menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1021  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 18:41
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech jako zamiennik, Ludgardo ...

... mogę zaproponować eksiążkę w formacie .pdf

Pearl Matthew - Zagadka Dickensa
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1022  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 19:00
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludgarda
mimozo cieszę się, że zamieściłaś tę informację o Dickensie, wielkim Pisarzu z okazji 200.setnej rocznicy Urodzin
pozwolę sobie dołączyć to tego mały film streszczający Jego twórczość!
http://youtu.be/9FUowQF6eMc
Ostatnio, mam na uwadze książkę z Nim związaną pt. ZAGADKA DICKENSA świetnego pisarza Matthew Pearl, o której marzę, żeby ją kupić...

Ludgardo tutaj możesz ją kupić:
http://www.empik.com/szukaj/produkt?title=Zagadka+Dickensa&author=Pearl+Matthe w&pl=on&category=book&gclid=CKWn8Ye8ka4CFYgmtAodUn R4dw

Pozdrawiam - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1023  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 19:40
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK rewelacja

słuchamy, nie tylko czytanych wspomnień, ale także muzyki

Astor Piazzolla - Moja historia<--- czyta: Waldemar Malicki

Wspomnienia Piazzolli, czytane przez Waldemara Malickiego – popularnego pianistę, zafascynowanego twórczością kompozytora.
Piazzola pojawia się tu nie tylko jako narrator opowieści o swoim życiu ale przede wszystkim jako wykonawca własnych kompozycji. Inni wykonawcy porywających tang Piazzolli to m.in. Kevin Kelner i Waldemar Malicki.
Nad wyborem tekstów i nagrań czuwał Grzegorz Frankowski, niestrudzony popularyzator muzyki Piazzolli w Polsce.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1024  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 20:54
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Żarówka ... zawiera nieznane w Polsce ...

Susan Quin - Życie Marii Curie <--- czyta: Blanka Kutyłowska

Zupełnie odmienna od znanych dotąd, biografia Marii Curie zawiera nieznane w Polsce materiały źródłowe, m.in. własne zapiski wielkiej uczonej.

Autorka przedstawia Marię Curie - dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, pierwszą kobietę-profesora Sorbony, przez pryzmat jej związków z najbliższymi: z mężem i córkami, z rodziną w Polsce, wreszcie z Paulem Langevinem.
Opisuje zarówno sukcesy Marii Curie, jak i niepowodzenia; hołdy, jakie jej składano, ale i upokorzenia, których jej nie szczędzono, a także niewybredną nagonkę prasową z 1911 roku.

Ta nowa - żywa i pełna - opowieść o życiu noblistki powstała dzięki penetracji licznych archiwów i dotarciu do nie udostępnianych do tej pory źródeł; doskonale uzupełnia napisaną przez Ewę Curie hagiograficzną biografię, która... nigdy nie ukazała się w języku polskim w całości
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1025  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 11:12
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie


mimozo niekoniecznie, empik jest drogi! Mam inne miejsce zakupu, a mianowicie Weltbild ( połączony ze Światem Książki), gdzie obecnie jest o połowę tańsza
Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1026  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 13:50
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Zielony Konstanty, już przeczytany, (z wielką ciekawością) teraz kończę Dzienniki M. Dąbrowskiej a chciało by się przeczytać Srebrną Natalię, Kiry Gałczyńskiej. Niestety w księgarniach internetowych, gdzie szukałem, jest niedostępna.
W programie mam tymczasem Wspomnienia M. Żeromskiej, obecne na szczęście w zasobach Ewy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1027  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 16:12
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech saga rodzinna - cykl "Kto sieje wiatr"

Luanshya Greer - Kto sieje wiatr<--- czyta: Elżbieta Kijowska

Saga rodzinna, której akcja rozgrywa się w Południowej Afryce w połowie XIX wieku.
Życie Jacques''a Bouvilliersa, osadnika przybyłego z Francji, ukształtowały dwa wielkie uczucia: do założonej przez siebie winnicy i do ciemnoskórej Ewy, która dała mu syna.
Związek białego mężczyzny z malajską niewolnicą okrywa jego rodzinę hańbą. Od pierwszej chwili najstarsza z czterech córek Bouvilliersa nienawidzi przyrodniego brata. Zmusza siostry, by złożyły przysięgę, że się go pozbędą.
Przysięga ta dzieli z czasem rodzeństwo – w poszukiwaniu spokoju i szczęścia wszyscy rozpierzchają się po kraju.


cykl: Kto sieje wiatr
tom 1 - Kto sieje wiatr
tom 2 - Po burzy spokój
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1028  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 16:20
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech saga rodzinna - cykl "Kto sieje wiatr"

Luanshya Greer - Po burzy spokój<--- czyta: Elżbieta Kijowska

Akcja powieści rozgrywa się po II wojnie światowej.
Potomkowie rodu Bouvilliersów są podzieleni z powodu dwojakiego stosunku do czarnych. Pojawia się jeszcze inny problem.
W rodzinie przychodzi na świat upośledzone dziecko. Niezgoda i nienawiść, miłość i poświęcenie wpływają zarówno na losy rodziny, jak i całego skąpanego we krwi kraju.
Powieść kończy się optymistycznie. Po wyborach prezydenckich i przeprowadzonym referendum Afryka południowa wyraża gotowość do wspólnego budowania przyszłości przez białych i czarnych.


cykl: Kto sieje wiatr
tom 1 - Kto sieje wiatr
tom 2 - Po burzy spokój
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1029  
Nieprzeczytane 12-02-2012, 22:28
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Super dramat prawniczy

John Grisham - Zaklinacz deszczu<--- czyta Henryk Pijanowski

Rudy Baylor, świeżo upieczony dwudziestopięcioletni prawnik, którego prześladuje pech, znajduje pracę w niewielkiej kancelarii o podejrzanej reputacji.
Adwokacką karierę zaczyna od zaskarżenia wielkiego towarzystwa ubezpieczeniowego, które bezpodstawnie odmawia ratunku choremu na białaczkę chłopcu.
Rudy z młodzieńczą bezkompromisową wiarą postanawia bronić niesprawiedliwości. Tym samym rzuca wyzwanie skorumpowanym prawnikom...
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1030  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 13:38
kara mazow's Avatar
kara mazow kara mazow jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 164
Domyślnie

Cytat:
Napisał chaliniak
Zielony Konstanty, już przeczytany, (z wielką ciekawością) teraz kończę Dzienniki M. Dąbrowskiej a chciało by się przeczytać Srebrną Natalię, Kiry Gałczyńskiej. Niestety w księgarniach internetowych, gdzie szukałem, jest niedostępna.
W programie mam tymczasem Wspomnienia M. Żeromskiej, obecne na szczęście w zasobach Ewy.

Srebrną Natalię dzisiaj możesz kupić na Allegro, z przesyłką niestety prawie 40zł.
Poniżej link do książki
http://allegro.pl/listing.php/search...lia&category=7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1031  
Nieprzeczytane 19-02-2012, 14:24
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Polecam książkę

Krystyna Janda - Różowe tabletki na uspokojenie

Fajnie się czyta ten zbiór felietonów znanej naszej aktorki.
Wiele przemyśleń jest mi bardzo bliskich.
Można powspominać czasy swojej młodości- realia dla nas wszystkich były jednakowe.
Autorka pisze świetnym ,obrazowym językiem.
Niektóre felietony są naprawdę z wysokiej półki literackiej.

Nie wiedziałam,że polubię tę aktorkę jako kobietę,mamę,żonę ,podróżniczkę.Znałam ją tylko jako aktorkę.

Ksiażka zilustrowana plakatami ze sztuk,w których Janda grała zazwyczaj główne role.

Felietony były pisane w latach 1996 - 2002.

Fragmencik:
"Dziś w nocy leżałam bezsennie w łóżku,robiłam resume mojego życia,przeanalizowalam je porządnie i postanowiłam nie tracić już więcej czasu i więcej się śmiać,a raczej jeszcze więcej niż dotychczas.Generalnie i świadomie jak najwięcej bawić się w tym życiu,jakie mi jeszcze pozostało."

Dwa felietony stały się dla mnie ulubionymi.
Jeden o podróży aktorki do Jerozolimy,a drugi o jej miłości do telefonu komórkowego.

"Kocham mój telefon komórkowy.Nie wyobrazam sobie zycia bez niego......Wychowuję przez niego dzieci,robię zakupy,przyjażnię się,kocham,zawiadamiam mamę,ze jadę i mozna wstawiać ziemniaki..."

Chyba za dużo napisałam...

O Krystynie Jandzie nigdy za dużo.Kocham tę aktorkę od lat,ale książki jeszcze nie czytałam,no i pora się zmobilizować.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1032  
Nieprzeczytane 19-02-2012, 14:42
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Czy i Wy co jakiś czas żałujecie, że nie zapisywaliście wszystkich przeczytanych książek?
Ja tak. Albo zapominałam, albo czasu było brak..itd. itd...A odtworzyć tytuły i autorów z pamięci, trudno...
No więc teraz moja biblioteka zrobiła mi ogromna frajdę.
Mam w necie historię wszystkich wypożyczeń od 2007 roku do dzisiaj i przeklejam sobie tytuły do komputera.
Dotarłam do początku 2007 roku.

Do dzisiaj nazbierało się tego łącznie 418 sztuk! Niezły wynik, prawda?
Zakładam, że kilka w każdym miesiącu zwróciłam bez czytania - jako nietrafione wybory, ale i tak....
A przecież to nie wszystkie, były też kupione, udostępnione z innych źródeł.
PS.
Robię co mogę (hm.. i chyba nic innego nie robię ) by zawyżyć średnią krajową czytelnictwa w Polsce.
O! O!
Aluniu jest świetny portal Lubimy Czytać,masz tam dostęp do wszystkich książek, autorów, co tylko sobie zamarzysz.Po prostu raj dla duszy.No i tam też tworzysz sobie własne półki i recenzje.Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1033  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 14:28
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Książka o której chcę napisać nie jest do poduszki i nie wyciska łez. Jest to książka Grzegorza Kołodko Wędrujący Świat.Wczoraj słuchałam go w telewizji, jeszcze bardziej mnie zafascynował. To wspaniały człowiek, intelektualista i polityk, uczony i praktyk, wykładowca i doradca. Najczęściej cytowany i najwięcej publikujący za granica polski ekonomista. Jego prace ukazały się w 24 językach w ponad 40 krajach. Wczoraj dowiedziałam się, że książka jest przetłumaczona na chiński i będzie tam wydana. Podróżnik i maratończyk.
Książkę czyta się łatwo, mówi o wielu problemach obecnego świata, nie tylko ekonomicznych. Podziwiam i jestem zafascynowana.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1034  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 16:05
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
... mogę zaproponować eksiążkę w formacie .pdf

Pearl Matthew - Zagadka Dickensa

Droga Ewo bardzo się cieszę z tego zamiennika - DZIĘKUJĘ i skwapliwie skorzystam
Pozdrawiam z radością!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1035  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 19:45
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Dla miłośników powieści z historią w tle

Cień księdza Piotra - autorstwa Danuty Mostwin.
Powieść obejmuje lata 1863 - 1905 na lubelszczyźnie. Pokazuje dzieje rodziny Kulczybów, ich codzienne życie w następujących po sobie porach roku, marzenia i dążenia, a w tle rozwijająca się walka z caratem.
Dwa pokolenia, ojcowie i dzieci, przewijające się wspomnienia o dziadkach uczestniczących w powstaniu i już wtedy legenda ks.Piotra Ściegiennego.
Przejmujący fragment, kiedy rodzice opuszczają ślub własnej córki i jadą na pogrzeb księdza Piotra.

Nie wiem czy uda mi się dostać w bibliotece pozostałe części tej Sagi, wydanie jest stare z 85 roku i mogą być trudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1036  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 19:58
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dobry wieczór.
Miło mi "widzieć " Zen,Ludgardę i Koziorożca.

Można słuchać książek we dwoje
Naprawdę! Z mężem!
Nie wierzycie?
No to słuchajcie książki Cejrowskiego "Po drugiej stronie globusa".
Można przy kolacji,a także po obiedzie itd....
Wtedy mąż jest zadowolony,przynajmniej mój. Okazuje się,ze telewizja może męczyć i "wkurzać".
To cytat z rozmów w moim domu.
Cejrowski uczy i bawi.
Każdy to chyba wie.

Dobrej nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1037  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 20:13
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Witam Cię Elizko

Wierzę w to co piszesz..... Cejrowskiego mogę słuchać i oglądać zarówno we dwoje jak i sama.
Przyjemnie spędzacie sobie wieczorki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1038  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 10:39
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Cytat:
Napisał kara mazow
Srebrną Natalię dzisiaj możesz kupić na Allegro, z przesyłką niestety prawie 40zł.
Poniżej link do książki
http://allegro.pl/listing.php/search...lia&category=7

Dziękuje Ci bardzo za informacje i link.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1039  
Nieprzeczytane 23-02-2012, 12:29
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Pytanie czy to dobry, czy zły wybór ......

... być matką na cały etat

Emily Giffin - Siedem lat później <--- czyta: Anna Gajewska

Nick i Tess, szczęśliwe małżeństwo z dwójką uroczych, małych dzieci. Tess wykładała na uniwersytecie, ale po długim zastanowieniu stwierdziła, że chce być matką na pełny etat i zrezygnowała z pracy. Nick jest chirurgiem plastycznym, bardzo dobrym, znanym i poważanym. Całymi dniami nie ma go w domu, praca jest jego pasją. Tess generalnie nie protestuje, bo wie, jak bardzo kocha on swoją pracę i że widzi w niej powołanie do ratowania innych. Chociaż oczywiście trochę jej to jednak przeszkadza, bo wszystko jest na jej głowie - od załatwiania rachunków, przez zakupy, pełną opiekę nad dziećmi, do podejmowania właściwie prawie każdej decyzji. Natomiast Nick nie dostrzega, że Tess nie rozkoszuje się plotkowaniem z bogatymi mamuśkami z okolicy, a ma też masę roboty. Jednak generalnie - żyje im się dobrze, kochają się i pociągają fizycznie.

Właśnie świętują siódmą rocznicę ślubu, gdy w trakcie kolacji Nick zostaje wezwany do szpitala. Tess oczywiście nie protestuje, bo jakże tu odmówić, gdy chodzi o poparzonego małego chłopca. Charlie - tenże maluch - był na przyjęciu urodzinowym kolegi i nikt nie wie, jakim cudem znalazł się nagle zbyt blisko ogniska, przez co trafia do szpitala z oparzeniami twarzy i jednej dłoni. Nick rzuca się w wir ratowania zdrowia małego, i na dodatek zaprzyjaźnia się z nim. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, a to automatycznie powoduje rozkwitanie przyjaźni również z mamą Charliego - Valerie.

I tak rodzi się wielokąt, bo trójkątem tego nazwać nie można. Czy Valerie uwiedzie Nicka, czy też będzie na odwrót? A może pozostaną tylko przyjaciółmi? Może Nick zostawi swoją rodzinę i stworzy nową z Valerie i Charliem? A może wróci do Tess i dzieci? A może każde z nich będzie samotne?
Możliwości jest wiele, jaką drogą poprowadzi nas autorka? Sprawdźcie sami!
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1040  
Nieprzeczytane 23-02-2012, 12:47
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech nadzieja i szansa

Robin Pilcher - Zacząć od nowa <--- czyta Blanka Kutyłowska

Liz, przywiązanej do tradycji właścicielce dużej posiadłości, od dłuższego czasu zdecydowanie się nie wiedzie. Jej na pozór szczęśliwe małżeństwo rozpadło się, problem jednak w tym, że z byłym mężem musi prowadzić wspólne interesy, toteż rozstanie wcale nie jest proste. Na dodatek Liz staje przed dylematem: przyjąć korzystną propozycję sprzedaży posiadłości, czy za wszelką cenę starać się ją utrzymać w czasach, które temu nie sprzyjają?...

Ta ciepła opowieść o pokonywaniu przeszkód dodaje otuchy przypominając, że jeśli nawet to, w co wierzyliśmy przez lata, rozsypuje się jak domek z kart, pozostaje nadzieja i szansa, by zacząć od nowa…
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.