menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 23:00
kobieta kobieta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Lubań dolnośląskie
Posty: 15
Domyślnie menopauza...

Tak,moze i to lęk.....,o ktorym mowisz. Ale ja się boję kolejnej nocy,nie przespanej nocy. Bo wyrywa mnie ten okropny gorąc.I zagląam tu i śle pozdrowionka dla wszystkich i poklikam sobie jeszcze troche....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 00:05
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Lucynko.... bardzo, bardzo przepraszam, nie wiem skąd mi się wzięło imię Krystynka.... może póżna pora albo przyćmienie umysłu To była odpowiedż na Twój post, chciałam Cię pocieszyć i trochę rozweselić..... może się udało. Ja mam to już właściwie za sobą, chociaż uderzenia gorąca jeszcze mnie dopadają, najgorzej jak jestem w jakimś towarzystwie....ale niestety musimy to przeżyć. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 08:01
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Post

Przez długi okres stosowałam hormonalną antykoncepcję.Potem hormonalną terapię zastępczą.Doległiwości dopadały mnie tylko jak zapomniałam wziąć tabletki.Przytyłam trochę,ale to raczej z powodu siedzącego trybu życia i łakomstwa.Teraz powoli ograniczam hormony,ale pomimo ich braku czuję sie dość dobrze,napady gorąca,czy poty zdarzają się rzadko,gorzej trochę z charakterem i sprawnościa umysłową/ja oczywiście tego nie zauwazam,ale od czego sa inni?/.Jedyną dolegliwościa przez te lata były mięśniaki,które rozrosły sie na tyle,że trzeba było operować i niestety sporo powycinać.Wg ginekologa ani hormonalna antykoncepcja,ani HTZ nie miały znaczącego wpływu na ich rozwój.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 08:13
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie do kristof 1970

Cytat:
Napisał kristof 1970
kto mi wyjasni DOKLADNIE jak dziala menopauza i co z aktywnoscia fizyczna po
Tutaj dokładne wyjaśnienie tego co to jest menopauza i jak działa:
http://www.zdrowie.med.pl/menopauza/menopauza_01.html
A aktywność fizyczna zależy od stanu zdrowia jaki towarzyszy osobie z menopauzą(menopauza nie jest chorobą!),a stan zdrowia z kolei zależy od wielu czynników.
Czy chodzi Ci konkretnie o jakiś szczególny rodzaj aktywności fizycznej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 27-03-2007, 08:28
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Htz

Ja też mogę parę słów z autopsjii dorzucić. Ciągle jeszcze stosuję, tyle że od 5 lat to są tabletki Activelle (bez miesiączki). Weszłam w HTZ zupełnie miękko, bo przedtem stosowałam pigułki antykoncepcyjne. Pierwsze tabletki HTZ sosowałam tak jak wcześniejsze pigułki (nie pamiętam nazwy), a potem były plasterki. Niektórzy chwalą sobie, ale dla mnie to było niewygodne, po prostu nie mam zbyt wielu płaskich miejsc na swoim pulchnym ciałku nękanym przez celulitis i odklejały się!
Objawów negatywnych HTZ u mnie zero. Pomogło na uderzenia gorąca, na nadwrażliwość emocjonalną (płaczliwość), osteoporozy też nie mam. Niestety jak miałam kłopoty ze spaniem tak mam dalej - na to nie pomogło, a tak na to liczyłam!
A "puszysta" byłam od zawsze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 19:39
kobieta kobieta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Lubań dolnośląskie
Posty: 15
Domyślnie menopauza..

ach te kłopoty ze spaniem.Niestety ja nic nie biore ochronnego czy wspomagającego trudny czas,bo inne choróbska to wykluczają.Mam tylko zalecone zero stresu,ale jak to zrobic???? moze ktoś zna recepte na zycie bez stresu.???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-04-2007, 14:58
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał kobieta
ach te kłopoty ze spaniem.Niestety ja nic nie biore ochronnego czy wspomagającego trudny czas,bo inne choróbska to wykluczają.Mam tylko zalecone zero stresu,ale jak to zrobic???? moze ktoś zna recepte na zycie bez stresu.???
jestesmy chyba imienniczkami/tak sie doczytalam/ja tez nie biore zadnych srodkow na menopalze wiecej przeciwskazan niz pozytku.na kllopoty ze spaniem oisalam juz w innym watku najlepsze robotki ilekka ksiazka-tzw.goma do zucia wszelkie harlekiny romansidla historyczne,i bardzo duzo spaceru.jak weszlam w okres menopalzy wazylam/8 lat temu/123kg.dzis juz ponizej 90.conajmniej raz w tygodniu ide odwiedzic kolezanke ktora mieszka 7 km odemnie wracam tez na piechote ,chodze co kwartal na gimnastyke kontrolowana/ze wzgledu na przepukline kregoslupa/i uwierz czuje sie lepiej niz 10 lat temu.a na stres mam takie powiedzenie:nigdy nie jest tek zle zeby nie moglo byc gorzej ale nigdy nie jest tak zeby nie moglo byc lepiej!a poza ty szczescie jest slepe i nie wie czy sie smiejemy z niego czy do niego-wiec sadzi ze do niego ipcha sie do nas,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-04-2007, 12:27
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Moje drogie, po 10 latach kuracji hormonalnej moja pani doktor polecila mi lek homeopatyczny, bez recepty - KLIMAKT-HEEL, bardzo dobry, skuteczny, polecam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 18-04-2007, 17:31
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie juz to wszystko mam za soba ...

tzn,kolatanie serca ,.uderzenia goraca,nadwrazliwosc ,skonnosci do placzu i przesady.Wiem ze kobieta powinna byc wtedy pod szczegolna opiekunczoscia partnera ktory ja winien wspierac i rozumiec..Bo w przeciwnym wypadku roznie to moze byc.U mnie akurat ten>okres> przypadl wtedy ...kiedy maz zaczal powaznie chorowac .I to ja musialam go wspierac to ja musialam byc bardzo wyrozumuiala .to ja musialam ustepowac - i rzecz jasna nie narzekac- byc w miare usmiechnieta i robic dobra mine do zlej gry.Nie zazywalam zadnych medykamentow bo uwazam ze organizm koibety sam musi sie uporac ze zmianami- .Byc moze gdybym nie byla tak pochlonieta zajmowaniem sie mezem to nie wykluczam iz skorzystalabym z ktoregos z lekow.17 2 golabki na tlte serca RP.gif
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 19-05-2007, 00:00
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248....html?skad=rss
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 19-05-2007, 00:35
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Jolitko, świetny artukuł. Ja co prawda dawno mam to za sobą ale z zainreresowaniem przeczytałam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 19-05-2007, 01:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Qrystynko

Przyznaję szczerze, że nie czytałam bo nigdy nie miałam w tej materii problemu, ale po ilości postówsądziłam, że artykuł może cieszyć się zainteresowaniem.Pozdrawiam Wszystkie przed...po...i w trakcie...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 23:58
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,4141951.html
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 24-05-2007, 08:49
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Jolito, dziękuję za tego linka. Uwielbiam czytać, a zwłaszcza słuchać mojej ulubienicy Pani Stefanii.Szkoda,że okazji jest mało.
Nawiązując do wieku gwiazd to np. Pola Negri do końca swoich lat była sprawna umysłowo. Zmarła mając oficjalnie 90 lat/nieoficjalnie 96/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 18:28
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Alez ja głupoty czasami pisze.

Ostatnio edytowane przez grazyna : 16-07-2007 o 10:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 22:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie komentuję Grażynko,według życzenia...

26 lat związku,toż ty nieomal narzeczona jesteś.A ja co mam powiedzieć ? Ja co przekroczyłam Rubikon,czyli 40 lat małżeństwa?

Mnie się też marzy wolność ...tak trochę.Ale obawiam się ,że jak papuga wypuszczona z klatki ,wraca do niej żeby przeżyć,tak i ja bym wróciła z ''wolności '' pewnikiem..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 22:49
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie komentuję Grażynko,według życzenia...

26 lat związku,toż ty nieomal narzeczona jesteś.A ja co mam powiedzieć ? Ja co przekroczyłam Rubikon,czyli 40 lat małżeństwa?

Mnie się też marzy wolność ...tak trochę.Ale obawiam się ,że jak papuga wypuszczona z klatki ,wraca do niej żeby przeżyć,tak i ja bym wróciła z ''wolności '' pewnikiem..

Zapewne żyjesz w szczesliwyn zwiazku, a to całkiem coś innego, ja ciagle jestem sama , nawet jak jest w domu , to go nie ma. To nie mi marzy sie wolnośc ale jemu a to jest róznica moja droga rozmówczymi. Myślę, ze spory wpływ na niego ma brat rozwodnik, siostra 30 latka dysponujaca kolezankami rozwódkami etc....etc....etc. Czy wiesz co to znaczy być sama w zwiazku małzenskim? Na pewno nie wiesz. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez grazyna : 06-06-2007 o 22:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 23:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Grażynko miła...

Zastanawiam się nad Twoimi słowami...
Wydawało mi się ,że bywałam ...sama,nie jeden raz.Ale chyba nie mogę tego porownać,choć mąż był i jest pracocholikiem.
Jest jedynakiem i od dawna sierotą...

Serdeczne pozdrowienia.Masz rację...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 23:48
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie byłam szczęśliwa w swoim zwiazku,ale czy ta tzw.wolność jest taka cudowna?No nie wiem,moze na krotko,a potem jestes sama i sama i sama,moze nie samotna ale sama.Pozdrawiam.glitter_maker_05_18_2007_15_16_02_29643.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 08-06-2007, 17:16
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Do Grazyny

Kobieto! Po co sie meczysz w takim zwiazku?To nie jest zycie.Czy tylko jestez z nim , bo nie wiesz gdzie sie podziejesz?Nie znam sytuacji , ale jestes jeszcze mloda kobieta i wszystko przed Toba.Pewnie nie masz w nikim oparcia i dlatego trudno Ci podjac decyzje.Ja zrezygnowalam z chorego zwiazku i jestem szczesliwa czego i Tobie zycze!
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadanie wosw a menopauza - komentarze Basia. Ogólny 65 29-07-2020 12:47
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 14:30
Menopauza i HTZ – tematy nadal nieznane - komentarze Basia. Ogólny 5 17-06-2007 22:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.