-05-2018, 19:40
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Strzałka Zanim zaśniesz...

Piosenki dla Ireny:

Leszcze - Irena-Moja miłość
https://get-tune.cc/search/f/leszcze+irena/

Sidney Polak - Irena
https://get-tune.cc/search/f/sidney+polak+irena/

MARINO MARINI - Irena (1958)

https://get-tune.cc/search/f/marino+marini+irena+1958/

Alexandr Vertinsky - Pani Irena
https://get-tune.cc/search/f/alexand...ky+pani+irena/
Ktoś wie, do kogo skierowana (o kim) jest ta piosenka ?

Rocco Granata - Irena ( deutsch )1961
https://get-tune.cc/search/f/rocco+g...+deutsch+1961/

Perikles Fotopoulos - Irena
https://get-tune.cc/search/f/perikles+irena/

Tony Bennett - Irena (2011 Remaster)
https://get-tune.cc/search/f/bennett+irena/

Ivvi Alberti - Irena
https://get-tune.cc/search/f/alberti+irena/

ION SURUCEANU - IRENA-ZEITA PACII (Irena, Bogini świata)
https://get-tune.cc/search/f/ion+sur...a+zeita+pacii/

I dla wszystkich:

Vincent Niclo & Charles Aznavour - Esperanza
https://get-tune.cc/search/f/vincent...our+esperanza/

Vincent Niclo - Romantique 2016
https://get-tune.cc/search/f/niclo+romantique+2016/
( Całość od 2 poz.)

Miłej niedzieli, dobranoc...
__________________
You never have this day again...

Ostatnio edytowane przez destiny : 05-05-2018 o 20:46. Powód: Lapsus językowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52347  
Nieprzeczytane 05-05-2018, 20:37
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Manfred Mann

5 maja 1966r grupa Manfred Mann umieściła na pierwszym miejscu brytyjskiej listy singiel z utworem „Pretty Flamingo”. W nagraniu udział wziął przyszły basista zespołu Cream, Jack Bruce, który na krótko dołączył do Manfred Mann w 1965 roku.


Manfred Mann - The Singles (1963-1969)




Tracklist:

1.Do Wah Diddy Diddy
2.5-4-3-2-1 (Parts 1 & 2)
3.Cock-A-Hoop
4.Hubble Bubble (Toil And Trouble)
5.Sha La La
6.I'm Your Kingpin
7.Without You
8.John Hardy
9.Smokestack Lightning
10.Come Tomorrow
11.Oh No Not My Baby
12.The One In The Middle
13.Tired Of Trying, Bored With Lying, Scared Of Dying
14.My Little Red Book
15.Watermelon Man
16.If You Gotta Go, Go Now
17.There's No Living Without Your Loving
18.With God On Our Side
19.Hi Lili, Hi Lo
20.Pretty Flamingo
21.Just Like A Woman
22.Semi-Detached Suburban Mr. James
23.Ha! Ha! Said The Clown
24.Mighty Quinn
25.My Name Is Jack
26.Fox On The Run
27.Ragamuffin Man
28.Up The Junction


https://www44.zippyshare.com/v/6038160/file.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52348  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 06:30
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Dzień dobry!

Na płycie zespołu Manfred Mann znalazła się piosenka "Without You" ale oczywiście z innymi piosenkami o tym samym tytule, nie nic wspólnego.

Manfred Mann - Without You
https://www.youtube.com/watch?v=3YEjSUmDEWQ

Harry Nilsson - Without You 1972
https://www.youtube.com/watch?v=G-ZDKirjQgM

Mariah Carey - Without You
https://www.youtube.com/watch?v=Hat1Hc9SNwE



Miłej niedzieli ...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52349  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 06:39
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie Morela!

napisała Destiny:

Cytat:
Olku, niestety ja nie wiem co rośnie na Twojej działce.
Sama mam kawałek ogródka, ale jestem laik do kwadratu
U mnie najlepiej i najszybciej rośnie trawa, niestety.
Chociaż coś tam próbuje robić na grządkach.
Pozdrawiam

Basiu!
Porównując obrazki z netu z moim zdjęciem mogę dopatrzyć się pewnego podobieństwa liści, co pozwala stwierdzić, że może to być morela.
Kiedyś Doc pomógł mi ustalić nazwę roślinki, która nie wiadomo skąd znalazła się na naszej grządce.
I ta roślinka od 2 lat ma się całkiem dobrze /mahonia pospolita/



Pozdrawiam ...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52350  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 17:32
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Gdyby żył obchodziłby dziś 68 urodziny

6 maja 1950r w Krakowie urodził się Zbigniew Wodecki, popularny piosenkarz, multiinstrumentalista i aranżer (niektóre źródła wskazują jako miejsce urodzenie muzyka Łaziska w gminie Godów). Wodecki skomponował między innymi takie przeboje jak „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, wykonywał też piosenki „Chałupy welcome to” oraz temat animowanej bajki „Pszczółka Maja”. Śpiewał też w duetach: ze Zdzisławą Sośnicką, Ewą Bem i Krystyną Prońko. Laureat wielu nagród, między innymi medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Pierwotnie, od końca lat 60., związany z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował Ewie Demarczyk.
W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Odnosił sukcesy na wielu festiwalach - Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg – nagroda za wykonanie piosenki bułgarskiej w 1984 roku ,Sopot.

"Zawsze byłem jakiś dziwny romantyk. Może przez to, że dużo czytałem Sienkiewicza? Lubię stare rzeczy, widły, taczki, grabie, to mnie kręci. Lubię oglądać archiwalne zdjęcia. To mi daje spokój. Może dzięki temu nie boję się śmierci? Bardzo często też myślałem, co będzie, jak to się skończy. Może to była taka forma ucieczki przed strachem"

Zbigniew Wodecki - Zbigniew Wodecki




Tracklist:

01. Rzuć to wszystko
02. Pieśń ciszy
03. Wieczór już
04. Ballada o Jasiu i Małgosi
05. Panny mego dziadka
06. Dziewczyna z konwaliami
07. Kochałem panią kilka chwil
08. Posłuchaj mnie spokojnie
09. Przedmieście
10. Odjechałaś tak daleko
11. Partyjka

Bonus tracks (from EP "Muza N 0691"):

12.Tak to ty
13. Nasze "Love Story"
14. Znajdziesz mnie znowu
15. Zanim nas w ramiona weźmie jesień

Zbigniew Wodecki – vocals
Alibabki – backing vocals
Orkiestra Pod Dyr. W. Trzcińskiego – Ensemble


https://www25.zippyshare.com/v/xGKnKY0M/file.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52351  
Nieprzeczytane 06-05-2018, 19:22
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Z pozdrowieniami...

Chantal Pary - Ma mélodie d'amour
https://get-tune.cc/search/f/chantal...lodie+d+amour/

Peters & Lee - Don't Stay Away Too Long
https://get-tune.cc/search/f/peters+...away+too+long/

Dobranoc i do miłego...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52352  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 11:56
bemol's Avatar
bemol bemol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 10 824
Uśmiech Dzień dobry!

Witam po dłuugim weekendzie.
Jednak wolę te krótsze...

"My Bonnie Lies Over The Ocean"


Haydn Quartet
https://www.youtube.com/watch?v=lIp1ibCvj7k

Carl Wilson
http://darkmp3.su/slushat-bonnie-lie...singalong.html

Ella Fitzgerald
https://www.youtube.com/watch?v=fsEZJluOVTQ

Ella Logan
http://darkmp3.su/slushat-ella-logan...e-vintage.html

Al Jennings
https://archive.org/details/78_my-bo...s_gbia0026343b

Tony Sheridan
http://darkmp3.su/slushat-tony-sheri...in-bonnie.html

Boney M
https://www.youtube.com/watch?v=Pie7DM34occ

Kevin Johnson
https://www.youtube.com/watch?v=-P8f25zDsR8

Lwowska Fala
https://archive.org/details/78_powro...i_gbia0037296a


Pozdrawiam cieplutko
__________________
...muzyka to najlepszy lek,
ona jest jak w długiej trasie piąty bieg... (Budka Suflera)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52353  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 12:31
bemol's Avatar
bemol bemol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 10 824
Domyślnie

Alfred Apaka — Greatest Hits of Hawaii



http://darkmp3.su/slushat-hawaii-apa...-greatest.html

Miłego popołudnia...
__________________
...muzyka to najlepszy lek,
ona jest jak w długiej trasie piąty bieg... (Budka Suflera)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52354  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 15:23
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Dzień dobry!

Irena Santor - Jakże możesz mi zabronić
https://www.youtube.com/watch?v=ATpKccu7OBY

słowa Roman Sadowski
Gdy stoimy nad strumieniem
Nad strumieniem, nad płynącym
Nie zabronisz strumieniowi patrzeć w słońce
Nie zabronisz na strumienia
Na strumienia wodzie czystej
Pisać ptakom swoje długie, śpiewne listy
Nie zabronisz kwitnąć kwiatom
Ani ludziom iść przez lato
Ani smugom gwiazd opadać w studni noc
Nie zabronisz wiać wichurze
Ani ludziom iść przez burzę
Ani studni bić w księżyca głuchy dzwon

Choćbyś nawet bardzo pragnął
Choćbyś nawet bardzo chciał
Nie zawrócisz nigdy wiatru
Nie odwrócisz biegu dnia

Gdy stoimy nad strumieniem
Nad strumieniem zamyśleni
Nie zabronisz stać tak razem naszym cieniom
Nie zabronisz im tak razem
Im tak razem iść daleko
Nie rozdzielisz ani górą, ani rzeką
Nie zabronisz nawet w niebie
Rosnąć drzewom obok siebie
Obok siebie otulonym w jeden cień
Nie zabronisz nigdy marzeń
Nie zabronisz, bo i jakże
Jakże możesz mi zabronić kochać cię.

Miłego popołudnia ...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52355  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 19:22
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Zofia Borca - A ja wierzyłam ci
https://youtu.be/HLcZLYWa_ds

Dobranoc ...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52356  
Nieprzeczytane 07-05-2018, 22:24
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie The Eagles

7 maja1977r zespół The Eagles zdobył pierwsze miejsce listy Billboardu singlem z utworem „Hotel California”. Kompozycja dała grupie nagrodę Grammy w kategorii nagranie roku. Rozbudowana gitarowa solówka pod koniec utworu zdobyła natomiast ósme miejsce w ankiecie magazynu Guitar na najlepsze gitarowe solo wszech czasów.



The Eagles - Hotel California Live At the Capital Center 1977

https://www.youtube.com/watch?v=xLL4iy8Vl7I

The Eagles - Hotel California 1976



Tracklist:

01 - Hotel California (06:30)
02 - New Kid in Town (05:04)
03 - Life in the Fast Lane (04:46)
04 - Wasted Time (04:55)
05 - Wasted Time (Reprise) (01:22)
06 - Victim of Love (04:11)
07 - Pretty Maids All in a Row (04:05)
08 - Try and Love Again (05:10)
09 - The Last Resort (07:25)

https://www26.zippyshare.com/v/2ErgN7km/file.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52357  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 10:34
bemol's Avatar
bemol bemol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 10 824
Uśmiech Dzień dobry!

Gino Bordin — Rêve D'Hawaï



http://darkmp3.su/slushat-reve-gino-bordin.html

Pozdrawiam cieplutko
__________________
...muzyka to najlepszy lek,
ona jest jak w długiej trasie piąty bieg... (Budka Suflera)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52358  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 12:31
bemol's Avatar
bemol bemol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 10 824
Uśmiech

Stanisławie - Retired.40...
W dniu Twoich imienin życzę Ci dużo zdrowia i pogody ducha
oraz samych przyjemnych i spokojnych dni!





Tadeusz Faliszewski i Chór Juranda - Katarynka
https://www.youtube.com/watch?v=sIvT_ZAkC5U

Bo kiedy Staś na katarynce swojej gra
Panienka z cicha
Do niego wzdycha

Już taki czar muzyka jego w sobie ma
Że chce być dama
Z nim sama
Raz, dwa

I wtedy w takt się rusza cała kamienica
Cała ulica tańczy polkę na trzy pas

Bo kiedy Staś na katarynce swojej gra
To nic się nie bój
Jest przebój, aż ha!


i pełna wersja...
Eugeniusz Bodo - Katarynka
https://www.russian-records.com/deta...d=39965&lng=pl


Pozdrawiam cieplutko
__________________
...muzyka to najlepszy lek,
ona jest jak w długiej trasie piąty bieg... (Budka Suflera)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52359  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 17:01
alez5's Avatar
alez5 alez5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8 259
Domyślnie

Witam!

Irena Santor - Pożegnanie z pejzażem
https://www.youtube.com/watch?v=XsOmKjf1FW4

słowa Jan Zalewski

Za oknem łzy płaczących wierzb
Bo wiatr i mrok, i deszcz
Za oknem cień bielonych chat
Bo mrok, deszcz i wiatr

Za oknem czas odpływa w świat
Za deszcz, za mrok, za wiatry
Jest w pomroce gdzieś
Jak łzy smutnych wierzb

Już nikt nie wróci nam
Tych bzów, co kwitły pod oknami
Już nikt nie wróci tam
Gdzie był w rzęsie staw

Już tamten czas odpływa w świat
Za deszcz, za mrok i wiatry
Jest w pomroce gdzieś
Jak łzy smutnych wierzb

Już niepotrzebny nam ten dawny pejzaż
Ze strzechą nad domem
Gdzie żuraw stał na straży
Taki pejzaż z rumianków i bzów

Wiślany, polny, leśny, zwykły pejzaż
Z bocianem i ostem
Gdzie lato było latem, wiosna wiosną
A wszystko to takie proste

Czas odpływa w świat
Za deszcz, za mrok, za wiatry
Jest w pomroce gdzieś
Jak łzy tamtych wierzb.

...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52360  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 17:54
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Strzałka Muzykującym Stanisławom...

Serdeczności imieninowe dla solenizantów Retireda.40 i Karola X



Oksana Sowiak - Stasiek
https://get-tune.cc/search/f/oksana+sowiak+stasiek/

Hanka Ordonówna - Wróć - tak bez ciebie mi źle
https://get-tune.cc/search/f/hanka+o... +mi+%C5%BAle/

Pozdrawiam cieplutko
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat XX. Tesa Muzyka - wątki archiwalne 516 30-06-2010 12:56
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat cz. XI. Tesa Muzyka - wątki archiwalne 503 17-12-2009 07:14
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat cz.IX Tesa Muzyka - wątki archiwalne 504 01-12-2009 19:01
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat cz. X. Tesa Muzyka - wątki archiwalne 501 01-12-2009 10:07
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat Tesa Muzyka - wątki archiwalne 510 28-04-2009 22:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.