menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5641  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 21:09
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Maryno- Czas świąt się zbliża. Coraz częściej cieszą oczy mieniące się gwiazdy. Ty także swoją dynamiczną pracą przypomniałaś nam o tym radosnym okresie oczekiwania.
Cytat:
Miło Cię widzieć EiM - Twoja animacja jest bombowa.....Ja tak nie umiem, chyba, że zobaczyłabym tutorial.......to może, może......
Paulo- Z pewnością wykonałabyś taką animację. Nie jest ona trudna, co mocno żmudna. Wszystkie przesuwy, obroty, odkształcenia, to efekt podstawowych filtrów i pędzli oraz wykorzystanie zmiennego trybu krycia warstw. Są to podstawowe narzędzia jakimi dysponuje Gimp. Nie mam zainstalowanych rozszerzeń. Wszystkie animacje u mnie to manufaktura, wymagająca sporo czasu. Cieszę się, że Ci się podoba, lecz w przypadku śrubki nie mogę odnaleźć, albo nie zachowałam roboczych plików Gimp-a z rozszerzenie xcf. Zapisany w swoich zbiorach mam efekt końcowy, czyli gotowego gif-a. Źle się czuję, że nie mogę pokazać pracy "od kuchni". Postaram się wolniejszym czasem zrobić coś podobnego. Przepraszam, ale sama wiesz, że najlepszy tutorial powstaje wtedy, kiedy się w jednym czasie tworzy, opisuje i robi zrzuty.

Twoje wieczorne Hello bardzo relaksujące.

Na dzisiaj:
Bura jesień przyszła już, różowe szkła w oprawki włóż.

...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5642  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 21:48
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Cieszę się,że reagujecie na moje wypociny, muszę powiedzieć, że się nie przemęczam bo mieszkam sama i po prostu robię to co lubię a że trochę ponarzekam to dlatego, że się wkurzam jak mi coś nie wychodzi.
EiM - śrubka jest fantastyczna nawet nie marzę o niej.
Pozdrawiam Marynę, Paulę i Ciebie EiM.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5643  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 14:51
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie


.....
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5644  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 22:52
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Dzidko- Niezwykle urokliwa Twoja "dobranocka". Modelka o urodzie anioła lecz w czerni, z czerwoną różą w dłoni... dwojaki sen to wróży, może być błogo jak w niebie i jednocześnie wartko jak w piekle.
Paulo- W ciekawy graficznie sposób odsłoniłaś Gdańsk. Jakby jeszcze nie do końca wszystko wyczyszczone...... ale bombki już widać.

Pozdrawiam wszystkich.

.....

Ostatnio edytowane przez EiM : 17-11-2017 o 21:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5645  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 09:37
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Przyjemnego weekendu graficzki.....EiM z przyjemnością czytam Twoje dzienne podsumowania....są takie fachowe....adekwatne do Twoich umiejętności graficznych........widać, że grafikę masz w małym palcu.......znasz się na rzeczy........
.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5646  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 11:29
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5647  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 20:59
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Dziękuję za pogłaski. Upewniłaś mnie, że swoimi opisami nie przynudzam uczestniczek wątku.
Podziwiam Twoje pomysłowe kule. Raz są jak morska latarnia wskazująca drogę na ląd po długim monotonnym rejsie, a drugim razem mogą kojarzyć się z rozrywką przypominającą trudną sztukę żonglerki.

W następnym poście wstawię tutorial wykonania animacji, która Was zainteresowała. Zamiast wkręcania śrubki, wbiję gwóźdź. Tutorial z uwagi na jego długość i powtarzalność, a co za tym idzie monotonność, opracowałam schematycznie. Zachęcam jednak do spróbowania, w razie potrzeby odpowiem na pytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5648  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 21:24
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie Animacja wbijanie gwoździa.

.....

Animacja wbijanie gwoździa.
Potrzebne przedmioty:
A - gwóźdź
B- młotek
C- deska
Przedmioty można utworzyć samemu w programie, lub wykorzystać rysunki z internetu lub np. z galerii klipartów. Nadmienię, że im mniejsza skala kolorystyczna elementów, tym wyraźniejszy gif.
Dla potrzeb tutorialu utworzyłam dwa osobne pliki o nazwach A- gwóźdź; B- młotek.
Oba prezentuję na zrzucie nr 1. Żółto-czarne obramowania obrazują granice warstw.

......

Zaczynamy tworzyć gif-a
1. Plik--> Nowy o wym. 640 x 400
2. Wypełniamy kolorem tło.
3. Dodajemy warstwę przezroczystą.
4. Na warstwie przezroczystej wybieramy zaznaczenie prostokątne i pionowo zaznaczamy prostokąt.
5. Wypełniamy deseniem drewnopodobnym.
6. Dla wygody operowania przedmiotami proponuję redukować wielkość warstw. W tym celu z zakładki Warstwa--> Automatycznie przytnij warstwę. To jest przedmiot C z założeń.
7. Tworzymy drugą deskę, czyli w oknie warstw naciskamy na ikonę monitora.
8. Warstwę przesuwamy w stosunku do pierwszej deski dowolnie wg. swojej koncepcji.
Mamy taki układ jak na zrzucie 2, na którym cyframi zaznaczyłam kolejność działań.

...

9. Stajemy na warstwie "Tło" i z Plik-->Otwórz jako warstwy odnajdujemy plik z nazwą "gwóźdź" z rozszerzeniem. xcf
Dopasowujemy wielkość i miejsce ustawienia.
10. Powtarzamy punkt 9 dla pliku z nazwą "Młotek".
11. Dodajemy swój podpis. Moje warstwy i ustawienia prezentuję na zrzucie 3

...

12. Łączymy wszystkie warstwy, stojąc w oknie warstw PPM --> spłaszcz obraz.
13. Plik zapisz jako np. scena 1
14. Ważne ! Wracamy do głównego okna programu Gimp i zanim cokolwiek zrobimy koniecznie Edycja --> cofnij spłaszcz obraz.
15. Stajemy na warstwie z młotkiem. Wybieramy z przybornika "Obrót". Ustawiamy środek obrotu na dole trzonka i trzymając schemat warstwy górą, przekrzywiamy obraz młotka w kierunku gwoździa.
16. Powtarzamy punkty 12 do 14 z tą różnicą, że w punkcie 13 plik zapisujemy jako scena 2.
17 Przesuwamy warstwę z gwoździem w stronę desek, a warstwę z młotkiem obracamy w prawo, pamiętając, pamiętając o ustawieniu punktu obrotu na dole trzonka.
18. Wykonujemy jak punkt 16, lecz zapisujemy plik jako "scena 3".
19. Jak punkt 15.
20. jak w punkcie 16
21. jak w punkcie 17
22. monotonnie powtarzać wbijanie aż do skutku.
Uwaga: W scenie 10 dodałam przezroczystą warstwę i pędzlem narysowałam efekt wiórków. W następnych scenach warstwa przesuwana ku dołowi.
Jak ktoś chce można w scenie późniejszej (u mnie 18-ta) dodać efekt błysku na gwoździu.
Po zakończeniu tworzenia poszczególnych scen otwieramy nowy Plik--> otwórz jako warstwy i po kolei dodajemy nasze sceny jako warstwy.
U siebie 2X powtarzam efekt z błyskiem.
Całość optymalizuję do formatu gif, a dla zróżnicowania rytmu wbijania gwoździa, zmieniam czas odtwarzania poszczególnych klatek. Eksportuję jako gif - animacja.

Koniec
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5649  
Nieprzeczytane 18-11-2017, 14:25
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam
Ale to była frajda i chociaż rytm młotkowego u mnie nie za bardzo to pocieszam się EiM - autorko fajnego tutorialu, że efekt wbijania gwoździa został dokonany......ciut pozmieniałam jeżeli chodzi o materiał, chciałam aby gwóźdź był widoczny przez całą jego drogę, dlatego deski- rury są lekko przezroczyste
........
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5650  
Nieprzeczytane 18-11-2017, 20:14
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Jest mi bardzo miło, że zrobiłaś gifa wg opisu. Dla Ciebie nie ma rzeczy trudnych. Wbić gwóźdź w rurki, to nawet dla zawodowego młotkowego jest wezwanie. Ty świetnie sobie poradziłaś. Sądząc jednak po imiennym młotku i wzorowym prowadzeniu gwoździa, zaczynam podejrzewać, że w wbijaniu masz już jakieś doświadczenie. Zdecydowanie efekt osiągnęłaś. Gratuluję.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5651  
Nieprzeczytane 19-11-2017, 17:17
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Pozdrawiam niedzielnie.

.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5652  
Nieprzeczytane 19-11-2017, 21:14
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Dobranoc EiM , Dobranoc graficzki.....Miłych snów.....
......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5653  
Nieprzeczytane 20-11-2017, 21:03
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo - wraz z Gimp-owym mini robotem pozdrawiam Ciebie i pozostałe graficzki.

...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5654  
Nieprzeczytane 21-11-2017, 09:38
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam
Gimpowy robocik jest super....

......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5655  
Nieprzeczytane 21-11-2017, 18:43
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Przyjemnego wieczoru.
.....
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5656  
Nieprzeczytane 22-11-2017, 10:16
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

.....
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5657  
Nieprzeczytane 22-11-2017, 21:08
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Pełne humoru i ciepła są Twoje ilustracje. Uśmiech pojawił się na mojej twarzy na widok szczęśliwej dziewczyny, która w podskokach wraca z udanych zakupów. Jak również poczułam się beztrosko patrząc na baletnicę, która skojarzyła mi się z Calineczką skaczącą tanecznym krokiem po płatkach rozjaśnionej światłem róży. I jak każde Twoje życzenia tak i te środowe są milutkie i uspokajają jak dziecięca przytulanka.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5658  
Nieprzeczytane 23-11-2017, 21:18
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam.
EiM pięknie opisujesz nasze prace dodając im jakości. Dzięki Wielkie....
Ostatnio mało czasu poświęcam wątkowi ale to wynik wesel na których bawiłam się latem. Miłą konsekwencją młodej pary to zbliżający się Chrzest ich narodzonego dziecka w tą niedziele, więc szykowania jest......i wiele radości....
......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 23-11-2017 o 21:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5659  
Nieprzeczytane 24-11-2017, 20:00
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Witam graficzki.
Prace wasze piękne i profesjonalnie wykonane.
Moje przedarte zdjęcie zrobiłam dwoma sposobami, nie wiem, które ciekawsze?
Pozdrawiam serdecznie.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #5660  
Nieprzeczytane 24-11-2017, 22:42
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Wczorajsza Twoja animacja robi wrażenie jakbyś obserwowała tempo życia wielkiego miasta przez dziurę w niebie. Może to podświadomość przygotowań do uroczystości niedzielnych.
Dzidko- Trudno jest poprawiać twórcę. Każdy autor ma swoją wizję, ale skoro pytasz:
Cytat:
Moje przedarte zdjęcie zrobiłam dwoma sposobami, nie wiem, które ciekawsze?

Odpowiem:
Zdjęcia zbyt ładne, żeby je podrzeć , nie mniej efekt rozdarcia wart jest tego zniszczenia. Mnie bardziej podoba się rezultat pierwszej pracy w zakresie samego zdarcia. Ślad jest mniej regularny, bardzie realistyczny. Dolna praca bardziej plastyczna z uwagi na cienie pod środkiem przedarcia. Natomiast cień w osi Y proponowałabym położyć w obu częściach w tym samym kierunku (dołem, albo górą). Osobiście robiłabym biały ślad tylko po jednej oderwanej stronie tego samego zdjęcia.

Oświetlenie na coraz wcześniej zapadający zmrok.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magus – program dla przyszłych przedsiębiorców 50+ - komentarze jd-i Ogólny 0 03-10-2009 08:45
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 13:18
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 01:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 11:59
Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze Basia. Ogólny 26 04-10-2007 23:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.