menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 18-10-2016, 20:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Basiu

świat-musi się ocknac. Chwała, ze wreszcie cos drgnelo.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1002  
Nieprzeczytane 21-10-2016, 19:52
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Bartosz Rutkowski wyleciał z pomocą dla chrześcijan pod Mosulem.

Fundacja Orla Straż wyruszyła dzisiaj z pomocą dla chrześcijan w Iraku. Bartosz Rutkowski, założyciel i prezes Fundacji w rozmowie z „Gościem” powiedział, że w Irbilu (stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego) mają umówione spotkania w Ministerstwie Obrony i spodziewają się, że otrzymają pozwolenie na poruszenie się w strefie bezpośrednich działań bojowych pod Mosulem, gdzie właśnie trwają ciężkie walki z islamistami.

Rejon Mosulu, czyli starożytna Niniwa, to jedno z największych skupisk Asyryjczyków, katolików obrządku wschodniego.

http://www.wykop.pl/ramka/3410413/fu...cijan-w-iraku/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1003  
Nieprzeczytane 21-10-2016, 20:45
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Papież Franciszek zamyka swój apartament w Castel Gandolfo. Papieska rezydencja stanie się częścią muzeum.

Ciekawostka w "dobrych wieściach":

Do dyspozycji turystów będzie m.in. papieska sypialnia, która odegrała ważną rolę w czasie II wojny światowej. W styczniu 1944 r. okolice Castel Gandolfo były terenem jednej z najkrwawszych bitew tej wojny. Papież Pius XII otworzył wówczas swą rezydencję dla rodzących kobiet. W papieskim łóżku odebrano około czterdzieści porodów. Niemowlęta, które wtedy przyszły na świat nazywano później "dziećmi papieża".

http://www.deon.pl/religia/serwis-pa...adycji987.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1004  
Nieprzeczytane 22-10-2016, 17:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Film o stalinowskiej zbrodniarce jesienią trafi do kin. Kim była "krwawa Luna", sadystka z ubeckich katowni?

Cytat:
Przez ponad dekadę to ona była panią życia i śmierci. Słynęła z okrucieństwa, często własnoręcznie katowała więźniów politycznych. Ponoć umierała jako... gorliwa katoliczka. Losy płk. UB Julii Brystygier, znanej jako "krwawa Luna", opowie film "Zaćma". Premierę zapowiedziano na 26 października tego roku.
http://natemat.pl/188005,film-o-stal...eckich-katowni
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1005  
Nieprzeczytane 28-10-2016, 20:20
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Już ponad 150 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas Polska - Rodzina Rodzinie. Wśród darczyńców znalazło się trzech biskupów, kilka parafii, zgromadzenie zakonne, prywatne firmy oraz ponad 500 indywidualnych osób – poinformowała KAI Caritas Polska.
Każdy, kto chce objąć pomocą rodzinę syryjską, może to zrobić poprzez stronę internetową www.rodzinarodzinie.caritas.pl.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1006  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 14:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dotarł do dokumentów, że bolszewicy byli płatnymi agentami Niemców. Pisarz, który po wojnie był objęty całkowitą cenzurą.

Cytat:
Ferdynand Antoni Ossendowski (ur. 27 maja 1876 w Lucynie, zm. 3 stycznia 1945 w Żółwinie) – polski pisarz, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, członek Akademii Francuskiej, działacz polityczny, naukowy i społeczny.
Po wojnie skazany na zapomnienie, umieszczony w „zapisie cenzorskim.” Wszystkie jego utwory objęte były w 1951 roku zapisem cenzury w Polsce, podlegały natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek. Dopiero od roku 1989 jego prace mogą być w Polsce oficjalnie wydawane.
W 2004 władze Milanówka sfinansowały nowy nagrobek pisarza na miejscowym cmentarzu, jego imię nosi jeden z miejskich skwerów. W 2006 wmurowano pamiątkową tablicę na domu przy ulicy Grójeckiej 27 na warszawskiej Ochocie, gdzie pisarz mieszkał w czasie wojny; wskutek protestów wspólnoty mieszkańców, usunięto z tablicy napis „antykomunista”. W 2009 r. odsłonięto pamiątkową tablicę na domu pisarza w Nieszawie. W Michalinie (dzielnica miasta Józefów) powstaje Muzeum Podróżników Polskich zawierające ekspozycję o podróżach pisarza.
http://niezlomni.com/dotarl-do-dokum...cenzura-wideo/

Antoni Ferdynand Ossendowski
Film upamiętniający wybitnego polskiego pisarza, podróżnika, działacza społecznego i politycznego.
https://youtu.be/iXs8F4FhwQs
Ferdynand Antoni Ossendowski (ur. 27 maja 1876 w Lucynie, zm. 3 stycznia 1945 w Żółwinie).

Lisowczycy - Ferdynand Antoni Ossendowski - Audiobook PL całość
https://youtu.be/kNbFS4kT-eI

Dobre wiesci, jego prace na nowo znajdziecie w bibliotekach.Jestem ciekawa, czy sa objete programem szkolnym?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1007  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 21:01
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Modlitwa - Św. Tomasz z Akwinu

Modlitwa

Św. Tomasz z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.
Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.
Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, rozumnym, lecz nie narzucającym się.
Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.
Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.
Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchiwania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę cię o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.
Użycz mi chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić.
Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.
Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.
Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi Panie łaskę mówienia im o tym...

Modlitwa umieszczona na grobie św. Tomasza w Tuluzie.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1008  
Nieprzeczytane 07-11-2016, 21:10
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Przykazania domowe - Maria Rodziewiczówna



Hruszowa - dwór Rodziewiczów. Widok od strony ogrodu (przed 1939 r.).

1. Czcij i zachowaj ciszę, pogodę i spokój domu tego.
2. Będziesz stale zajęty pracą według twoich sił, zdolności i zamiłowań.
3. Nie będziesz śmiecił i czynił bałaganu ani zamieszania domowego porządku.
4. Pamiętaj abyś nie ranił myślą ni ust mową o złem, marności i głupstwie.
5. Nie będziesz opowiadał, szczególnie przy posiłkach, o chorobie, kalectwie, kryminałach i smutkach.
6. Nie będziesz się gniewał ani podnosił głosu, z wyjątkiem śmiechu i śpiewu.
7. Nie będziesz zatruwał powietrza złym i kwaśnym humorem.
8. Nie wnoś do domu twego szatańskiej czci pieniądza i przekleństwa jego spraw.
9. Zachowaj przyjacielstwo dla Bożych stworzeń, dla domowników przyjętych, jak - psy, ptaki, koty.
10. Nie okazuj trwogi a znoś ze spokojem dopust Boży, jako głód i chłód, biedę i chorobę.

* "Przykazania domowe" pisarka umieściła na honorowym miejscu swego domu - dworu w Hruszowej koło Kobrynia (dzisiejsza Białoruś).
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1009  
Nieprzeczytane 14-11-2016, 13:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wydano niepublikowane dotąd zeznania świadków dotyczące Zbrodni Katyńskiej.

Ukazała się książka :
"Zbrodnia katyńska. Zeznania świadków przed polskimi sądami wojskowymi (1943-1946)",zawierająca protokoły zeznań ponad 20 świadków – głównie Polaków ocalałych z sowieckich obozów, których jeńcy zostali zamordowani w Katyniu, Charkowie i Twerze.

Cytat:
Zebrane w latach 1943-1946 relacje w większości wcześniej nie były publikowane.
Książkę autorstwa historyka Jerzego Platajsa wydało gdańskie Muzeum II Wojny Światowej. Zawiera ona zeznania 26 świadków, spośród których większość była jeńcami wojennymi obozów specjalnych NKWD ZSRR w Kozielsku (w tym obozie przebywało 17 świadków, których relacje zamieszczono w książce), Ostaszkowie (czterech) i Starobielsku (trzech).
Jak powiedział PAP Platajs, na protokoły te natrafił w 2010 r. w USA, w archiwum Instytutu Hoovera, w nieznanej dotąd historykom części kolekcji Wiktora Sukiennickiego – mieszkającego po wojnie na emigracji (w Wlk. Brytanii, potem w USA) historyka i badacza losów polskich jeńców przetrzymywanych na terenie ZSRR.
Przeglądałem ten nieuporządkowany zbiór dokumentów i trafiłem na odpisy protokołów” – powiedział PAP Platajs dodając, że wówczas przeczuwał, ale nie zdawał sobie jeszcze sprawy z tego, jak wyjątkowe są te dokumenty, wykonał jednak ich zdjęcia.
Platajs dodał, że po powrocie do Polski i konsultacji m.in. ze specjalistką od spraw związanych z Katyniem, Jolantą Adamską, ustalono, że są to zeznania, które w przeważającej większości nigdy wcześniej nie były publikowane. „Tylko kilka z nich było wcześniej opublikowanych, ale w rożnych wydawnictwach i czasie” – powiedział PAP historyk.
Publikacja "Zbrodnia katyńska. Zeznania świadków przed polskimi sądami wojskowymi (1943-1946)" uzupełniona została o wykaz nazwisk pojawiających się zeznaniach. W odrębnym spisie autor wyliczył kilkaset osób, co do których – na podstawie innych źródeł – wiadomo, że zostały wiosną 1940 r. wywiezione z obozów NKWD i zamordowane w Katyniu, Charkowie lub Twerze.
Publikacja zawiera też drugą listę, która liczy ponad 70 pozycji - to nazwiska osób nie figurujących ani wśród ofiar Katynia, ani w spisie ocalałych. Zdaniem Platajsa spis ten – stanowiący dowód, że wymienione osoby trafiły do obozów NKWD - może być przyczynkiem do badania ich losów i ustalenia, czy także one nie stały się ofiarami mordu katyńskiego. (PAP)
http://dzieje.pl/aktualnosci/wydano-...dni-katynskiej

Ile jeszcze podobnych dokumentow jest starannie ukrytych w roznych archiwach: amerykanskich, brytyjskich...sowieckich...niemieckich ??????
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1010  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 19:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

BRAWO Panie Prezydencie!

Cytat:
Prezydent Andrzej Duda spontanicznie dołączył do PSL. Złożył kwiaty pod pomnikiem Witosa
https://www.wprost.pl/historia/10030...em-Witosa.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1011  
Nieprzeczytane 17-11-2016, 19:13
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

https://www.fronda.pl/a/leonard-cohe...iem,81642.html
"Litwa była częścią Polski. Moja matka pochodziła z Litwy, a gdy w 1925 roku przybyła do Kanady, poznała mojego ojca. Moja prababka ze strony ojca pochodziła z Polski i pojawiła się w Kanadzie w 1865 r. Jestem więc całkowicie Polakiem!"-mówił Leonard Cohen podczas konferencji prasowej w Warszawie po koncercie w 1985 roku.

Matka artysty, Masha Klonitsky była córką talmudysty, Rabbiego Solomona Klonitsky-Kline. Cohen w wywiadach z amerykańskimi mediami zawsze deklarował się jako osoba o silnej tożsamości żydowskiej.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1012  
Nieprzeczytane 21-11-2016, 21:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

30-osobowa delegacja przywódców religijnych i przedstawicieli różnych wyznań z Izraela przyleciała w niedzielę rano do Warszawy. Podczas czterodniowego pobytu, oprócz stolicy, odwiedzą, także Kraków oraz Auschwitz.
Rzecznik KEP, ks. Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że delegaci "spotykają się w kraju, który najbardziej przeżył tragedię II Wojny Światowej, by właśnie stąd skierować do całego świata przesłanie o pokój: nigdy więcej wojny, także tej wojny, która - jak mówi papież Franciszek - toczy się w kawałkach".
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i...-w-polsce.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1013  
Nieprzeczytane 24-11-2016, 18:21
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Kalendarz Wielokulturowy

Uzdrowiska dawnej Galicji opisuje Kalendarz Wielokulturowy na 2017 r. wydany przez stowarzyszenie "Młody Mołodycz" z Mołodycza k. Jarosławia.
Kalendarz zawiera m.in. archiwalne fotografie, kalendarz zodiakalny oraz trzy kalendaria: gregoriańskie, juliańskie i żydowskie. Opisy miejscowości opracowano głównie na podstawie "Przewodnika Zdrojowo-Turystycznego" z 1934 r. oraz "Albumu Uzdrowisk Polskich" z 1937 r.
- W tym roku na poszczególnych jego kartach staraliśmy się przedstawić zdrojowiska, stacje klimatyczne, letniska oraz zimowiska: Jaremcze, Niemirów-Zdrój, Rymanów, Krynicę, Truskawiec, Zaleszczyki, Rabkę, Żegiestów, Iwonicz, Zakopane, Worochtę i Kosów - powiedział prezes stowarzyszenia "Młody Mołodycz" Łukasz Zagrobelny.http://www.deon.pl/po-godzinach/kult...ej-galic-.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1014  
Nieprzeczytane 25-11-2016, 09:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem. - przysłowie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1015  
Nieprzeczytane 30-11-2016, 16:33
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Kobieta karmiąca piersią.



Trzeba zachęcać młode mamy do karmienia piersią swoje dzieci, bo to najbardziej naturalny sposób żywienia noworodków i niemowląt. Zapewnia dziecku właściwy rozwój już od pierwszych chwil jego życia.

Wyspiański
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1016  
Nieprzeczytane 03-12-2016, 17:28
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie P.Fronczewski

Zastanawiamy się, czy przypadkiem nie zostaliśmy bezmyślnie rzuceni z nicości w nicość. Chcę powiedzieć teraz, bo nie wszystkie rozmowy udało nam się dokończyć, chcę powiedzieć jako przyjaciel, chcę powiedzieć za Ciebie, bo nie wiem, czy zdążyłeś, ponieważ byłeś zajęty żmudnymi i trudnymi przygotowaniami do podróży. Mam taką wolę i chcę powiedzieć: Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych…"- oto fragment przemówienia Piotra Fronczewskiego podczas pogrzebu Gustawa Holoubka w 2008 r.

http://www.fronda.pl/a/piekne-wyznan...acz,75008.html
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1017  
Nieprzeczytane 22-12-2016, 22:27
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Boże Narodzenie Zyczenia

Czesław Miłosz

Modlitwa Wigilijna

Maryjo czysta, błogosław tej,
Co w miłosierdzie nie wierzy.
Niech jasna twoja strudzona dłoń
Smutki jej wszystkie uśmierzy.
Pod twoją ręką niechaj płacze lżej.

Na wigilijny ześlij jej stół
Zielone drzewko magiczne,
Niech, gdy go dotknie, słyszy gwar pszczół,
Niech jabłka sypią się śliczne.
A zamiast świec daj gwiazdę mroźnych pól.

Przyprowadź blisko pochód białych gór,
Niechaj w jej okno świecą.
Astrologowie z Chaldei, z Ur,
Pamięć złych lat niech uleczą.
Zmarli poeci niechaj dotkną strun
Samotnej zanucą kolędę.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1018  
Nieprzeczytane 28-12-2016, 21:34
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Papież Franciszek

W tym bożonarodzeniowym czasie dziękuję wszystkim za życzenia i za modlitwy w intencji mojej i mego posługiwania, i proszę Boga, aby tajemnica narodzenia Jego Syna pośród nas była dla was źródłem pokoju, radości i wszelkiej łaski, jakiej potrzebujecie

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w środę w Watykanie, zwracając się do wiernych z Polski obecnych w Auli Pawła VI.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1019  
Nieprzeczytane 29-12-2016, 17:06
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Do zastosowania w 2017 roku

Jeśli masz taką możliwość pomagaj innym.
Jeśli jej nie masz, przynajmniej nie zadawaj bólu.

Maria Pietraszkiewicz
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1020  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 20:20
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Jan Paweł II

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 18:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 17:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 12:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 03-10-2008 23:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.