menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 14-03-2019, 15:34
Christianka's Avatar
Christianka Christianka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Katowice
Posty: 8
Domyślnie

Uważam, że każdy z nas w tych czasach powinien mieć świadomość tego co je.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 09-03-2022, 14:20
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Na pewno dieta może mocniej wspomóc organizm, choć nie zastąpi leków. Natomiast bardzo wartościową rośliną jest faktycznie czosnek, który jest naturalnym antybiotykiem. O tym, dlaczego seniorzy powinni jeść czosnek, przeczytaj tutaj https://www.menopauza.pl/wlasciwosci...i-jesc-czosnek. Sama często jem, jak czuję bierze mnie przeziębienie i często się później nie rozkładam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 12-12-2022, 19:25
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Poza tymi oczywistościami jak kurkuma, brukselki czy grapefruity pamiętajcie, że podstawą diety większości z nas jest pieczywo. Nie kupujmy chleba i bułek w marketach bo sa niezdrowe. Wybierajmy lokalne piekarnie w których chleb piecze sie na zakwasie. I chociaż chleb w tradycyjnych piekarniach jest droższy niż ten marketowy to jednak zdecydowanie warto. Ja polecam sieć piekarni Cymes na Warmii i Mazurach https://www.cymespiekarnia.pl/www/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 16-12-2022, 02:59
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Ja dbam o odpowiednią dawkę witamin w ciągu dnia w swojej rodzinie. Staram się robić soki własnej roboty, aby wyeliminować sztuczne barwniki i nadmiar cukru. Zastanawiam się nad kupnem wyciskarki kuvings . Czytałam dobre opinie o niej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 11-07-2023, 10:55
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Jak naprawić swoje relacje z jedzeniem? Jak zacząć zdrowo odżywiać się? Jak pozbyć się lenia w tej kwestii?
Moim problemem jest to, że praktycznie w ogóle nie jem owoców, warzyw, ani innych wartościowych produktów.
Śniadanie to np. chleb, masło, szynka. Opcjonalnie ketchup. Po prostu tak jest taniej, wygodniej, szybciej. Od jakiegoś czasu zaczęłam kupować ogórki czy pomidory, ale coraz częściej łapię się na tym, że w sumie ja z tych produktów nie korzystam tylko ciągle wracam do starych nawyków.
Z owocami podobnie - jak mam zjeść miskę truskawek to wolę miskę chipsów, bo tym się szybko i fajnie zapcham, będę miała poczucie pełności i sytości w moment (+ chipsy wypadają jednak taniej niż truskawki, a w szafie mogą spędzić sporo czasu, gdzie truskawki zdążą się zepsuć)
Kupiłam sobie płatki na owiankę. I to by było na tyle, bo nie mam sił, energii i często chęci, aby po pracy poświęcać czas na przygotowanie tego. Wiecie, łatwiej i wygodniej wziąć jakiegoś gotowca z szafki (czyli coś niezdrowego) niż stać w kuchni przez 10 min...
W ostatnim czasie staram się jeść np więcej kiszonek jak ogórków kiszonych https://prodieta.pl/ogorki-kiszone-e...anie-w-kuchni/
Jakieś rady co zrobić, aby zmienić stare nawyki i żeby się chciało bardziej niż się nie chce?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta !!!! michal11 Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 27-06-2010 19:25
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 17:11
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:07
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.